Vianoce a tradície v rodinách

luy
23. dec 2011

Ahojte,zaujíma ma aké máte doma tradície podľa krajov,rodinného zvyku,myslím tým,napr.niekto dáva peniaze pod obrus - aby bolo peňazí po celý rok dosť,alebo niekto krája jabĺčko...................Tak ak budete mať ešte čas napíšte 🙂

A ešte dovoľte vinš: A zas nám nadišli tie radostné sviatky, ktoré nám tak sladia ten náš život krátky. V ďalekej krajine, tam kde rastú palmy, tam kde prorok Dávid skladal svoje žalmy, tam medzi troma čiastky zeme, narodil sa Kristus Pán v mestečku Betleme. A na tieto sviatky i ja sa radujem, z úprimného srdca toto vám vinšujem: Aby bol Kristus Pán vašim tešiteľom, vaším dobrým radcom a dobrým priateľom.

martinkatinka
12. dec 2012

Tak my sme mladá rodinka a malý už celkom rozumie prekvapeniam, takže večer, ked zaspí 23.12, tak vtedy mu ozdobíme stromček, aby mal ráno prekvapko....potom pojdeme pozriet do kostola na jasličky, lebo na omši by nevydržal... je hyperkinetický 😀 , pojdeme postaviť snehuliaka, s tatinom spolu pripravíme večeru, budeme jesť, keď sa zotmie... darčekov sme kúpili tak akurát, hračku, knižku a hotovka....aj sebe sme jeden druhému kúpili len také drobnosti, ako obal na mobil alebo diár.... nie som zástancom úverov a na Vianoce, to už vobec nie, takže v tomto máme jasno... no a večer volávame príbuzným a prajeme krásny Vianoce... na prvý sviatok vianočný ideme ku svokre a na Štefana zas k mojim rodičom....a našou tradíciou je, že si vyrábame vianočný vaječný koňak