Vianočné darčeky pre ročné dieťa

reyan
12. okt 2020

Zdravím. Už dlho rozmýšľam nad vianočnými darčekmi pre dcérku(na vianoce rok a 3 mesiace) a synovca(na vianoce rok a 10 mesiacov). Poraďte prosím niečo. Aj z vlastnej skúsenosti. Ďakujem 🙂

90909
12. okt 2020

@reyan V okolí, si myslim, bol u väčšiny detí veľký hit tatra. A zvykli sme si sme si dávať, ešte rôzne hračky do vody/vane, to sa deťom páčilo. Ale môj názor je, že dôležité je zamerať sa na záujmy a preferencie konkrétneho dieťaťa. Ja som vždy tak nejak vyberala z rôznych edukativnych e-shopov, podľa veku a pod. Nemalo to význam, lebo to co sa javí super hračka podľa rodiča, nemusí to dieťa zaujať. A tak isto sa stávalo, že ľudia v dobrej viere priniesli, to čo ich detí v tom veku náramne bavilo a u nás 0 bodov. Napr. na 1.narodeniny. Ak rád bucha, kúpte mu zatlkacku. Ak vkladá, vkladacku. Ak byvate v rodinnom dome, mozno tie malé auticka ako odrážadlá, to deti tiež baví. Ale hlavne pozorujte a vyberte podľa toho, k čomu dieťa inklinuje. A ešte taká rada, naozaj stačí malo, dve, tri a koniec. My sme minulý rok dali dvojročnému trošku viac, žiadne šialené nákupy, len podľa jeho záujmov ale aj tak to bolo viac než dosť. Tento rok už dávame malinko. Nemá to cenu. Je to na tie deti veľa a vôbec si to neužijú. On sa začal hrať s prvou hračkou, potom druhou a ďalej už bol len zmätený, prečo je tam stále niečo.

scila
12. okt 2020

@reyan treba si užiť kým sú deti malé, ku šťastiu im stačia svetielka na stromčeku a nič pod ním nečakajú, očká im rozžiari on 🎄Lebo za pár rokov prídu zo škôlky s katalógom z hračkárstva, ktorý tam každému nechá nejaký podnikavý dobrák, a to potom bude požiadaviek 😵

janba
12. okt 2020

Maly mal rok a dva mesiace, ked dostal taketo kreslo
https://www.maxmax.sk/detska-plysova-kresielka/...

Najakor sa ho bal, teraz po roku nelutujeme, ked ide jest len krici pandaaa a sada do pandy a caka na chrumky 😃

Pre synovca mozno lego duplo.. alebo kuchynka. Deti fakt netrapi, ze aka draha bola hracka, ked najdes super zavijacie blikacie hasicske auto, si vybavena 😃

diewcatqoo
13. okt 2020

To je jedno, co das... len to zabal tak, aby bolo z toho co najviac bordelu. Deti sa aj tak budu najviac tesit tomu, ze mozu trhat baliaci papier, nicit krabicu a robit bordel 🙂

kiki68
13. okt 2020

Tonies box a nahrat nan vlastne pesnicky, riekanky, zvuky

ovaaa
13. okt 2020

Urcite obrazkove knizky, skladacky, hracky na motoriku, vacsie auticko, velke kocky, pastelky do vane, moze si tam aj kreslit.... Male deti su este take nenarocne, maju radost zo vsetkeho.

reyan
autor
14. okt 2020

Ďakujem za rady. Veru že deti ešte nevedia, že niečo dostanú no tešia sa z každej blbosti. Ale určite vyberiem niečo z vašich rád. 😉🙏 Len niekedy aj rodičia sa predbiehajú kto čo lepšie kúpi a to je natom najhoršie.

basska_b
14. okt 2020

@reyan Keďže moja ma o 2 roky staršiu sestru a ma už úplne všetko, bolo to ťažké. Na vianoce ma 10 mesiacov a kupujem toto
Senzomotoricky koberec
https://www.sashe.sk/PoKoberci/detail/senzomoto...
Sú aj iné dizajny v ponuke...
Inak sa dá kúpiť taká veža z kociek či kuželiek napríklad, alebo hračky na piesok a do vody. V lete využijete.

ckatka
14. okt 2020

@reyan u nás sa na prvé narodeniny dáva Tatra 😉 (synovcom a neteriam)
Vlastnému sme na prvé narodeniny kúpili odrazatko Firstbike. U nás sa tie viackolesove motorecky nepoužívajú...to tak do roka - max 1,5 roka. My mame všetky deti odchované na dvijkolesovych odrazatkach bud Puky alebo tento Firstbike. Je to dost drahá vecička ale veľmi rýchlo sa na ňom naučil jazdiť, chytil rovnováhu a v 3,5 roku už bicykloval ako šarkan na ozajstnom bicykli bez pomocných koliesok.

ckatka
14. okt 2020

@reyan a hlavne ešte...nám sa veľmi osvedčila zásada jedného darčeka. Od všetkých. Proste ani babky nemajú kupovať viac ako jeden darček...lebo potom je toho strašne moc, hlavne tých hraciek. A ak chcu, môžu darovať spotrebný / jedlý materiál do všeobecnej krabice pre celu rodinu...ale proste dieťaťu 1ks niečoho (bud hračku alebo knižku alebo pyžamko s obľúbenou postavičkou...). Keď je od každého viac veci...dieťa sa v tom stráca a doma máme len zbytočne veľa predmetov.

silvia2307
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrejka_oo
12. máj 2022

@kiki68 ahoj, nevieš kde by som ho mohla kúpiť?

kiki68
13. máj 2022

@andrejka_oo v Rakusku to kupis vsade, napr Mediamarkt, Obchody s hrackami, aj Muller myslim predava toto. Tiez interspar to mal

marcelik88
13. máj 2022

Tak male dieta potesi vselico, odrazadlo, babika, kocky, velke lego, je toho dost a myslim si, ze do vianoc je este daleko, takze este nieco iste vymyslis