Zasadací poriadok na oslave krstu

s0nicka
1. apr 2016

Prosím o pomoc ako majú sedieť rodičia, krstný rodičia na oslave po krste? Platí to cca tak ako na svadbe? JE potrebné aby rodičia a krstný sedeli pri sebe? Je potrebné aby sedeli za vrch stola. Ako ste sedeli Vy? Prípadne ako ste v úzkom priestore riešili ako matky kočiariky. Je nevhodné, aby matky s dieťaťom v kočiariku sedela na kraji stola kde je viac miesta. Ďakujem za každú odpoveď

jasminet
1. apr 2016

Kolko ludi mate? My sme pri prvom krste sedeli s muzom, rodicmi a krst. Rodicmi za vrch stolom, pri druhom uplne na konci na kraaji kvoli detskej stolicke a za vrch stolom moji rodicia s babkou... proste si sadol kto kde chcel 🙂 ziaden cirkus sme z toho nerobili

margarita
1. apr 2016

najlepsie na zadku 😉
ved to nie je spartakiada ani diplomaticka vecera, urob ako chces, ziadne oficiality nie su nutne 🙂

felycity
1. apr 2016

pokiaľ sa bojíš, že niekoho urazíš a potrpíš si na spoločenskú etiketu tak najprv treba vedieť koľko máte ľudí a aký druh sedenia máte, väčšinou je sedenie v tvare obdĺžnika, je na vás, či niekoho posadíte za vrch stola alebo nie, ak za vrcholom stola nebude nikto sedieť tak začínaš od stredu podľa dôležitosti , ak ste hostitelia vy sedíte v strede a pri vás krstní a potom hierarchicky ... ak za vrcholom stola to už máš komplikovanejši, treba dbať na to, že krstní rodičia sú tiež dôležitý hostia... matky kočiarky, bohužiaľ ak potrebuje priestor pre teba bude musieť pochopiť, že bude sedieť na kraji, osobne si myslím, že by to vyhovovalo každej mamine, aby mala priestor na dieťa...

misulienka84
1. apr 2016

Je to uplne jedno,nie? Ved ste hadam normalna rodina 🙂

dominika6
1. apr 2016

@s0nicka
podľa toho ako budú uložené stoly...ak v tvare T tak za vrch stolom môžte byť vy a krstní rodičia..
ostatní nech si sadnú ako chcú...nemám rada predpísané sedenie,lebo ja si chcem sadnúť ku komu chcem a s kým si rozumiem...

elenita
1. apr 2016

Ako toto bolo fakt to posledne, co som riesila 🙂
Ani netusim, ako sme sedeli.
Kazdy si sadol, kam chcel.
A bolo to u mojich rodicov doma na dvore.
Zabavili sme sa vyborne 🙂

s0nicka
autor
1. apr 2016

@elenita
@dominika6
@misulienka84
@margarita
@jasminet
U nás je to dosť podstatná vec, vzhľadom na to, že sú pozvaní aj ľudia kt. sa navzájom nemusia, preto je to nevyhnutné, aby nenastal zbytočne chaos. Oslava je v reštaurácií, stol je obdĺžnik, pozvaných je 30 ľudí, krstný rodičia nie sú pár a prídu s partnermi.

felycity
1. apr 2016

@s0nicka skús si prečítať, možno ťa niečo napadne ako všetkých usadiť http://www.spolocenskaetiketa.sk/zasadaci-poria...

liligreg
1. apr 2016

@s0nicka my sme mali tiez obdĺžnik, zasadaci sme nemali ( dokonca aj na svadbe, na tej sme zasadaci mali, sme nedodržiavali nejak extra pravidla).. Ale k tvojej otázke. My sme teda tiez mali obdĺžnik a na kratšiu stranu sme sa zmestili my s mužom a vedla kocik s malym a podstránke vedla kocika si sadli Krstni rodicia, potom moji rodicia, moji Krstni rodicia a starí rodicia... A po manželovej ruke sedeli jeho rodicia a Krstni rodicia a sestra s mužom...píšeš, ze tam budu ľudia, co sa nemusia, tak Prave preto by som ja zasadaci nerobila, nech si kazdy klofne miesto 😉 lebo aj tak sa vzdy niekto nájde, kto nebude spokojný so zasadacim

eeffka
1. apr 2016

@s0nicka ja som mala malu svadbu, ja a muz som sedela za vrchstolom , ja na lavo a po lavej ruke som mala zaparkovany kocik, cely ten kut bol moj, obsluhovali z jednej strany po mna a krstnych co sedeli na boku z druhej strany, , proste roh bol zablokovany.
ja som tiez mala krstnu+partner a krstny+partnerka, sedeli na lavo odo mna, z pravej sedeli muzovi krstni ( ja nemam) a dalej som neriesila nech si sadnu ako chcu, decka sedeli na konci, v podstate oproti nam

xckaret
1. apr 2016

Ja navrhujem, aby ste urobili 2 rady - 1 rad - ľudia, krorí sa nemusia s druhými a 2 rad, ľudia, ktrorí sa nemusia s prvými......A JE TO!

maslenka47
1. apr 2016

@s0nicka zbytocny chaos vytvaras prave riesenim takychto zbytocnosti. Pokial fakt mas problem s ludmi, ktori nedokazu spolu sediet ani za jednym stolom, tak ich podla moznosti na krst ani nevolaj. Inak je to uplne jedno, kde budu sediet, pretoze ak tam uz raz spolu budu a budu sa chciet skvarit, tak si prilezitost najdu. A je uplne jedno, kam ich posadis.

Nerob zasadaci poriadok, nech si kazdy sadne, kde bude miesto a hotovo. Nuz a male dieta by nemalo za stolom sediet v kocari ale v detskej stolicke a malo by mat za stolom vlastne miesto.

dominika6
1. apr 2016

@s0nicka
ked sa poniektorí nemusia,tak si určite k sebe nesadnú...to aj bez zasadacieho poriadku...a ver že si sami sadnú možno na opačný koniec stola...
ak je stôl klasika obdlžnik,tak vy si sadnite do stredu,nech sa venujete na obidve strany...

felycity
1. apr 2016

ja neviem kočky, ale ja vám budem troška protirečiť, ja si myslím, že je fajn si urobiť minimálne v hlave zasadací poriadok, pomaly už daľšie genrácie nebudú ani vedieť ako sa má sedieť čo sa patrí a čo nie, samozrejme, že nejde o diplomatickú večeru, ale nejaké pravidlá stolovania a sedenia by sa mali dodržiavať, aj tým vyzdvihujeme danú udalosť a úctu voči pozvaným hosťom... bez ohľadu na to, či sa niekto má rád alebo nie... @s0nicka ak vieš , že sa niekto nemusí, tak je na tvojej diplomacii ako to urobíš, ale v podstate to nie je tvoj problém, je to ich problém, ty si hostiteľ a urob ako vám vyhovuje, ostatní sú pozvaní a musia to rešpektovať

s0nicka
autor
1. apr 2016

@maslenka47 nikto nevravel, že nedokážu sedieť za jedným stolom. Zbytočnosti sú to pre ľudí ktorý nemáju takýto problém a chaos nastane vtedy keď ľudia zostanú stáť a pozerať na seba.
Prosila som o normálnu radu, nie radu typu, že je jedno kde kto bude sedieť, lebo ak by to bolo jedno, tak by som sa nepýtala.
A myslím si že dieťa v 2 mesiacoch asi ťažko bude sedieť v detskej stoličke.

@eeffka tiež rozmýšľam, že to urobím podobne, len neviem či by bolo vhodné rozdeliť krstných rodičov, krstnú s partnerom na stranu matky dieťatka a krstného s partnerkou na stranu otca dieťatka

felycity
1. apr 2016

@s0nicka ja si myslím, že môžeš rozdeliť krstných, sú pri vás najbližšie tak je to ok...

s0nicka
autor
1. apr 2016

@dominika6 do stred stola to nieje možne nakoľko je tam dosť úzko, a na druhú stranu do stredu to nieje vhodné
@felycity konečne niekto s normálnym názorom, na bežných oslavách 40tky,50tky, atď.. s menším počtom ľudí sa robí zasadací poriadok a nič zlé na tom nevidím

s0nicka
autor
1. apr 2016

@felycity tak to bude asi najlepšie a veľa to aj vyrieši 🙂
Ďakujem, oficiálne ukončujem svoju potrebu o rady, pekný dník všetkým zúčastneným 🙂

maslenka47
1. apr 2016

@s0nicka ze sa nazor nestotoznuje s tvojim este neznamena, ze nie je "normalny". Naozaj v zasadacom poriadku nic zle nevidim ani ja. Konflikty medzi jednotlivcami ale ziadnym zasadacim poriadkom nevyriesis.

A este si myslim, ze 2mesacne dieta nepotrebuje "stolovat". Bud cely cas prespi alebo bude rodicom na rukach. Alebo budu mat rodicia dost rozumu a to dieta (pokial nie je zrovna krstene) akcie usetria.

eeffka
1. apr 2016

@s0nicka to rozdelenie krstnych by som riesila podla toho ci si maju navzajom co povedat , nasi boli mladi, a stol dost siroky na bavenie sa spolu ( cez torty 🙂 ) tak sedeli vedla seba, ak mate uzsi stol a su si vekovo a nazorovo podobni kludne aj na opacne strany

felycity
1. apr 2016

@maslenka47 ja si myslím, že autorka skôr narážala na to, že sa na niečo opýtala a odpovede boli typu , že vytvára chaos a že je to jedno a pod... chcela od nás radu a asi jej záleží na zasadacom poriadku, niekedy to možno ostatní prispievatelia nemyslia zle, ale v písomnom prejave to pôsobí akoby ste autorkin príspevok zosmiešnili, že čo z to robí takú vedu a pod....

poljana
1. apr 2016

@s0nicka my sme ešte nekrstili, ale keď som bola ako krstná malému môjho brata, tak za vrchom stola boli rodičia s bábätkom, oproti mali svojich (aj mojich) rodičov, potom si posadali súrodenci s rodinami. Bol to stôl do I, kočík malo len krstňa tak sa to neriešilo a zasadací poriadok nebol, prišlo sa a podľa generácií sa posadalo. Ja ako krstná som bola skoro na konci :D ale to sa u nás neriešilo, bola som skrátka s mojimi bratmi a so sestrami švagrinej.

Záleží ako to máte v rodine, či to beriete celé vážne - myslím zasadací poriadok. Ak máš mamu, alebo svokru, ktorá tam ide tak sa jej na to spýtaj a budeš vedieť ako to tá rodina vlastne berie.

iwusteeek
1. apr 2016
Používateľ iwusteeek je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od iwusteeek.

nasej rodine aj keby som urobila zasadaci poriadok tak sa zasmeju a posadaju si ako chcu 🙂 ved je to jedno nie?

meluela
1. apr 2016

@s0nicka ja som sedela dva vecery nad zasadacim poriadkom aby nikto nebol urazeny ... a v restike mi dali uplne ine stoly 😖 takze som potom mohla narychlo to riesit ked uz ludia postavali okolo ...

guiseppinka
1. apr 2016

U nas sme mali stoly do U. Nad bolo 11 ludi plus mimo nasej 2 male deti. Kedze som chcela byt pri malej tak som sedela na kraji strednej casti v rohu, vedla mna mm, potom krstni - oni boli za vrchstolom a vedla nich bol kamos co krstil. Jedno kridlo mala segra s detmi a na duhej strane sedeli nasi, babca a svokra... neriesila som to... ale pri 30 ludoch by bolo fajn mat aspon trochu predstavu

lilke
1. apr 2016

necitala som reakcie. my sme na krste neriesili ziadnu etiketu, ale ludi sme posadili tak, aby sa spolu mohli bavit. ja som pri druhom krste dokonca bola skraja, aby som mala lepsi pristup ku kociku... sestra mala na krste zo 40 ludi, a napr. nasi rodicia sedeli pri jej starsich detoch, aby im pomohli pri jedle, ked sestra bola s malym. Svagor aj tak stale behal ako hostitel. 🙂 my, krstni, sme sedeli dalej, s ludmi, s ktorymi sme sa dobre citili. Mali na kazdom mieste menovku, lebo ak by sa pri tomto pocte ludia vrhli a tahali sa o miesta, mohlo by sa stat, ze vacsia rodina nebude pri sebe. Urob zasadaci poriadok, a ked uz, krstnych posadte ku sebe, kedze su dva pary, tak po stranach.

babu15
1. apr 2016
Používateľ babu15 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od babu15.

podla mna zasadaci poriadok sa riesi na svadbach ale nie na krste 🙂 je to podla mna ale ze uplne zbytocnme.

fokuska
1. apr 2016

@s0nicika ja si myslim ze zasadaci poriadok treba... je to moj nazor. Jednak preto ako uz bolo spominane existuje nejaka etiketa, mne je vzdy take divne ked som na nejakej takej slavnosti a nechaju sediet zenu na konci stola, pripadne rozdelia partnerov, alebo neposadia za vrch stola spolocensky najdolezitejsiu osobu a pod. Niektore situaciu su potom az vylozene neslusne.
Tiez ked pridem na oslavu, kde nie je urceny zasadaci poriadok, tak si ludia zacnu sadat ako chcu a tiez sa stane, ze ostane jedno miesto a volne tu a jedno tam a potom nejaky par musi sediet oddelene, alebo vznika chaos ze teraz kto si kam sadne. Na jednej narodeninovej oslave - kde sa oslavovala 50tka a 70tka, nebol zasadaci poriadok a tak oslavenci sedeli kdesi nakraji, pretoze za vrch stola si posadali mladi, ktori ocividne nemali paru o tom, ake su "pravidla"...
Napr. na promociach som sedela za vrchom stola s partnerom ja, oproti mne boli za vrchom stola rodicia, po pravej ruke sedela babka, dalej sestra. Ak sa dalo tak sme striedali pary - teda, zena, muz... Brali sme samozrejme ohladom aj na to kto si s kym najviac rozumie, teda som neposadila babku ku bratrancovi z druhej strany a pod. Po pripitku a predjedle sa aj tak ludia poprechadzali, presadili, porozpravali, na veceru si kazdy o5 sadol na miesto, po veceri o5 niekot von zafajcit, medzitym sa preskupili ludia a rozpravali sa... 🙂

majusqa77
1. apr 2016

My sme sedeli za vrchstolom, z jednej strany bola segra, z druhej muzov brat. Mali sme U, len som povedala kto na ktoru stranu stola a tam sa uz potom usadili ako chceli. Kocik bol uplne bokom od stola, ked mala spala nech ju nerusi vrava a ked bola hore bola stale u niekoho na rukach

veronka91
1. apr 2016
Používateľ veronka91 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od veronka91.

krstni a rodicia za vrchom stola a ostatni nech si sadnu ako chcu, ako uznaju za vhodne. Aspon nebudu moct nadavat ako ich kto usadiL 🙂