Zásnuby s prsteňom alebo bez?

alberto1
6. mar 2020

Ahojte. Po roku chodenia by som požiadal o ruku priateľku na výlete. Mám dilemu, kúpit prsteň, aj keď neviem veľkosť a potom keď bude potrebné, tak upravovať veľkosť, alebo spoločne ísť do zlatníctva, napr. v ten deň po "tej" otázke....?

pattinka
6. mar 2020

@alberto1 romantickejšie je to s prstienkom, praktickejšia je ta druha možnosť... Je priateľka veľká romantička? Ak áno, prstienok treba kúpiť a potom sa dá v poho upraviť veľkosť... Viac možno uvíta, že ho vyberieš a kúpiš sám a daruješ spolu s tou otázkou 💕

vikusjk
6. mar 2020

@alberto1 nema nejaky prsten, ktory mozes tajne obkreslit zvnutra na papier, aby si vedel velkost?

alberto1
autor
6. mar 2020

@vikusjk má, ale nenosí na prsteníku, lebo je to veľké. Čiže max. veľkosť poznám....Od toho prsteňa len menší

denden77
6. mar 2020

@alberto1 moj chlap mi vzal iny prsten a kupil podla toho 😊

moor
6. mar 2020

@alberto1 S prsteňom by to bolo romantickejšie, krajšie. Pokiaľ to nie je úplne spontánna záležitosť ale takto dopredu plánovaná, prsteň sa hodí. Môj teraz už manžel potajme zmeral obyčajný prseň, ktorý som nosila a tomu prispôsobil kúpu. Ale dá sa potom aj v zlatníctve dodatočne upraviť, keby trebalo.

heidy222
6. mar 2020

Moj manzel zobral jeden moj prsten pobtajomky a kupil podla neho, Lenze ten som tiez nosila na prostredniku. Poziadal ma v tatrach pocas tury, boli sme sami v zasnezenom lese, uzasna spomienka! Ten prsten doteraz nosim na prostredniku a na prstenniku obrucku

haaadanka
6. mar 2020

urcite s prstenom.. 🙂 moj sa sekol pri vybere o 5 velkosti 😂😂😂 ,ale prstienok vybral najkrajsi na svete.. potom sme sli spolu vymenit za mensi... 🙂

katka281
6. mar 2020

@alberto1 jasne ze prstienok kup 😊 to proste k tomu poziadaniu o ruku patri...Mne kupil manzel zasnubny asi o dve cisla vacsi, za par dni nam ho bez problemov v zlatnictve bez poplatkov zmensili.

romanapb
6. mar 2020

Mne bol prsteň veľký a dal sa vymenit 🙂 skus sa spytat v zlatnictve ci by ho pripadne vymenili

princess59
6. mar 2020

Mne muž zmeral veľkosť prsteňa v spánku podľa nejakej šablóny čo našiel na nete a vystrihol, docela to sedelo len on chudatko v Tom strese v noci aby ma nezobudil odmeral prsteňom na pravej ruke 😂😂😂 keď ma požiadal o ruku bol mi prsteň o cca číslo až dve väčší tak sme ho dali ešte zmenšiť ... Ale najväčší gól bol že mal kúpené dva prstienky lebo sa bál že mu na letisku stratia batožinu tak mal v dvoch kufroch dve krabičky 🤷🤷🤷 skoro ma slahlo keď sa priznal... Ale nevadí aspoň ak budeme mať syna má šperk pre nastávajúcu nevestu

slnecnica82
6. mar 2020

Prsten s kamienkami (vela)sa zmensit neda,tak mi bolo povedane v zlatnictve..

kassandra25
6. mar 2020

@alberto1 zvol prsten, a potom pripadnu upravu. Vsimni si, ci ma priatelka tenke alebo hrube prsty.

stanislavicenka
6. mar 2020

Moj manzel, vtedy priatel si z netu stiahol sablonu, a v noci mi to omotal okolo pestenika. Na dovolenke ma poziadal o ruku, a prsten mi presne sadol. Skus vyhladat

amelie2017
6. mar 2020

Moj bol dohodnuty s kamoskami, sedeli ske pri kave a zacali, ze kto ma ake prsty a sme si skusali prstene.

ysseba
6. mar 2020

@alberto1 Joooj zásnuby bez prsteňa je ako dovolenka pri mori bez kúpania sa v mori 😀

smajcii
6. mar 2020

Ja ti odpoviem z druhej strany 🙂 pracovala som v klenotníctve a stretla som sa s oboma prípadmi. Aj s tým, že prsteň kupovali chlapi sami, aj keď absolútne nepoznali veľkosť, ale taktiež, že ich kupovali s priateľkami. Z môjho pohľadu bolo oveľa lepšie, keď prišli sami, pretože s Vami mužmi sa oveľa ľahšie pracuje a vyberá prsteň, šikovná asistentka vie dobre poradiť a v konečnom dôsledku sú ženy spokojne 🙂 vieš ako, asi každá máme rada prekvapenia, takže za mňa určite s prsteňom 🙂 čo sa týka veľkosti, dá sa upraviť, ale na to ťa upozornia 🙂 štandardne sa však prsteň s jedným centrálnym kameňom dá upraviť o 5 veľkostí, a prsteň s kameňmi po obruci o 3 čísla 🙂 čiže sa stačí trafiť do nejakej cca veľkosti a máš vystarané 🙂 prípadne ak kúpiš prsteň a hneď ju požiadaš o ruku, máš väčšinou 7 dní na prípadnú výmenu, takže výberu zdar ☺️☺️

smejko25
6. mar 2020

@alberto1 urcite s prstenom 🙂 moj drahy si nenapadne porovnaval jeho prsty s mojimi 😁😁😁 a podla toho vybral prsten 😁

janinah
6. mar 2020

My sme kupovali prsten spolu,aby sa mi páčil.....na 18tku som dostala prsteň od krstnej a nikd som ho nemala,dodnes leží v krabičke,lebo je to pamiatka na ňu,ale nepáčil sa mi nikdy....tak ak chceš toto riskovať....

rachel36a
6. mar 2020

Moj manzel si obkreslil moj prsten, do zlatnictva isiel e mojou mamou....nastastie... lebo ten co mi chcel vybrat on, by sa mi nepacil, a mama pozna moj vkus

nika3136
6. mar 2020

Mne kupil sam, pracovnicky ponukli moznost, ze ak bude velky, upravia zdarma

mima172
6. mar 2020

@alberto1 Jednoznačne s prsteňom 🙂 Popravde si ani neviem predstaviť zásnuby bez zásnubného prsteňa 😉
Mne tiež, môj už teraz manžel, neodhadol veľkosť prsteňa, tak sme ho dali zmenšiť a bolo vybavené 🙂
+ ak by sa jej celkovo nepáčil, tak vymeníte prsteň a hotovo. Len ho kúp tesne vopred, nech je výmena možná 🙂

lucyluv
7. mar 2020

A bavili ste sa uz o svadbe, spolocnej buducnosti, o tom, co od zivota chcete? Aby si nespravil nejaky krok mimo.

jaskolka
7. mar 2020

Určite s prsteňom, aj keby si náhodou netrafil veľkosť, tak sa dá upraviť. Popros kamarátku ci náhodou nevie veľkosť, alebo sú dievčatá, ktoré aj medzi sebou si občas požičajú bižutériu, možno bude mať dáky prsteň, čo bol aj tvojej priateľke dobrý, alebo si všímaj prsty, keď ju chytis za ruku, akoby náhodou sa hraj jej s prstami, pri meraj trebárs na svoj malíček, obvykle to približne sedí. A zase pokiaľ pessne nepoznas jej vkus (úplná minimalistka, alebo naopak romantická) rak klasikou zlatý krúžok s bielym ockom nič nepokazis.Mozno nie sú dobré výstrelky, typu pre pletené hadiky, vyrezávané ornamenty atd🙂, lebo to ozaj nemusí sa každému páčiť. Klasikou nič nepokazis. Držím palce k tomu kroku🙂

queen_el
7. mar 2020

Ja som prstene nikdy nenosila, nemala som žiadny a manžel uhádol aj veľkosť aj môj vkus 😀 A on naozaj nemal z čoho vedieť. Veľkosť sa dá zmeniť, keby niečo.

fridi96
7. mar 2020

Keď ma daky prsteň tak si to vyskúšaj ty a potom budeš vedieť v zlatníctve veľkosť že po kadiaľ ti to išlo na prst 🙂

modrykoniicek
7. mar 2020

Môj si vyskúšal na svoj malíček 🙂 a sadlo.

ledgerka
7. mar 2020

Urcite s prstenom. Radsej zla velkost ako ziadny. Mna osobne by to sklamalo keby prsten nebol.

anjelaa
7. mar 2020

určite s prsteňom. V prípade, že stratíš reč, pochopí to aj bez toho na základe ponúkaného prsteňa. Ako to bolo napríklad u nás nakoniec 😀

elaela23
8. mar 2020

Fakt po roku? Namna strasne skoro.ale ak chces,tak s prstenom,potom upravit.

macekovam
8. mar 2020

@alberto1 takto.. Vezmi si jej prsteň a skus si ho dat sebe na pst... Môj muž má takú mierku