Žiadosť o ruku na dovolenke

gabriel11122
21. mar 2018

Chcel by som požiadať svoju priateľku o ruku na dovolenke v Taliansku. Obaja uz mame po tridsiatke a citim, že zo bude spravny krok. Budeme tam letieť v maji, ale mna napadla taka otázka, problem. Ako dostat do lietadla snubny prsten, aby pri kontrole nebol problem, alebo aby nas nanho neupozornili pri kontrole. Letime prvýkrát. Kde by bolo najlepšie dať prsten pri kontrole, ku sebe, alebo do batoziny, alebo ako. Vôbec netušim a nechcem, aby mi pokazili prekvapenie. Dakujem.

vilma7
21. mar 2018

Do batožiny a už len dúfať, že sa nestratí batožina 🙂. Alebo zaobstarať na mieste dovolenky.

gabriel11122
autor
21. mar 2018

Prsten mam uz kupeny, stal 2150 eur, trochu by som sa bal ho nechat v batozine. Napadlo ma a keby som si ho dal do penazenky ku drobnym peniazom, len tak bez krabičky? či je to blbosť a pôjde to cez skener a uvidí to?

lucilaines
21. mar 2018

Mna manzel takto poziadal o ruku v New Yorku, leteli sme komplikovane so zastavkami niekolkymi letmi a absolvovali kontroly na troch letiskach..prsten mal so sebou v prirucnej batozine, nevyberal ho pri kontrole von a nikde nanho neupozornili ani nebol problem a ja som nic nezistila az do konca 🙂 mozno maly tip- skoro vzdy mas pri kontrolach viacero radov, takto pripadne zahraj tak, ze priatelku posles do jednej rady a ty sa postavis inde, sby ste boli akoze rychlejsie vybaveni..ale vravim, nemusis sa bat, ak ho budes mat zahrabany niekde v prirucnej batozine, nikde ich absolutne nezaujimal..

azzflo
21. mar 2018

Na kontrole to nikoho zaujímať nebude, daj si ho normálne v krabičke do príručného kufra alebo tašky/batohu, ktorý si so sebou zoberieš na palube. Nemajú dôvod naň nijako upozorňovať 🙂

loldi2
21. mar 2018

nevidela by som v tom problém, pri kontrole si myslím, že nebudú s tým robiť problém, nemajú prečo, je to bežné si myslím, že v batožine ľudia majú takéto veci ako retiazku, prsteň a pod 🙂

mata682
21. mar 2018

Ahoj. Mna muz poziadal o ruku tiez na dovolenke a prsten mal v batozine. 🙂

ema_65
22. mar 2018

@gabriel11122 Do podpalubnej batoziny drahe sperky rozhodne nedavat. Najlepsie zobrat so sebou v prirucnej batozine v krabicke / penazenke. Prsten im prejde cez skener, vyberat a kontrolovat ho nebudu.

lolissima
22. mar 2018

Mňa manžel požiadal o ruku na Kube a ako som sa potom dozvedela, prsteň mal celú dobu počas letu v peňaženke. Nepredpokladám, ze by ti niekto pozeral pri letiskovej kontrole do peňaženky 😉

titla
22. mar 2018

Prsteň do príručnej batožiny. Nikoho zaujímať nebude. Lietam často, šperky nosím v kabelke, prípadne v príručnom kufríku a nikdy nikoho nezaujímali 🙂

veroni_21
22. mar 2018

@gabriel11122 Do príručnej batožiny jednoznačne😉určite nie do podpalubnej🙄

shades3
22. mar 2018

@gabriel11122 penazenka pojde cez skaner v tvojej taske, ale ona predsa skener neuvidi.. moj muz ma tiez poziadal na dovolenke v Anglicku, a nic som netusila, mal to v prirucnej batozine normalne krabicku s prstenom.. a skener vidi pracovnik len.. toho by som sa nebala 🙂

jajajaja2
22. mar 2018

Pozor na cenu toho prstenu. Nepoznam presne podmienky pri preprave drahych veci, len aby sa nestalo ze vam ho zabavia ako pokus o pasovanie, ak jeho hodnota je vacsia ako povolena bez dokladovania. Kvoli clu atd. Treba prezistit aj toto

zuzka3
22. mar 2018

Ked budes mat 1 prsten ziadne podozrenie z pasovania nehrozi.. ani nebude problem pri kontrole, ved baby mavaju roznu bizutku pri sebe v prirucnej, nikdy sa mi nestalo ze by niekto riesil taketo veci. A prinajhorsom sa otocis a poklaknes tam - to bude prekvapko 😉

suzie28
22. mar 2018

Môžeš ho dať kľudne aj do bundy do vrecka ... budú dávaš cez kontrolu dole ... a potom hneď berieš ... nikto to tam riešiť nebude ... ja lietam skoro každý mesiac. ... A nikdy nikto nič neriešil .. a to búdy lietam všade iba s príručkou batozinov... a prsteň ti nezabavia... môj známy taktiež tak letel s prsteňom ktorý bol niekoľko násobne drahší ako tvoj a nikto ho neriešil .... lietas v Európe ...

barbara_lux
22. mar 2018

Ja zo sebou vozim bezne sperky na dovolenku a nikdy mi ich nekontrolovali ani neriesili. Mam ich v specialnom obale v prirucnej. Manzel ma tiez poziadal o ruku na dovolenke a zistila som to az tam 😉

gebeente77
22. mar 2018

@jajajaja2 to asi nie, kedze ludia bezne lietaju s drahymi sperkami, hodinkami, nikto ti nema ako dokazat, kde si si ho zakupila 🙂

sisaka
22. mar 2018

@jajajaja2 ma pravdu, ak ide o veľmi drahý prsteň môžu riešiť colníci clo. Pamätám si, že niekto musel zdokladovať, že ho nekúpil v zahraničí, ale doma.
Treba si na mobil odfotiť bloček, ostatne súhlasím s ostatnými, prsteň nechať v krabičke a dať do príručnej batožiny, security prstene nezaujímajú.

akynka
23. mar 2018

Fuu a ved to sprav pri kontrole ;) to urcite cakat nebude.. ze nahodou vytiahnes prsten z vrecka..aka amerika ;)

sasa1310
23. mar 2018

@gabriel11122 skener neuvidí. Kľudne v krabičke nechaj v príručnej batožine, ktorú si berieš k sebe hore do lietadla. Zbytočne robíš paniku.

sasa1310
23. mar 2018

@jajajaja2 clo, ale mimo EU. On ide do Talianska.

vevesh
23. mar 2018

aj v ramci eu platia podmienky , ze sperky v batozine(!) nemozu prevysovat urcitu hodnotu (sa mi zda,ze je to do 3-5 tisic eur). Na sebe mozete mat veci ako obvesany stromcek a to je jedno v akej hodnote...

juliet86
24. mar 2018

Zoner ho do prirucnej
Aj tvoj napad s penazenkou je v pohode. Na skeneri si to isto nevsimne
Nedavaj si ho do vrecka kedze obsah vreciek vyberas a nedavaj si ho ku kvapalinam ktore tiez mas mat kazde balenie max do 100 mililotrov a v uzatvaratelnom sacku celkovo do litra a davas ho na kontrolu mimo batoziny. Ta penazenka je fajn napad. Nemaj so sebou v priricnej ani manikurky a podobne srandy s ktorymi moze byt problem. Vela stastia napis ako to dopadlo

montemotherone
23. apr 2018

@gabriel11122 ty kokso 2150eur... Kde sú tie časy, keď som mala zásnuby ja 😌

z1984
2. máj 2018

Fuha tak to u je teda prsten.