Aké sú náklady na psíka?

doncha
11. jan 2009

Ahojte,chcela by som sa spytat hlavne psickariek ake velke su naklady na psika ked ho chovate doma v byte.konkretne nejake mensie plemeno ratlik,yorkshir a podobne.hlavne ked si kupite steniatko.

penelope2066
11. jan 2009

no ja neviem ale asi priblizne na zaciatok okolo 3000.musis kupit misky,hreben,zradlo,pelech,hrebene,ak je to maly pes tak aj nejaku tasku na prenos,ak ho ucis na wc tak nejaku umelu krabicu ktoru vystelies novinami alebo pripadne macaci zachod a do toho ten piesok.a samozrejme ockovania.myslim ze do pol roka musi havino absolvovat 6 ockovani a kazde je zhruba 600 korun.

vinka
11. jan 2009

No záleží od koho máš psíka.Ale isto ja ako matka 2-voch detí by som ho dala prezriet zverolekárom kým si ho donesiem domov.(aj som dala lebo máme psa)Ked je šteniatko má pravidelné očkovanie proti psinke.Nieje to povinné ale môže ochoriet.poiynné je iba proti besnote to nám povedal lekár.žrádlo pre štenatá tak do roku je najlepšie kvalitnejšie žrádlo kedže sú vo vývoji.Tie nekúpiš v supermarkete ale len u zverolekára alebo vo vybraných obchodoch.To vychádza 1kg granúl od 70sk do 200sk.Asi tak.Jasné ked kúpiš vätšie balenie vyjde lacnejšie.No a Yorkshira by som ku detom nedoporučovala kedže je to štena strašne krehké a lahko sa zraní pri detoch.A vôbec niekde som čítala,že Yorkshir je biznis pre lekárov lebo je často choré.(ale nevoiem či je to pravda.čítala som to niekde)No musíš platit dan za psa.To má každé mesto ináč ale nieje to lacné.To je ročný poplatok.No hračky lebo štena kuše ked sa mu zubky menia.A ked ma niečo napadne tak dopíšem. 😉 Ale nieje lacný.

mirka414
11. jan 2009

my mame nadherne steniatko maltezacika http://foto.dama.cz/foto.php?f=397413 stal nas do 5000sk uz aj s injekciami.je super,robi trosku neplechu,ale deti nasu kitusku moc miluju..

jesika26
11. jan 2009

doncha-my máme šteniatko 8 mes.,má PP, je to polovnícke plemeno, stál dost vela, ale na to sme boli pripravení.Granule kupujeme tie najkvalitnejšie, kiilo vyjde 280 korún,samozrejme misky, očkovanie, hračky,lebo mu budú rást zúby,bude ho to boliet, tak bude všetko kúsat a samozrejme aj to čo by nemal 😠 .Ono to nejde len o financie, ale horšie je, že treba s ním chodit von, treba si rozložit čas aby nebol v byte dlho sám aby sa tým netrápil atd....

penelope2066
11. jan 2009

doncha mala asi na mysli naklady spojene s tym ked si uz psika kupi,no neviem myslim ze do pol roka je tam nutnych dost ockovani,a kazde stoji okolo 600 alebo nejako tak.

babatko88
11. jan 2009

doncha, nedaj sa vystrašiť, my máme v doma (bývame na dome, ale náš havo býva s nami v dome - teda vovnútri) tiež ratlíka, nie je to také hrozné, ako písala penelope treba na začiatok pelech, misky, žrádlo, šampón... my sme hrebeň nekupovali, veď ratlíkovi vôbec netreba... my sme mali do 6mesiacov len 3 očkovania, tie hlavné, všetky ostatné sú dobrovoľné a niektoré ti veterinár povie, ale neodporúča... stoja od 300 - 700sk... a treba aj odčerviť... inak to nie je moc nákladné, teda aspoň ten náš nie je vymaznaný, takže moc nepotrebuje, stačí mu pelech, granule a raz za deň nejaká mňamka 🙂

reisi
11. jan 2009

jesika26, prosim ta a ake plemeno mate? Zvedava som 😀 , kedze vyberam psika,

doncha
autor
11. jan 2009

ja rozmyslam o steniatku yorkshira,ten je strasne krasny.ale vsetci ma strasia ze havinko je velmi drahy spas.cas by som nanho mala a starat by som sa o nho starala ale ked ma vsetci odhovaraju ze budem zarabat len na psika.

babatko88
11. jan 2009

doncha to nie je pravda, no to, že yorkshir je dosť drahý psík je pravda, nestačia mu granule... len to najlepšie a to ti potvrdí každý, je o neho veľká starostlivosť, treba mu venovať veľmi veľa času, a nemá rád samotu... na tvojom mieste by som si to rozmyslela

vinka
11. jan 2009

Doncha a máš deti?lebo ku detom vôbec Yorkshir.Minule som bola pre tbl.u zverolekára a tam bol otec s dcérou a synom.Syn mal asi 4 roky.A už dva krát mu pes spadol.Tiež Yorkshir.Mal zlomenú labku.A taký polovnícky alebo vätšie plemeno potrebuje výbeh.Mi máme kokra štena a chodíme raz denne na lúku ho nechat vybehat.behá asi hodinu a je mu to niekedy aj málo.Ale to behá s ním aj syn.Alebo si mi hádžeme loptičku a on ju nahána.Nie aby mi sme sa unavili ale pes. 😉

livi
12. jan 2009

ahojte. my máme fenku maltezáčika. za psíka sme dali 4 tis. skk. nejaké veľké investície okrem toho neboli - akurát sme mu kúpili misky na jedlo, vodítko a obojok a nejaké hračky.prvé očkovanie a odčervenie zabezpečili ešte ľudia, od ktorých sme ju kúpili. potom každý polrok očkovanie - myslím že vyjde okolo 300 skk. pelech sme jej ani nekupovali - zo začiatku sme s ňou spávali v posteli, aby nebola smutná. neskôr sme ju chceli odučiť, no márne 😅 je to náš maznáčik a nechce spať inde len s nami v posteli 🙂
granule moc nechce, ale kupujeme jej z času na čas také tie kvalitnejšie - 1 kg vyjde okolo 250 skk.
neskôr sme jej na zimu ešte pokúpili nejaké oblečko, keďže to je plemeno, ktoré nemá takú hustú srsť, aby jej vonku nebolo zima. no a ešte ju raz za čas dáme ostrihať - to nás vyjde tak 250 skk.

kili
12. jan 2009

náklady na šteňa si už nepamätám, naša má už 12r, teraz tiež už to nie je lacný špáz, keďže je už stará, ale donedávna to bolo fakt minimum, vyšla nás lacnejšie než zajac, aj jedlo vyšlo tuším lacnejšie, taký zajac nič iné nerobí len je + podstielku + záchod. Sumu neviem, ale očkovanie raz za rok tuším 350,- komplet, potom odčervenie raz za 1/2r nejakých 40,- a 10kg granule nám stačili na asi 2-3m a to nie je žiadne mrne, okolo 20kg.

kocurik16
12. jan 2009

my máme polovnícke plemeno,alpský jazvečíkovizý durič,8 ročná fenka.Na žradlo veľa neminieme,lebo zje iba isté druhy tak jej miešame to čo má najradšej s dhapy asi v pomere 2:1 asi 8 kg na mesiac, potom očkovanie, odčervenie, daň 1500 ročne .Očkovanie s odčervením stojí 800 Sk ročne +odčervenie ešte podľa potreby.
Na začiatok samozrejme misky,tie treba meniť podľa výšky psa v dospelosti obojok,vodítko

škody na zariadení pri šteniatku nerátam 😀

kili
12. jan 2009

kocurik, vy máte psa? a nebijete sa? 😀

kocurik16
12. jan 2009

predstav si,že nie. 😀 Kocúrik je Marek,ja som len hľadala niečo čo mi zoberie pri registrácii a tak som dala Marekovu prezývku a tá 16 znčí že Jožko mal v ten deň 16. rokov.
Ináč musím povedať,že keby naša Brita mohl chytiť každú mačku na ktorú pozrie asi by sme ušetrili za žrádlo lebo mačky myši potkany nepatria do kategorie priateľ.

denduska
12. jan 2009

my mame sice obrovskeho psa v porovnani s yorkshirom, ale toho by som si urcite nekupila lebo ich poznam asi 5, a vsetci su desne nervozni a zurivi a stekaju ako besni, dokonca aj na nasu havinu ktora ma 55 kg a hlavu vacsiu nez je cely yorkshir 😠 a mam aj skusenosti ze ich pani su taki isti 😠 cest vynimkam samozrejme 😉

gangulienka
12. jan 2009

naklady co sa tyka veterinarneho osetrenia su u steniatka naozaj trochu vacsie...treba zopar ockovani 3 - 6 kazde naozaj okolo 500 - 600 SK (to je BA) v inych mestach ci dedinach su ceny mensie...ono to vyjde asi jedno ockovanie raz za 3 - 4 tyzdne nie je to naraz....potom sa psik ockuje uz len raz rocne....ale treby mysliet aj na to, ze aj psik moze ochoriet a aj potom to osetrenie nieco stoji...jasne ze to zavisi od druhu ochorenia ale niekedy to moze byt aj niekolko tisic korun....

alias313
12. jan 2009

ockovanie je tak ako pisu baby...my mame tibetskeho spaniela, ma 2 roky a teraz nas mesacne vyjde na 15 konzerv-cezar cca 645.Konzervu ma na dva dni..a este jej kupujeme granule royal canin, tie vyjdu asi tak na 350 a ma ich v pohode 3 mesiace a viac..+nejake piskotky, tie u nas idu na odber velmi nejake 4 balenia mesacne.toto je co dame vzdy.a este obcas ostrihat, to stoji okolo 400.a su aj vydavky, ked napr.ochorie..tuk tuk tuk.my mame zatial vsetko v pohode.a este taky sampon na kupanie okolo 100 to jej vydrzi 3 mesiace.takze takto priblizne

aniratak696
5. sep 2010

@doncha
Ja mam už rok yorkshira a prve dve ockovanie ked som ho doniesla domov 15-20eur/1ockovanie,peliesok,misky,granule pre šteniatka,par hračiek ale nebolo to nejako vela nakladne a to si potrpim na kvalitne veci...

tearz ideme o rok na očkovanie zase 2očkovania a budú stáť do 20eur...Mali sme aj ušká zapalené atd ale ok nákladné si myslim

a moj yorkshir neni vobec agresivny,atd miluje deti,rad sa hra so psami(hlavne velikanskymi) aj s detmi, necha sa vlacit,stiskat,atd spi len v posteli a malo šteká(šteká len ak sa mu doma niečo nezdá čo je minimum),,,vydrži cez 8h sám doma čo prespí keďže robím v banke a som tam od rana do večera, bezproblémov sa naučil aj cikať na podložky, takže super bez problémov... 🙂