Ako správne naplánovať financie na tehotenstvo?

vitalinea
23. júl 2008

Ahojte,

chcela by som radu...ako správne naplánovať tehotenstov, keď splácame úver, platíme inkaso a keď budem na materskej tak nám ubudne ešte jeden plat...uvažovala som nad podnikaním, nad niečím čo by sa dalo robiť aj popri bábetku, nemáte nejaké typy uvítala by som ak by ste ma potešili nejakými nápadmi prípadne povzbudili, že u vás je to rovnako a čo preto robíte...

ďakujem

honey777
19. aug 2008

Ahoj vitalinea.
Si si istá, že to dieťatko naozaj chceš ? V dnešnom svete nieje ľahké byť mladým rodičom, ak nemáš rodičov, čo by ťa dotovali po všetkých stránkach. My sme natom spočiatku boli podobne (ešte stále sa neválame v peniazoch,platíme, prerábame,ale máme čo potrebujeme). Riešili samostané bývanie, ja som bola tá, čo viac zarábala, takže tehotenstvo nehrozilo a teraz, keď už by sme si zo srdca priali, tak „musíme“ čakať. Dieťa potrebuje celú mamu, najmä zo začiatku, ja som toho názoru. A vždy som si hovorila, že ak by som sa dieťaťu nemohla dať celá a musela rozmýšľať, kde zoberiem peniaze, aby som ho „nakŕmila“, tak radšej ešte počkám. Ale na druhej strane, vždy niečo najdeš „proti“. Jedna super osoba mi raz povedala, že si dieťatko samo vyberie, kedy sa vypýta nasvet. Ale ak dieťatko z hĺbky duše chceš, a si presvedčená, že TO ZVLÁDNETE, tak to zvládnete. Dá sa plánovať, ale len do určitej miery. Nikdy si to nevieš presne nalinajkovať, vždy sa môže niečo objaviť, čo ti plány môže skrížiť. Aj ja som mala plány...Ale hovorím si, že asi to tak malo byť (aj napriek mojmu plánovaniu, že som nečakala na zázrak bez pohnutia prstom). A snažím sa tešiť nato, že snáď to už dlho nepotrvá. Neber to všetko ako radenie, sú to len moje pocity a skúsenosti. Ty sa musíš rozhodnúť a niesť za svoje rozhodnutie zodpovednosť. Držím ti palce, aby si sa správne rozhodla a tvoje plány ti vychádzali.

kevama
19. aug 2008

ahoj, my sme riesili a vlastne aj riesime podobny problem..byvame v podnajme,splacame auto a ked zaplatime vsetky ucty plus ak si chceme aj nieco pekne kupit tak nam na setrenie nezostanu peniazky..no vdaka mojej profesii(pracujem ako sestricka na gynekologii) som sa naucila ze babo je prednejsie ako vsetky peniaze..aj ked je to tazke a neviem si predstavit ako vyzijeme z materskej no aj keby som ho mala dat od rocka do jasliciek tak mi to za to stoji..osobne poznam jednu mamimu ktorej mala chodila od roka do jasiel a to dievcatko je dnes take vyrecne a tak naviazane na mamu ako ktorakolvek ina ktora je doma s maminou 3 roky..
musis si ty zhodnotit co je pre teba prirota..ono byva to taj ze ak mas uz vsetko co potrebujes pre to babo aby malo konfort tak to babo nie a nie prist..a ver mi ze potom si budes bit hlavu ze... 😉

lasama
20. aug 2008

Ahojte,
kevama hovoris mi z duse.
My sme ten pripad, ze sme sa chceli najprv zabezpecit- byt, auto, cestovanie a ked bude vsetko pripravene tak babo.
Ale ked vidim okolo seba tie stastne mamicky, ktore kocikuju svoje babetka, tak sme sa rozhodli, ze ideme do toho aj my. napriek tomu, ze este "vsetko" nemame. Ale mam taky pocit, ze tym vsetkym pre nas bude babo.
Cestovat mozme aj s nim, byvat tiez mame kde, takze nevidim dovod preco by sme to neskusili. Ja som chodila do jasli od 1 roku a nemam pocit, ze by to nejako narusilo moj vztah s maminou. Takze prinajhorsom....

🙂

kevama
20. aug 2008

ja som dokonca uz tymi kocikmi a babetkami okolo ako vravis naockovala aj mojho priatela a kde ideme a nahodou sa objavi tam nejaky stupel c kociku ci v sedacke tak si mnohokrat vsimne skor ako ja.. 🙂
aj vdaka tomu viem ze je ten spravny cas..a nastastie jasle mame asi 10 minut chodze od nas takze ak ich dovtedy nezrusia a budeme nuteni nemusime ho nosit niekde na druhy koniec mesta..
a odkedy sa snazite lasama??

lasama
20. aug 2008

Este to nie je tak vela asi 4 mesiace, tento posledny august, tak trosku intenzivnejsie. 😵
Ja som na manzelicka isla tak, ze som mu par krat dala na ruky miminko, no uz take trosku starsie asi 1 a pol rocne, a daj ujovi pusinku a tak.... a uz ho nebolo treba prehovarat.
Dokonca aj ja mam niekedy pocit, ze ho uz vellllmi chce. Dokonca sam presne vie kedy mam plodne dni, sledujem si to spolu. 😀
A vy sa ako dlho snazite?

krasulka
20. aug 2008

Ahojte, tak sa aj ja pripajam do debaty..my sme s muzom v zahranici zatial..JA som teraz v 14 tt, tiez este nemame vlastny byt, platime hypoteku, planujeme navrat na slovensko uz na Vianoce. Vo znamena ze ja uz robit nebudem, a muz si musi najst doma nejaku pracu. Tiez sa bojime ze co ako to zvladneme. Ale ako cakam babo, vidim a verim ze to pojde. Naozaj clovek si lame hlavu len kym k tomu dojde..ked uz ostanes tehotna, vsetko sa ti zrazu bude zdat prirodzene a bez nejakeho velkeho riesenia vsetko zvladnete,Lebo to akosi pojde samo..nebude sa spekupovat nad tym ze co najprv, co potom a tak.. 🙂 Ja odporucam mat babo cim skor, lebo podla mna je lespie rodit skor, lebo babo ked trochu odraatie stale si mlada a mas velku sancu najst si dobru pracu..

lasama
20. aug 2008

ahoj krasulka,
blahozelam a myslim si ze mas pravdu.
a kde v zahranici ste? 😅

krasulka
20. aug 2008

lasama dakujem, v irsku sme, ale poviem ti uplnu pravdu ze to tu neznasam. Hlavne to pocasie a to ze sme na zapadakove de neni ani nemocnica atd..A ze tu ani nikoho nemame. preto som stastna ze uz pojdeme na Slovensko. verim ze doma sa da financne vsetko zvladnut, a hlavne ked mame aj rodiny. A clovek ked ma okolo seba ludi ktorych lubi tak to vyvazi vsetky peniaze. 🙂

lasama
20. aug 2008

no tak s tou rodinou mas pravdu.
Moj muzicek tiez istu chvilu snival o Norsku, lebo sme tam boli na prekrasnej dovolenke, ale ja si neviem predstavit, ze by som fungovala v cudzej krajine. Aj ked s recou by nebol problem, skor by slo o ten pocit, ze tu nie som doma, nemam tu priatelova tak...
Takze si myslim, ze asi priblizne chapem tvoje pocity.
Ale tes sa , vraciate sa domov.... 😀

krasulka
20. aug 2008

ano tesim velmi, a dnes v noci cestujeme lebo ideme zatial na dva tyzdne na dovolnku domov..ach domov.....

my sme tiez rozoberali take debyty o peniazoch..a kalkulovali sme kolko asi budeme mat naklady a tak..kolko prijem..ale to by sme sa aj zblaznili..Takze uvidime ako bude, teraz sa este snazime usetrit co sa da, lebo to nebude sranda ked prideme dovo, kym sa muz zamestna a kym dostane prvu vyplatu a v akej vyske..no ale ideme domov.. A tesime sa na babetko, teraz je dolezite aby sme ho v poriadku donosili a porodili a verime ze vsetko zvladneme

taella
20. aug 2008

ja si myslím , že pokiaľ bude stále človek len hľadieť na peniaze , tak dieťa si nikdy nebude môcť dovoliť , lebo stále niečo bude potrebovať a odkladať kvôli tomu dieťa .

lubkovalucka
20. aug 2008

Ahojte,
tiez zijeme v zahranici uz stvry rok, a svadbu mame presne o mesiac a po svadbe by sme chceli zacat planovat baby,teda ak vsetko dobre pojde 🙂 ....a tiez mame dilemu vratit sa domov alebo nie,mame uz dost penazi alebo nie...ale myslim si ze tych nikdy nebude dost,a a ked ich uz bude dost tak vekovo uz budem asi za zenitom svojich biologickych moznosti 😀

lasama
20. aug 2008

ahoj,
to mas teda pravdu s tym vekom.
Ked biologicke hodiny tikaju... 🙂 neda sa nic ine robit ako ich pocuvat.
A s tymi peniazmi mas tiez pravdu. Ked uz mas dost penazi na byt, setris na auto, ked mas aj auto setris na dovolenky atd. Myslim, ze medzi tymi vsetkymi investiciami sa najdu aj peniaze na zaopatrenie baba... 😀
Ale tiez mi par rokov trvalo, kym som dospela az k tomuto nazoru... 😅

krasulka
20. aug 2008

lasama a vy sa ako dlho snazite?

kevama
21. aug 2008

lasama my sme sa rozhodli ze sa zacneme snazit od septembra teda moj chce letne babo a ja som si nasadila koncom jula calibrum a kyselinu listovu takze na jednej strane je dobre ze az po lete aspon sa to telo ako tak pripravi..a okrem toho ja mam astmu takze snad aj to ho trosku presvedcilo ze nech si svihneme cim skor...snad mi nezuteka zo snazenia 🙂
tiez sme neraz kalkulovali ze ako nam to vyjde a popravde neviem si to predstavit dost dobre ani teraz ale radsej sa uz nad tym nezamyslam lebo ako si pisala vzdy sa najde dovod na co setrit a ked uz mas ako tak vsetko tak zistis ze dieta nikde.
ja osobne sa radsej vzdam dovolenky,ved mame chatu,noveho auto a super zariadeneho bytu..ved naco mi to potom bude..
hoc mam len 23 ale asi vdaka profesii tiez uz mi ,,tikaju biolog.hodiny" 😀

lasama
21. aug 2008

Ahojte,
krasulka my sa snazime asi 4 mesiace, ale tak intenzivnejsie len teto posledny august.
Kevama tak to si s tym vekom na tom este o nieco lepsie ako ja. Ja mam 27 a hodiny uz tikaju tak, ze sa to neda nepocutt 😀
Uz keby som bola v tom, tento mesiac to nevyslo, to uz od dneska viem ☹ ale nevy, budeme sa snazit dalej. Vsak ono ani to snazenie nie je na zahodenie 😵
Kyselinu listovumam aj ja, predpisal mi ju doktor a okrem toho som zacala aj cvicit pilates, vraj je panva potom dobre prekrvena a zena lahsie otehotnie. No uvidime, co je na tom pravdy.. 🙂

lasama
25. aug 2008

Halo baby, kde ste? 😲

kevama
26. aug 2008

ahoj,tu som,len nejako vzdy v inom case ako ty 🙂

lasama
26. aug 2008

A ja ze tu uz nikto nechodi 🙂
Nejako sa miname, ja mam sice internet aj vrobote, ale teraz je tak vela prace, ze nan nestiham ist, takze potom az ked pridem domov alebo az vecer. 🙂
Co mas nove? Uz sa snazite?

mirka5
26. aug 2008

Ahojte babenky, my sme uvazovali rovnako. Najskor byt, auto, dovolenky a potom ked uz budeme mat vsetko ako tak hotove, chceli sme babo. Ja som ho sice chcela uz odkedy sa mi narodila sestra 😉(to som mala 15) Ale nakoniec sme boli u gyn. a ten zistil problem u obidvoch. Kedze som sa bala ze ho nikdy mat nebudeme, tak sme na tom zacali intenzivne pracovat a na 4 pokus IUI sa nam podaril Matusko a teraz by sme chceli druhe babo, tak zaciname kolotoc odznova.

kevama
7. sep 2008

ahoj..
naozaj sa nejako v tejto teme nevieme stretnut, co je vcelku skoda..ale co uy narobime ked mame aj povinnosti.
este sa nesnazime lasama,zaciname tento mesiac..u nas je to take obratene..moj totiz o detoch stale hovori, dokonca ked mam doma pohodenz destsky casopis tak si ho aj neraz precita a potom sa ma vypytuje ale robiot dieta sa mu nechce..on je taky zvlastny...
my sa bezne totiz milujeme tak dvakrat ak je dobry mesiac tak trikrat do mesiaca ☹ ..cize si vymyslel ze sa budeme milovat len ak sa mi dokaze ovulacia z moca..som zvedava..on si mysli ze staci raz ,,pustit" a dieta je hotove 🙂
a ako ste na tom vy??
pracujete na mimcu na plne obratky?? 😀

lasama
8. sep 2008

Ahoj,
my sa snazime na plno, niekedy som uz z toho aj trochu unavena. U nas je to prave naopak, manzel by sa chcel snazit aj niekolko krat za den.
Ale ja som niekde citala, ze najlepsie je to skusat kazdý druhy az tretí den. Aby boli spermie zivotaschopne. Uz neviem, kde som to citala ale mozno je na tom nieco pravdy. Uvidime. 😀
Vsak dufam, ze sa nam to coskoro podari... 😝

bianus
8. sep 2008

lasama: mas pravdu, vraj je lepsie kazdy druhy den

kevama: no nam sa to podarilo na prvy sup... 😉 pustali sme az cez vikend, cez tyzden sa proste nedalo.. 😠 , aj to raz v sobotu a raz v nedelu...samoska, ze som mala vtedy plodne dni...proste to bola riadna trefa 😎 😀

kevama
8. sep 2008

tak teda dryim palce lasama abz vam to vyslo..ja teda dufam ze my budeme patrit k tym co na prvy sup,aj ked to si praje asi kazda ked zacina tuzit po babetku..no ja to mam o to tazsie ze moj je nejaky ,,frigidny! 😒