Ako vyžiť z rodičovského a z prídavkov?

murko2711
17. aug 2013

Nech mi niekto poradi ako vyzit s rodicovskeho prispevku a pridavkov .Mam troch synov 16,15 a 5 mesacneho platim byt a internet a telefon co je spolu 220 eur ako mam vyzit zo 40 eur a este ich obliekat skola atd.To je stat?

marcelka2010
21. okt 2013

yienky aby som uspokojila nechapavost a vysvetlila ja cakam dieta s inim..a hoci som na md...a som tehotna chodim si privirabat ako sa len da aby deti mali co potrebuju...nepolieham sa nastat ani na cudziu pomoc lebo zivot ma naucil ze co si neurobis sam to ti nikto neda..cize sam sebe si strojcom stastia...

miss
26. okt 2013

a ten iný je nezamestnaný?

libka1
26. okt 2013

@marcelka2010 v takejto situacii by som necakala dieta s nikym. ledva prezivate teraz a co potom ked sa narodi dalsie? nechapem ta....

nokolt
15. okt 2014

ahoj te čo to je keď aj oco prispieva 50 a dostávaš 203 aj prídavkami okolo 23 nič to nenič slobodnej mamičke a musí platiť nájom elektriku nič jej nej so zadáva a on už nej ma sajem lebo ma 3 deti vláda dáva iba na cestách a kravinách dávajú príspevky a písala som kioskoví a nič odpoveď na to dávajú menej rodičovské príspevky nič odpoveď sa čo človek ma kúpiť keď malé viac potrebuje všetko je drahé aj lekáreň je drahí sektou sa platí už to vláda sa môže habit slovenské peniaze stokrát bolo dobre tam sa dalo sektou na kúpiť a nej bolo drahé ako terás

januliik243
30. jún 2016

Zdravim ak tu este niekto chodi 🙂 mam problem ze o mesiac mi konci MD to znamena ze zacnem poberat RD to by nebolo nic ale podla mna je to dost malo neviem rozmyslam nad prispevkom na byvanie len neviem ci mi to schvalia ked ze su tu pracovnici aky su len odbiju cloveka a nic ☹ som sllobodna matka a ked pisem slobodna tak doslova...mozte mi nejako poradit ako dalej?

draik
1. júl 2016

@januliik243
Musíte mať určené výživné na dieťa. Keď sa to všetko spočíta, tak budete nad hranicou hmotnej núdze.

januliik243
1. júl 2016

@draik no prave ze nemam urcene vyzivne na dieta preto ze som otca neuznala a rozmyslam ci to nahodou nezmenim len neviem ci urobim dobre ked ze on nema vobec zaujem...

draik
1. júl 2016

@januliik243
Ak nie je uvedený v RL, tak to mení situáciu.

januliik243
1. júl 2016

@draik nie je uvedeni

januliik243
1. júl 2016

@januliik243 uvedeny 🙂 pardon

maslenka47
1. júl 2016

@januliik243 zaujem paltit vyzivne mat nemusi, je to jeho povinnost. Samozrejme, ak je na rodnom liste. Lenze nie je, lebo ... asi si bola prilis sebavedoma, ked si ho tam "zabudla" napisat. Ked zrazu tecie do topanok, tak su na chybe uradnici. Ach jaj.

Ak aj poziadas o zapis a vyzivne hned, urcite to bude par mesiacov trvat, nez vam chlapec zacne nieco platit. A zit musis aj dovtedy. Ak nebude ina moznost, tak dieta do jasli a hajde do prace. Rodicovska dovolenka v trvani 3 roky je luxus, nie povinnost.

evittam
2. júl 2016

@januliik243 Tvoj pracovný pomer trvá či skončil? A inak súhlasím s @maslenka47

marcelatje
2. júl 2016

@januliik243 len tak zo zvedavosti...kedy si sa dozvedela o vyske RP? 😅

januliik243
2. júl 2016

@maslenka47 nebola som sebavedoma ale tak to mi to poradili na socialke tak ze som ich posluchla....myslim ze ludia ktori sa tomu venuju mi nechceli zle poradit ci???

januliik243
2. júl 2016

@marcelatje a to coo je za otazku?

marcelatje
2. júl 2016

@januliik243 pytam sa preto lebo ma udivuje kolko matiek zacne uvazovat ako vyzije z rodicaku az ked ma prist alebo uz prisla posledna materska.......tehotenstvo trva 9 mesiacov, materska tiez cca tolko.....nejde mi do hlavy ze ak niekto cca rok a pol (!!!) vie ze pride obdobie kedy bude musiet vyzit z rodicaku nijako sa na to nepripravi ☹

januliik243
2. júl 2016

@marcelatje mas pravdu ano mala som byt pripravena nie len ja ale aj ostatne matky...no vies pocas porodu a po sa toho udialo vela zmmenili sa veci k dobremu len ze teraz na to prichadzam ze to dobre bolo len docasne...a ked si to zasa zoberiem z druhej strany myslim ze kaazda a jedna nerozmyslla nad tym co bude dalej ale premysla nad tym ako sa venovat babu a clovek sa spamata az vtedy ked je neskoro...a to nie je len moj pripad

katrin21
2. júl 2016

@januliik243 prispevok na byvanie sa mi zda ze dostanes len ked mas byt vo vlastnictve.. je to blbe, ale je to tak....
Otca mozes zapisat len v pripade, ze on uzna otcovstvo.. inak nie.

januliik243
2. júl 2016

@katrin21 ano dakujem viem o tom byte a aj o otcovstve...za to som ho zatial neuviedla

marcelatje
2. júl 2016

@januliik243 som rada ze si to uvedomujes a do buducna budes rozmyslat vzdy o krok dopredu aby si sa v podobnej situacii neocitla. Chlapa ber ako bonus a vzdy sa pokus byt sebestacna.
K tvojej momentalnej situacii......byvas sama? Ma ti kto pomoct? Lebo vyzit len z RP je skutocne umenie. Co sa vyzivneho tyka je to dvojsecna zbran. Na jednej strane by potesilo no na druhej si otec moze zacat narokovat na dieta. Nepoznam dovod preco si ho neuviedla (alebo preco on nesuhlasil) no treba si zvazit ci si v pripade zaujmu otca ochotna mu dieta davat.

januliik243
2. júl 2016

@marcelatje no a prave tu je ten kamen urazu...nie som ochotna mu dieta davat aj ked teraz onho nema zaujem bojim sa toho ze sa to v buducnosti zmeni a to by som asi nezniesla ☹
Ano byva sama...jasne mam rodicov surodencov tak ze pomoc je ale nemozu mi pomahat donekonecna...chapes uz mi dost pomohli pri mojom rozhodovani podrzali ma ked som to najviac potrebovala ci uz pocas tehotenstva a aj teraz s babom no nemoze to trvat navzdy....
Len chcem nejako poradit mozno sa tu najde aj niekto kto je v podobnej situacii

marcelatje
2. júl 2016

@januliik243 chapem ☹ mozno nejaka praca z domu by pomohla. Aj ked je ich ako safranu. Neviem co vies no napriklad preklady su idealne. Tvoja situacia nie je beznadejna. Este par mesiacov sa taka moze zdat ale cim bude babatko vacsie tym bude vsetko lepsie. Ked zacnes chodit do prace to bude uz nebe a dudy. Teraz popozeraj skupiny s lacnymi jedlami. Ja som uz vsetky male vecicky darovala no urcite sa niekto najde kto pomoze aj v tomto smere. Drzim ti palce a verim ze uz nikdy, nikdy sa v takejto situacii neocitnes 🙂

mima4
2. júl 2016

@januliik243 jasle a praca

mima4
2. júl 2016

@marcelatje chapem, ze nechapes..ale vasina takycch ludi neuvazuje nad buducnostou, ziju pre pritomnost, riadia sa emociami, logika a rozum nie je ich zdroj konania...

evittam
3. júl 2016

@januliik243 A dobre si pamätaj, že na nejakých úradoch ti určite nikdy dobre neporadia, len preto lebo sa tomu venujú (teda česť výnimkám)...bohužiaľ . Na týchto úradoch vo väčšine prípadov ani sami zamestnanci koľkokrát nevedia na čo máš alebo nemáš nárok a podobne. A neodpovedala si mi - tvoj pracovný pomer ešte trvá alebo nie?

januliik243
3. júl 2016

@evittam ahoj ano pracovny pomer stale trva

timea7
3. júl 2016

@mima4 presne na to som myslela, keď som si pozrela, že autorka tejto témy, ktorá mala veľké finančné problémy, má ďalšie dieťa 😒 😒 😒 😒 😒 Potom je fakt ťažko aj takýmto ľuďom pomáhať, lebo peniaze vidlami tu až tak veľa žien neprehadzuje. Aj minulý týždeň v relácii Svokra, žena, čo mala s mužom, ktorý ju týral 9 detí, potĺkajú sa po krízových centrách....

mima4
3. júl 2016

@timea7 no asi aj take zeny musia byt, nemoze byt svet idealny

lenka567899
11. feb 2024

@murko2711 no ako to dopadlo?