Ako zvládnuť splácanie hypotéky a materskú dovolenku?

anuska
9. aug 2006

Chcela by som vedieť, ako sa dá zvládnuť splácanie hypotéky a materská dovolenka. Má s tým niekto skúsenosti?
Ide totiž o to, že si chceme kúpiť byt v BA. Ceny sú nehorázne. 3 izb. by vychádzal so všetkým na 20 tis. mesačne.
To sú cca 2/3 z našich príjmov.dá sa z toho vyžiť? A čo keď príde bábo?

otrivinkajanka
21. feb 2008

no snazim sa aj malej kupovat veci cez inzeraty aj tak deti rastu tak rychlo nebudem za tricko davat 300 sk ked mam za to pre simonku tri a pekne

revayova
23. feb 2008

podobne. sekace su moje aj bazariky na nete 😝

monciky
24. feb 2008

baby, ja vas tak neskutocne obdivujem, ze to takto krasne zvladate
ja mam z toho vsetkeho hlavu v smutku a nic ine nerobim, len stale preratavam, s muzom ideme stavat dom a tiez si musime zobrat hypoteku a ja sa strasne bojim, ze az by sme chceli mat babo tak to neutiahneme
pocitam ze len hypoteka bude cez 23000,- a do toho elektina, benzin, jedlo a bezne vydavky.
to sa predsa neda zvladnut dokelu

to je ale strasna doba

otrivinkajanka- preco by si bola chudera, ked nakupujes cez letaky, ved dnes tak nakupuje polka obyvatelstva, aspon si sikovna a co to usetris, takto nakupovala aj moja byvala sefka a pritom mala niekolkomilionovy dom, auto a penazi furu

viv
25. feb 2008

monciky, takto veľmi neuvažuj. Aj kamoška takto odkladala, odkladala - hypotéka, pôžička, kariera, dorobenie domu.... a teraz nie a nie otehotnieť a to sa snažia tak 3 roky. Neboj ono sa to nejak zvládne, hoc aj od výplaty /materskej do výplaty, ale nejak to pôjde. Ja som napríklad na MD, mám len ja platiť staré pôžičky cca 5000,- + čo sme zobrali nové s polovičkou a tak musím ešte opatrovať jedno dieťatko a takto si privyrobiť a splatiť aspoň tie moje pôžičky a takto prispeť do rodinného konta, aj keď som na MD.

Uvidíš, to sa zvládne 😀 😀 😀
Problémy a úskalia sú na to aby sa riešili 😀 😀 😀

kaluha
3. júl 2008

ahojte,ja by som mala takú otázočku teda viac.chceme si vziat hypo ale tolko je ponúk že až, a nechce sa mi chodit po bankách od rána do večera.pozerala som aj stránky bánk ale tie výpočty tam sa mi nezdajú presne na mieru.
kde ste brali hypo vy?
kolko a po kolko korún platíte?
a na kolko rokov?
alebo aspon typ kde sú hypotéky najvýhodnejšie.

atevi
6. júl 2008

Kaluha - v juni sme ziskali hypo z tatrabanky -2,9mil. na 30rokov, splacame 17ts mesacne. Povodne nam chceli dat len 1,9mil. ale povedali sme im, ze u nich rusime vsetky ucty a ideme do VUB, kde nam ponukaju 2,5mil.
Tak nam tatrabanka vytvorila specialne podmienky, len aby sme u nich ostali.
Pred tym sme ale obehli asi 5 bynk a hladali sme pol roka.

monika9
10. júl 2008

aký prosím vás máte príjem keď len hypotéku spácate 17,000sk? a bývate tohto času sami v podnájme alebo u rodičov? koľko TERAZ miniete na inkaso a nájomné? a stravu? veď strava je dnes asi najdrahšia položka..

abetka
10. júl 2008

monika9 ten prijem by aj mna zaujimal. My mame zatial pozicku 6000 na 10 rokov a mame co robit, ked som na MD. a to manzel zarobi 18000 v cistom. Ved to by sme zaplatili pozicku a sme hotovi. ja neviem ako to ti lidia robia. 😒

ba80
10. júl 2008

my mame oooobrovsku hypoteku + nejake pozicky, ale mimino sme velmi chceli, takze sa muzicek musi velmi snazit... keby sme mali cakat, kym vsetko vyplatime, babo by sme mali tak v 50-tke... 😔 😠

missy97231
10. júl 2008

ahoj. my tiez pred mesiacom sme si vybavili hypoteku. o take dva mesiace zacneme planovat mimco, takze nas to takisto postihne. ale sme dohodnuti, ze po polroku na materskej ostane moj manzel, kedze mam vacsi prijem, a sice zhana si pracu, urcite by si chcel prijem dorovnat 😀 ale - akosi sa mu nedari 😠 no co uz. akosi bolo, akosi bude.

janka1874
10. júl 2008

ženy aj my mamá hypotéku na krku a ktomu malú zatiaľ to nejako zvládame ale obávam sa čo bude v zime teraz som mala ešte našetrené z roboty ale tohto roku z materskej ušetriť neviem takže už teraz sa obávam ako to bude môj drahý totiž robí plastové okná a v zime majú málo roboty no fakt neviem neviem a ani do práce sa nedá vrátiť lebo aj tam máme v zime slabotu a aj tak nemá mi kto byť s malou faktom je že je to ťažké takto

graziela
22. sep 2008

Ahojte,
trosku by som chcela ozivit tuto temu, lebo vidim, ze uz davnejsie tu nikto neprispieval...
Ja som tiez mamina na materskej a mesacne platime cca. 3500 sk hypoteku (este 19 rokov)...Mozno sa vam to bude zdat smiesna suma, ved kazda tu spominat vysku cez 10tis a pod...My sme si ale schvalne vybrali tuto variantu, teda radsej viac rokov a nizsiu sumu...Bolo to pred 3 rokmi, ked sme este byvali v 1-izb. byte, mali sme 1,8 roc. dcerku a uz sme urgentne potrebovali väcsi byt...Kvoli tomu, aby sme vobec mohli zobrat hypoteku som musela nastupit do prace este pred ukoncenim MD (ako som spominala, dcerka mala 1,8 roka), co mi bolo luto hlavne kvoli dcerke, ale utesovala som sa, ze to vlastne robim kvoli nej, aby mala svoju izbicku, vlastny priestor...
No ale hypoteka nebola jediny dovod, preco som musela nastupit do prace... Manzel toho casu zarobil nieco cez 10tis.+ ja som dostavala matersku vo vyske nejakych tusim 3500 + pridavky na 1 dieta = zili sme z 15 000 Sk ako 3-clenna rodina s malym dietatom!!!!Viete si to vobec predstavit? Ja sama sa teraz cudujem a obdivujem za to ako sme to tie necele 2 roky dokazali prezit...Museli sme setrit na vsetkom, kde sa len dalo, mäso len 2xtyzdenne, oblecenie zo sekaca a pod.Ale zvladli sme to, a nikdy sme neboli nuteni, si od niekoho peniaze poziciavat, skratka sme sa uskromnili...
Pred touto MD sme si povedali, ze ak si nenasetrime aspon nejakych 100 tis., tak sa nemozeme ani pokusat o dalsie babätko...chcela by som si totizto tuto, pravdepodobne uz posl. matersku trosku viac uzit...uz tearz mi je jasne, ze to nebudu cele 3 roky, ale dufam, ze minimalne do konca buduceho roka to zvladneme...Okrem toho, ak by bolo nutne, my mame hypoteku z Dexie banky, kde je moznost, splatky na 1/2 roka odlozit...v konecnom dosledku je to trochu nevyhodne, ale v danej situacii to moze pomoct...
Podotykam, ze len z platu mojho manzela (co sa moc nezmenilo oproti obd. ked som bola na 1.MD) a materskej+prispevky by sme nevyzili ani nahodou, viackrat sme to preratavali...a to sme brali do uvahy len povinne vydaje, no boli by sme v minuse...
Takze moja rada je, mysliet trosku na take zadne vratka, dopredu si nasetrit nejake peniazky, lebo od nasho statu sa ziadna velka pomoc veru ocakavat neda.

fibus
23. sep 2008

ahojte, my tiez tak fungujeme,mame hypo 8,600 , je to odrzku,tiez sa vraciam do prace, no co uz , ale inac sa na slovensku neda 😠 😠 😠 , pokial nemame za manzela dajakeho milionara 🙂

mimik9911
24. sep 2008

na hypoteke funguje takmer kazda mlada rodina, asi to inak ani nejde, ked chcu byvat sami. My mame tiez hypoteku a ja som na materskej, zatial to zvladame, a ked to nepojde, vratim sa aj ja skor do prace...

stvura
24. sep 2008

No mi stale fungujeme, teraz je to este hej, lebo mam matersku, ale ked pojdem v januari na rodicovsku si to neviem predstavit. Manzel uz pozera po lepsie platenej praci, lebo mame rozostavany dom a 5t chlapceka...
Je to hrozne klesnut platovo o tolko...apropo,,tiez som malemu nakupila znackove veci na e-bay za zlomkove ceny.

zuzu13
24. sep 2008

no my ešte stále fungujeme na hypo...a aj budeme...ešte 18 r....mesačne máme /po odrátaní poplatkov/ na stravu, kozmetiku a oblečenie/lieka...atď.../ cca z manželovej výplaty 2.000,- + môj rodičovský 4580,- + môj príjem z dohody 3,000,-...a dá sa z toho aj ušetriť 😀 😀 😀 ...
navrhujem nobelove ceny za úsporu v domácnostiach pre všetky matky na materskej 😀 😀 😀

eli77
24. sep 2008

Tak baby neuverite mi ale som rozvedena...mam tri male deti...a teraz mi schvalili hypoteku 900tisic...bez rucitela...bez spoluziadatela...v sobotu si ideme kupit domcek...jupiiii.....a splatky su tiez fajn....7700,- 15rokov 😵 😵

rybenka79
24. sep 2008

dobry vecer, neda mi nereagovat..... maminky ste GENIALNE... clovek no zena 🙂 ked musi je kuzelnik

capy
24. sep 2008

ahojte mi sme na hypoteke odkedy sa nam narodil prvy syn.to je uz tri a pol roka. bola som s nim doma dva roky, rok som pracovala a teraz mame tomina a uz sme na rodicovskej. a da sa to zvladnut. kupili sme trojizbak v ba a deti urcite neppocituju zeby boli o nieco ochudobnene. dokonca by som povedala ze toho maju viac ako by potrebovali 😉 takze ak sa niekto chysta kupit byt tak vam poradim len toto: nebojte sa toho!!!!!!! 😉

sarka211
25. sep 2008

ahojte...my este len berieme hypo a uz mam strach ☹ , ale strasne chceme byt chceme zobtat 2 mil.a mes. splatka je 12,5 tis.....je to dost

zuzna.z
25. sep 2008

jej, dievčatá.Ja už nie som na materskej,ale bola som a mala som hypotéku 14000,- mesačne a ešte mám a budem mať ešte 28 rokov. Aj na materskej som si to musela platit sama - moj muž zdupkal a všetko nechal na mna. Viete si predstaviť ako som sa otáčala a ako som sa zadĺžila.Katastrofa,ale prežila som a dokonca som sa rozhodla aj podnikať a to ma asi zachránilo. Teraz pracujem v 3 zamestnaniach a splácam dlžoby ešte z materskej.....Momentálne mám 3 deti a mám čo robiť.....

sulamith
26. sep 2008

zuzna,obdivujem ta.Ty si uzasna mamina.Nechapem ako si to zvladla,a ako to zvladas. Tak ja by som ta navrhla na ZENU ROKA 🙂
Prajem ti aby si stretavala ustretovych ludi,a nech sa ti dari 😉

eli77
26. sep 2008

zuzna WAU...to akoze fakt? Nooo klobuk dole... 😵 nemas nejaky manual ako to vsetko zvladat tak dobre?

depecko
26. sep 2008

zuzna tak si ťa teda v sobotu pozriem.Mám sa čo učiť. 😔

magimary
26. sep 2008

tak sa teda pridám aj ja-my sme brali hypoteku, ked som bola na druhej MD, mesačne splácame okolo 20-tis. (a ešte budeme do 60-ky manžela) a žijeme si skromne, ale v šťastí, pohode a vo svojom... A nemenili by sme.... ale hovoríme si, že keby bolo najhoršie, ešte stále máme čo predať, hypotéku splatiť a žiť si v pokoji-takže investícia-i so zadĺžením má určite význam...
počas materskej to bolo monžo ťažšie tým, že muž musel hodiť na dobre platené týždňovky (to bol však pre mňa horror), teraz-po MD som sa zamestnala (prácou na doma-pri deťoch) a muž mohol zmeniť robotu tak, aby bol denne s nami (samozrejme s nižším príjmom...). Keďže je však ekonóm, všetky "veci" menenžuje on tak, aby sme vyžili v (skromnej) pohode, na ktorú sme zvyknutí... 😉

sulamith
26. sep 2008

magimari,krasne si to napisala,mate moj obdiv.Musite byt krasna rodinka 🙂

magimary
26. sep 2008

vdaka, si Zlatá, sulamith! 😵
No, neskromne poviem, že asi sme-najmä vďaka môjmu úžasnemu a šikovnemu manželovi... 😵

sulamith
26. sep 2008

takym rodinkam ako ste vy obvzlast drzim prsty. Je to krasne ,ako zvladas vsetky deti?

eli77
26. sep 2008

presne to iste som sa aj ja pytala len v druhej teme 😀

magimary
26. sep 2008

Sulamith, pozri si-je to vysvetlené medzi poslednými príspevkami na tej strane (a aj na iných):

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ale detičky mám v pase napísané všetky preto, že sú Srdcom všetky moje, resp. naše NAVŽDY... 😵