Ako zvládnuť splácanie hypotéky a materskú dovolenku?

anuska
9. aug 2006

Chcela by som vedieť, ako sa dá zvládnuť splácanie hypotéky a materská dovolenka. Má s tým niekto skúsenosti?
Ide totiž o to, že si chceme kúpiť byt v BA. Ceny sú nehorázne. 3 izb. by vychádzal so všetkým na 20 tis. mesačne.
To sú cca 2/3 z našich príjmov.dá sa z toho vyžiť? A čo keď príde bábo?

maruska24
9. júl 2010

skoro 2 ročné dieťa nezoberú do škôlky, resp. je s tým sakra problém. skôr by som ale povedala, že mamina by mohla opatriť na tú dobu, kedy by ste vy dvaja pracovali. neviem z akého okresu ste, ale vo vašej situácii by som brala aj upratovačku, alebo hostesku v MC Donalde a byť chlapom, tak aj na družstvo sa zamestnať a nie behať po fuškách. Jedna vec byť sociálny prípad a druhá chcieť byť sociálny prípad.

samanta356
14. júl 2010

Ahoj mila dai, maleho do skolky nezoberu lebo ma este plenky a do septembra by sme nezarobili 25 000EUR. A tady v Senici je velka nezamestnanost.

samanta356
14. júl 2010

Maruska my sme zo Senickeho okresu a upratovacky beru len starsie ale uz je vsetko v ....... . A 25 000 eur do 2. septembra nezozenieme.

mamutka
14. júl 2010

samanta, to vyzera byt uplne v haji, tato situacia.....keby sme s mm takto dopadli, co predpokladam, ze nehrozi, kedze mame riadne hypo z klasickej banky, tak by sme urobili tolko, ze muz by okamzite vystartoval smer BA - tu najlahsie zozenie pracu, makal by na sebe, zohnal malicky slusny podnajom a ja s dietatkom by som sla za nim. coskoro by som sa zamestnala aj ja, tvoja mamina by mohla aj zit s vami v podnajme a strazit dietatko, kedze jasle su drahe a do skolky ti take male nezoberu....
neviem si inak predstavit kde chcete zit, ale momentalne ste v situacii, kedy nemozete lipnut na rodnom meste, treba utekat za robotou, tu vam nikto nedonesie domov a kedze mate zdrave ruky, nie je dovod neprestahovat sa za robotou.
viem ze podnajmy su tu drahe, ale presli si tym tisice ludi, aj ja s mm, tiez pochadzame z oblasti kde praca nie je. rodicia nam nemohli pomoct nikdy ani korunou, ani sme to necakali, proste treba nasebe makat a ked praca nie je ,tak za nou vycestovat.
asi ste sa zmierili s tym, ze o byt pridete, tak ti radim ako zacat od nuly, neostanete predsa pod mostom natrcajuc ruky ako cigani, ze dajte nam daco, postarajte sa....
a su aj ine regiony, kde sa praca da najst, mas net, sup na profesiu.sk, muz sa ti zamestna, pojdete za nim.....

dai
14. júl 2010

mila samanta - skolky su rozne aj v senici , su aj jaslicky kde beru aj 2-rocne deti , aj s plienkami - ty pises ze byvate s mamou a ta je doma... tak nerozumiem naco vobec rozoberas problem skolky...
upratovacky ludia beru podla toho ako sa osvedcia, nie starsie, ale dobre... detto so vsetkymi inymi vecami...
do septembra nezarobis ale mozete sa obaja zamestnat a zacat normalne zit, nie ako socialny pripad.
prepac ale vo vasej situacii plakat nad tym ze v senici nie je praca 😠 som z regionu kde je omnoho vyssia nezamestnanost ako v senickom okrese - mlady aby mohli normalne fungovat odchadzaju za pracou do vacsich miest alebo do zahranicia...
sediet doma a stazovat sa ze vlastne sa neda nic robit lebo praca nie je a aj keby tak aj tak tolko nezarobis... no ano, aj takto sa da... ale nemyslim ze na tejto stranke sa stretnes s velkym pochopenim... mna osobne taketo prispevky dost vytacaju - neviem co cakas - ze sa tu ludia vyzbieraju? alebo sa stane nejaky zazrak?
presne ako pise mamutka - mas pristup na net, dieta uz mas relativne velke... vela mamiciek pracuje popri materskej z domu, chlapy odchadzaju na tyzdnovky mimo domova... a nestazuju sa 😖

janka0007
19. júl 2011

Vedel by mi niekto poradit?Chceme s manzelom zobrat HÚ,mame vsak obavy ci nam ho schvalia,kedze manzel dostava mzdu na ruku a sam si ju vklada na ucet,myslite ze nam kvoli tomu mozu ziadost zamietnut?

wewe22
22. júl 2011

@janka0007 ked je riadne zamestnany staci ze prinesie potvrdenie s prace kde bude mat vypocitanu priemernu mesacnu mzdu kazda banka ma na to svoje tlacivo to ze nedostava vyplatu na ucet nevadi

janka0007
22. júl 2011

@wewe22 aha,tak dakujem,no bude sa vediet preukazat aj vyp.paskami,a tam je uvedene kolko zaraba tak dufam ze s tym nebude problem..

libka1
26. júl 2011

@janka0007 zamestnavatel mu musi vystavit potvrdenie o tom kolko zaraba, je jedno ci mu peniaze chodia na ucet alebo ich dostava na ruku 😉 teda ak nepracuje na cierno, to mu zamestnavatel tazko nejake potvrdenie da a tympadom vam hypoteku banka neda...

aduskatt
26. júl 2011

@janka0007 v banke dostanes tlacivo, kde mzdova uctovnicka potvrdi prijem a to v banke postacuje

janka0007
26. júl 2011

@libka1 nie nepracuje na cierno,ma normalne zmluvu a dostava vyplatne pasky,kde ma uvedenu hrubu mzdu,odvody a cistu mzdu,a zmluvu kde ma tiez uvedeny prijem,vsetko by malo byt v poriadku,akurat ten ucet,ale tak uz viacej ludi mi vravelo ze by to nemal byt az taky problem..

libka1
26. júl 2011

@janka0007 v tom pripade to urcite problem nie je 😉

janka0007
26. júl 2011

@libka1 dakujem 🙂 🙂

vanesik
22. nov 2011

awoj kočeny,chcem poradim žijem s priatelom,nie sme zosobašeny a som na matesrkej,chcem poradit je lepšie sa vziat alebo nie ked chceme brat hypoteku aspon do 1melonika 🙂))

vanesik
22. nov 2011

awoj kočeny som na materskej,žijem s priatelom nie sme ešte zosobašeny a chceme brat hypoteku tak do 1melonika 🙂),je lepšie aby sme sa zosobašili alebo ked budeme slobodny.

viki2912
22. nov 2011

ahoj,tak my mame babo,hypo,byt v ba...a ide to...su lepsie aj horsie mesiace,ale ide to...ked pojdem do prace aj ja,bude to v poho uplne.manzel pracuje v IT oblasti a ma slusny prijem.mesacne platine 400ecok na uver plus zalohy a strava a tak,ale vyzijeme a kazde tri mesiace muz dostava aj odmeny takze sa to da...nie je to super uplne,ale da sa.sme sami a to je na nezaplatenie

viki2912
22. nov 2011

@zuz11 aj ja cchem sit robit ,lebo mam vysku a nechcem byt tri roky doma,vlatne musim,ak sa cchem este niekedy zamestnat...a da sa uver platit aj byt na metrskej..tiez muz slusne zaraba,takze si to mozme dovolit...

marikago
19. máj 2013

spytam sa aj ja ked sa tuna tak rozobera úvěr na 30 rokou.rozmyslame s priatelom aj my domcek kúpiť .ale ja som na materskej a cakame neplánovane aj 3 dietatko na materskej pobudnem teda .mame byt mojich rodicou platíme 200najom a85e auto.byt nam uz bude maly ked budeme 5. a deti ktore mame chcú len von ist ale bojíme sa kúpiť domcek lebo manžel musí dochadzat s toho miesta asi 7km by to bolo.chceme zobrat uver 33 000e aby sme splacali len tento uver ze vyplatime si aj auto 3000e s tohoto uveru ..neviem ci.budeme vediet zit potom manžel ma vyplatu min 400e + ked ma nočnu ma kus viac a ja mam matersku ...oplati sa nam to kym sme mlady alebo radsej potom taketo riesit ked budem aj ja robit ? dakujem za odpověď...ozvali sme sa uz financ. poradcovi zistí nam daco výhodné ..uver by nam dali ked sa k nam niekto este zaručí. proste a tym problém nieje ..a este ak sa mozem spytat kolko su.asi mesačne splátky ?

matozazzo
19. máj 2013

@marikago Rozoberala sa to pred 1,5 r... Osobne by som pockala s hypotekou, kym pojdes robit aj ty. Nikdy nevies, co sa moze stat a mat 3 deti, manzela bez prace a hypoteku na krku, zazila som to a poviem ti, banky az tak v ustrety nevychadzaju ako to propaguju... Ked pises - bojime sa kupit domcek - je to uz varovanie pre vas, okolo domu je vela prace a hlavne kopa dalsich investicii. Pokazi sa kotol, kurenie, strecha, odpad... o vsetko sa starate sami, cvakate kes na ruku. v bytovke tieto veci nepoznas. My sme kupili domcek, ked sme pracovali obaja, potom som otehotnela 2x, asi 3m po porode manzel prisiel o pracu. Nechci to zazit. Uspory sa minu ovela rychlejsie nez si myslis a nezaplatis hypoteku, okamzite upomienka, do tyzdna druha, 35 eur ako nic... Nezaplatis dve a daju ti spoplatnit celu, ak s nimi nekomunikujes. Ziadali sme hned odklad splatok, ze sa nam narodilo dieta, manzel prisiel o pracu - odpoved, nie. nastastie si manzel nasiel do pol roka dalsiu pracu, ale tie stresy, neprajem nikomu zazit a bez pomocui rodiny a mojho skoreho nastupu do prace neviem neviem 😒 Preto ti radim, pockajte, az budes pracovat..

biba04
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronika426
3. feb 2014

Urcite nikomu neradim vziat medziuver z pss, my sme bohuzial museli, ak sme chceli byvat. Sice manzel zarobi 1500e, ale na vyplatnej paske mu zaestnavatel pisal minim. mzdu, takze v banke sme nepochodili, jedine cez pss, kde nam dali medziuver bez skumania vysky prijmu. ALe pozicali sme si 34,000 a musime vratit 90,000. Takze asi tak. Druhýkrat by som si porozmyslala, lenze my sme uz mali domcek zajednaný, tak sme ich nechceli "oklamat" a hlavne sme aj my uz chceli byt sami. Predsa mame dve deti, ktorým treba detsku atd. Urcite nie pss a uz duplom nie medziuver!

evkaspa
27. mar 2014

@veronika426 Dobrý večer Veronika, úplnou náhodou som sa dostala k Vášmu príspevku. Nechceli by ste teraz Váš medziúver refinancovať klasickou hypotékou? Možno by to mohlo byť celkom zaujímavé....

marusia12
30. máj 2016

@anuska no ako si dopadla s hypotékou? Celkom by ma to po tých rokoch zaujímalo...

marusia12
30. máj 2016

@evkaspa 😀 no kriste 😀

marusia12
30. máj 2016

@marikago no ako ste dopadli s hypo?

marusia12
30. máj 2016

@samanta356 ako tvoj príbeh dopadol?

marusia12
30. máj 2016

@danielitka26 no ako pokračujete so splátkami?