Aký je mesačný rozpočet na miminko?

niki023
4. máj 2009

Ahojte mamičky! Spolu s manželom čakáme prvé dieťa a keďže v blízkej rodine nemáme momentálne malé deti, neviem presne zistiť čo, kedy, koľko dieťatko potrebuje a hlavne koľko to stojí. Napíšte mi prosím TOP 10 vecí z pohľadu financií, ktoré pre dieťatko pravidelne musíme zabezpečiť (plienky a podobne) ako aj to koľko mesačne na to miniete.

Ďakujem, veľmi mi to pomôže! Niki

sisstin
5. máj 2009

moko: howhg..to bylo výstižné 😀

beruska2x
5. máj 2009

😀 😉 pavda.. 😉

sisstin
5. máj 2009

beruska: no já tomu teda jako i věřim, ale já teda samo nakupuju zbytečnosti, který nepotřebuje..ale co no 😝 já jsem prostě ujetá na ty hadry..a zas nenakupuju 200tisíc hraček a podobně, bo si s tim nehraje..a někdo to zas má obráceně 😝

aponchie
5. máj 2009

jj lekarna je samo o sobe pakarna kdyz je treba..to je penez jak supek potom 😎

beruska2x
5. máj 2009

ja taky utracim hodne.. kdyz muzu proc ne.. skovam si veci na dalsi mimco tak mi to lito neni, zase bydlim ve meste a nemam auto, nepotrebuju ho.. to je o zivotnom stylu a prioritach kazdeho...

aponchie
5. máj 2009

presne tak,to se neda srovnavat pac kazdej to ma jinak a nikdo neni spatnej jen je proste jinej

beruska2x
5. máj 2009

treba nas malej je od 6-ti tydnu na Nutrilonu, kojeni byla katastrofa, kdybych to spocitala tak se zhroutim, tak to nepocitam, stejne to koupit musis, jist musi, takze proc to resit 😀 😝

aponchie
5. máj 2009

ja muzu tak maximalne rict,ze ja bych tolik pennez na to a na to nedala a dala na neco jineho treba,ale to je asi tak vsecko co s tim muzu udelat 😀

astrane
5. máj 2009

Každej má něco...taky máme tři kloboučky a stačil by jden, a 5 čepic a stačili by dvě a ted jsem koupila něco do látkové výbavy a už to asi nepoužijem,protože díte přestalo čůrat do plín už i vnoci,takže to schováme na příště...
Někdo kupuje hračky,nějdo zdravou stravu,někdo bio oblečení a nosítka a plíny....někdo střídá kočárky...každá máme určitě nějakou úchylku,za kterou utrácíme a děláme to pro děti a protože z topho máme dobrej pocit-že je šťastný,hezký,zdravý a tak...
Tak až zjistíš na co máš úchylku ty,tak budeš hned vědět,za co utratíš nejvíc peněz 😉 😀

sisstin
5. máj 2009

apon: no já mám totiž pocit, že pak tyhle témata končí tím, že bud jedna přehazuje druhou, kolik utratí..nebo zas naopak do nich rejou, že maj prachy a jsou snobky.. 😅 prostě dítě někoho stojí moooooc a někoho neeee 😅

aponchie
5. máj 2009

siss sak tak to je 😀

sisstin
5. máj 2009

někdo kojí, vaří z domácích surovin, látkuje nebo bezplenkuje, nosí..tudíž nepotřebuje kočár, oblečení má bazarové nebo hand made...tak se určitě utratí víc, než když někdo dává UM, jídlo kupuje, utratí xtisíc za oblečení, střídá kočárky atd. atd. 😝

sisstin
5. máj 2009

teda utratí mín samo 😅

sisstin
5. máj 2009

ale pak maj zas třeba nádherný bydlení, nebo auto, jedou na dovolenou a tak..což já si dovolit nemůžu, bo utrácim měsíčně docela hodně..ale nemrzí mě to nijak zvlášt 😝

astrane
5. máj 2009

Siss-někdo utácí hodně za děti a má i málo peněz a někdo málo,i když by na to měl-to je povahou,každej to má nastavený jinak,páč každej jsme prostě jinej....Když na to někdo má a chce,tak ať si utratí klidně třeba deset tisíc za měsíc nebo víc....mě je to jedno,mě se to totiž netýká...pokud se o dítě máma stará a má ho ráda,tak je to tomu dítěti stejně šumák 😀

sisstin
5. máj 2009

astrane: tak tak 😀

astrane
5. máj 2009

Já kdybych mohla,tak utratím ještě dost peněz za kočárky-ráda bych jich vyzkoušela o hodně víc,ale nemůžu,protože by mě manžel asi zabil 😀 (ještě že mě taky občas někdo brzdí v rozletu,teda v utrácení... 😉 )

aponchie
5. máj 2009

maji udelat pujcovnu kocarku 😎

johanda
5. máj 2009

doufám, že se niky nezalekla a přispěje se svou představou 🙂

astrane
5. máj 2009

aponchie-když to by už nějak nebylo ono... 😉 😀

vladkaz1
5. máj 2009

ja minam najviac na kremi pre malu, oblecenie, topanky , som zatazena na veci helookitty takze tak... mozeme si otvorit kitty obchod 😀 😀
Ale nech prispeje nazorom aj zakladatelka temi vlasne, ako to myslela 😉
Je tzke sa motat do oklola ked nevieme na com jej zalezi , ci financie popustia ale aspon aku ma predstavu 🙂

soanpe
5. máj 2009

hi hi hi
tak jsem asi out 😅

za kosmetiku pro malou utratím minimum
mýdlo nela batole, olej z lékárny a rybilka. jo kecám,plácle jsem se přes kapsu za opalovák

jsem sice z prahy,ale hadříky kupuju v sekáčích, abych jich mohla koupit mraky 😉
na to, aby to malá nosila 2týdna a pak nazdar bazar mi to přijde dost líto a hlavně nejsme uniformní
(CA, HM,...medvídci POO atd 😝 )

na takový ty vyloženě výstřelky,jako postavičky z pohádek atd. nejsem. naštěstí

ne že bych měla hluboko do kapsy,ale do určité míry zvažuju co jo a co ne.nechci si zasekat byt krámy.

no ale za co bych utrácela tak to jsou botičky GEOX nad těma přímo slintám.Jsou idobře dělaný, mají silikon.vrstvu na podrážce,tak se v nich asi bude dobře ťapat 🙂
naštěstí ještě žádný nepotřebujeme, ale...

je fakt, že každá na něčem ujíždíme, ale od toho jsme ženský,ne... 😉

niki023
autor
5. máj 2009

ahojte,

dakujem za vase reakcie. viem ze je to tazke spocitat, ked ani sama zatial neviem co bude pre mna a pre mimco dolezite 🙂 🙂 🙂

mala som hlavne na mysli, na com nemam zabudnut (take bezne mesacne nakupy...plienky, kozmetika, mliecko...) kedze pri 4500Sk prispevku to nebude take lahke.

byvame v byte v meste...takze zahradku k dispozicii nemame :(

inak skusali ste aj nejake internetove obchody (kozmetika, plienky a pod.)? je to tam lacnejsie resp. donesu mi to domov? oplati sa to vobec?

diki 🙂

soanpe
5. máj 2009

pleny se vyplatí kupovat v akci
internet.shopy ok,ale počítej s poštovným,
vyplatí se to u kočárků, postýlky atd.
kosmetika:do začátku ti aspon 2 měs.postačí jen mýdlo, mast na zadeček a něco na tělo.
pozor na alergie.
Už jsme měly i mast na recept,právě kvůli alergii

Spoustu věcí se dnes dá koupit i večer po 22,hod. takže jsem to fakt nahrotila 😀

pstupně sama zjistíš, co ano,co ne

hračky. první týdny si miminko neumí hrát, takže zatím nedůležité

rada: malá má od mala z dm drog. takovýho sametovýho mazlíka_hračka s hlavičkou a misto těla je kus látky.
do dneška s ním spí a bez něho ani ránu.je to dobrý,když jsi na náštěvě a potřebuješ aby ti spalo dítě.
kamarádka psycholožka mi poradila,že máme s tou hračkou spát ,aby načichla našim pachem a miminko,nás pak bude cíti z tý hračky a bude klidné 🙂

johanda
5. máj 2009

NIki, na co bys zapomněla?🙂 Na začátek si kup tak 1,2 balíky new born plínek, značek je hromada, nějaké vlhčené ubrousky, mast na prdelku, kosmetiku nemusíš žádnou, mimina se nemusí ani mydlit, stačí voda, ale můžeš koupit nějaké jemné mýdlo nebo olej, pěnu do koupele (výběr je na tobě, levné Batole, drahá Weleda), dále nějaké tělové mlíko (opět není nevyhnutelně nutné, ale na mazlení s mimčem fajn). Plíny budeš dokupovat dle potřeby, co si pamatuju, tak jsem zezačátku přebalovala imrvére, 10 papírovek denně padlo, měla jsem kadící dítě, druhé děcko bylo v látce, frekvence přebalování shodná. Umělé mlíko nekupuj před porodem, pokud nebudeš kojit, seženeš ho v každé drogérii nebo lékárně a je dobré se o jeho vhodnosti poradit s dr. O spotřebě umělé výživy ale nic nevím, obě holky byly kojené. První půl rok pojedeš podle tohoto modu, pak ti náklady trochu stoupnou, protože začneš přikrmovat. Jak trochu záleží na tom, zda budeš vařit nebo kupovat skleničky, já to kombinovala, převažovalo vaření (asi tak 80:20). Náklady vzrostou hlavně kolem roku, roku a půl, kdy děcko začne chodit a kvalitní botky lezou značně do peněz, navíc jedna velikost vydrží prckovi tak 3 měsíce.
Na běžné měsíční nákupy by ti ale 4 500 měly stačit, samozřejmě, pokud to není tvůj jediný příjem.

vladkaz1
5. máj 2009

Ninka dobre ti radia baby, ja si myslim ze by si mala pre dietatko stacit s prispevku,
NO nam uz teraz nestaci len prispevok, minieme na malu raz tolko ,ale to je fakt individualne,
Soanpe, super ja ties by som nakupovala s sekacach keby sme ich tu mali , mne to tam smrdi tie handre aspon v jednom som bola a des keby mali dobre veci, dobry sekac nieje problem... 😉
Moj muz by v zivote nekupil nic so sekacu , zalezi na povahe je byvaly hokeista a fakt si potrpí a nebudem menovat znacky, alebo ceny nehodi sa to ,ale na handry dokaze minut furu penazi , ja som taka neni rada sa pekne oblecem aj malu, ale uvazujem racionalne ,ved jej to bude za chvilu male, ved aj sme sa zato pred par dnami povadili kupil malej strasne drahe tenisky z najnovsej kolekcie adidas a na co?
Som mu povedala ze je to uplne zbytocne a mne vynadal ze som na malu lakoma ,takze ani tak ani tak, isla som do garfieldu kupila som jej tam boticky v akcii za 10 euro aby mala na piesok ,snad jej nedam take drahe boty do piesku a moj muz mi nato ze na co su ved je to na nosenie.
😝
Chcela som iba tymto prikladom povedat ze zalezi na kazom cloveku ako zmysla kolko ma penazi a tak... 😕 😅

vladkaz1
5. máj 2009

jaj a este ma napadlo napr. vecicky sa daju kupovat aj na kila pre baby ,ale pozor na to niektory su spekulanti ,ja sem tam ked kamoska donese tak kupujem pre malu a tie veci su fakt za facku aj pekne vypadaju napr , dnes som kupila nike teplaky za 3 eura 😉 da sa kupit aj z bazaru ale uz som sa dost popalila ,niektore baby su neseriozne uz tak nekupujem..
Co sa tyka kozmetiky fakt lacnejsia je niekedy lepsia nez prehnane vyhlasovane znackove kremi alebo neviem co, mala ma AE a kupili sme kozmetiku z biodermi no nic platne , zasla som do lekare kupila mast za 1 euro a pomohla od vtedy nic...
Takze netreba sa nechat oklamat.

albireo
6. máj 2009

ahoj niky:
pred pol rokom sme boli v rovnakej situacii ako vy: navyse byvame v zahranici,takze nehrozilo,ze by sme si mohli nejake veci pozicat napr. od rodiny a kamaratov
o vybavicke ti pisat nebudem, ako spominaju baby,daju sa na to minut desattisice, zalezi len od vas.
10 top veci:
kojim,takze hned na zaciatku sme investovali do kvalitnej odsavacky mlieka a odkladacich nadobiek na odsate mlieko. neskor ich pouzijeme na mrazenie prikrmov
ak budes kojit,zidu sa ti kvalitne podprsenky na kojenie , ja mam 3 od Triumph a su vyborne
do podprsenky budes potrebovat vlozky, pre nas je to fixny vydavok, lebo pouzivam jednorazove Pigeon
cumliky menime malej kazdy mesiac, vzdy pouzivame dva
plienky: jednorazove ,Libero alebo Moltex.
kozmetika: welleda kremovy kupel s nechtikom
pred narodenim sme este kupili zinkovu mast na ritku, pouzila som ju len raz, ked sa nam mala vyhadzala po pamperskach. ak je zadok cisty a v suchu, netreba ho mazat nicim
oblecenie: doporucujem odolat nakupu znackoveho oblecienia pre babetko. pokial vam ho niekto chce kupit OK, inak je to polozka, na ktorej sa da vela usetrit. nasa mala ma v 5mes. 71cm a tak si vies predstavit, ako rychlo sa u nas menia velkosti.

aponchie
6. máj 2009

soanpe souhlasim se vsim co jsi psala u nas je to taky tak 😎 mame olejicek slunecnicovy z lekarna ,lih na pupek,rybylku vazenou z lekarny,steticky do usi opalovat a doma pijeme vodu z vodovodu se sirupem misto vod balenejch tak jsme uplne out 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pepies
6. máj 2009

Mojich top 10 vecí pre bejby:

1. kočík vrátanie autosedačky
2. prebaľovák
3. ohrádka
4. kôš na spanie pre bejby
5. odsávačka na mlieko
6. vankúš na kojenie + krémy na popraskané bradavky
7. samozrejme kozmetika, plienky - proste všetky tieto kojenecké potreby vrátane kozmetiky
8. lehátko - malý bol v ňom od narodenia a využívame ho doteraz, je na nezaplatenie !!!!!!
9. fusak do kočíka a fusak do autosedačky
10. hracia deka s hrazdičkou

oblečenie som nepísala, je to samozrejmosť a je na Tebe, koľko môžeš investovať. Vymenovala som len tie "veľké" veci ....
či chceš všetko nové, alebo z druhej ruky, či chceš kočík za 700 EUR al. za 300 EUR, to už záleží na Tebe ......
a samozrejme, závisí to hlavne od finančnej situácie ...............

Mimochodom odkedy nechodím tak často na Mimibazar, ušetrím tisíce na oblečení .......... už som sa poučila, nabudúce žiadne trendy veci, ale praktické - dupačky, overalčeky a nie rifličky a svetríky ...... 😉