Aký je mesačný rozpočet na Nutrilon a Bebu?

pimpa
7. feb 2009

Ahojte, chcela by som sa opytat, kolko penazi mesacne si mam naplanovat na nutrilon/bebu pre 3 mesacne babo /zrejme to bude jeho jedina strava/. Zatial som tu nenasla takuto temu, z toho co je na krabicke mi to celkom nebolo jasne. dakujem za vase odpovede

amarelka
7. feb 2009

ahoj pimpa, na krabici v tabulke je napísané, kolko odmerok potrebuješ na určitú dávku mlieka...potom už len pozrieš kolko gramov má jedna odmerka a kolko váži celé balenie...prerátaš to teda kolko odmeriek ti výjde z jednej krabice a následne to prerátaš na počet fliaš, ktoré vypije počas jedného dna......a zistíš na kolko dní ti vystačí..., ale verím, že ti napíše aj niekto, kto vie presnú sumu.... 🙂

lienocka235
7. feb 2009

nutrilon krabica 400 gramov.. 1 zarovnana lyzica je 4.6g *5 na jednu flasu *5 flias do dna /podla rozpisu na krabici pre 3 mesac. dieta/ z toho vyplyva ze ti vystaci tak 4 dni... samozrejme treba prihliadat na to ze kazde dietatko papa inak../niekto viac niekto menej..
od ukonceneho 4. mesiaca je mozne uz davat prikrmy...

ono nutrilon je drahsi... zavisi aj od toho ci musi mat dietatko hypoalergenne mlieko.. prip. ci nema reflux...

podla mna take 3 tisicky aj s kojeneckou vodou /Lucka/ mesacne treba ratat..

junovka
7. feb 2009

taktiez aj zalezi od toho, kolko ml mlieka ti vypije,aky je hlados.Nakolko ja som sa nikdy neriadila tabulkami na krabici, ale podla apetitu dietatka 😉

pimpa
autor
7. feb 2009

Dakujem, hned som v obraze 😉 matika mi nikdy moc nesla 😔
v Tescu som videla, ze 800 g balenie stoji skoro 500sk, takze okolo 2000 budem ratat urcite, samozrejme aj podla apetitu. A zrejme na plienky dalsie 2 tisky, tak vlastne rodicovsky prisp. miniem akurat na to. 😠

sipcek
7. feb 2009

pimpa,musis UM?

ilduska14
8. feb 2009

pimpa,ak dávaš Nutrilon 1,tak v Maďarsku je o polovicu lacnejší.A je to to isté zloženie. 😉

zuzu333
8. feb 2009

moja mala pije nutrilon AR1 a kedze je na predpis,tak nas to aj s luckou vyjde zhruba na 1800,- mesacne /samozrejme este pocitam v korunach 😀 /

pimpa
autor
8. feb 2009

idduska, dakujem za tip, do madarska to mame na skok, takze keby sme tam robili mesacne nakupy, oplatilo by sa. No len teraz je problem s tym rodicovskym prispevkom....ze ked mamina pracuje popri rodicovskej dovolenke, tak aby dostala rodicovsky prispevok, musi ist na urad vydokladovat blocky, co kupila v ten mesiac pre babo, tak teraz neviem, ci mi tie madarske blocky uznaju. Ach jaj, stat ma tresta za to, ze dve poobedia popri babe pracujeme a manzel zatial strazi babo. 🙄

ilduska14
8. feb 2009

zuzu a na koľko ťa vyjde AR-kový Nutrilon /1balenie/ na predpis? Mne ho dr. nechcela predpísať,tak si ho kupujeme v maďarsku zhruba za 280 Sk 1000 gramov,presne už neviem,ale záleží aj od kurzu.

zuzu333
8. feb 2009

tak nas vyjde 400g za 130 sk a mam tu lekaren pod nosom,cize ziadne naklady na prepravu.. a preco ti ho nechcela dr. predpisat?

lienocka235
8. feb 2009

pimpa... to s tym preplacanim nakladov si over na socialke...ono je to tak.. ze ak si na RD a ides pracovat.. tak bud das dieta do skolky /jasli.. a stat ti preplati naklady do vysky RP... alebo ho das opatrovat opatrovatelke so zivnostou.. a plati detto.. musis mat od nej doklad.. alebo si opatrovanie zaobstaras.. nieho bez zivnosti na opatrovanie deti... a potom ti da stat cca 1300 meascne a nedokladujes nic..
urcite to nie je tak.. ze pracujes a nosis na urad blocky od mlieka... vody a pod... bud mas doklad z jasli od opatrovatelky zivnostnicky alebo beries tych 1300.
pozri do paragrafov.. dost sa tam ten novy zakon rozoberal...

pimpa
autor
8. feb 2009

lienocka, ja som to praveze vsetko uz prestudovala, tie najnovsie znenia zakonov. my nedame dieta opatrovat inemu, iba manzel s nim bude. Ale za to ze si neozastavim zivost, tak budem mat rodicovsky iba 1300sk. ked vsak vydokladujem uradu, ze miniem na dieta vic, co vobec nie je problem 😉 mi doplatia vraj do vysky 4500sk. No haluz.
Baby kolko asi miniete mesacne na babo? 1000 Sk na plienky a okolo 2000na mlieko? zhruba?

amdeis
8. feb 2009

Nuz, my pouzivame Bebu HA. Pri dvoch detoch na 30 dni to vychadzalo priblizne 6000SKK kym sme neprikrmovali. Ziadnu kojenecku vodu som nepouzivala, nerobila im dobre. Vzdy len prevarenu z vodovodu. Za plienky dalsiich 4000.

amdeis
8. feb 2009

Jednorazove plienky sme pouzivali alel len 1 a pol mesiaca. POtom sme presli na popoliny a usetrili, a setrime, strasne vela.

lienocka235
8. feb 2009

no na socialke na zahradnickej v BA to vysvetluju inak... 😀

pimpa
autor
8. feb 2009

A ako to teda vysvetluju na Zahradnickej?
Ved rodicovsky prisp. nevyplaca soc. poistovna aleUrad prace, soc. veci a rodiny, nie? Teda pre mna, v Technopole. Nakoniec mi nedoplatia do 4500sk aj ked vydokladujem vydavky?

pimpa
autor
8. feb 2009

Opieram sa o tento clanok:

"Ak sa totiž o dieťa bude starať suseda, stará mama alebo samotný pracujúci rodič, štát mu dá len štvrtinu z toho, čo dnes. Príspevok na starostlivosť bude len 1 140 korún. Oproti dnešku tak rodina stratí vyše tritisíc korún mesačne. Ak zveria rodičia dieťa škôlke, prípadne jasliam - či už štátnym alebo súkromným, štát im preplatí 80 percent z mesačných nákladov. Najviac však do výšky rodičovského príspevku.

Po novom štát príspevok rodičom nedá automaticky ako dnes, ale až po tom, čo rodič úradu práce predloží doklady o výdavkoch na dieťa. Nové pravidlá majú platiť od januára, a to aj pre pracujúcich rodičov, ktorí sa starajú o dieťa do šesť rokov s dlhodobo zlým zdravotným stavom."

lienocka235
8. feb 2009

Príspevok za kalendárny mesiac je:
a) v sume preukázaných výdavkov oprávnenej osoby, najviac v sume rodičovského príspevku, 😕 ak 😕 starostlivosť zabezpečuje zariadenie zriadené podľa osobitných predpisov (z. o výchove a vzdelávaní), iná právnicjá osoba, ktorá poskytuje starostlivosť dieťaťu (z. o neziskových organizáciách poskytujúcich všeobecne prospešné služby), fyzická osoba, ktorá poskytuje starostlivosť dieťaťu podľa osobitného predpisu (z. o živnostenskom podnikaní) 😕 opatrovatelka so zivnostou...
b) 25 % sumy rodičovského príspevku ak starostlivosť zabezpečuje iná fyzická osoba (starý rodič...) a nevypláca sa jej rodičovský príspevok alebo rodič, ktorý vykonáva zárobkovú činnosť a nezabezpečí starostlivosť o dieťa inak

ja sa chodim pytat na Zahradnicku.. lebo tam pracujem vedla v budove... zistovala som to kvoli tomu ze moja mamina opatruje.. deticky a nema zivnost.. tak sme overovali.. co a ako...

dokladovat mozes ale akceptuju doklady.. len od zariadenia /jasle skolka/ alebo od opatrovatelky so zivnostou... faktura moze byt ale aj s prijmovym dokladom..

mamicky proti tejto novele dost bojovali.. hlavne kvoli tomuto... aj peticiu sme spisovali a nic... proste socialny stat v praxi...
pimpa.. ale radsej zajdi na socialku osobne.. lebo ty budes mat velmi spec. situaciu.. je tam potrebne dolozit prav. rozhodnutie sudu o zvereni.. a tak.. takze oni ti urcite poradia co je pre teba najlepsie.
je mozne ze pojdete na predbezko a budu vam spatne doplacat az po istom case.. tieto prispevky... spytaj sa niekoho kto v poslednej dobe adoptoval.. ja ti viem povedat len za pestunsku.. ale tiez to bolo opozdene.. nez sa to vybavilo tak pol roka.. nez to doplatili..

lienocka235
8. feb 2009

ja som ti dala citaciu zo zakona.. inak je to zakon..Zákon č. 561/2008 Z.z. o príspevku na starostlivosť o dieťa

ilduska14
8. feb 2009

zuzu,no mne dr. povedala,že to by som musela s malou behať po lekároch aby sa ten reflux potvrdil.A že potom až tak veľa poisťovňa neprepláca,tak že moc sa mi to neoplatí.Tak som kupovala Nutriton,lebo v Maďarsku bol AR-kový len na predpis,ale už sa to zmenilo a dá sa kúpiť voľne.Ale u nás je AR-kový strašne drahý tak som predtým kupovala Nutrilon v Maď. a tu sme dokupovali Nutriton. 😉 Ale to ma dobre obabrala,lebo mi povedala že poisťovňa prepláca len nejakých 30Sk. 😠

aska
9. feb 2009

ahojte kocky ak nahodou by ste mala niektora zaujem predavam rozne nutrilony kuk http://www.mimibazar.sk/bazar.php?id=4698326 😉

altea
9. feb 2009

My sme už rok na BebeHA,takže ak to zrátam,tak nás to mesačne vyjde (rátam posledné mesiace) 15x krabica 750 g -doteraz stála 336- Sk -doplatok = 5040 sk,teraz Bebu nasáčkovali do plechoviek,hmotnosť jednej plechovky je 400g,ale doplatok 190.-Sk 😕 😠 ,takže radšej ani nebudem počítať o koľko nás zas obrali.Chudáci lekárnici. 😠 😠
No a plienky do 5.000.-Sk.
rodičovksý príspevok ? 😀 😀

ariadna22
6. júl 2014

my sme platili okolo 150 euro mesačne
prvému synovi, ten bol kojený len do 4-tého mesiaca