Anketa. Výška výživného a sporenie. Len odpovede!

katrin21
4. nov 2009

Ahojte.
Zaujima ma, ako ma vacsina ludi stanovene vyzivne, mozno aj vzhladom na prijem otca a vek dietat.. takze ak chcete, odpovedzte na nasledujuce otazky a budeme mat jasnejsie, ci mame tak akurat, alebo prilis malo a treba cosi robit( prip. ci ex nasho expartnera nema prehnane naroky voci primeru...)

1) výška výživného / vek dietata / z akeho prijmu otca je to vyratane?
2) vyzivne na 2 deti / ved tych detí
3)otec povinne prispieva aj na tvorbu uspor ano- kolko/nie

ako prva zacinam ja:
1) dostavam 3000sk cite 99,99€ / 9 rocne dieta / prijem otca neviem.. ale pocitam cca. 30tis.
2) nemam
3) otec mojej dcere neprispieva, ale "vraj" jej setri... / moj partner na svoju dceru z predch. vztahu musi( 3,5 tis 😝 + 3,5 tis platí vyzivne)/

Ako to mate vy??

wladka
4. nov 2009

1) 33eur (prijem asi 200eur mesacne 🙄 )- 3roky
2) nerozumiem druhej otazke
3) ziadne setrenie 😠 .. setrim ja!!

katrin21
autor
4. nov 2009

wladka:
druha otazka je pre tie, co maju napr. dve deti .. lebo tam je to ine ako na jedno.. teda malo by byt...cize je to obdoba prvej otazky.. 😉 kto ma dve deti, neopoveda na prvu otazku 🙂

nemezis
4. nov 2009

prípad známeho. Plati :
1. v sk 11000,- spolu na dve deti . jeho príjem približne 22 000,- sk papierovo
2. vek 12rokov a 16 rokov
3. na súde žiadal bay určitá suma bola odkladaná na účet šetrenia detí. Bolo potvrdené súdom

katrin21
autor
4. nov 2009

nemzis: no moj pratner to ma zo sudu, ze 3,5 vyzivne a 3,5 sporenie.. mne sa to zda teda prehnane vela, ved kto si to moze dovolit sprorit bezne detom? pritom jej platime dovolenky a tak... ale to by bolo na inu temu..
Ok. 11tis, hje vazne vela!!!! a z takeho prijmu? no doprčic...

dzio2
4. nov 2009

12roc dcera 17eur nezdvihnute od Roku 98 to je sranda ze?ale mne to nevadi nic odneho nechcem mam dobreho manzela a dava mojej dcere vsetko

katrin21
autor
4. nov 2009

pekne rozdiely....

antdem
4. nov 2009

výživné 700,- Sk (23 €)- vek 12 rokov, príjem cca 20.000,- SK- toto výživné je upravené od roku 2002,
nesporí vôbec 😢 ,
žiadosť o zvýšenie výživného podaná už cca 8 mesiacov- zatial sa nič nedeje a dlho ani nebude-poznáme to z minulých období.
Mám však dobrého manžela, ten dá mojej dcére všetko.

dzio 2- viem, že od svojho nechceš nič, ale dajme si otázku prečo? Niektorí chlapi majú len tak fungovať? V žiadnom prípade......

katrin21
autor
4. nov 2009

vyzivne ma byt... aj ked tu nechcem diskutovat, sama som napisala, ze len sumy...
ale.... ja mam 9r dceru a tych 3tis Sk mi bohate staci a to mam to stastie, ze moj EXmanz, sam navrhol zvysenie z 2tis na 3 ked sla mala do skoly... teda uz tretí rok. Sudom mame teda stale len tych 2tis..
Na druhej strane si myslim, ze je prehnane, ak na dieta ide ako u nas pre dceru partnera 7tis mesacne spolu a chceme poziadat o znizenie tej casti na uspory.. lebo nech sa nikto nehneva, ale nemusi mat to dieta nasporene miliony ked bude dospele len preto, ze je z rozv. rodiny.. je to vela penazi a radsej malej nieco kupime, ako to davat takto a tak vela " príkazom"... aj ked nieco sstrit treba, ale 45tuis rocne je dost...

dzio2
4. nov 2009

ja viem je to hlupe ale ja som taka citlivka ten chlap mi hrozne ublizil a ja teraz beriem ohlad nato ze ma rodinu a ma dve deti stoho jedno dieta ma postihnute ja som taka mekka a jeho manzelka je mila a hrozne mi dakovala zato ze som az taka ohladuplna aj tak by nemal scoho platit vyzivne vysie

katrin21
autor
4. nov 2009

preto ma aj zaujima ako to maju ine zeny.. ze kolko obycajne muzi platia...

antdem
4. nov 2009

ja osobne sa na súdy len a len hnevám. Samé naťahovačky,viem, že to čo tu píšeš katrin je pre Vás veľa-uznávam. V skutočnosti mnohé ženy ťažko dosiahnu nejakú normálnu sumu, časom rezignujú, keď si nájdu iného partnera.
Chlapi si väčšinou myslia, že keď sa žena vydá, tak už nemusia platiť.... 😲
Samozrejme česť výnimkám. ...

kacena4193
4. nov 2009

1) 200 EUR / 6 rocne dieta / dobrovolne
3) nie

dzio2
4. nov 2009

kacenka to mas pekne a este ktomu dobrovolne 😉

kacena4193
4. nov 2009

dzio2, ty to mas este lespie ked mas starostliveho manzela... 😉

katrin21
autor
5. nov 2009

no... starostlivy manzel je fajn, len ked sam musi platit aj na svoje dieta viac nez dostavame, tak je to blbe.. ja napr. od mojho nemienim pytat viacej, lebo zase on malej fakt kupuje popri rom aj hocikedy oblecenie, pred Vianocami a narodkami zavola a opyta sa co potrebuje a tak...

kacena: to mas super. 🙂

helena56800
5. nov 2009

Katrin 21, aj tak to máš dobré. že aspň má záujem a dcére kupuje 🙂 Ale z akého platu potom počítali tvojmu priateľovi, lebo 3,5 tisíc sporenie tak to je palka to musím uznať... 😒 Ale poznám prípady, ked muž zarobí
12 000, tak kolko môže platiť /neplatiť / výživné a potom chudák žena Moja kamoška ostala samá so 4 deťmi a muž jej nedával ani korunu...nepracoval a len sa flákal no má veľmi ťažké doby, platá ako môže...

katrin21
autor
5. nov 2009

no neviem aky prijem mal zdokladovany v otm obdobi, ale mozno tak 25tis.

katrin21
autor
5. nov 2009

ale malo bab prispieva, som myslela, ze je tu viac mamiciek, co ma taketo skusenosti... tak popiste 🙂)

dominka11
5. nov 2009

sesterke dáva ex 100e na 10-ročného syna plus vacsie vydavky spoločne.

antdem
5. nov 2009

dievčatá, ja si to ani radšej nečítam, koľko Vám platia. Len ma z toho bolí srdce 😢 . U nás je to inak, nie je to môj exmanžel, len otec mojej dcéry. A vykrúca sa len ako sa dá..... Také niečo ako Vianoce a narodeniny-v žiadnom prípade....A aká to bola len láska....

dominka11
5. nov 2009

antdem, tak to je smutne, ked chlapa nezaujímaju vlastné deti ☹ to potom nie je chlap, ale obyčajny chrapun...

katrin21
autor
6. nov 2009

antdem:
aj ked nie ste manzelia, otcovstvo sa da urcit a sud mu moze urcit platit...

ja co mam zname, tak vacsina dostava tak do 3tis sk na dieta/ skolkar príp. 1st ZŠ, a platy otcov su tak okolo 20tis...

dzio2
6. nov 2009

no tak to hej chlapy sa rozdeluju ten moj akoze otec mojej dcerky je taky ......ze vyzivne ma smiesne a este nechce dat suhlas nato, aby manzel si napisal dcerku naseba, ale okrem 17eur jej nedava neposiela nic a este to sa posmejete si s tych penazi normalne stiahne za sek 12korun to je co? 😠

antdem
6. nov 2009

katrin-veď to sme už riešili pred 12 rokmi. Preto vravím, že súdy všetko naťahujú a pokiaľ si ešte z malého mesta-ako ja vtedy, kde každý každého pozná, tak stačí poznať sudcov, policajtov a všetko pre neho spravia. Ja by som na otca svojho dieťaťa nalepila nápis veľkým červeným písmom pozooooooooor paraziiiiiiiiit a chrapuuuuuuuuň, aby všetky ženy tohto sveta od neho bočili.....

antdem
6. nov 2009

alebo prasacia chripka 🙂

dzio2
6. nov 2009

antdem 😀 😀 😀

ada32
6. nov 2009

antdem nemaju nahodou nase prve deti spolocneho otca? 😕 ked uz budes robit ten napis,nalep to na hrb aj mojmu ex. 😝
takze:
1dieta,12 rokov,26eur.platene nepravidelne,jeden mesiac nic a druhy 30,40 alebo 50 a bucha sa do prs aky je macho,ved dal viac ako musel.
uspory cha cha

antdem este nieco.sudy su povinne ROZHODNUT do 6 mesiacov vo veci maloletych.
s navrhom na zvysenie sme na tom tiez rovnako,uvidim za kolko to urcia a budem zalovat stat a ziadat odskodne.
prvy raz sa urcovalo skoro styri roky.
tento raz uz to tym sudom nedarujem.uz mam toho dost.

antdem
6. nov 2009

ada-no neviem neviem s tým otcom 😉 .
Predtým som bývala v inom meste, otcovstvo sa riešilo tam. Tiež neplatil, tak mu súd nariadil zrážkou zo mzdy.
Teraz som podala žiadosť tu- a počúvaj ten priebeh- 2 mesiace nič, potom prišlo oznámenie, že nakoľko sa tento prípad riešil v inom meste, tak to preposielajú tam. Po mesiaci prišlo z toho mesta oznámenie, že nakoľko má maloletá trvalý pobyt tu, tak celý spis posielajú tu. Potom prišli letné prázdniny, to som zistila, že sudcovia majú prázdniny celé leto 😅 -super poznatok-ako pedagógovia. No a pred mesiacom prišlo znova z toho pôvodného mesta, že jej dávajú kolízneho opatrovníka, keďže je maloletá(ale zas z toho mesta, kde sa to predtým riešilo). Tento mesiac očakávam, že mi príde nejaké oznámenie o tom, že keďže sa nachádzame tu, tak bude aj kolízny odtiaľ. To ak niekto číta-ani neviem, či vie kde sa už vlastne nachádza. No bordel ako na povale, hamba aj súdu aj štátu.
Ešteže mám dobrého manžela, inak by sme už pokapali. Ten vraví, že nestojí o jeho smiešnych 23 €, stačí jej to akurát v škole na obedy. Prečo by mu to však malo všetko prejsť.A to nevravím, ako dlho sa riešilo otcovstvo, keď sme ešte žili samé, všetko od jedla a strechy nad hlavou iba z môjho príjmu.

katrin21
autor
6. nov 2009

baby, nic v zlom, ale toto mam byt anketa, nie diskusia 😀 a vsetky akosi diskutujeme.... 😀

antdem
6. nov 2009

katrin - prepač, 😉 ale aspoň viem, že nie som sama. To ma trocha naštartovalo vpred. Už viac nebudem...