Anketa. Výška výživného a sporenie. Len odpovede!

katrin21
4. nov 2009

Ahojte.
Zaujima ma, ako ma vacsina ludi stanovene vyzivne, mozno aj vzhladom na prijem otca a vek dietat.. takze ak chcete, odpovedzte na nasledujuce otazky a budeme mat jasnejsie, ci mame tak akurat, alebo prilis malo a treba cosi robit( prip. ci ex nasho expartnera nema prehnane naroky voci primeru...)

1) výška výživného / vek dietata / z akeho prijmu otca je to vyratane?
2) vyzivne na 2 deti / ved tych detí
3)otec povinne prispieva aj na tvorbu uspor ano- kolko/nie

ako prva zacinam ja:
1) dostavam 3000sk cite 99,99€ / 9 rocne dieta / prijem otca neviem.. ale pocitam cca. 30tis.
2) nemam
3) otec mojej dcere neprispieva, ale "vraj" jej setri... / moj partner na svoju dceru z predch. vztahu musi( 3,5 tis 😝 + 3,5 tis platí vyzivne)/

Ako to mate vy??

katrin21
autor
9. nov 2009

ale jasne... ved to chapem🙂

inhotep
12. nov 2009

Moj manžel má z prvého manželstva dospelu dceru,ktorá ešte študuje: 1.mes.platíme:150 €,/500 € ,2.má 22 rokov 3.mesačne po 1.000.-sk,ale odkedy som na materskej už nie Manželova exmanželka + každý druhý rok dá zvýšit výživné

kristina25
13. nov 2009

1. 90Eur, dcera bude mat v januari 5 rokov
2. nemame
3. sporim jej ja z toho vzyivneho

katrin21
autor
13. nov 2009

inhotep.. prepac ale nejako som to cele nepochopila... mozes to napisat este raz? na dospelu dceru platí 15O€ z platu 500€ , to som pochopila.. a to druhe to je sporenie tisicky mesačne?

katrin21
autor
13. nov 2009

aha ,uz som to pochipila🙂) a to s tou exmanzelkou.. ze akoze ona jej setri teraz a kazdy driuhy rok dava zvysenie?

auriane
13. nov 2009

Ja mám kamarátku, ktorej platí na dvojročné dieťa dobrovoľne 5000 korún a pokiaľ si dobre pamätám, tak aj na Vianoce pošle tuším raz toľko. A on nezarába veľa. Cca nejakých 25 tisíc a to má ešte sám malé dieťa a ženu, ktorá domov nedonesie ani korunu. Takže myslím, že celkom slušne.

katrin21
autor
13. nov 2009

auriane: tak to je teda dost..ale byt tou zenou, s kt ma este dieta a ona nerobi, tak sa mi to zda dost vela.. asi tam budu este nejake vedllajsie prijmy, alebo co... lebo ved to je vazne dost..

sarzan
2. jún 2011

caues,to by aj mna zaujimalo ci ked mi sud urci platit napr 120e ci mozem ziadat tych 20e aby mu slo na sporenie a neminala ich matka-da sa to? mam to tam potom navrhnut?