Dlhy a následná exekúcia. Čo máme robiť?

oalaa
12. máj 2009

Ahojte maminy, rada by som si popísala s mamičkou ale aja nemamičkou, ktorá je v podobnej situácii ako sme my. Manžel si ešte za mládi užíval a teraz sa to s nami ťahá. Zopár rokov prestal splácať pôžičky, pretože bolo ťažké obdobie a teraz je to už v pase. Buď sa to vyplati všetko naraz, alebo... pripadám si ako v začarovanom kruhu.

jazminn
19. jún 2012

@oliinka tak to v tvojom prípade nejde...môj manžel zrušil živnosť, je nezamestnaný, živnosť mám ja a on vykonáva naďalej prácu, ale on robí obchody...to je iné...
takto sa nikdy k ničomu nedopracujete, myslím k peniazom, pretože exekútor si stále svoje zoberie a jemu ponechá len minimum...aspoň si tak myslím...

oliinka
19. jún 2012

@jazminn a porad teda ako dalej

jazminn
19. jún 2012

@oliinka alebo by mu platili za prácu v hotovosti cez pokladňu...treba sa poradiť s daňovníkom...

oliinka
19. jún 2012

@jazminn ale on dostával penaze v hotovosti,vo firme kde pracuje na živnost prišiel papier od exekutora,že čo vyfakturuje musí íst preč.dnes tam skončil takže je bez práce,musí zrušit živnost ale čo bude dalej neviem ☹ mi máme dom kupený na hypoteku,takže je založený v prospech banky na ten siahnut nemože nie?

jazminn
19. jún 2012

tak to nemôže, banka dom nedá!

oliinka
19. jún 2012

@jazminn ešte že tak

mfrola
23. jún 2012

Nezijem s manzelom v spolocnej domacnosti 4 roky,nie sme rozvedeni ani nebyvame v spolocnej domacnosti.Dostala som list od exekutora,ze v pripade,ze manzel nezaplati nedoplatok na poisteni zoberu mi auto,ktore som si kupila uz pocas nasho spolunebyvania.Maju na to narok,hoci manzel zdedil cast rodicovskeho domu . Dakujem za odpoved. Maria

diabliq6666
17. júl 2012

@mfrola nie...na tvoj majetok(dokazatelne tvoj) ti exekutor siahnut nemoze...nie je to majetok dlznika,ale tvoj..ja by som zavolala exekutorovi a jednoducho mu vysvetlila,ze ten dlh je byvaleho muza a ty a tvoj majetok s nim nema nic spolocne

katarina121
23. júl 2012

@oliinka ak môžem prispejem aj ja...
najskôr by som sa snažila čím skôr vyrovnať exekúciu...
rozmyslieť si či má cenu byť živnostníkom keď nestačí príjem na platenie odvodov ...
na dom môže siahnuť exekútor (záložné právo na LV) aj keď je tam banka, ale je pravda, že banky nedávajú súhlas s predajom... ale zasa ak by ste niekedy neplatili banke tak banka sa s vami hrať nebude....
a ak je to za neplatenie odvodov tým pádom oprávnený je Sociálna poisťovňa je predpoklad, že oni budú stále trvať na výkone exekúcie takže sa to môže s vami ťahať veľmi dlho...

vvojto
7. dec 2012

ahojte chcel bysom dozvediet kam sa mam obratit,ked chcem pozicku na zaplatenie dlhov prosim vas pomozte mi niekto. dakujem.

gloria9
21. dec 2012

@oalaa ahoj napíš mi presne aký máš problém môžeš aj do pošty robím na exekútorskom úrade takže viem presne ako postupovať aj napíš mi mená exekútorov, ktorý majú Vaše dlhy som ochotná Ti pomôcť aj obvolať to len musím vedieť presne na čom ste Vás príjem zrážky zo mzdy celková mzda v hrubom v čistom Vás majetok či vlastníte byť, auto chatu a budem vedieť poradiť...jednej mamičke som tiež pomohla samozrejme bezplatne niekto si myslí že ta situácia nemôže byť horšia ale všetko sa dá vyriešiť...Janka

macenka274
28. máj 2013

gloria9...ahoj lahko sa povie tazko sa kona alebo niekto povie nic sa s tym neda robit....

kikina84
31. máj 2013

@sylvia75 mozem sa spytat,ked ste uz mai tu exekuciu,,boli u vas exekutori osobne neohlasene,alebo ako si zistuju stav majetku..neviete mi povedat? vdaka

kikina84
31. máj 2013

@gloria9 dobry den,vsimla som si ze pisete ze pracujete na EU..mohla by som sa spytat ako exekucia funguje? ked ju uz mam..mam cakat ze ku nam nieto pride domov? davaju to nejak vopred vediet? alebo len k nam nabehnu?dakujem pekne za typ

ingrida4
31. máj 2013

dobry den ,tosku prispejem aj ja, bohu zial aj mi zme sa ocitli v zacarovanom kruhu a ni e a nie sa zneho vymotat.mam pocit akoby sme sa donho cim viac zamotavali. ☹ je to strasne.dneska som bola v jedne banke pre par infosiek, a hned nato mi vravela pani ze mame dve exekucie adt a preto nam odmietaju vsade ziadosti no a dala m i jeden link kde sa mozem pozriet kde a naco mam exera www.katasterportal.sk ale tam vobec nevidiet nic iba svoje udaje a nic take ze by tam bol . viete mi pomoc?

pasko1606
7. júl 2013

zivnost nie je mozne len tak previest, musia byt splnene podmienky, nemyslim si ze zvaranie je volna zivnost, cize ju len tak hocikomu nezapisu, ak splna podmienky mohol by vyhlasit osobny bankrot, alebo zalozit sro a potom vyhlasit bankrot, ale tu si treba dat pozor a spravit to tak aby to bolo dobre 🙂

www.oddlzenie.net

kristina287
11. sep 2013

Dobry den chcem sa spytat v juli som uzavrela zivnost ale zivnostensky ucet stale mam bo je tam moznost ist do minusu a ze ako dlho ho mozem mat?? alebo ho treba zrusit??

ppat
2. nov 2013

chcela by som sa spytat som zamestana,ex manzel neplati stavebne sporenie vypovedali zmluvu som vedena na zmluve ako spoludlznik moze mi siahnut exekutor na byt ktory je iba moj ale je zalozeny v banke? aky je postup siahne na majetok alebo jediny prijemktory mam prosim o radu.dakujem

ppat
2. nov 2013

ppat este jedna infomacia nazmluve je vedena este jedna pani ako rucitel tak sme tam traja. dakujem.

annalaura2928
19. feb 2014

akojki moze mi nekto skuseni poradit ak mame ex a platim ho ale nie tolko kolko mame povedane ci mozu zablokovat ucet prosimporadte mi

zvolsiinylogin
8. mar 2014

@annalaura2928 podla mna sa musis s exekutorom dohodnut na nizsich splatkach....

zvolsiinylogin
8. mar 2014

ahojte, znova sa vraciam k tejto teme zalozenej v roku 2009...viete mi poradit? moj snubenec, este v prvom manzelstve si narobil kopu dlhov, ma na seba uvalene exkucie - ze vraj zo 10? NIECO UZ POPLATIL PO ROZVODE, DALSIE DLHY NEROBI..chcem sa spytat, ako na to? ako to, ze exmanzelka nic nesplaca? caute....

jazminn
8. mar 2014

@zvolsiinylogin možno mali bezpodielove manželstvo a splácať musí len on...

zvolsiinylogin
8. mar 2014

@jazminn ale preco len on? ani by mi to nevadilo, ale uz som do toho aj ja zatiahnut....okrem ineho, ze uz splacame spolu, nemozeme ani mat pozicku od banky ☹ a este som sa aj dopocula od svokry, ze ona robi dalsie dlhy, a on to zas v ramci exekutorov splaca....ona moze? da sa to? deti prideliloi jej po rozvode....a ze on ich ma iba splacat sa mi zda postavene na hlavu....ved ich brali obaja, aby tam na vychode prezili... ☹

draik
9. mar 2014

Ak pôžičku brali obaja, teda sú dlžník a spoludlžník na úverovej zmluve, tak sú voči veriteľovi zaviazaní spoločne a nerozdielne. To znamená, že veriteľ sa môže domáhať plnenia celého dlhu od kohokoľvek z nich. Pre následné vzájomné vyporiadanie dlžníkov platí, že plnenie dlhu si rozdelia 1:1, ak niet medzi nimi inej dohody.
Ak si úver bral za manželstva bral sám, musí teraz sám plniť aj celý dlh.

zvolsiinylogin
11. mar 2014

@draik ahoj, exekucie su uvalene len proti nemu, a ci jeho ex je spoludlznicka sa odmietli vyjadrit, lebo on je opravneny, mne to nechcu povedat.....exekucia vyse 700 eciek je za nedoplatok na plyn, z roku 2007....pytala som sa ho, ci este vtedy zil s nimi v jednej domacnosti, odpoved - nepametam si....rozviedol sa v roku 2009, dlho boli oddeleni, podla mna uz s exmanzelkou v roku 2007 nebyval....dalsia exekucia, nieco so strechami, aspon co som sa divala cez internet na firmy, ktore uvalili exekuciu, rok 2007.....dalsia - financna spolocnost, neviem, kto je dlznik, ale exekucia je vedena len proti nemu,,,a pikoska,z roku 2013, firma elf, podla internetu, americka kozmetika, povedali len tolko, ze je to exekucia proti nemu, je to rozbehnute, a oni s tym uz nic nespravia...az na tu malickost, ze v 2013 sme uz spolu zili, on ziadnu kozmetiku nebral....a podla jeho slov, nikde nerobil dlh.....dnes bude vazna debata....hlavne ten plyn, to za prve, hoci uz zacal splacat po ciastkach, vadi mi, ze jeho ex je z obliga, a kedze je to za plyn, ma sa podielat aj ona, aspon polkou financne.....a elf, chcem ho dokopat, nech si poriadne pozistuje o tom informacie....co zo zvyskom,hm,.... a to ma len u jedneho exekutora co som pisala, urcite sa tam vyskytnu aj dalsi, chcem aby ma totalne presne informov al.....budeme musiet asi aj pravnika, neviem, ked zacal platit ten nedoplatok plynu, ci sa ma na to jednoducho vykafrat alebo co, nech si to ona splati....a chcem zvratit exekuciu z roku 2013, hoci je len rozbehnuta a este neukoncena, ak sa bude dat...dufam, ze sa vyjadrujem jkasne a nie chaoticky, som rozculena.....ako mam ist na ten nedoplatok plynu, pripadne na tu kozmetiku?

draik
11. mar 2014

V prvom rade je potrebné zistiť, za čo sú dlhy. Ak nič nepodpísal, neobjednával, je možné podať námietky resp. návrh na zastavenie exekúcie.
Povinný môže nahliadnuť u exekútora do spisu.
Dlh za plyn ide na jeho triko asi preto, lebo bol vedený ako odberateľ.

lili_mia
11. mar 2014

@zvolsiinylogin Jednoducho napísané, za dlhy v manželstve môžu obaja a organizáciám je jedno kto koľko platí, len nech to zaplatené. Ak sa počas rozvodového konania dohodli, kto bude čo splácať, prípadne kto koľko peňazí do toho dá, tak to mali poriešiť aj v banke, či kde to brali peniaze. Inak smola, pokiaľ neplatí ex, musí splatiť on, aby ste vy mali pokoj. Po splatení môže žiadať ex cez súd o polovičné vyrovnanie, čo ste splatili vy dvaja, aj s úrokmi za omeškanie, exekúcie a podobne.
A že platí dlhy svojej mamy, zrejme ich platí akoby na dobré slovo, mamička povie že nemá a synáčik zaplatí, lenže mamička sa neunúva to synovi aj vrátiť. Ja to vidím tak.

zvolsiinylogin
11. mar 2014

@draik sme od ziliny, exekutor v blave.....povedia mu to telefonicky? a ak bol uvedeny ako odberatel plynu a nebyval s nimi? ale v manzelstve bol....a dokonca, ked ho opustila v roku 2005 - 2006,naposledy byvali u jeho rodicov v ziline a ked sa ona sa zbalila na vychod ,tak on uz ostal byvat u rodicov a ostali oddeleni.. .....nieco mi nahovara, ze v roku 2007 na vychode ani nebol....