Dlhy a následná exekúcia. Čo máme robiť?

oalaa
12. máj 2009

Ahojte maminy, rada by som si popísala s mamičkou ale aja nemamičkou, ktorá je v podobnej situácii ako sme my. Manžel si ešte za mládi užíval a teraz sa to s nami ťahá. Zopár rokov prestal splácať pôžičky, pretože bolo ťažké obdobie a teraz je to už v pase. Buď sa to vyplati všetko naraz, alebo... pripadám si ako v začarovanom kruhu.

monika131
12. máj 2009

Ahojky oalaa. Ja nemám taký problém, ale rada s tebou pokecám, lebo poznám zopár ľudí, ktorí sú v podobnej situácii. Len napíš bližšie o čo ide vo vašom prípade. 😢

oalaa
autor
12. máj 2009

ide o to, ze mame zaväzky, ktore sa dlhsie nesplacali a teraz hladam riesenie. uz je podana aj exekucia a preto samozrejme ziadna banka nieje ochotna pozicat nam uver na splatenie vsetkych zaväzkov

oalaa
autor
12. máj 2009

monika prosim ta ak poznas podobny pripad tak porad ako to zvladli oni

titkovamiriam
12. máj 2009

treba sa dohodnut na splatkach a tie dodrziavat inak sa exekutorovi nevyhnes,no ak to ma aj exekutor aj tam sa da dohodnut.mali sme podobny pripad v rodine

monika131
12. máj 2009

Tak oalaa, a máte už aj exekučné rozhodnutie, alebo bol zatiaľ iba podaný návrh?
Len si prosím Ťa nepožičiavajte zo žiadnej nebankovej spoločnosti ako je napr. Provident a pod, lebo potom sa z toho nevymocete.

oalaa
autor
12. máj 2009

prislo uz aj exekucne rozhodnutie. byvam zatial v rodicovskom dome, takze nam nemaju co vziat a auto je leasing

oalaa
autor
12. máj 2009

ja viem monika, ze tie bankovky su zraloky, ale potrebujem peniaze na 2mes.potom ked vsetko vyplatim, tak banka mi je ochotna pozicat peniaze

monika131
12. máj 2009

A na tie dlhy si sama, alebo je v tom aj tvoj manžel. A ďalšia otázka, pracujete obaja? A potrebuješ veľký obnos peňazí? Lebo ak áno, tak naozaj by som to neriešila cez nebankovku.
Ja by som osobne zašla za exekútorom a dohodla sa na ďalšom postupe splácania. Ak obaja pracujete, tak to zvládnete.
A prečo si myslíš, že najlepším riešením je nebankovka?
V poriadku, vyplatíš dlhy, ako píšeš banka Ti dá pôžičku a čo vyplatila by si nebankovku a splácala pôžičku z banky? Len si pomysli na tie úroky v nebankovkách?
To máš to isté, ako keď pôjdeš za exekútorom a dohodneš si s ním splátkový kalendár. To je môj názor.
A čo tvoje riešenie? 😖

sylvia75
12. máj 2009

Sme v podobnej(no zložitejšej)situácii.Ak je už vydaný exekučný príkaz,tak je ozaj lepšie dohodnúť sa s exekútorom na splátkach,lebo ak Vám zablokujú učty,teda tomu na koho je exekúcia vypísaná,tak aj keď dlh splatíte, z banky nedostane ten čo má účet blokovaný pôžičku už nikdy alebo aspoň nie tak skoro,lebo v banke je potom vedený ako nedôveryhodný klient.Ak je dotyčný na koho je exekúcia, zamestnaný, tak hneď ekzekučný príkaz ide aj zamestnavateľovy aby robil zrážky zo mzdy,ktoré určí exekútor.Tiež by som neradila obracať sa na nebankovky,sme v pekelnej situácií,ale toto by som nespravila ani ako krajné riešenie.

oalaa
autor
12. máj 2009

nie, nebankovky nechcem v ziadnom pripade. ale teraz som v zmätku.pretoze mne vo VUb povedali, ze ak vyplatim vsetky dlhy, tak o mesiac mi pozicky schvalia. teda manzelovi, pretoze to su jeho dlhy. on pracuje ako zivnostnik a som na materskej dovolenke

oalaa
autor
12. máj 2009

ide o 400tis.

sylvia75
12. máj 2009

S tou bankou,neviem,nám to povedali vo všetkých bankách.Manžel má zablokovaný účet osobný aj biznis účet,takže akákoľvek platba nabehne na účty je sťahovaná hneď exekútorom.Ale dá sa aj dohodnúť ako som písala s exekútorom,niektorým stačí platiť po 10-20 euro mesačne aby videli,že je snaha platiť a nevyhýbať sa tomu.Na tvoje peniaze siahnuť nemôžu!Teda,ak to nie je váš spoločný dlh a niesi vedená ako spoludĺžnik.Ak je manžel živnostník o to viac by som sa dohodla s exekútorom,lebo nejaký výkaz príjmov je a to daňové priznanie a ak ho nemá každý rok nulové tak nejaké zisky má a tým pádom môže splácať aj dlh.Nato si treba dať pozor aby to potom nenapadol exekútor.Náš dlh je cez 400 000,-

oalaa
autor
12. máj 2009

sylvia, dakujem za typ. musim teda vyhnat manzela za exeturom. necakala som, ze mu postaci aj takato suma. ale nemuseli ste vopred zaplatit nejaku vyssiu sumu, aby bol ochotni dohodnut sa s vami na spaltkovom kalendari? nie, nieje to spolocny dlh, aj ked neviem ako sa nato pozera exekucia, ked sme manzelia.

oalaa
autor
12. máj 2009

podarilo sa uz niektorej z toho vyhrabat a ziadat znova o pozicku???

lienocka235
12. máj 2009

oalaa
nechcem ti brat iluzie ale mne sa to nezda take jednoduche ze zapaltis adostanes pozicku.. dneska si banky velmi dobre preveruju tych co si chcu pozicat a hlavne ak su to zivnostnici..

urcite sa stretnite s exekutorom a dohodnite sa na splatkach potrebne je prejavit volu to splatit a ak sa cokolvek vyskytne tak hned exekutora kontaktovat...

poznam jedinych co boli v podobnej situacii teda tam bol len navrh na exekuciu a oni si pozicali od rodiny splatili a potom to rodine splacali postupne

oalaa
autor
12. máj 2009

mne sa to lienocka tiez nezda take jednoduche, ja len vravim, co mi povedali v banke. ale pred chvilou som pisala tej pani do VUB a spytala som sa jej nato este raz, nech si to radsej preveri a da mi info. potom napisem ako som dopadla

monika131
12. máj 2009

oalaa - ja si tiež myslím, že tú pôžičku v banke Ti nedajú len tak, a už vôbec nie, keď manžel je živnostík a vykazuje 0 daňové priznanie.
Ja si myslím, že by ste naozaj mali zájsť za tým exekútorom a dohodnúť sa na splátkach, lebo keď Vám zablokujú účty, tak to je už potom horšie. A ešte k tomu platíte aj leasing, keby vám zablokovali účet, tak vznikne ďalší problém, ako platiť leasing (predpokladám, že ho platíte každý mesiac a že to ide cez účet)
A najlepšie by bolo, keby sa Vám podarilo ten dlh splatiť, a potom už ďalšiu pôžičku nebrať, ak ju nebudete nutne potrebovať, lebo zasa sa dostanete do začarovaného kruhu, z ktorého sa ťažko dostáva.
Moja sesterka je presne v takej situácii ako ty. Lenže ona si tie dlhy narobila sama, raz rozbrala telku na splátky, potom foťák, nezaplatila účty za mobil, zobrala pôžičku od nebankovky a nakoniec zistila, že nemá peniaze a všetko treba platiť. A začala jedna exekúcia za druhou.
Našla si robotu, ale rok robila za životné minimum, lebo všetko jej sťahovali na exekúcie.
Poučila sa a povedala, že už v živote si nevezme žiadnu pôžičku, a všetko si kúpi až vtedy, keď na to bude mať našetrené peniažky. A naozaj to tak robí, lebo sa poučila. 😅

oalaa
autor
12. máj 2009

bolo to tazke ale bravurne to zvadla monika ta tvoja sesterka. ale najlepsie natom je to, ze sa z toho ponaucila

lienocka235
12. máj 2009

oalaa ono by som to este chapala keby si ty sla do roboty.. kedze pises ze tie dlhy si manzel narobil pred manzelstvom.. a potom by ste požiadali o požicku /a tie dlhy by uz boli splatene../ a cim ste chceli rucit?
ved uvidis co ti povedia...
ja len viem ze jedna znama nedavno ziadala o hypo a robili im problemy lebo jej muz je zivnostnik... ale prijmy ma ok.... drzim peste nech sa to poriesi...

oalaa
autor
12. máj 2009

neviem ist do prace, jedine vozit adamka do ZA do jasliciek, pretoze v CA ziadne niesu.

kveta
12. máj 2009

Možno naivná otázka, ale nepomohlo by Vám, keby ste sa rozviedli a Ty si ako rozvedená vezmeš pôžičku...?

zitaje
12. máj 2009

Ked je na MD a nema co zalozit (byt) tak jej tolko nepozicaju, aj keby bola rozvedena, navyse rozvedena s dietatom...

oalaa
autor
13. máj 2009

rozvod nieje riesenie. vedela som o tych dlhoch pred svadbou a chcem to zvladnut racionalne, nie rozvodom a potom co, znovu sa brat alebo zit na volnej nohe? to v ziadnom pripade sa nechcem uberat tymto smerom. okrem ineho zitaje ma pravdu, kedze som MD, nedali by mi pozicku ani nahodou

oalaa
autor
13. máj 2009

inac, kamaratka mi prave zistila, ze ak vyrovnas vssetky dlhy a poziadas o vymazanie z regitra aby sinebol pre banky nedoveryhodny, tak to urobia a znova mozes ziadat o pozicku

sue
13. máj 2009

Ja som dostala hypo aj ako oficiálne slobodná s dieťatom na MD 😉 takže tam by problém nebol.
Skôr vidím problém v tom,že by samotný rozvod neprebehol tak rýchlo,aby to stihlo vyriešiť problémy...

oalaa
autor
13. máj 2009

sue a musela si niecim rucit?

lienocka235
13. máj 2009

V úverovom registri je klient vedený ešte päť rokov potom, ako splatil všetky dlžoby takze ten vymaz nie je taky jednoduchy.. a požiadat o požicku možes ale budu ta urcite prisnejsie posudzovat

mozem ti napisat co by som urobila ja.. zvazit a rozhodnut sa musite vy:

1. mate dlh 400 000 sk a je uz vydane exekucne rozhodnutie
mate na zaplatenie dlhu? mate moznost si tuto sumu pozicat od rodiny a zaplatit dlh?
ak su odpovede nie na obe otazky tak je jedina moznost a to sa OKAMZITE skontaktovat s exekutorom /vcera bolo neskoro/ a skusit sa dohodnut na splatkach a predist tak zablokovaniu ucotv.. ku ktoremu pravdepodobne prijde vo velmi dohladnej dobe / k tomu este ak sa ti pridavky a RP vypalca na spolocny ucet tak to IHNED zmen a daj si to posielat bud na adresu alebo an iny len tvoj ucet/

nad hypotekou alebo inou požickou z banky aj tak nema zmysel uvazovat pokial mate nevyrovnane tieto zavezky.
skuste sa radsej sustredit na zvysenie prijmov... z podnikania a pod. a hlavne na splacanie dlzoby.
este je tiez otazne kde ma manzel trvaly pobyt lebo aj tam moze exekutor prist zabavit hnutelny majetok.

chodte na to metodou postupnych krokov....
este by som tak videla taku moznost ze by si niekto iny z rodiny vzal pozicku a splatil to za vas a vy by ste mu to postupne splacali...

nepozname vasu celu fin. situaciu.. este je tu moznosť vyhlasit bankrot..

sue
13. máj 2009

Len vyhlásenie finančného bankrotu tiežstojí určité peniaze,takže tadiaľ cesta nevedie...

oalaa
autor
13. máj 2009

co to znamena vyhlasenie bankrotu?