Dlhy a následná exekúcia. Čo máme robiť?

oalaa
12. máj 2009

Ahojte maminy, rada by som si popísala s mamičkou ale aja nemamičkou, ktorá je v podobnej situácii ako sme my. Manžel si ešte za mládi užíval a teraz sa to s nami ťahá. Zopár rokov prestal splácať pôžičky, pretože bolo ťažké obdobie a teraz je to už v pase. Buď sa to vyplati všetko naraz, alebo... pripadám si ako v začarovanom kruhu.

oalaa
autor
13. máj 2009

lienocka, vcera som pozerala do papierov a nemame este exekutore, je to vymahacskych firmach. riesime to hladisko, ze si ideme od niekoho pozicat. no chcela som to tak, ze si poziciam, vyrovnam vsetko, poziadam o pozicku, aby som vyrovnala daneho cloveka a splacam pozicku

kotenko
13. máj 2009

skor by som zavolala exekutorovi a povedala mu, ze mam zaujem splacat dlh, ale priamo jemu a po splatkach. sud totizto musi na vasu ziadost dat splatkovy kalendar a navrhnite si kolko mozete. a dalej uz iba zvysit prijem vas oboch... roznasanie letakov, brigady, to moze robit aj mamicka na MD a to vyjde casto aj okolo 200 eur mesacne. exekutor vam siahne na vas - manzelov ucet, takze si cim skor daj vsetky peniaze posielat do ruk, pripadne do inej banky. mimochodom, viem o tom, ze ked mas zalozeny ucet v mBank, tak ti nato nesiahne exekutor, preco to tak je to uz ale neviem. pripadne si zaloz ucet mimo slovenskej republiky, nato ti tiez nemoze siahnut "nas" slovensky exekutor. a co by som poradila? Najma vela pevnych nervov a spolupracovat zo sudom, to je najdolezitejsie

lienocka235
13. máj 2009

no to som ale fakt anpisala len ako poseldnu moznost..

podmienky
- musi mat min. 2 veritelov a pohaldavky po 30 dňoch splatnosti
osobný bankrot musí povoliť súd
– právoplatnosťou uznesenia o povolení oddlženia sa začína trojročné skúšobné obdobie
– na konci každého skúšobného roka musí dlžník poskytnúť súdu stanovený objem peňazí
– najviac 70 % svojho celkového čistého príjmu za uplynulý rok
– správca ich po odpočítaní odmeny pomerne rozdelí medzi veriteľov
– dlžník musí počas skúšobného obdobia vynaložiť úsilie na získanie zamestnania alebo začať podnikať
– počas skúšobného obdobia nemôže byť na majetok dlžníka vyhlásená exekúcia
– súd zruší skúšobné obdobie, ak dlžník porušuje pravidlá alebo ak jeho príjem nepokrýva ani odmenu správcu
– po uplynutí skúšobného obdobia súd rozhodne o oddlžení – neuspokojené pohľadávky zanikajú a stávajú sa nevymáhateľnými
– uznesenie o oddlžení súd zverejní v obchodnom vestníku

poplatok za administraciu je 1600 EUR a este sa ti moze stat ze ti to aj tak nepovolia co robia dost casto

oalaa
autor
13. máj 2009

kotenko dakujem za info. manzel uz ma zablokovany ucet, tak mu chodia peniaze na moj, kde mam rodicovsky prispevok, ale vraj na moj ucet nesmie nikto siahnut, pokial niesom spoludlznik

lienocka235
13. máj 2009

oalaa to je to co by som ti aj ja poradila.. resp. ja by som este dolozila ze idealne by bolo keby si ty zacala pracovat a o požicku by si zažiadala ty a manzel len ako spoludlznik ale v prvom rade treba sa s tymi firmami spojit lebo tam nabiehaju penale..

oalaa
autor
13. máj 2009

same "dobre"spravy. vidim ze to nieje jednoduche ☹

oalaa
autor
15. máj 2009

tak baby, odpisala mi pani z banky, ze nevie ako funguje ten register kde ste vedeni ako neplatic, ale mali uz pripady, kedy ludia vyrovnali svoje dlhy, predlozili to bankam, plus vsetky potrebne doklady taktiez vratane danoveho, poziadali dane institiucie pisomnou formou o vymazanie zaznamov a banka im dalsiu pozicku v pohode schvalili, ale su aj pripady, kedy ludia cakaju pretoze sa vraj sprisnili kriteria.

halienka
15. máj 2009

babky, čítam že tu riešite dlhy, chcela by som sa spýtať ak niektorá viete: môj brat už druhý mesiac nedostál v práci výplatu, tým pádom nemá z čoho vyplatiť ani byt, ani pôžičku, ktorú má, ani alimenty na synčeka. jeho ex je našťastie ešte tolerantná (ale dokedy), no od ostatných mu už chodia upomienky. Čo môže v tejto situácii urobiť? Tiež sa bojí že na neho pošle niekto exekútora, po akej dlhej dobe nesplácania môžu poslať exekútora? Stále čakáme, že už mus vyplatia aspoń časť výplaty, ale stále nič ☹

zuzu13
15. máj 2009

v kazdom pripade treba komunikovat s veritelom....to zn. dohodnut sa...dat vediet,preco neplatite, nech predidete dalsim problemom...

co sa exekutora tyka, je moznost dohody, ale zalezi na tom komu ste dlzni...viem ze su veritelia, ktori maju v zmluve ze ak sa do 3-6 mes pohladavka vyplati, nemusi exekutor blokovat...ani ucet, ani mzdu ..ani nehnutelnost...ale su aj taky, ktori maju vyhradne podane exekucie za ucelom predaja nehnutelnosti, aut...pozemkov...dalsi mozu pristupit na splatky, len po ich odsuhlaseni splatkoveho kalendara...ale s blokaciou nehnutelnosti, auta...
a zrazky zo mzdy neurcuje exekutor, je na to osobitny zakon... 😉

zitaje
15. máj 2009

No ja neviem, na to, ze mi MOZNO daju pozicku by som sa nespoliehala. Mne jedna banka nedala pozadovanu pozicku aj napriek tomu, ze som mala co zalozit, a chcela som asi 20% aktualnej trhovej ceny zakladaneho bytu... Sama s dietatom.

maca793
16. máj 2009

ahojte,
vraj mám dlhy u telefónneho operátora, takto mi prišli povedať ľudia od exekúcie v roku 2007.
podali mi cez okno obálku s číslami, blbosťami. vraj mám dlh 24000,-sk. skoro som odpadla, ja som mala všetky pohľadávky vyplatené, takže som to nebrala na ľahkú váhu. ale háčik bol v tom, že som už nemala doklady, keďže som zmluvu s operátorom ukončila ešte v roku 2003. po 2-3 rokoch som všetko vyhodila.

takže neostávalo mi nič iného, ako to splatiť. keďže som bola na MD, tak som bola ochotná splácať po 500,.sk mesačne. robím to doteraz, mám už splatiť len 6000,.sk, takže sa mi to kráti.

peniaze som si na celkové splatenie dlhu od nikoho nepožičiavala, lebo aj keby, tak by som ich nebola schopná vrátiť načas.

oalaa
autor
17. máj 2009

maca, tak to som si myslela ze sa moze stat jedine v zlom sne. a to ako akoze prisli nato, ze mas zaplatit este tolko penazi? pozerala si si aj tie vypisy?

dadulik75
11. dec 2009

caute neviem ci pisem dobre ale uz som tak vynervovana a vystresovana ze mi to nemysli tak sorry ale chcem sa opytat priatelovi dosla do prace exekucia teraz v decembri a mna by zaujimalo kolko je vobec vyska zivotneho minima na neho a na dve slecny vo veku 2 a 6 rokov a aku vysku platu mu musi nechat vobec uctovnicka,lebo kazdy mi vravi insie dakujem

maznacik007
11. dec 2009

no pri nom a dvoch nezopatrenych detoch

je nepostihnutelna cast cca 153 EUR co sa mu odrata od cisteho prijmu a z toho zvysku bud pojde exekucia a to tak ze mu bud stiahnu 1/3 alebo 2/3 podla toho o aku zrazku ide... ale dodavam ze by sa mu malo odratavat aj na manzelku ale neviem ako to mate poriesene..

prednostna zrazka docitas sa to aj v tych odkazoch ale to je najma dlhy v soc. zdravot. poistovni dlhz na vyzivnom a pod..

takze priklad.. ma cistu mzdu 400 EUR odrataju mu tych 153 co je 247 a z toho mu stiahnu bud 1/3 co by bolo cca 82 EUR cize by dostal na vyplatu 318 EUR
alebo mu stiahnu 2/3 co je 165 EUR a dostane na vyplatu 235 EUR

havedka
14. dec 2009

🙂

jazminn
26. dec 2009

V pripade, že manžel živnostník má dlhy a vôbec každý manžel ktorý ide do podnikania , kde je riziko že vzniknú dlhy dá si rozdeliť BSM, to znamená že prepíše všetok majetok na manželku v prípade exekúcie im nemôžu siahnúť na byt, dom a pod.

teodorka
26. dec 2009

tazska debata takto cez sviatky 😕 ☹

zuzinka11
8. mar 2010

ahojte moze mi niekto poradit ci existuje nebankovka gic cesh maju zrusene vsetky telefonne cisla

zuzinka11
10. máj 2010

ahojte moze mi niekto poradit zijem z druhom v spolocnej domacnosti niesme zosobaseny mame spolu 6 rocnu dceru . muz je na plnom invalidnom dochodku a dochodok pobera 400 eur . exekutor mu uvalil exekuciu na dochodok kvoli neuhradeniu casti pohladavky na nebankovku co mal pozicku . poradte mi kolko mu zostane z dochodku ked ako uvadzam nie sme zosobaseny a mame spolu 6 rocnu dceru a vyska dochodku je 400 eur dakujem

lawyersr
9. júl 2010

doporucujem www.google.sk a tam heslo Združenie HOOS

pepo112
3. jan 2012

chcem sa opytat ak mam exekuciu a menim zamestnanie a budem pracovat na dohodu ,mozem aj ja posielat osobne na ucet exekutora ,alebo musi len zamestnavatel.Treba si zalozit ucet sktoreho by som mal trvali prikaz odkial by tie peniaze sli exekutorovi

michaelafiladelfiova
8. mar 2012

@maca793 presne tgoto sa mi stalo v roku 2006 dosiel platobny rozkaz zaplatit 35000 sk vsetko sme zaplatili a napisali sme o odpustenie urokov zo sumy. odpisali z orange ze odpustaju po 5 rokoch dosiel list od exekutora ze oni úREDSA vymahaju tieto uroky!! volam do orange riesim to snimi s exekutorm a tiez po 5 rokoch som papiere vyhodila!!!som zvedava ako to dopadne!

maca793
8. mar 2012

@michaelafiladelfiova
ahoj tak a už mám všetko splatené aj 2x vraj úroky a nejaké tie mesačné poplatky nech idú do zadku. ešte musím písať exekútorke, že je všetko poriadku, lebo čo som volala v decembri tak je všetko ok. ale pre istotu to chcem mať aj na papieri. istota je istota

michaelafiladelfiova
9. mar 2012

@maca793 ja som kontaktovala orange oni mi posielaju potvrdenie o zaplateni odpusteni urokov a zastavenie exekucie. pritom to bolo v roku 2006 uz vyplatene.. takze sa mi orange ospravedlnuje a tak akoze super tento stat!

maca793
9. mar 2012

@michaelafiladelfiova
tak je dobre, ja som pred tým ako mi prišla prvá výzva, tak som volala do blavy na centrálu tiež a tiež mi tam povedali,že je všetko ok. ale ja na nich z vysoka ..... nech sa zadrhnú. aj tak som zmenila operátora.

michaelafiladelfiova
9. mar 2012

@maca793 PRESNE Som este zvedava ako to cele dopadne lebo trovy co si exekutor vyratal od roku 2007 lebo orange to zabudol zastavit v roku 06 si nech plati on nie ja!!!

oliinka
18. jún 2012

ahojte prosím vás vie mi niekto poradit?manžel je živnostník a pracuje pre firmu,má exekuciu voli odvodom,ja som na rodičovskom,prišla mu do roboty exekucia,že čo vyfakturuje musi ist všetko exekutorovi,je to ozaj tak?či musí mu nechat životné minimum?

jazminn
18. jún 2012

a prečo nezruši živnosť a nedá ju na teba.

oliinka
18. jún 2012

a to by ako fungovalo?to ide?on je zvarač,ja by som musela platit odvody aj ked som na RD?