Koľko je podľa vás ideálny mesačný príjem?

zabka78
18. okt 2008

Zaujimalo by ma kolko je podla vas idealny mesacny prijem poterbny na normalny beh domacnosti, bez vacsich obmedzeni. Pod pojmom "normalny beh domacnosti" rozumiem male vylety cez vikend, nakupovanie v obchodoch bez vacsich obmedzeni, nejaka dovolenka v lete, nakup oblecenia a aj nejaka investicia do domacnosti...
Mozte uviest aj nejake cisla, alebo by ma zaujimal aj sposob akym vediete svoju domacnost v com sa musite obmedzit.

livi
30. okt 2008

ideálny mes. príjem? pre mňa tak 30 tis. - iba ja 😀 ale tak dá sa vyžiť celkom v poho podľa mňa z takých 50 tis. pre dvoch (nejaký úver, byt, strava, oblečenie, výlet, telefón, poistky, káva..) asi tak 😉

sirinka
30. okt 2008

emilyz na sk to tak tusim nefunguje, ale ja mam zamestnavatela v rakusku, takze sa musim riadit ich zakonmi a kedze mam od nich aj matersku, tak je trosku vyssia 🙂

emilyz
30. okt 2008

aha 😉

dianka2374
6. dec 2012

NO asi tak 1500 € sme doma 4 tak nám by to vyhovovalo aj značkové veci by sme kupovali na dovolenku by sme šli

krasavica77
2. feb 2013

jaaaj plat, co jednemu staci... druhemu sa mali. Ja by som brala spolahlivu robotu , skoncit v rozumny cas / rozumej > stihni vybrat deti zo skolky a potom nezabudat na rodinu a mat cas na dovolenku. Cislo neexistuje.... Lebo niekto ma cisteho 500eur a robi do 16tej. Niekto ma 600eur a robi do 19tej.... takze takto to vidim ja.

amouramour
2. feb 2013

tak 3000?🙂

vierka987
2. feb 2013

1500,by bolo v pohode... 🙂 🙂 🙂 🙂

stardust
2. feb 2013

idealny mesacny prijem neexistuje, lebo clovek nie je nikdy spokojny s tym, co ma...vyssi prijem, vyssie vydavky...

sisaka
3. feb 2013

mesacny ? $ 10,000 a viac 😀

swarovski
3. feb 2013

My sme prišli s mužom na to, že čím viac zarabame,tým vyššie sú naše nároky na život. Takže v princípe kazdy aktuálny príjem je optimálny,ak sa časom zvyšuje 🙂 ale pravda je taká, že ked mne svieti na účte tyzden pred výplatou nejakých 300 eciek, plasim, že som bez peňazí.

atka3
3. feb 2013

kedže môj príjem so všetkým je 700-750 eur, a mám dve zamestnania a výdavky 600-700,tak by prijala príjem aspon 1500eur až 2000 a bola by najšťastnejšia na svete

nercia
23. feb 2013

my máme dokopy (ja som na RD) 1500 eur + auto a internet zadarmo... ale tak viem si predstaviť aj oveľa viac...ale tak so rada že aspon takto, lebo si uvedomujem že polovica mamičiek tu z Mk nemaju ani toľko - na Prešov to je výborné

libka1
22. máj 2013

pre 4-clennu rodinu 2000 EUR je ciastka tak akurat podla mna, ostane aj nejaka rezerva a mozu si z mierou vsetko dopriat... podmienka je bud ziadna hypoteka alebo max. 200 EUR mesacne 😀 😀

tetapetra
22. máj 2013

Milión eur

nercia
2. jan 2015

akurat dnes som robila štatistiku za rok 2014... príjem 2027 eur mesačne čistého + auto a internet zadarmo... a od noveho roka by to malo byť ešte o dve až štyri stovky viac... dá sa to a vdaka bohu

lianka123
3. jan 2015

@nercia usetrenych 5000eur kazdy mesiac. vydavky: stavba domu, energie za 4izbovy byt. pravidelne vecere vonku, letna dvojtyzdnova draha dovolenka a tri zimne lyzovacky. to je to pekne na peniazoch. sme dvaja a otrokmi svojich povolani. pride cas kedy rada vymenim za bezstresovy zivot na zakladnej pozicii za 1000eur mesacne.

nercia
3. jan 2015

@lianka123 smiem vedieť kde pracujete že 5000 eur mesačne ušetríte?

lianka123
3. jan 2015

@nercia obaja sme na manazerskych poziciach, obaja v Blave. Ja v IT, muz u developerov. zarabame rovnako. ale ma to svoje proti.. je to velmi veeela stresu. nemame deti a lekari sa nam smeju ze co chceme mat deti ak sa mysel nezastavi.. takze vravim vybrali sme si sami

nercia
5. jan 2015

@lianka123 ja by nemenila , kedže deti su moje bohatstvo a mám kopec času na užívanie si detí, manžela a aj seba... a ešte finančne sme na tom dobre (čo sa východu týka) taže dakujem Bohu

lianka123
5. jan 2015

@nercia v to verim. je to individualne. kazdy mame niaky svoj ciel. ja som chcela byt bohata a isla som za tym. teraz chcem byt matkou a tiez za tym pojdem. ak uspokojim vsetky svoje plany- potom si poviem, ze som spokojna. inak ak vsetko dobre dopadne a vydrzime, tak v 35tke sedim s vylozenymi nohami, deti okolo mna pobehuju a ja som v klude bez hypotek na materskej.

katy2
5. jan 2015

my sme styria, mesacne mame nieco malo cez 1000 cisteho + na konci roka 13.plat, na benzim dostava manzel kompenzacie (ZTP)... Vychadzame v pohode, este aj detom mesacne pravidelne sporime.... Ale mame dom a nemame ziadne dlhy, hypoteku a pod.... Pre niekoho zalostne malo, pre niekoho akurat.... Od septembra to bude zasa lepsie....

gretocka
5. jan 2015

@lianka123 - prajem uprimne aby vam to vyslo tak ako si predstavujete, lebo naplanovat si deti je velmi odvazne prianie pri dnesnych problemoch pocat..... a okrem toho z vysokeho standartu sa tazko zvyka na skromnejsi..... 🙂

lianka123
5. jan 2015

@katy2 ak nemas hypo a mas dom, tak uplne v pohode..

lianka123
5. jan 2015

@gretocka ani nevies aku mas pravdu- pri dnesnej dobe je velmi tazke pocat. ak nie si z tych co maju bohatych rodicov alebo nezdedis musis si to odmakat a ja proste som nechcela zit s vidnou hypoteky po zvysok svojho zivota a s niakymi susedmi v panelaku. verim v to, ze pocneme a ak nepocneme tak si adoptujeme. niak by nam to extra nevadilo. uz sme to doma prebrali.

mima4
5. jan 2015

@zabka78
OK,
pre mna na 2 az 3 osoby v rodine cca 3000 v cistom 😀

reni1512
5. jan 2015

Pre 4 čl.rodinu podla mna 3 tisic eur je super 🙂 aj nieco usetris, aj splatis co potrebujes, aj si uzijes co to...a nie si vystresovany ze co bude zajtra a pozajtra... 😒 Bohuzial vidina takeho platu je vo hviezdach pre mnohych z nas..

gretocka
5. jan 2015

a este aby som sa vyjadrila aj k povodnej otazke.... neriesim aky by bol idealny.... mame prijem aky mame a tak sa snazim spravit jeho "idealne" prerozdelenie. Zamyslat sa nad tym kolko by som este potrebovala aby som bola spokojna nema zmysel... vedie to len k frustracii a nespokojnosti.....

reni1512
5. jan 2015

@nercia wau...tak toto ti troska zavidim ze budes zabezpecena a mas spokojny zivot... Akurat na tie deti aby nebolo neskoro (nemusi byt), no teraz je blba doba...My sme si 5tisic eur setrili asi tristvrte roka...a potom sme z toho 3 dali za projekt, cakame na peniaze od statu aby sme mohli zacat a ked zacneme, mame iba tolko, ze zase najblizsich 20 rokov budeme setrit aby sme do dokoncili..bohuzial ja som babo musela mat skor nez pracu, zo zdrav.dovodov a nelutujem ze ju mam, ani na minutu, no co bude potom nad tym sa zamyslam kazdy jeden den..:-/

sunshineka
5. jan 2015

mne by stacilo 800€,ale hlavne je pre mat istotu v praci a vediet,ze o nu nepridem.co momentalne nie je

sunshineka
5. jan 2015

@reni1512 podla mna nie je co zavidiet.ono je pekne si nieco naplanovat,ale takym ludom malo co vychadza.moja znama si nalinajkovala zivot,vsetko tip top,ledva otehotnela a narodilo sa jej dieta s postihnutim a zrutila sa z toho.normalne jej preplo.takyto ludia tazko znasaju prehry.bud vdacna aj za to malo,co mas.