Koľko je podľa vás ideálny mesačný príjem?

zabka78
18. okt 2008

Zaujimalo by ma kolko je podla vas idealny mesacny prijem poterbny na normalny beh domacnosti, bez vacsich obmedzeni. Pod pojmom "normalny beh domacnosti" rozumiem male vylety cez vikend, nakupovanie v obchodoch bez vacsich obmedzeni, nejaka dovolenka v lete, nakup oblecenia a aj nejaka investicia do domacnosti...
Mozte uviest aj nejake cisla, alebo by ma zaujimal aj sposob akym vediete svoju domacnost v com sa musite obmedzit.

lianka123
6. jan 2015

@yanni ano to s tym snehom tu je dost extrem. dnes sa konecne vycasilo, inak snezilo a snezilo

majuska77
6. jan 2015

@lianka123 nechcem strasit len aby sa nestalo ze deti sa odkladaju,lebo treba este to a to a potom bude problem otehotniet.Poznam dost takych pripadov.Ale samozrejme drzim palce aby sa to vsetko podarilo tak ako to chcete 🙂

katka116
6. jan 2015

@lianka123 drz sa svojich planov da sa to, my sme tiez obaja boli manazeri anasetrila som tolko, ze som mohla ist na matersku a udrzat si svoj standard aj dovolenky popri detoch, aj dom mame a nemame hypo a popri detoch som zacala podnikat a standard si drzime, vdaka bohu. Urcite by som nechcela byvat so svokrovcami alebo rodicmi

lianka123
6. jan 2015

@katka116 🙂 jasne ze nepocuvam tie blaboly o stastnych rodinach zijucich z vyplaty do vyplaty 🙂 bude aj babo aj peniaze.

babulka82
6. jan 2015

idealny mesačny prijem je minimalne 3000 euro podla mna.

petulda333
6. jan 2015

Mne by stacilo mat cisty prijem 600-700eur...

zuju2
6. jan 2015

My sme piati, tak okolo1000 eur, to je strava, poplatky, šeky., splátky.

lianka123
6. jan 2015

inak povodne som sem prisla hladat upratovacku, neviete o niakej? do blavy do bytu- byt ma cca 90m2 a do pol roka do domu- ten ma 300m2. platim dobre 😀 len ma admin vzdy blokol a teraz ked tu mam tolko kamosiek, tak ked viete o niekom budem rada/ moja mi dala vypoved, tak je to dost urgent

katka116
6. jan 2015

@lianka123 idealne je popytat sa znamych nech je to spolahliva osoba, ja to mam tak. Drzim ti palce v planoch a v zivote

lianka123
6. jan 2015

@katka116 dakujem! uprimne

ena70
6. jan 2015

nemozem si pomoct ale tato "lianka123" mi silne pripomina nasu znamu "laskavocku" 🙂 🙂

ena70
6. jan 2015

@sunshineka lianka mi pripomina laskavocku.....ze vraj alpy...a pise na MK 😀 😀 😀 nemyslis?

sunshineka
6. jan 2015

@ena70 nemam cas sledovat,kto co pise a robit si kartoteky...je mi to tak jedno,precitam a idem dalej.nezijem MK

ena70
6. jan 2015

@sunshineka ved to ani ja nie....ale nahodou som sem zabludila a ten styl mi ju pripomenul....

lianka123
6. jan 2015

@ena70 dame si videohovor? Uvidis prvy krat alpsky sneh.. yeaaah

ena70
6. jan 2015

@lianka123 radsej sa posnazte zarobit na to mimino 🙂...isto sa drahemu nepaci ze sedis na MK 😉

sisinka88888
24. jan 2015

Mne by bolo ideálne ak by sme maly 1700euro na mesiac.sme 4 clenna rodina.namiesto toho mame "iba"1000euro. ☹

lucia_marek
21. feb 2015

@sisinka88888 tak my máme príjem spoločný aktuálne 1100eúr a po odčítaní hypotéky a nájmu s energiami za byt nám zostane 650,takže sa snažíme aj šetriť,aby sme čím skorej splatili hypotéku

monky0608
24. feb 2015

my mame prijem 1600, a z toho 700 ide na hypo a ine povinne poplatky. Sme dvaja a zo zvysku vyzijeme len tak tak

babatkoo
24. feb 2015

My mame 2300 mesacne - naklady mame aj s hypo spolu do 800 eur aj s jedlom. Kazdy si nechame 200 eur na vreckove a zvysok do prasiatka. Takzs sme na tom nastastie v pohode..staci nam to

ejuska79
25. feb 2015

ja zarobim v cistom 750,-, manžel rozne (slobodné povolania), nežijeme si zle, ale napriklad robim uz rok, maly isiel do jasiel, lebo nam to nevychadzalo, takte mam este rodicovsky...po jeho skonceni o dva mesiace, to uz bude horsie, lebo jasle budem museit platit z platu, lebo skolku tu nezozeniem skor ako od septembra (- dalsich 200 Eur), takze to bude tazsie...male vyletiky si dovolit mozme, nie kazdy vikend, ale ked je na okoli nejaka akcia pre deti, tak urcite idem... investicie do bytu-musime nasporit, a letna dovolenka neviem ci vyjde, lebo akurat sme nasporene investovali do vymeny interierovych dveri v byte...

adriannaflok
13. feb 2016

Ja nemám ziadny mesacny prijem, som samostaná mamicka,som nezamestnaná, denne odrobím 4 hodiny, a zijem iba z toho co tu predávam aspon na stravu, ja by som potrebola aspon 20 Euro mesacne, bola by som velmi spokojná

abbey1
13. feb 2016

@adriannaflok Sorry, ale tvoj príspevok som vôbec nepochopila. Si nezamestnaná, robíš 4 hod denne a stačilo by ti 20 eur mesačne????

adriannaflok
13. feb 2016

Áno, aspon na stravu, lebo vobec nedostávam nic, sú také mesiace ze nepredám nic,a vtedy nemáme ani stravu. A stacilo by mi aj 20,- lebo by som vedela ze budeme mat aspon na stravu peniazky. Musim odrobit 4 hodiny denne, aby som nemusela sama platit zdravotné poistenie

evittam
13. feb 2016

@adriannaflok A to z akého príjmu mesačne vyžiješ aj s dieťaťom?! Koľko ma tvoje dieťa? Tak sa zamestnaj normálne a ži normálne. Nechápem moc tvoj príspevok - to sa ti teraz máme zložiť tých 20,- Eur alebo ťa máme poľutovať alebo čo presne čakáš od tvojho príspevku?

abbey1
13. feb 2016

@adriannaflok Prepáč, pýtam sa seriozne, lebo tomu naozaj nerozumiem. Odrobíš kde tie 4 hodiny denne, keď nedostaneš zaplatené, ale máš zaplatené odvody? A prečo v takej "práci" zostávaš? Pracovať a nemať zaplatené? 20 eur na mesiac na stravu si neviem predstaviť. Z čoho platíš nájom, net, lieky,.... a milión vecí, ktoré je treba poplatiť. Ak si sama s dieťaťom, čo výživné, dávky od štátu?
Fakt tomu, čo píšeš nedokážem porozumieť..

adriannaflok
13. feb 2016

Ja som len pridala moj názor.

abbey1
13. feb 2016

@adriannaflok Veď v poriadku. Len reagujeme aj my, že nám nedáva zmysel. Pracovať, nedostať mzdu. Z niečoho predsa musíte žiť. Keď sa napíše nezrozumiteľné "A", mohlo by sa aj dodať vysvetlenie.

evittam
13. feb 2016

@adriannaflok Názor?!...... 😕

katre
13. feb 2016

@lianka123 ten prispevok s alpskym snehom bol tak arogantny ze dufam, ze sa v biznise nikdy nestretneme. Viem si predstavit aky typ manazerky asi si. Asi to bude pre teba surprise ale je tu vela zien ktore su karierne uspesne a zarabaju peniaze, ale oproti tebe vedia pravopis ("niak..niake") a maju to hlave upratane s prioritami.