Koľko je podľa vás ideálny mesačný príjem?

zabka78
18. okt 2008

Zaujimalo by ma kolko je podla vas idealny mesacny prijem poterbny na normalny beh domacnosti, bez vacsich obmedzeni. Pod pojmom "normalny beh domacnosti" rozumiem male vylety cez vikend, nakupovanie v obchodoch bez vacsich obmedzeni, nejaka dovolenka v lete, nakup oblecenia a aj nejaka investicia do domacnosti...
Mozte uviest aj nejake cisla, alebo by ma zaujimal aj sposob akym vediete svoju domacnost v com sa musite obmedzit.

vroni
20. okt 2008

Podla mna je idealny mesacny prijem o 10 - 15 % vyssi nez ten, ktory mame. Bez ohladu na sumu 😀 😀 😀

martina.d.
20. okt 2008

Vroni, tak to máš pravdu. A to nemáme prehnané nároky ani nepremyslené výdaje. Len tak, aby človek nemusel myslieť na to, že opäť je na dne.

gucz
20. okt 2008

no tak mne by ku šťastiu stačilo mať pre celú rodinu tak 40.000, z toho by som aj odložila nejakú korunu.

ketyh
20. okt 2008

caute kocky,fakt dobra tema,aspon vidim ze som na tomto svete neni sama co "nevie kam tie peniaze furt utekaju". nas mesacny prijem je okolo 23000 aj s mojou materskou,5000 ide na uver,2500 nasim lebo u nich byvame a energie mame pol na pol,nakupim pre malu,daco na jedenie a penazi fuc!! 😕
na dovolenke sme neboli 3 roky,MM vsetka dofca prepadla a mna uz to doma nebavi.Snad buduci rok.
Jaj...zabudla som spomenut ze popri materskej sa znazim nieco zarobit....robim nechtovy design,jedny nechty 500..tak aspon takto pomozem nasmu rodinnemu rozpoctu aj ked to neni nic moc 😉
A kolko by sme mohli zarabat..nooo..veru tych 50000 by bolo super,ale aj matersku by nam mohli dat o 5000 vyssiu.

susik77
20. okt 2008

Pri nasej hypoteke, splatke uveru by sme potrebovali tak 80-90 000 na pohodlny zivot 😎 Ale myslim, ze ked konecne zariadime byt, tak nam trochu spadnu vydavky 😝 😔

sasiki
20. okt 2008

nám by ,,bodlo" 40tis. mesačne 😀 😀 😀 nebyť úverov, tak aj 30tis 😀 😝 😝 😝
ale potešilo by aj zvýšenie materskej almužny na výšku aspoň tej minimálnej mzdy. 😕

dai
23. okt 2008

myslim ze vela zalezi od standartu v akom zijes a na aky si zvyknuta,,, ako aj o prevadzkovych nakladoch domacnosti - niekomu sa zda 50k dost - mne sa zda, ze moja rodina by z toho nevyzila pri nakladoch ake mame teraz ☹ ... idealne asi neexistuje, lebo cim viac zarabas, tym mas vyssie naklady ( s jedlom rastie chut 😅 ) a aj ked zarabas milion mesacne, stale najdes veci ktore si nemozes dovolit kupit 😒

maruschka
23. okt 2008

250 000 tis...ideálne... 😀 😀 😀 😎 😎 😎

sirinka
23. okt 2008

idealny...take existuje??? u mna by to asi bolo 100 000 az 150 000sk mesacne... 😅
ale fakt, idealne je, ked clovek zarobi tolko, aby spokojne zil a nemusel mat dlhy...no, proste utopia pre mnohych 😎

etnicka
23. okt 2008

mne moj prijem staci, som skromna a dlhy nemam 🙂

sirinka
24. okt 2008

tak zase ja...napadlo ma, ze pri ficovej milionarskej dani by som chcela len taky prijem, aby som bola tesne pod touto hranicou... 😎 lebo nemam zaujem makat a potom posielat peniazky ficovi a ked treba zvysit rodicovsky pridavok, tak nie su peniaze.... 😒 ach jo...prosocialny.... 😠

horallka
24. okt 2008

zabka, tak podľa toho, aký je počet členov v tej rodine, v akom sú veku a pod.My sme priemerná slovenská rodina -čiže dvaja dospelí v produktívnom veku a dve deti- jedno bábätko a druhé dospievajúca dcéra. Celkový príjem máme cez 35000, žijeme síce normálne- nehladujeme alebo tak, ale ani vyskakovať moc nemôžme- čiže sú tam nejaké obmedzenia a to si ešte stále dozariaďujeme byt a nároky mojej pubertálnej dcéry pri nekrotení by hravo presiahli túto sumu. Tak neviem, či že pre štvorčlennú rodinu 35 tisíc málo alebo veľa- niekomu sa to zdá veľa, niekomu by sa to mohlo zdať málo, ale ak mám byť úprimná, ak by sme chceli žiť na úrovni, ako písala žabka, čiže bez obmedzenia nakupovať, chodiť na dovolenky a pod, tak by nám to určite nestačilo.

zabka78
autor
26. okt 2008

maruschka, sirinka- ja som sa naschval nepytala na idealny prijem, ale idealny na normalne vyzitie bez vyssich narokov 😀 moja predstava idealneho prijmu na bohemsky zivot by sa pohybovala tiez v par sto tisicoch...skoda, ze o tom mozem iba snivat. zaujimalo by ma, ci je tu niekto s prijmom vyssim ako 100 000 mesacne.

skorki
26. okt 2008

Jej Zabka, a myslis, ze by sa k tomu niekto priznal 😀 😀 😀 ?

zabka78
autor
26. okt 2008

skorki - a ja som si myslela, ze prijem okolo 100 000/mes nie je az taka horibilna suma a je vela ludi, ktori ho taky maju... 🙂

roasha
26. okt 2008

to su "trosku" sukromne otazky,nemyslis? 😝

susik77
26. okt 2008

tak my mame pod 100 a nemame sa az tak zle...

emilyz
26. okt 2008

holky je to smutne, ze mlade rodiny musia zit z takych prijmov...

emogeon
26. okt 2008

zabka myslis ze 100 litrov nie je nadpriemerny zarobok ?
tu v ba poznam vela parov ktori tolko maju ale inde sotva ☹

sirinka
26. okt 2008

zabka78 no tak idealne pre mladu rodinu, aby si mohla zabezpecit dostatocne velke byvanie, podla clenov rodiny, mat k dispozicii aspon jedno auto (pri detoch obrovska vyhoda aj ked nie nutnost), moct ist na zimnu a letnu dovolenku podla chuti, nie podla ceny, zabezpecit si oblecenie, topanky, hracky, pomocky pre deti. pestovat vlastne konicky, stravovat sa pestro- dostatok ovocia a zeleniny, jazdit s detmi na vylety a nieco odlozit bokom pre nepredvidane udalosti...a to vsetko bez dlhov a poziciavania si.
kym som nesla na matersku, mali sme prijem vyse 100 000 mes. aj napriek tomu mame hypoteku a lizing 😠
tak kolko je idealne....

kvixa
26. okt 2008

zabka: ani ja neviem dokedy rezervy vydržia 🙂 už by sa mohol vratit manžel bo mi to vôbec nevychádza 😝

zabka78
autor
26. okt 2008

emogeon - mozno som sa zle vyjadrila, myslela som to tak, ze to nie je az take zriedkave... mylim sa snad?

dai
27. okt 2008

zabka myslim ze to nie je zriedkave, v ba ma vela ludi, hlavne pary bez deti prijem nad 100k, aspon vacsina ludi ktorych ja poznam ho ma 😖
ale ako pisala sirinka - vsetci mame hypoteky, lizingy a pod. ... plat nad 100k, pokial to nie je teda uz pol miliona a viac tiez nezabezpecuje, hlavne v ba, nejaky super hyper zivot... myslim ze zabezpecuje spokojny zivot 😉 ale urcite ziadne vyskakovanie

filipa
28. okt 2008

ja som spokojna....to, co mame, je pre mna idealne... vydavky uz neriesim v tom zmysle, ci na to mam, ale v zmysle, ci to naozaj potrebujem...
ono to je vsak trosku aj o hodnotach, co je pre koho dolezite...samozrejme, ze ked niekto splaca pozicky a ine dlhy, malo by byt prirodzene, ze aj so splatkami slusne vyzije... a to je tragedia dneska, vela ludi ma take splatky, ze musi potom ukrajovat inde... takze idealne je, aby kazdy pri svojich vydavkoch mal take prijmy, ktore mu zabezpecia sluznu existenciu.... v dnesnej dobe je to vsak opacne, pri istej urovni prijmov si musime prisposobit uroven vydavkov tak, aby sa dalo prezit...

slnieckova
28. okt 2008

🙄 pride mi trosku pokrytecke tvrdit, ze by niektorym nestacilo na pohodlny zivot ani 100.000,- mesacne, pri tych prijmoch, ake maju niektore rodiny a z akych musia vyzit. Bez urazky... 🙂

dai
28. okt 2008

slnieckova,
myslim ze to nema s pokrytectvom nic spolocne. Ano , niektore rodiny musia vyzit z mala, ale mozno maju realne viac penazi na zivot ako niekto kto zaraba 100k - presne ako napisala filipa.
My napr. zijeme v Ba - vies asi ake su tu ceny bytov - nemame tu rodinu, nie sme z bohatych rodin, svoj zivot si s muzom financujeme od VS sami... Cize ked sme chceli byt, museli sme si zobrat hypoteku, inak by som platila niekomu nekrestansky najom ( co je mnohokrat vyssie ako splatka svojho hypoteky).
Momentalne kupujeme vacsi byt, co znamena vyssiu hypoteku, vyssiu mesacnu splatku, aby sme mohli fungovat mame 2 auta - obe na lizing, kedze sa to pri podnikani oplati ( manzel podnika ), mam opatrovatelku aby som mohla pracovat, kedze mam malo volneho casu, mam upratovacku, aby som ten volny cas mohla travit s malickou a nie zehlenim ☹ nebudem tu pisat konkretne ciastky a polozky, ale to co som tu popisala je dokopy viac ako 100k ( nehovorim o manzelovom najme kancelarie, o vydavkoch na jeho zamestnancov a pod. ) - cize prijem 100k by nam urcite nestacil.
priznavam - zijem pohodlny zivot, ale nie za 100k - nemyslim si ze som preto pokrytec - za svoje peniaze odvadzam aj dan v podobe hodin stravenych v praci ( manzel taktiez ) - kazdy si svoj zivot vybera ( mohla som zostat v malickom mestecku z ktoreho pochadzam, byt nezamestnana, alebo pracovat za par tisic, zit u rodicov v 3-izbovom byte - ano , mohla, rozhodla som sa inak - kazdy ma na vyber, alebo vacsina) 😉

emilyz
28. okt 2008

dai pekne si to napisala a pravdivo.
Co je to vobec realny prijem? tak, ako si napisala, niekto ma nizsi, ale nema take naklady, napr. pomahaju mu rodicia, dopestuje si zeleninu atd., ide v nedelu na obed k rodicom a tak. Ale ked si na vsetko uplne sam a musis si hradit kazdu servitku a kazdy pohar vody obrazne povedane a kupis byt vo velkom meste, tak to vyzera inac. Ja sa stale pytam, kam idu tie peniaze 😀 😅 Ako je mozne, ze ista mamicka na materskej je lepsie oblecena ako ja, co chodim do 2 robot? 😅 to nie v zlom. Ale je to asi o prioritach - ked chcem dat aj peniazky bokom do zasoby, tak sa musim uskromnit, ona sa mozno spolieha na inych... 😔

danulka2
28. okt 2008

baby ja by som navrhla, aby bol kazdy jeden clovek aspon na 1mesiac nejakym ministrom.Alebo rovno prezidentom 😀 .Robili by sme tak ako robia oni teratz- cize nic 😀 a mali by sme prasule 😉

sirinka
28. okt 2008

niektory ludia s vysokym prijmom vyznavaju lepsie hodnoty ako tí s malym prijmom.....

slnieckova preco pokrytecke? hovorime o ideale, nie o tom, z coho a ako sa da vyzit... 😉

marcela.m
28. okt 2008

Tak mi mame okolo tych 25 tis. mesacne.Podnajom sme doteraz platili 8500 + TV,teraz sa to zas zvysilo a po akcii budeme platit aj internet.Tak takych 10600 sk zo spolocneho prijmu je fuc.A z 15 tis. mame vyzit s malym decom.No,popravde nevyzijeme.Len vdaka mojim rodicom,ktory nam pomahaju.Uz je nam to az trapne.Od zariadenia v byte,cez stravu,malej veci...a hotovost na ruku...a aj to nevyskakujeme.Ja nosim sestrine veci,ktore ona vyradi...no su v pohode,kedze ona si naopak ako slobodna a byvajuca s rodicmi toho moze dovolit viac,a nevynosi ich a uz ma nove.Ale prajem jej.Len nech sa aj dobre vyda,aby potom s tym nemala problem zriect sa toho vsetkeho...A tiez sa nabeham po meste ako debil,kde je co lacnejsie.Uz mam plne zuby toho zivorenia a zavislosti od inych... 😒 Aj uvazujem o nejakej praci aspon na 4 hodiny.Alebo nieco doma.Aj by som si zalozila zivnost,no neviem...?