Koľko je podľa vás ideálny mesačný príjem?

zabka78
18. okt 2008

Zaujimalo by ma kolko je podla vas idealny mesacny prijem poterbny na normalny beh domacnosti, bez vacsich obmedzeni. Pod pojmom "normalny beh domacnosti" rozumiem male vylety cez vikend, nakupovanie v obchodoch bez vacsich obmedzeni, nejaka dovolenka v lete, nakup oblecenia a aj nejaka investicia do domacnosti...
Mozte uviest aj nejake cisla, alebo by ma zaujimal aj sposob akym vediete svoju domacnost v com sa musite obmedzit.

yvetta
28. okt 2008

tak ja by som asi prispela tak, ze ja idealny prijem nemam, ale spolu s manzelom mame idealny prijem 😅 myslim si totiz, ze idealny prijem maju ti ludia, ktori vedia ako hospodarit s peniazmi a to je si myslim dost velka veda 😅 😀 ja som si to uvedomila vtedy, ked som zarabala viac ako moj priatel a on mal stale peniaze dokonca si ich aj odkladal bokom a ja som bola stale na nule a potom som si uvedomila, ze hospodarit s peniazmi je vyslovene veda 😀
no uvidim co budem tvrdit, ked budeme mat miminko 😀

susik77
28. okt 2008

je to pravda, co pisali emily a dai...vsetko je o prioritach. my sme chceli radsej mensi byt, pocitali sme ze najblizsich 6 rokov budem na MD, aby sme nezivorili. postupne chceme navysit splatky hypo a rychlejsie splatit a kupit domcek. ale mam par kamaratok na MD co su na hranici a musia na MD mat aj 2 uvazky z domu aby zvladli hypo...
a este : da sa vyzit z 20 000 aj zo 100 000 - cim viac penazi, tym vyssie naroky. Po VS sme si nemohli tu v Prahe dovolit ani prenajat byt, byvali sme s 5 ludmi v spoloc. sluzobnom-3-izbovom a teraz mame vlastny byt...

marcela.m
28. okt 2008

Yvetta,ja by som rada hospodarila,keby bolo s cim 🙂

slnieckova
28. okt 2008

moj prispevok nebol odsudzovanim 🙂 len ma to zarazilo... suhlasim, ze sa da vyzit z 10-20000 aj zo 100000... a tak ako ste pisali, s vyssim prijmom prichadzaju aj vyssie naroky, preto castokrat rodina, ktora ma nizsi prijem narozdiel od rodiny ktora ma vyssi dokaze aj usetrit... (nehadzem vsetkych do jedneho vreca 😉), preto mi pride "pokrytecke" tvrdit, ze je tazke vyzit aj zo 100.000... nie je.... len treba ubrat z narokov 🙂

yvetta
28. okt 2008

Marcela urcite ti neviem poradit uz len z toho dovodu, ze mas babo a ja nie a tak este moc neviem kolko na to babo pojde peniazkov takze tak 🙂
inak suhlasim slnieckova s vetou, ze rodina, ktora ma nizsi prijem vie niekedy lepsie hospodarit ako rodina s vyssim... 🙂 , ale poznam aj opacne pripady 😀

susik77
28. okt 2008

marcelka: my davame asi najviac penazi na oblec. pre malu. Mozno by slo vela usetrit kupovat oblec. pre dieta v bazari. Ja uz asi polroka nakupujem cez mimibazar.cz a zohnala som kkrasne vecicky, uplne ako nove a za tretinove ceny 😉

emogeon
28. okt 2008

susik ved to nemoze byt taka polozka ibaze mas maniu v nakupovani pre malu 😉

susik77
28. okt 2008

teda nemyslim ze zo vsetkych poloziek, samozrejme, polovicu prijmu zaberie hypo a uver na auto.

natashkaa
28. okt 2008

ja si myslim, ze treba tak akurat 100tis alebo 200 nepotrebujem nam chvalabohu staci co mame manzel ma dobru robotu ale ze by som zacala byt hamizna nie. Je pravda, ze niektorí s nasim prijimom chcu po case viac a viac ale ja som stastná nepotrebujem az taký luxus.

dominka11
29. okt 2008

ja neobdivujem, ked niekto vyžije z veľa penazí, ale toho, kto aj z mála dokáže vyťažiť čo najlepšie 😉

slnieckova
29. okt 2008

dominka11 😉 presne tak 🙂

sirinka
29. okt 2008

myslim ze tato tema sa zacina menit z idealneho prijmu na "ako byt stastny s realnym prijmom"
samozrejme aj ja obdivujem ludi, ktori vedia dobre hospodarit s menej peniazmi, ale stale tvrdim, ze mat idelany prijem znamena aj to, ze nemusim obracat kazdu korunu...proste si dovolim vsetko, po com moje srdce pisti...a kludne ma za to odsudte... 😉

slnieckova
29. okt 2008

sirinka ale idealny prijem moze byt pre niekoho aj taky, ze dokaze bez problemov uhradit vsetky svoje vydavky a ostane mu aj na bezne zivobytie bez toho, aby rozmyslal, ci moze alebo nemoze dovolit napr. makeup, ktory dochadza 🙂 a nepotrebuje na to 100.000,- 🙂

sirinka
29. okt 2008

slnieckova ved to som prave napisala... 😉 ta suma bola naozaj len orientacna...kazda rodina ma iny pocet clenov, ine zaujmy a naroky a hlavne zijeme v inych regionoch...

susik77
29. okt 2008

sirinka: a jedna sa o 100 tis. hrubeho al. cisteho?

emilyz
29. okt 2008

podla mna treba obdivovat aj to, ked niekto dobre hospodari s vacsim mnozstvom penazi, pretoze aj to je umenie, niekto by tie peniaze rozhadzal na handry a zbytocnosti a niekto to radsej zuroci vkladom do nehnutelnosti atd. Proste aj to je umenie, aj ked sa to nezda.

marcela.m
29. okt 2008

Emilyz,suhlasim,hoci my take problemy nemame 🙂 Aj mne sa vidi,ze aj ked manzel dostane vacsiu vyplatu-je plateny na ukol,tak sme na tom stale rovnako.Minieme aj to naviac.No popravde,nechce mi dovolit kontrolovat nase vydavky.Jeden cas som zacala odkladat a triedit blocky,ale on aj tak vsetky nedonesol domov...zeby nieco tajil? 😉 Fajci a "tajne" chodi na pivko.Ked sa ho neopytam,tak ani nepovie.A to este aj s mladou kolegynou...No,...nie ze by som bola ziarliva harpia,ale...mohol by ist aj so mnou a s malou von a dat si to pivko,nie?Ale to je uz na inu temu.Zatial mu verim.Nie je z tych...teda dufam.Lebo nevyzeral,ked sme sa spoznali a ani nevyzera na to,ale ako moja 86-rocna babka povedala:"chlopom nit co veric" 🙂 Inac je dobrak,aj ked trocha pohodlny,ale ked treba,tak to vie a fici... 🙂 Vsak aj ja mam svoje chyby,aj horsie ako tie jeho.To aby nebolo,ze len o nom pisem zle 😀

sirinka
29. okt 2008

susik v cistom.... 😵

susik77
29. okt 2008

aha, tak v prepocte na sk to z casu na cas mame...

susik77
29. okt 2008

no, ale pri nasej hypo a uvere si bohviekao vyskakovat nemozme 😎 bezne veci, kozmetiku, a pod. si v poho kupim, na splatky nic nekupujeme, vsetko v hotovosti ale je to tak akurat na bezny zivot, ziadny nadstandard...teraz este chceme setrit kvoli rezerve na hypo, keby sa nieco stalo...

emilyz
29. okt 2008

marcela dufam, ze ta kolegyna je neskodna 😉 hej, ja tiez niekedy nepocitim, ked mam trosku viac penazi mesacne 😀
susik ak sa smiem opytat, aku mate mesacnu splatku hypo? 😉 a na kolko r.?

susik77
29. okt 2008

no a este ked sa mi nepodari teraz otehotniet, tak budem musiet dat malu do sukrom. kolky od 2 rokov a dam za to skoro cely moj plat-budeme na tom horsie ako na materskej 😝

emogeon
29. okt 2008

susik a oplati sa ti vobec ist do prace ak neotehotnies ?

susik77
29. okt 2008

emogeon: ja mam matersku na 2 roky, tak neviem, ci by som dostala neco zo socialky, keby som zostala doma...

emogeon
29. okt 2008

ahááá ty zijes v CR ?tak uz chapem.. 🙂

susik77
29. okt 2008

ano...no, a vsetky sukromne skolky co beru deti od 1.5 roku maju doost podobne nehorazne sumy...

susik77
29. okt 2008

je to asi tak pre menezerky co beru od 70-80 tisic...

sirinka
29. okt 2008

susik77 ja som na tom podobne, tiez mam matersku len dva roky, ale zijeme na sk a v senci a okoli tak skoro ziadna statna skolka dieta nezoberie...nastastie sa mi podarilo byt tehu... 😎

susik77
29. okt 2008

sirinka: gratulujem, my len co mi teraz skonci menzes zaciname snazilkovat. ale neberiem to tragicky...ak to nevyjde tak proste pojde mala do skolky a potom zacneme snazilkovat 😉
pozeram ze mame podobne stare deticky...nemas obavy ze to bude dobre tazke s 2-rocnym dietatom a s malym babom?Ja mam a doost velke. Manzel zatial slubuje, ze bude pomahat. On to chce viac ako ja 😎

emilyz
30. okt 2008

sirinka ked mas tu matersku 2 roky, je to tym padom vyssia suma? Lebo tu to tak funguje - na 2 roky 11 tis. 😎