Koľko je podľa vás ideálny mesačný príjem?

zabka78
18. okt 2008

Zaujimalo by ma kolko je podla vas idealny mesacny prijem poterbny na normalny beh domacnosti, bez vacsich obmedzeni. Pod pojmom "normalny beh domacnosti" rozumiem male vylety cez vikend, nakupovanie v obchodoch bez vacsich obmedzeni, nejaka dovolenka v lete, nakup oblecenia a aj nejaka investicia do domacnosti...
Mozte uviest aj nejake cisla, alebo by ma zaujimal aj sposob akym vediete svoju domacnost v com sa musite obmedzit.

tomasko27
13. feb 2016

No tak ak je na urade prace na aktivacnom prispevku kde sa robi denne 4hod pre obec/mesto co pride a ma zaplatene zdr. poistenie tym ze je na urade prace ale pri tom aktivacnom sa dostava viac ako 60eur takze neviem co ona robi.Viem ako to je lebo som to aj ja robila.

nercia
24. feb 2016

štatistika za rok 2015: dokopy 2550 eur čisteho plus auto a internet zadarmo, chvalabohu... a na rok 2016 su prognozy o 200 - 220 eur v čistom viac... takže žijeme si naše sny... nech sa plnia aj iným

slavka_26
14. mar 2016

Aj ked ten internet zadarmo nie je az take terno, skor by som ocenila full TV od skylinku zadarmo za cely rok.

katka1981
14. mar 2016

podla mna idealny prijem je taky, ked sa poplatia vsetky ucty, konicky, je dost penazi na zdravu stravu, a nesmie sa nic vyhodit, ziadne plytvanie, aby mali deti vsetko co potrebuju (nemyslim tym kazdu hracku), aby bolo na lekarov, vylety, a aby sa aj nieco odlozilo, na dovolenku, detom na tabor, a nejaka rezerva, lebo clovek nikdy nevie....

j.a.n.e.7
14. mar 2016

To závisí od veľkosti rodiny a jej životného štýlu, ale určite aspoň taký, aby po zaplatení všetkých nutných výdavkov zostalo niečo aj do rezervy, resp. dalo sa aj niečo odložiť. Moja skúsenosť je však taká, že keď bolo viac, míňali sme viac, keď menej, uskromnili sme sa, niektorí ľudia dokážu šetriť aj z mála iní zase nevedia hospodáriť ani s kráľovským príjmom...

volavka4
14. mar 2016

určite musí zostať nejaká rezerva z výplaty.

zuju2
14. mar 2016

Podľa mňa by sme mali zarobiť 1000 eur čistého každý. Pri dnešných cenách a podmienkach , by to bolo primerane. Bohužiaľ, to je asi sci - fi v našej krásnej krajine.

mircalla
14. mar 2016

Naco taka tema, ked realita je niekde ide - a tu si 28% zvolilo 5.3.2016 a budeme tu mat dalsie 4 roky opat ten isty horor?
Inak tak 2000 v cistom aspon

radsej_knihu
14. mar 2016

Ako tu uz bolo spomenute vyssie, idealny prijem je taky, ze vsetko poplatim, ostane aj na cestovanie, na zabavu, aj do rezervy na sporiaci ucet.

Konkretne sumy zalezia od zivotneho stylu. Ja napriklad ak som single, tak pre mna je idealny prijem na Slovensku tak 5,000 EUR cisteho mesacne. Pre rodinu s 2 detmi by som povazovala za idealny prijem tak 15,000 mesacne. Ak by som zila v zahranici (take Nemecko, Rakusko, Francuzsko) tak si to treba vynasobit 3.

tortelinka
14. mar 2016
elviku11
14. mar 2016

@radsej_knihu ak si single tak 5 000 eur cisteho? :D MESACNE? :D.... fiha...
Ja ked som bola single a dostala som 500 eur cisteho, tak som si zila ako kralovna. Mala som aj na ucty, aj na zabavu, aj som si odkladala

sasa1983
14. mar 2016

Tak ja neviem, tie horne sumy su menej realne..ale ok. Ja som z Ba, mame 1 dieta, manzel 1800cisteho, ja 1100-1200cisteho. Ale ja mam trosku nizsi plat na ukor dovolenka 35dni/rok, kratsia pracovna doba a od zamestnavatela aj 3ti pilier, t.j. 30-35eur mesacne k tomu.

radsej_knihu
14. mar 2016

@elviku11 To je super, ak vies zit z 500 cisteho ako kralovna. Alebo ti mozno len chyba predstavivost 🙂

Ked som bola na sluzobke vo Svajci, tak jedna tamojsia kolegyna (ktora zarabala okolo 14000 CHF/mesacne v hrubom) mi rozpravala, ako travi volny cas - kazdy vikend babska jazda v inom Europskom meste, spojena s kulturou, poznavanim, jedlom a pitim, nakupmi. Ked ide v zime lyzovat, 100km zjazdoviek je malo, a najlepsie je zacat v jednej doline a skonit o tri kopce dalej, vecer sa vyvalit v 4* hoteli do virivky pod holym nebom s vyhladom na Dolomity a v ruke pohar vina. Bez problemov spalila tisice eur mesacne len na tomto. Hovorim, vsetko je relativne 🙂 A to naozaj nepatrila k nejakym bohacom, len taka Svajciarska trosku vyssia stredna trieda (tj, nenarodil som sa ako bohac a musim pracovat, ale mam dobre plateny job)

Ono, ked ti tie peniaze zacnu pristavat na ucte, trosku ti stupnu aj naroky a vobec nie je problem vymysliet, na co ich minut.

anatalia77
14. mar 2016

podla mna tiež aspon 1000eur na hlavu

dai
15. mar 2016

@elviku11 ja ked som bola single som mala 500 v cistom - pred viac ako 10timi rokmi v ba - najom ( polka 1 izby v starom 3iz. Byte s dobrou polohou ale v zlom stave) - 200 euro, cestovne do 100 euro , a teda z tych 200 mesacne sa zas az tolko vyskakovat nedalo ( nechodila som do restauracii, kupovala oblecenie len u cinana ci na mileticke, cestovala low cost) - o zivote kralovnej sa neda pisat ani v naznakoch🙂 ale samozrejme ak clovek byva v hoteli mama a tu 500vku ma ako vreckove tak to asi moze byt fajn😉

evittam
15. mar 2016

@radsej_knihu Vieš, ale ty nemôžeš porovnávať platy a zábavu a služby na SVK a vo Švajčiarsku.....Mne žije švagriná vo Švajci - a tam sú síce iné platy ale aj inak si zaplatíš za kaderníčku,kozmetičku a podobne....ako aj v iných krajinách EU - sú tieto služby omnoho drahšie. Ale inak máš pravdu, ak zarobíš a máš viac tak aj odložíš a aj minieš viac. 😀 😉

jaaadu
15. mar 2016

@radsej_knihu mas to trochu popletene, ja som zila vo svjciarsku skoro 8 rokov a patrila som k strednej triede. tolko co pises ty zarabaju ludia vo vyssich riadiacich funkciach vo vecsich firmach, tak toto urcite nije plat vyssej strednej triedy.

vroni
15. mar 2016

@radsej_knihu, 15000 na rodinu s dvoma detmi ma v tom Rakusku, Nemecku ci Francuzsku mozno 1% obyvatelstva. Tie sumy, ktore tu hadzete svedcia skor o slovenskej nenazranosti a abolutnej absencii sudnosti. Pohybujem sa kdesi v strednej triede (v At) a priemerny prijem na rodinu (obvykle s dvoma detmi) sa pohybuje medzi 3000 a 5000 euro. A to uz je dobre zarabajuca vrstva (stredny a vyssi management, mensi a stredni podnikatelia a dobre zarabajuce povolania)

dai
15. mar 2016

@vroni neviem... podla mna zase ty trosku podhodnocujes - A - v Svajciarsku ludia zarabaju viac ako v Nemecku a v Nemecku viac ako v Rakusku - cize tie prijmy na tu istu pracu/poziciu su rozne.... B - uz clovek v rakusku na mojej urovni ( stredny manazment ) zaraba 5000 euro v cistom plus... takze by som nepovedala ze @radsej_knihu az tak prehana - ak pracuju 2ja ludia v domacnosti na priemernych strednych manazerskych poziciach tak ten prijem tak kludne moze byt 10k plus na rodinu... - v strednej triede, nie vyssej strednej triede ( tam uz ja ratam majitelov mensich podnikov, vyssich manazerov etc. ... , to su stale ludia co pre udrzanie svojho standartu musia pracovat... bohata vrstva je uz potom niekde uplne inde... )

dai
15. mar 2016

@jaaadu kto je teda podla teba vyssia stredna trieda ak nie vyssi manazment?🙂

mysga
15. mar 2016

Ahoj, nečítala som komentáre vyššie, ale podľa mňa s partnerom je ideálny príjem taký, že keď zaplatíme všetky hypotéky a pôžičky a paušály a tieto pevné výdavky - tak ešte nám taká istá suma, ako sme zaplatili ostane. :D Trvalo nám dva a pol roka, kým sme sa dostali na tento režim.

Ja zarobím chabých 400-500 eur, priateľ okolo tisícky (čo je na náš kraj dosť pekné na zmluvu). Cca 600 eur nám ide na pevné platby. No... a namiesto toho, aby sme začali šetriť, kým je z čoho, sme sa rozhodli, že si ideme urobiť mimčo. :D 😕

yollanda
15. mar 2016

pre mna by bol idealny prijem taky, aby som 5x do roka isla do exotiky, mala dom, zahradu, na zahradu zahradnikov, velky bazen, drahe veci, diamanty, luxusne auto...
ale nie.... robim si srandu. hlavne zdravie rodiny a aby sme si mohli z casu na cas dopriat nejaky vylet

bluka2
15. mar 2016

@vroni @dai Podla mna pravda je niekde medzi tym co pisete vy dve. Hodim svoju skusenost z AT, moj sef mal v cistom (uz je v penzii) 9000,- zato sa domnievam, ze jeho zena o dost menej, t.j. je zriedkave, aby boli obaja na vysokej manazerskej pozicii. Vlastne ani neviem, co ona robi. Potom v oblasti kde sa pohybujem ja, je cisty plat na normalnej pozicii (Assistent, Fachreferent a take) po 3r. skusenosti okolo ale min. 2000,- v cistom a to sa nejedna vobec o ziadny management. Po 10r. skusenosti (tym co to taha na 40tku) maju moji znami tak 3000,- v cistom orientacne. Samozrejme moja vzorka je tak na pocet prstov na rukach - nebavim sa o platoch s kazdym. A to sa tie cisla este zdvihnu, ked si poratate, ze plat je 14krat do roka a ked si to rozratate na 12 mesiacov. Na druhej strane je mozne, ze moj odbor je trochu vyssie ohodnoteny nez ine, lebo nedavno mi prisla do mailu nejaka volna pozicia odveci v rakuskom integracom fonde (OEIF) a ponukali za plny uvazok dost mizerny plat (okolo 1500 v cistom).

bluka2
15. mar 2016

@vroni @dai Dodatok Vlastne moj terajsi sef a jeho zena su obidvaja na manazerskych poziciach, ale nemaju deti.

zabkazelena007
15. mar 2016
Používateľ zabkazelena007 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zabkazelena007.

mna vie najviac nahnevat ked davaju v tv ake su priemerne platy a pritom vacsina slovakov nema ani ten priemer zdaleka

sense
15. mar 2016

@jaaadu plny suhlas zijem tu uz roky patrim k strednej triede ale taky plat stredna trieda nema ale ti co su na vyssich riadiacich funkciach...okrem toho svajciari vo vseobecnosti nevypravaju o tom kolko zarabaju...

petkoemmka
15. mar 2016

Ba by môžem sa spýtať niektoré kde zarabate 1200 eur ?

jaaadu
15. mar 2016

@dai no, mozno to aj tak formiulovat, ze je to vyssia stredna trieda, ale ta urcite tolko nezaraba, mam dobreho pritela, ktory patri k jednemu z najvyssich sefov spolocnosti, ktora ma okolo 3000 zamestnancou a jeho mesacny prijem je 15000€ samozrejme, 13 a 14 plat plus nejake odmeny. Dokonca moj sef chodil do prace na obycajnom aute aby nedrazdil zamestancov a to drahe pouzival na vikendy a vylety 🙂. svajciari su celkovo setrni ludia, sice vela do seba investuju a vyletuju, ale jedia skromne, obliekaju sa jednoducho, ale kvalitne a 70% ich byva cely zivot v podnajme a setria si na domov dochodcov, a ked zomru skor ako sa tam dostanu, tak deti aj nieco zdedia, ale ak tam doziju vsetko minu na domov, takze asi tak.

dai
15. mar 2016

@jaaadu tu narazame nato co sa chape ako stredna trieda a podobne - v SR sa napr. do strednej triedy radia ludia zarabajuci 800 euro v cistom - v Europe je to zial chudoba☹ cize ked porovnavame krajiny medzi sebou tak sa treba aj pozriet na tu charakteristiku tej ktorej triedy... pre mna prave riaditelia tych velkych spolocnosti, majitelia strednych firiem a tak... to je ta prijmovo vyssia stredna trieda - tu uz neide ani tak len o plat ale o rozne benefity ( moj brat je na takejto pozicii tu v SR a plat teda ma len okolo 5k v cistom ale tie benefity k tomu, odmeny a tak to vsetko mu ten plat na rocnej urovni kludne na urovne platu 15k mesacne v cistom navysi... ten tvoj kamarat ma teda plat omnoho vyssi ako len tych 15k... )
Co sa tyka tych aut , vlastnictva domov a tak... neviem ci toto je o setrnosti ( sama pises ze sef ma aj drahe auto ale alibisticky ho skryva pred zamestnancami🙂 to mi skor pride ako pokrytectvo ako setrnost🙂 ved ked si nan poctivo zarobil preco by ho neukazal... detto si myslim ze v krajine kde je priemerny plat okolo tych 3-4k v cistom asi vaecsina ludi na ten mercedes zarobi omnoho lahsie ako slovaci😉 ) Ja mam skor pocit ze tyto ludia si omnoho viac vazia cas, pracuju menej, viac cestuju a tak... cize to ze nevlastnia vychadza skor z historie danej krajiny - ked je rozvite zakonodarstvo napr. najomneho byvania a prenajomca dostatocne chraneny a pravo je aj vymozitelne, nie je dovod na vlastnictvo😉 toto zial u nas nie je, preto ludia aby mali istotu ze ich nikto nevyhodi radsej volia cestu vlastnictva... aspon teda ja to tak vidim... ( detto u nas nie je kultura stahovania sa za pracou, co je v zahranici uplne normalne - aj pre toto aj bohati ludia radsej si nehnutelnost prenajimaju ako vlastnia - aspon teda moj byvaly sef si napr. prenajimal v BA dom za 4000 euro mesacne asi 3 roky - ked som sa ho pytala preco si radsej nieco nekupi tak mi povedal ze nechce byt naviazany na nejaku krajinu - fakt je ze odvtedy zmenil pracu uz 3x v 3och roznych statoch😉 )

dai
15. mar 2016

@petkoemmka myslim ze v ba je to normalny nastupny plat na vela pozicii - teda v hrubom... aspon v IT a telecom sektore...