Koľko je podľa vás ideálny mesačný príjem?

zabka78
18. okt 2008

Zaujimalo by ma kolko je podla vas idealny mesacny prijem poterbny na normalny beh domacnosti, bez vacsich obmedzeni. Pod pojmom "normalny beh domacnosti" rozumiem male vylety cez vikend, nakupovanie v obchodoch bez vacsich obmedzeni, nejaka dovolenka v lete, nakup oblecenia a aj nejaka investicia do domacnosti...
Mozte uviest aj nejake cisla, alebo by ma zaujimal aj sposob akym vediete svoju domacnost v com sa musite obmedzit.

asitka
18. okt 2008

ideálny mesačný príjem?? asi ako pre koho....ja by vedela rozflákať aj 200 tisícový... 😀 ale bavilo by ma to asi len prvé mesiace...potom by to už bola nuda....no a takto sa aspoň nenudíme 😀 😀 😀 ale zas...nemáme sa až tak zle.... 😀

maca793
18. okt 2008

mne blbne počítať alebo som zaspala? 😵
ja som mohla robiť ale na 2 mesiace by sa i neoplatilo, a čo by bolo potom? znova by som išla na sociálku? to už nechcem. ☹

titinkaa
18. okt 2008

asitka, úplne s tebou súhlasím. ale ked vydím moju výplatnu pásku tak ........ 😀 😀 😀 😀 😀 a potom si uvedomím, že niekto je na tom ešte horšie ako ja, takže to nie je až take zle

maca793
18. okt 2008

ako tak rozmýšľam, tak som pri dvojčatách musela vyžiť z 5500,- na mesiac aj s výživným a aj s materskou. musela som zaplatiť byt, splátky za chladničku, telefón a hlavne plienky. takže som mala na mesiac necelých 2000,-sk.

maca793
18. okt 2008

ale čím má človek viac peňazí tím je náročnejší a viac baží po veciach. poznám to sama na sebe. niekedy som si kupovala len tie najlacnejšie veci ale teraz si dovolím drahšie a aj potraviny sú z tých drahších.

kvixa
18. okt 2008

uplne suhlasim maca.my ked sme zarabali menej asi tak o 2/3 tak sme žili tak ako ked zarabame viac. stale nam je jednoducho malo som tym chcela povedat 🙂

maca793
18. okt 2008

ja to vidím aj na kamarátke, ja som mala o niečo viac ako ona, ja som žila sama s 2 deťmi a ona s 1 dieťaťom a rodičmn, príjem mala menší ako ja ale vyžili. a teraz majú raz toľko ako ja a za 2 roky si prerobila celý byt a aj jadro, vymenila si okná, podlahu, nábytok. a nič si nebrala na splátky. všetko platila z ruky.

asitka
18. okt 2008

maca...ale ono je to akési prirodzené, že to tak je...

maca793
18. okt 2008

ja viem, keď niekomu šťastiepraje tak prečo nie, veď sa dlhé roky trápili, otec nikde nerobil a mama tiež.

asitka
18. okt 2008

ty si taká dobrá duša.... 😉 fakt... 😉

maca793
18. okt 2008

ja viem 😵 😵 😵

asitka
18. okt 2008

😵 dobrúúú

maca793
18. okt 2008

aj tebe dobrú noc 😔

kvixa
18. okt 2008

dobruuuu

zabka78
autor
19. okt 2008

kvixa - aj mna uz napadlo, ze by mi celkom dobre padlo nieco zdedit 😉

maca793 - dievca ta odivujem, ako si vyssie pisala, ze si musela vystacit s 2000 na mesiac. neviem si predstavit ako je mozne z toho vyzit. vlastne slobodne matky to maju veeelmi tazke. minule sa muz rozpraval s jednym kamaratom, ktory bol v rozvodovom konani a nepacila sa mu vyska vyzivneho, ktoru pozaduje jeho zena. tusim chcela 5000 a on trval na 3000. on ma mesacny prijem okolo 20 000 a 3000 na vlastne dieta mesacne prispievat sa mu zda idealne. ked si predstavim prijem zien na slovesku, dost pochybujem, ze jej je vyssi a ze sa vobec priblizuje k tomu jeho 😝
co sa tyka toho zvysovania narokov, ked sa obzriem dozadu nas mesacny rodprijem pocas mojej MD bol polovicou z tohto.vcera pri upratovani som nasla pisanku, v ktorej som si v tom case viedla vydavky. som nechapala ako som to dokazala. najhorsie na tom je, ze fakt je skoro vsetko v strave a tam sa neda vela setrit. nastastie nase disciplinovane dieta nas vela netyra pri nakupoch a nehadze sa o zem za kazdou hrackou. teraz, ked som to sem napisala sa to na 100% zmeni...
co z tohto vsetkeho vyplyva? s rastucim platom rastu aj naroky 😀

zabka78
autor
19. okt 2008

ozaj, akym sposobom kontrolujete tok svojich financii? poradte nejaky cash flow...
mna to drzalo asi tak 2 mesiace. lepila som si do neho aj blocky z obchodov 😀

bibula
19. okt 2008

na to o co v tejto teme ide uplne postaci takych 33-35 tis.no,len kedy tolko bude? 😕 😉

zabka78
autor
19. okt 2008

ahoj bibula, este napis na kolko osob je tych 33 - 35 000

bibula
19. okt 2008

jaj,no 2+2 🙂

zabka78
autor
19. okt 2008

kolko z tych 33 - 35 000 ide na stravu? 🙂

bibula
19. okt 2008

to len mna spovedas? 😀 vari tolko mas? tak to si dobra🙂
tak ja ti napisem nase- spolu mame tak cca 29 a este nieco by sa veru zislo na tie vylety-nechodime kazdy vikend.
strava+byt.poplatky,skola,telefony,net u nas su do max.max.max.15 ,dalsiu cast je detom na setrenie,poistky a tak-plati sa rocne,ale samozrejme odkladame mesacne.no a dalsia castsa odklada na mimoriuadne vydavka- pred cca 2 mesiacmi-nova pracka.
Moj priatel je zasadne proti splatkam,pozickam a tak,takze hospodarime takto 😉 a este darceky na vianpce uz pomaly nakupujem,aby sme potom nemali narazovo velke vydavky a co ked sa pokazi napr.sporak? 😉 inac na vianoce budee novy sa tesim,mame vybraty ako spolocny darcek 🙂

zabka78
autor
19. okt 2008

u nas je to dost premenlive, ale je to priblizne okolo 35 a to nam hodne pomahaju aj rodicia. pomoooc, kde sa realizuju nejake kurzy na spravne hospodarenie s rodinnym rozpoctom. v tomto smere som absolutne nanic.
bibula spovedam teba, pretoze sme v tejto debate momentalne same 😀

kvixa
19. okt 2008

no zabka len keby bolo po kom 😀 my by sme mali vystacit z 50 000 ale nadari sa 😖

kvixa
19. okt 2008

veeeeeeelmi obdivujem co to zvladnu z 2000. mama mi hovorila ze sa to da aj s 1500 😒 ja by som uz bola mrtva. a slobodným mamičkam hlavne tým čo sú ozaj slobodne by mal davat stat ovela viac 😉 musi to byt pre ne hrozne tazke vyjst s par strkacov ☹

zabka78
autor
19. okt 2008

to sa nedaaaa...1500??? ani pre jedneho cloveka... 😲

zabka78
autor
19. okt 2008

kvixa - rozpis ako sa nedari 😀 nedari sa ti setrit, musis sa obmedzovat pri nakupovani stravy, nemozes si dovolit kupovat kvalitne osatenie...v com ti chyba rezerva?

kvixa
19. okt 2008

no vobec sa mi nedari setrit. handry nepotrebujem az tak k zivotu - teda nie ze chodim vo vreci ale nemusim mat znacku. zato manzelik ide len raz za 2 mes. ale ten si nakupi len znacku. ale nie je to nejake strasne a zbytočné utracanie penaziza . strava sa robi raz za týždeň za 1000- 3000 sk. ja neviem kde je ostatok 😖 😲

kvixa
19. okt 2008

jaj no neodratala som cestovne do skoly stravu tam a najom 😀 to preto.

bibula
19. okt 2008

ano da sa to, aj my ked sme boli na tom financne trosku horsie,/som bola tehotna nezamestnana,takze sme mali o cca 4000 menej ako teraz/-sme vychadzali z 2000 na stravu cisto. 🙂 myslim,ze zase trosku zacnem setrit🙂

zabka78
autor
19. okt 2008

kvixa - ani mne sa vobec nedari setrit 🙂 a stale cerpan z rezerv...som zvedava dokedy mi tie rezervy vydrzia 😲