Koľko je podľa vás ideálny mesačný príjem?

zabka78
18. okt 2008

Zaujimalo by ma kolko je podla vas idealny mesacny prijem poterbny na normalny beh domacnosti, bez vacsich obmedzeni. Pod pojmom "normalny beh domacnosti" rozumiem male vylety cez vikend, nakupovanie v obchodoch bez vacsich obmedzeni, nejaka dovolenka v lete, nakup oblecenia a aj nejaka investicia do domacnosti...
Mozte uviest aj nejake cisla, alebo by ma zaujimal aj sposob akym vediete svoju domacnost v com sa musite obmedzit.

maca793
18. okt 2008

tak ja by som potrebovala aj 50000,- mesačne ale musím si vystačiť s 17500,-sk.

penelope2066
18. okt 2008

no maca,nic ine ti neostava len si najst nejakeho prachaca 😀 😀 😀

pipi1211
18. okt 2008

no podla mna by mal byt rodinny prijem do domacnosti tak 50-60tis aby si nemusela pozerat na ceny a sem tam si kupit nieco pre seba 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

no musime si vystacit tak s polovickou 😠 😠 😠

kvixa
18. okt 2008

a este polovičkou 🙂

trdlo
18. okt 2008
maca793
18. okt 2008

pene tak iné mi ani neostáva 😀 😀 😀
ledva vyžijem z toho, čo mám. a to som si myslela, že 2000,- navyše na karolínku mi pomôžu, lepšie povedané, nebudem ich vyberať z účtu, aby som našetrila nejaké peniaze na dovolenku. ale vždy mi ostane na účte nulový stav. teraz som si zobrala navyše robotu od TNT, tí majú tesco, billu, coop.... takže to čo zarobím navyše, tak to dám na splátky UPC, práčky a sporáka.

kvixa
18. okt 2008

ja neviem kde sa beru tie temy doteraz som žiadnu taku nevidela 😀

maca793
18. okt 2008

ale je to dobrá téma, nie? aspoň si môžeme trošku zasnívať. 😵 😵 😵

kvixa
18. okt 2008

😀 to hej

kvixa
18. okt 2008

malo sa to volat ake by to bolo keby je vas mesacny prijem vyssi ako 100000 a kam tie prachy davate

pipi1211
18. okt 2008

no ja som sa raz dostala k papierom riaditela jednej velkej firmi na SK a vlastne aj vo svete a ten "slovensky" riaditel zaraba 750tis mesacne 😅 😅 😅 😅 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

to je sumicka co? a jeho napln prace cez den bola asi taka ze mal vecne na stole rozne papiere ohladom svojej vili a vyberal si rozne zariadenie od domu.... len za plot okolo domu dal tusim pol miliona 😅 😅 😅 😅 😅 😅

maca793
18. okt 2008

aj ja by som chcel toľko peňazí za nič nerobenie. aj naši papinkovia berú nehorázne peniaze, a vedia sa len hádať a nadávať si. nie? 😉

kvixa
18. okt 2008

😠 😠 😠 😠 😠 😠

pipi1211
18. okt 2008

to by sme zvladli aj my nie? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a mame len ubohych 5tis 😠 😠 😠 ale tak co uz 😎

maca793
18. okt 2008

kvixa
a to sa hneváš alebo čo? 😒

kvixa
18. okt 2008

tak to čo je už..ako si to predstavuje? 😀

ivanapav
18. okt 2008

baby,dobra tema fakt 😀

kvixa
18. okt 2008

ja mam pribrzdeny počítač 😠 🙂

etuska
18. okt 2008

pred par rokmi,ked sme boli obaja s manzelom studenti VS a narodila sa nam nasa Bambulka,tak nas mesacny prijem bol necelych 5 tis.Nebyt nasich rodicov,tak neviem neviem ☹ Je smutne,ze nasa vlada sa o mlade rodinky nevie a nechce postarat 😠

sassi
18. okt 2008

no ja som na inom fore čítala, že mesačny zarobok manžel je 84000 a další príspevok že 70000, to su astronomicke sumy, čo???
no aby sa dalo pohodlne žiť, tak tych 50000 by bolo optimum, ale ked z toho nemáte žiadne ine splátky, hypoteky, poistky a podobne - teda myslím len 50.000 na život
my ked si chceme dovoliť niečo navyše a šetriť detom, tak aj ja musim popri MD zarabať, sice nezarobím vela, to len take prace na doma a predaj na Mimibazare, ale pomože
a šetrím na oblečení hlavne, kupujem decka second-hand... Na strave sa nedá moc šetriť (ovocie, mlieko, jogurty...), to sa vypomstí inde ked sa to oklame. Ani na vzdelaní pre dceru nešetríme, chodí na všetky kružky na ktore chcela, ked ma chuť a talent, nech to rozvíja.
Na seba a na manžela však oblečko moc nekupujem, na kozmetiku, manikuru nechodím. Občas si doprajeme nejaký vylet do welnessu, do hôr, v lete dovolenku pri mori (aj kvoli zdraviu).

kvixa
18. okt 2008

to teda je 😖 ale dnes je v mode dedit alebo potom držať sa heslom : pomôž si sám 🙂

etuska
18. okt 2008

kvixa-my sa toho hesla drzime,preto sme zo Slovenska odisli

kvixa
18. okt 2008

🙂 no aj to je riešenie- ja zatial bojujem 😀

etuska
18. okt 2008

nas to po 3-och rokoch "zivorenia" prestalo bavit 😒 ,ked chce clovek na SVK slusne zit,tak sa musi obracat

kvixa
18. okt 2008

nieeeeeeeeeee stačiiiiiii aj kradnuuuuuuuuuť 🙂 ale nie samozrejme srandujem. nie je to lahke určite uživit rodinu my sme zatial len dvojčlenna tak sa to da v pohode .. uvidime neskor 😒

sassi
18. okt 2008

ja robim v školstve, plat na zaplakanie... ale som rada, že nemam problem čo s deťmi cez prazdniny ... aj ked po MD sa mi táááák nechce vrátiť do školy, no ešte mam rok čas
ale všade ked chce človek niečo mať, musí sa obracať, aj ked platy su vyššie, ale aj naklady a zasa nechať tu celu rodinu a dísť... no neviem, ja som jedináčik, naši by tu boli sami 😖

pipi1211
18. okt 2008

no fakt neviem co robit... ja by som kludne aj nieco robila, ale zasa si chcem dcerku vychutnat a nechcem ju nikam supnut aby som sla robit.... je mi to proti srsti ale fakt si uz neviem rady 😠

dominika2727
18. okt 2008

My zijeme tiez v zahranici.......a ked idem na Slovensku na nakup....akoze zasnem nad tymi cenami.....Ja normalne obdivujem ludi, co vyziju z tych biednych platov na Slovensku.... ☹

sassi
18. okt 2008

ja robím po večeroch, ked je manžel doma
tiež som si chela MD vychutnávať do konca, a nepracovať, ale ked mna si robota sama našla... 😀
ale do jasli by som maleho nedala, to zasa nieee
nie sme na tom tak najhoršie, že by sme boli na to odkázaní, ale možem si dovoliť niečo navyše, aj darčeky, vyletik a podobne... nemusím dcerke na všetko hovoriť, že to nemožem kupiť, že na to nemáme...

kvixa
18. okt 2008

dominika2727: dakujeme 😀
pipi: len si to vychutnavaj kym sa da potom ti bude rast pred ocami tak rychlo