Máte skúsenosti s pôžičkami z Cetelemu?

duska1122
7. aug 2009

ahoj zaujimalo by ma ci ste si niekto bral pozicku od cetelemu ako dlho trvalo kym vam dali vediet ci vam hu schvalili pise sa ze tri dni no cakam uz tyzdan a nic

jalao
7. aug 2009

ahoj Duska, my sme od nich mali a vsetko prebehlo super hladko, neboj. Ani neviem, ako sme to bezbolestne vtedy splatili. Schvalovali nam to par dni.

duska1122
autor
7. aug 2009

ja som vybavovala cez internet pozicku a stale cakam uz som s toho zufala

jalao
7. aug 2009

my sme to podpisovali vsetko priamo v predajni toho elektrodomu, mozno preto to slo rychlejsie ako tebe teraz. A co kupujete?

duska1122
autor
7. aug 2009

nic len chceme si pozicat cez nich sme brali pracku a to bolo v pohode ale teraz neviem, akosi sa mi to zda pridlho

jalao
7. aug 2009

aha, my sme brali chladnicku na splatky, to bol iny postup trochen. Toto ti budu dlhsie asi schvalovat, to je fakt. Len aby si sa nenachytala na privysoky urok...ci nie?

cuchre
7. aug 2009

my sme to vzdy mali tak do tyzdna, skus tam cinknut 🙂 a zatail sa nemozeme stazovat, uroky niekedy lepsie ako v banke.

duska1122
autor
7. aug 2009

no ved prave ze maju lepsie uroky, len kto vedel ze to tolko potrva

mima1
7. aug 2009

zaujimalo by ma cisto zo zvedavosti aky urok ponukaju a pri akej sume a na kolko je splatnost? pretoze sa mi nechce verit ze by bol urok nizsi ako v banke. nebude tam daky hacik?

cuchre
7. aug 2009

zalezi od toho,ako sa s nimi dohodnes, ako dlho chces splacat,aky mas prijem,ale aj od toho, ci si stabilny klient, ktory plati svoje pohladavky. vsetko si preveria v uverovom registri, davas podklady ako ked ziadas pozicku v banke.zatail s nimi ziadny hacik nebol a dufam,ani nebude. nie je to ziadna z tych rychlopozicovni na obciansky....(nepracujem pre nich,ani im nerobim relkamu, len pre vysvetlenie )

jalao
7. aug 2009

Cuchre, ved ak si bonitny klient, myslim, ze si bonitna aj v kazdej bankovej institucii a pokial mat vedeny v nej aj osobny ucet, je to dalsia vyhoda...A cim lepsia ta tvoja (vasa) bonita, tym lepsie % vam vyrataju...

elise
7. aug 2009

my používame cetelem kreditku a môžem povedať že som uplne spokojná aj s platením aj so splácaním.

cuchre
7. aug 2009

jalao, ked sme naposledy zaidali o uver, tak sme samozrejme vyziadali ponuku aj od banky a cetelem nam vysiel lepsie. iny uver sme mali v banke, lebo dala lepsie podmienky....

duska1122
autor
7. aug 2009

oni patria pod nejaku velku banku francuzku a preto nepotrebuju hnat uroky do nejakych vysok ako ine nebankovke. len neviem ci nam nieco schvalia lebo sme na ucte v minuse ale vzdy ked sme od nich nieco brali tak sme platili nacas bez meskania

bambi09
7. aug 2009

duska,my sme od nich nemali pôžičku,ale kedysi dááávno telku na splátky a v pohode,žiadny problém nebol,neviem,ako s pôžičkou,ale toto bolo bez problémov 🙂 🙂 😉

duska1122
autor
10. aug 2009

takze pozicku nikto nemal?

bodka13
10. aug 2009

brávame cez nich veci na splátky (u nich sa dá najčastejšie vybaviť na 10 splátok bez preplatenia=1splátka v predajni+9 splátok z domu 🙂 )
a raz sme chceli od nich pôžičku...predbežne bola schválená na internete do 3 dní ale museli sme im poslať aktuálne výpisy z banky(máme dve) a tuším každý 3 posledné výplatné pásky+vyplniť takú žiadosť(pýtali sa aj na iné splátky a úvery,náklady na domácnosť,...)....oni si to všetko overili a tuším do 2 max 3 týždňov nám prišla domov písomná odpoveď...neschválili nám ju ☹ ale nám navýšili úverový rámec 😉 aspoň niečo

duska1122
autor
10. aug 2009

jaj tak to mame zatial presne to iste az nato ze mi stale cakame na konecny verdikt a myslim ze to asi nebude kladne. uvidime

bodka13
10. aug 2009

držím pršteky aby vám to vyšlo 😉 🙂 ...chceli ste veľa?...lebo aj cez Homekredit sa dá vybaviť(brali sme tento rok-bolo to bez poplatku za vybavenie úveru,v bankách ho chcú 😒 )

duska1122
autor
10. aug 2009

no chceme 60 tisic. a cez home kredit neni vysoky urok,

borisgaza
7. júl 2010

Ahoj chcel by som 12000euro asi na 7rokov nemá tu niekto skúsenosť pri takejto sume?

dejli
7. júl 2010

skus toto http://www.slovenska-pozicovna.sk/ - to tiez nie je nebankovka, patria pod VUB, ale robia to ludskejsie...

pozor_na_nich
18. jan 2011

neberte si s Cetelemu ani cent.Pisem Vam zo svojej skusenosti.Je to banda vymahacov.Nic viac,ani menej.Aj ked pisu,z maju nizsie uroky a dalsie blafy,uroky u nich su takmer 800%.boh chran Vas,alebo aj Vasich najblizsich,ked neuhradite jednu splatku
Mna obtazovali aj cez susedov,ktory od nich mali pozicky.Volali im,ziadali ich,aby mi nehali odkaz.Samozrejme sa predstavili ako spol. Cetelem a ze ten a ten pan s takym priezvyskom ma u nich dlh(povedali aj vysku podlznosti)
Potom to odpredali dakej akoze kvazi spolocnosti,ktora vymaha pohladavky.
Ta mi posielal pohladnice s roznymi zenskymi menami,aby som sa im ozval atd.,ze na mna casto myslia a podobne voloviny.Samozrejme kontaktovali aj moju rodinu a to aj ked napr. moj brat mal pozicku od Providentu.Su to spolocnosti,ktore patria pod jednu.Cize ziadna ochrana vasich dat tu nefunguje.Ked som sa konecne zamestnal a zacal aspon daco splacat,uz som z 36e splatky mesacne musel platit skoro 300e mesacne.Polovicu Cetelemu,druhu ten vymahacskej spolocnosti.
Ludia,ak nemusite,neberte si od nich ani cent.Krasne spievaju,ked vtacka lapaju.
Polozte si ruku na srdce a spytajte sa sami seba,ci potrebujete tu vezu,alebo dvd,alebo nedaj boze priamu pozicku od nich...
Radsej sa zatnite,trosku si utiahnite opasok a najdite ine riesenie,nez Cetelem,Provident a dalsie spolocnosti,ktore poskytuju taketo okradacske sluzby.Inak sa lahko moze stat,ze vam vezmu aj ten opasok a nebudete si mat uz utiahnut co a to mi verte,ze dlhodobo.Nie napr. pol roka,ale aj cely zivot.Pretoze snimi sa nedohodnete ako s bankou,ktora ma urcity eticky kodex a musi dodrziavat dake vase prava.Tieto nebankovky sa ziadnym kodexom neriadia a ked ich aj date na sud,prehrate.To mi verte.
Prajem vela stastia a co najmenej zavazkkou s nebankovkamy typu CETELEM

mafstory
22. jún 2011

požicka od cetelemu????spamatajte sa!!!! už nikdy v živote!!!!!!poctivo som im splacala kazdy mesiac, ale kôli jednej zabudnutej splátke 22 eur som im musela zaplatit 143Eur!!!! nikto od nich vas nijakym sposobom neupozorni, ze vas aj kôli jednej smiešne nizkej splatke AUTOMATICKY prehodia do ineho systemu splacania!!! samozrejme že informovať o tom klienta?????kdeeeže ani náhodou!!!!! ked som tam volala, pani mi povedala že """"predpokladali""""" ze poslednou zvysenou splatkou som si "predplatila" splatky ňa dalsie mesiace!!!!!!az po 9 mesiacoch ticha uz si "najdu cas" na upomienky, telefonaty sms, to uz dokazu otravovat v jednom kuse!!!...takže ľudia, dajte si veľký pozor!!! ak cetelem-tak radšej nič..mam skusenost a od nich by som už nikdy v zivote pôžičku nebrala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

viera27
22. jún 2011

a nedaju si ludia povedat a nedaju. Vsak ked vam nedaju uver v banke, asi to znamena ze nie ste splacaniaschopni (inak by po vas skocili ako stuky). A ked nie ste vhodni pre banku, z coho chcete splacat nebankovke?

jolly84
23. máj 2012

podla mna maju neuveritelne uroky, staci si to len tak by okom preratat. ja osobne ked uz pozicku tak naozaj banku, tak ako @viera27 pise. bud som solventna a da mi aj banka, alebo nie

nikalady
12. okt 2012

j zaujimalo by ma ci ste si niekto bral pozicku od cetelemu ako dlho trvalo kym vam dali vediet ci vam hu schvalili ? 😔 😔

nikalady
12. okt 2012

@jalao kolko sa caka ta pozicka cetelem

jalao
6. nov 2012

@nikalady my sme to vybavili hned pri nákupe...bola to uplna rýchlovka, na druhý den sme doložili nejaké potvrdenie - o príjme od zamestnávatela a bolo hotovo o) Podarilo sa?

bubulka722
6. nov 2012

Ja som si od Cetelemu brala na splátky práčku. Vtedy mali akciu 0% navýšenie. Všetko som vybavila cez internet a domov mi prišli podpísať len zmluvy, ktoré som následne odoslala. Všetko prebehlo veľmi rýchlo a bez problémov. Akontácia 10% a 9 splátok po 28,-€. Práčku som pritom kúpila cez net v zľave o 135,-€ lacnejšie, takže to bol bomba kšeft. Asi si treba dať pozor aby si splátky uhrádzala načas, ja som to riešila cez trvalý príkaz. Nemala som žiadny problém a nezaplatila som ani cent navyše.

miastojedna
18. nov 2012

Z cetelemu sa oplati iba vziat uver na spotrebny tovar ked je akcia bez navysenia,ale vybrat peniaze v hotovosti to je hroza to len sa SPLACA A SPLACA A NEDAJVBOZE splatit v zivote nikdy viac ja mam s tym skusenosti a odvtedy kazdemu v svojom okoli radim aby si dali pokoj s cetelemom a podobnymi "spolocnostami"l