Môže exekútor siahnuť na invalidný dôchodok?

sexana
13. nov 2009

ahoj mam problem moj druh ma peniaze z nebankovky ale dlhsi cas uz nesplaca ale teraz je na invalidnom moze mu exekutor siahnut na invalidny dochodok posielaju mu ho na adresu

blazka24
13. nov 2009

môžu siahnuť na jeho veci aj na dôchodok - nechá mu len životné minimum to je na 100 %

sexana
autor
13. nov 2009

ano ale aj na invalidny on je invalid na 75%

titkovamiriam
13. nov 2009

samozrejme mu mozu siahnut na vsetky primi a nehat mu len zivotne minimum

blazka24
13. nov 2009

samozrejme že aj naň, životné minimum je určite nižšie ako jeho dôchodok

maznacik007
13. nov 2009

ano mozu .. mu siahnut aj na invalidny nezalezi na kolko percent je invalid... na co este mu mozu siahnut zavisi aj od zmluvy s nebankovkou.. ale kludne moze prist exekutor aj domov a exekuovat hnutelny majetok.. a pod.. samozrejme potom uz nejde len o vysku dlhu a uroky a pod. ale aj o naklady na exekuciu

blazka24
13. nov 2009

ak môžem odporučiť, rýchlo si vybavte peniaze v banke a vyplaťte nebankovku, lebo ak sa to dostane k exekútorovi stúpne to na nehorázne čiastky........

titkovamiriam
13. nov 2009

ja by som to tiez riasila pozickou v banke lebo v nebankovke budu narastat uroky zo dna na den a zaplati 10krat tolko!!!!! 😠

maznacik007
13. nov 2009

blazka.. to nie je asi platna rada.. ked je priatel na invalidnom.. asi nerobi.. inak by mu exekutor siahol na plat .. sexana je na MD.. takze pre banku nebudu pravdepodobne bonitny klienti na pozicku z banky..

skor skusit si pozicat od rodiny.. a im to splacat postupne.. prip. nieco odpredat a pod.

maznacik007
13. nov 2009

pardon.. zle som si pozrela tu vizitku co sa zjavuje pri mene.. takze ak sexana nie je na MD.. tak riesenie je len jedno. robit robit robit a vziat si uver z banky vyrovnat dlhy nebankovke.. atd

blazka24
13. nov 2009

maznáčik ja neviem ale aj dôchodcom dáva banka peniaze, ak si to dáš na dlhšiu dobu teda preplatíš trošku viac ale máš to isté že ti nebudú narastať úroky a že sa ti môže čiastka drobná vyšplhať na nehorázne peniaze 🙄

vanja
13. nov 2009

áno aj invalidný dôchodca môže dosťa úver od banky, zráta sa jeho dôchodok s príjmom manželky odráta sa živnotné minimum, inkasá poistky a samozrejme aj pôžičky v iných bankách a nebankových subjektoch. Takže ak už máte úver v nebankovom subjekte a nie je splácaný banka o tom bude vedieť.
A aj túto informáciu bude posudzovať pri poskytovaní o úver.

zuzinka11
22. mar 2010

ahojte neviete mi poradit ci mozem poberat nejaky prispevok na muza ked je v plnom invalidnom dochodku dakujem

lawyersr
9. júl 2010

doporucujem www.google.sk a tam heslo Združenie HOOS

lawyersr
12. júl 2010

doporucujem www.google.sk a tam heslo Združenie na ochranu občana spotrebiteľa HOOS

alebo priamo : www.wix.com/OZ_HOOS/HOOS/Uvod