Neadekvátne výživné a podplatený sudca. Čo s tým?

mamina27
3. nov 2008

dostala som rozhodnutie o vyske vyzivnom. Z povodneho rozhodnutia / 40.000 SKK (15.000 spotreba a 25.000 uspory) sa v odvolacomn rozhodnuti prihliadalo len na ziadost otca (cisty prijem 140.000 skk), nie na potreby dietat alebo na cokolvek. Takze sa rozhodlo podla jeho predstav / 3.500 skk spotreba a 4.500 uspory presne podla jeho odvolania a navrhu v nom. Mne to nepokryje ani polovicu jasliciek. dnes som akurat prvy den v praci, nemala som doposial ani prijem a celkovo moj prijem je 24.000 v cistom. na ten sa vsak nikto ani nepytal, bola som totizto na materskej, resp. rodicovskej. viete mi poradit, co mam s tym robit a kedy mam pravo si ziadat o zvysenie vyzivneho? ma s tym niektora z vas skusenost? Prosim poradte mi.☹

vdaka

deana.russo
2. feb 2009

😨 no jasné. ak niekto napíše sem svoj názor, ktorý je iný, ako ten váš, automaticky je chlap alebo ešte lepšie, podľa vás tu vystupuje pod 2 prezývkami. Niekedy, je múdrejšie sa nad sebou zamyslieť, ako vymýšľať bláznivé teórie. Mne je to jedno, nech som podľa vás aj Snehulienka, je demokracia, každého názor by sa mal akceptovať.

mirica
2. feb 2009

deana.russo - to nie je o tom , že máš iný názor ....ale o tom , že sa vysmievaš zo životnej situácie ženy , ktorá sa snaží , aby jej dieťa dostalo to, na čo má nárok......v tejto téme to totižto nie je o tom , že otec má príjem 6000,- sk a ona chce pre dieťa 5000,- , ale o tom že výživné 3500,- + úspory 4,500 nie sú adekvátne príjmu otca 140000,- ak ona ako matka len za jasle platí 9000........lebo ak chce uživiť dieťa a seba musí ísť robiť a teda aj dať malé do jasiel (14 mesačné dieťa do škôlky, ktorá je lacnejšia dať nemôžeš).......nerieši to tak , že sedí na zadku , nechá si určiť výživné pre dieťa , a pre seba a z toho žije.....

naozaj si neviem predstaviť , že si matka , ktorá sa stará o dieťa , sotva vyžije , veci pre neho nakupuje v bazáre............a pod...a pritom vie , že by sa malé mohlo mať lepšie , keby otec na neho adekvátne prispieval...

ada32
2. feb 2009

mirica,nechapem,naco deries klavesnicu.deana nie je matka.to je jasne.to to musis citit z toho arogantneho prejavu. 🙂

mirica
2. feb 2009

ada - možno preto , že som v kútiku duše optimista , a verím , že ak to je (sú) predsa len chlap , alebo si to nejaký prečíta....že sa aspoň jeden rozhodne predsa len dať na svoje dieťa trochu viac......však nemusí do rúk matke.....ale aspoň sa možno dohodne , že preplatí účty , ak mu ich matka dieťatka donesie....ak na to má dosť peňazí samozrejme ........ 😒

mirica
2. feb 2009

na upresnenie: viem , že niektorý takí sú - aby sa neurazili.....myslela som aspoň jedného , čo tak do teraz nerobil...

batika
2. feb 2009

ja mám 12 mesačného syna, ktoré ešte kojím, tak ako mamina27, neviem si predstaviť, že by som ho o dva mesiace musela dať do jaslí, musí to byť strašné, ak matka nemôže byť pri dieťati teraz, keď sa každý deň učí niečo nové.. Tiež sa rozvádzam, otec mi na deti nedal už rok ani korunu, a to platím ešte aj pôžičku, ktorú sme brali spolu, on pracuje, ale deti mám živiť ja, on zarába len na svoje zábavky, príjem vydokladuje minimálny a výživné tým pádom bude tiež minimálne.. žijeme z úspor, ktoré som za tie roky ušetrila, a z materskej

A ešte pre tie premúdrele : to, že tvoj partner/manžel ak nejakého máš, je starostlivý otec, ktorý svojej rodine znesie aj modré z neba, neznamená, že o rok to tak nemusí byť tiež. aj môj manžel bol starostlivý, zarábal, staral sa, aby sme sa mali lepšie, len si jedného dňa našiel takú zábavku, alkohol a automaty a jednoducho do toho spadol, a zo starostlivého otca je závisly človek, ktorý aj keby mal, nedá na deti ani korunu.

cherries
2. feb 2009

Ahojte neda mi neprispiet do tejto temy , sice aj ja dostavam vyzivne na maleho od svojho ex ale tiez je to len smiesna ciastka ktoru som mu odobrila lebo inak by som nedostala vobec nic ............ Tak pre tie premudrete neviem kde zijete ale skuste sa pozriet kolko co stoji pre deti a kolko toho mesacne potrebujete vynalozit na svoje dieta aby sa malo dobre a nechybali mu zakladne veci ........... Myslim si ze tie premudrete asi deti nemaju lebo ak by mali tak by tu nepisali z cesty alebo potom ziju este v strdoveku kde ich deti chodia asi spinave a v jednych nohaviciach , tricku a mikine a smrdia a nevadi im ze ich deti su spinave alebo mi to skor pripada ze nemozu mat deti tak sa tu takto vrsia a riesia svoj komplex menejcennosti . A ak je to chlap tak taku jednu svinu co si nedovidi daleko od nosa poznam .... Tak ked sa otcovia mozu mat dobre tak sa mozu mat dobre aj ich deti a aj oni su zodpovedni za svoje deti nie len matky , myslim si ze ak otec ma svoje dieta skutocne rad tak mu je jedno kolko prispeje na svoje dieta hlavne aby sa malo dobre tot vse

deana.russo
2. feb 2009

Ale ja sa nevysmievam z toho, ak má nejaká slobodná mamička problémy uživiť svoje dieťa 😒

A nepíšte mi tu hlúposti, že nemám deti! Hlavne Ada32 - kvalitne nepriateľsky naladená proti mne.

Vlastne je to nepodstatné, nemá zmysel rozvíjať túto diskusiu, bez toho aby som nebola

obvinená, že som chlap alebo nepriateľka slobodných mamičiek. Nepodstatné 🙄

nikol_79
2. feb 2009

skôr sú to nejaké manželky alebo priateľky rozvedených chlapov s deťmi - výživného je málo keď dostávaš, ale veľa keď treba zaplatiť 😉 😀

ada32
2. feb 2009

deana precitaj si po sebe svoj prvy prispevok a potom sa nad sebou zamysli a mozno nakoniec zistis,preco ?
ja sa mam dnes dobre.moj ex sa sce stara mizerne-ak sa to tak da vobec nazvat-ale ja so sa dokazala postarat o
slusne zitie svojho dietata vlastnou sikovnostou.

smajli typu 😀 😀 😀 ma vytacaju nie kvoli mne ale kvoli ostatnym maminam,ktore nemali take stastie ako ja.

co si cakala?ze sem prides s arogantnym vysmechom rozbijat diskusiu ludi s rovnakym problemom a oni k tebe budu zato priatelski?
ak mas na veci iny nazor da sa to povedat aj inym,normalnejsim sposobom a nie tak,ako si to urobila ty.

ada32
2. feb 2009

inak ak sa ti tato diskusia dobre cita,tak potom nemozes byt normalna.

deana.russo
3. feb 2009

Ada32 - 100% súhlas vo všetkom, od narodenia som narušená, utiekla som z blázinca a teraz sedím len pri PC a píšem na všetky stránky, ktoré existujú na internete. Klaniam sa pred tvojou genialitou, dokážeš odhadnúť duševný stav človeka, ktorého ani nepoznáš. 😲

ada32
3. feb 2009

aspon si sebakriticka. 😉

anka42
4. feb 2009

Náhodne som narazila na túto stránku a po prečítaní všetkých príspevkov mi nedá, aby som nevyslovila svoj názor.

Som veľmi zarazená, ako z väčšiny žien srší nejaká ľudská zloba za neúspešné manželské vzťahy, ako jednostranne podávate svoje osudy. Zabúdate, že je to vždycky o dvoch ľuďoch a Vy si same sypete popol na
hlavu. Mám asi viac rokov a teda aj viac skúsenosti.

Rozvážne sa k problemu vyjadrila Sandra1975. Aby som nešla veľmi do šírky tak zacitujem Marselinu :.."na šťastie pre nás ho vidať nechce len platí". Toto konštatovanie nemôže urobiť dobrá matka, ktorá má rada svoje decko. K harmonickému rastu decka sú bezosporu potrební obidvaja rodičia a pritom nemusia žiť pod jednou strechou. Vo všeobecnosti platí, že rodič, ktorí sa bojí prípadne bráni decku stretávať sa s druhým rodičom "je tou škodnou zverou v lese", v podvedomí si je vedomý viny za rozpad manželských vzťahov a vlastné dieťa používa ako zbraň proti bývalému partnerovi.

Varujem Vás mamičky pred takýmito spôsobmi. Z vlastnej skúsenosti viem, že decko, ktoré je od mala jednostranne vychovávané, raz odhalí pravdu svojho dectva, kto s ním v detstve zištne manimuloval, o čo ho ten rodič pripravil. Zamyšľajte sa už teraz nad tým, pre aký život pripravuje dnes svoje ratolesti.To decko zistí, až sa vydá či ožení a bude nútané samo riešiť životné problémy. Raz sa Vám to pomsti. Potom mamičky budete oveľa horšie znášať stratu dospelého decka čo môže vyústiť až do tragického osudu Vášho života. Netrestajte teda svoje deti násilným odtrhávaním od ich otcov. Sú, pravda, aj otcovia, na ktorých sú moje myšlienky neúčinné. Aj v takých prípadoch však konajte tak, aby ste sa svojmu decku vždy mohli pozrieť do jeho očí čistým materinským pohľadom. V tomto smere sú veľmi dojímavé a poučné osudy detí, o ktorých rodičia nestali a odovzdali ich do detských domovou. Aj takéto deti, keď dospejú, hľadajú svojich biologických rodičov.

A teraz k Tebe mamina27:
pre lepšie pochopenie Tvojich problémov by si mohla uviesť:

- ako dlho ste sa poznali so svojim manželom, kým ste sa zobrali ?
- ako dlho ste sa poznali (aj pred manželstvom), kým ste sa rozhodli mať decko ?
- ako dlho ste žili spolu po narodení decka ?
- čo bolo príčinou, že si od neho odišla ?
- ste už oficiálne rozvedení ?

V Tvojich príspevkov je zloba taktiež evidentná. Svojími skúsenosťami a vedomosťami Ti môžem pomôcť, keď zodpovieš na moje otázky. Všetky zapojené účastníčky by určite privítali náš odborný dialóg.

katrin21
4. feb 2009

anka: odborny dialog? a co si psycholog? alebo pravnik?

inak s tebou vo vsetkom ja osobne suhlasim... aj ja stale hovorim, ze priatelova dcera raz pochopi, kde je pravda... aj ked , pri manipulacii matkou niekedy to dieta vyrastie take zmagorene, ze nevie, komu ma verit, ktorej verzii...
ONa odisla a nasla si frajera s kt. dodnes zije amlu chcela odtrhnut.. asi si fakt kompenzuje komplex, ze rozbila manzelstvo... ale to mamine 27 nepomoze.. to su len zase moje skusenosti Ja svojej dcere v stretavani nebranim..odmalicka.. moj priatel sa uz vyjadril, ze ak sa rozviest, tak so mnou 😀 , lebo nie su problemy...
inak maminam drzim palce

miskinadamko
4. feb 2009

anka takisto suhlasim, uz som to tu pisala ze mi mame tiez problem ale opacny.moj muz ma s ex 19rocneho syna, pri rozvode si zobral na seba vsetky uvery splatky atd, ona plati 1200sk, on viac ako 10nasobok tejto sumy + platil 3000sk vyzivne, ona si podala ziadost o zvysenie, evidentne bolo vsetko zmanipulovane lebo mu stanovili skoro 6000sk, pricom predlozil papiere ze uz ma aj druhe dieta, ze ja som studentka cize zijeme len z jeho platu a ked predlozil vypisy z banky tak mu to nevychadzalo ani na tych povodných 3000sk, tak ako je toto mozne?!a nehovoriac o tom ze ta osoba za 15 rokov nedala do domacnosti ani korunu, chodila po dovolenkách a minala jeho peniaze!
takisto manipuluje syna proti nemu a takisto ako tu bolo spomenute plne suhlasim s tym ze dieta potrebuje 2 rodicov a aj ked sa rozvedu verte alebo neverte vzdy su na vine obidvaja, a ten muz sa nerozviedol s dietatom ale so zenou. beriem aj fakt ked muz nejavi zaujem po rozvode o dieta to je uplne ina situacia, ale umyselne stvat dieta proti otcovi len preto ze mamicka ma s nim problem je totalne ubohe.

nikol_79
4. feb 2009

A keď si si ho brala o synovi si nevedela? Keď má 19 predpokladám, že študuje, sama si študentka tak dobre vieš koľko stojí štúdium, na VŠ sa platí dokonca školné, internát dnes stojí cez 3000 nehovoriac o učebných pomôckach, cestovnom, stravnom a pozeraj aj na to, že mladý chlapec sa chce pekne obliecť, potrebuje vreckové atď. Podľa mňa 3000 Sk dnes nie je bohviečo. Sama som žiadala také výživné, a to mám malé deti, ktoré ešte nemajú také náklady na život. Tebe by stačilo keby ti toľko tvoj manžel zaplatil na dieťa? Bola by si spokojná?

monca24
4. feb 2009

Ahojte maminy,

už dlhšie sledujem túto diskusiu, ale necítila som potrebu ozvať sa. Ale potom čo tu píšu niektoré individuá, som zostala veľmi smutná. Osud slobodnej mamičky je ťažký, muž nikdy nepochopí, čo je to vychovávať dieťa, byť na to sama, prebaľovať ho v noci, krmiť ho, byť v absolutnom strese, ale nedať to dieťatku najavo a vždy sa mu s láskou venovať. Toto chlap nevie, len sa dokáže tváriť ako majster sveta len preto, že dokázal dieťa urobiť. Veľmi smutné je, že často dokáže iba toto a ďalej ho jeho potomok nezaujíma. Nechá výchovu, zodpovednosť, darovanie lásky iba na mamu a sám si žije svoj perfektný život 😠 Milí muži, kto Vám dal právo navážať sa do žien, urážať ich a vysmievať sa z ich trápenia. Oni venujú všetku energiu pre svojho malého miláčik a vy namiesto aby ste sa o nich aspoň finančne postarali, dokážete ešte nadávavať a zosmiešňovať ich. Niekto tu spomínal, že pravda je niekde v strede. S tým sa stožožňujem aj ja, lenže stred je podľa niektorých chlapov na ich strane výlučne. Baby, ja vás všetky obdivujem, ako to zvládate a som zhnusená prejavom niektorých žien/mužov??? na fóre. No tak si to skúste, byť zodpovedný za malý batôžtek, dať mu všetko čo potrebuje často aj na svoj úkor, cez deň zarábať peniaze, popritom sa trebárs vzdelávať a pre okolie pôsobiť maximálne vyrovnane. Žiadny to nedokážete, nedokázali ste do dieťa ani porodiť, nie, vtedy ste boli pochabo so svojim kamarátmi na pive a že počas toho dávala niekomu život. Neviem čo viac povedať, len, že som sklamaná. Nečakáme, že sa vžijete do našej kože, ale čakáme, že nás aspoň finačne podporíte a už vôbec nečakáme, že sa budete nám vysmievať! To ste teda hrdinovia! ☹
Neviem, žiadnu ženu, čo tu píše, tu osobne nepoznám, na intertnete sa skrývame za anonymitu, skoro každý sa na niekoho hráme, takže možno, zdôrazňujem možno nie je až taký perfektný/perfektná ako tu vystupuje a chyba je možno aj na strane žien. Ale ženy aspoň nikoho tu neurážaujú, len sa snažia o duchaplnú diskusiu medzi sebou. Kto má k tomu čo povedať, má rovnakú životnú skúsenosť, prosím, nech prispieva. A ten, kto si myslí, že toto fórum je miesto, kde môže prezentovať svoje primitivizmy, nech radšej chodí na iné stránky. Mamina27, Ada32, Mirica a ostatné maminy, držím Vám palce! A individuá ako deana.russo - hanba! 😠
P.S. ja len dúfam, že naozaj maminy tu píšu pravdu, bola by som smutná, keby pravda bola taká, že muži oprávnené nadávajú na matky svojich detí

miskinadamko
4. feb 2009

nikol nehnevaj sa na mna ale si tottalne zaujata! 😠 po prve moj muz plati za nu jej pozicky a je to vyse 12000sk, co ona chodila pocas ich manzelstva SAMA na 20000 dovolenky, do bytu za 15rokov ich spoluzitia nekupila ani vazu myslim to obrazne, keby si videla aky zanedbany a zniceny bol ten byt,muz mi hovoril ze dokonca nasiel v synovej skrini veci ktore nosil ich syn ked mal 4 roky a on ich nasiel ked mal chlapec 15 rokov, a takto by som mohla este pokracovat. viem aky je moj manzel k nasemu synovi a viem aky je aj k svojmu synovi, ibaze ten chlapec je neustale zivený svojou mamou proti nemu. druha vec je to ze po rozvode ak su nejake dlhy by sa mali rozdelit medzi partnerov rovnako a nie ze on plati 90% a ona 10%, keby nemusel splacat jej dovolenky a podobne urcite by bez problemov zvladal platit aj to 6000 vyzivne a urcite by mu dal aj nieco navyse. ma 2 roboty´pretoze cely jeho jeden plat ide na jej dlhy a aj my musime z niecoho zit, ja som studentkou denneho studia a kolkokrat este po veceroch ked maly spi pracujem. takze ked chces mudrovat tak si najprv poriadne precitaj co ten clovek pise, dakujem!

miskinadamko
4. feb 2009

a ked uz tak chce mudrovat vysokoskolse studium je bezplatne a internat stoji ani nie 1500sk

katrin21
5. feb 2009

baby vam neni podozrive, ze tu pisu baby, co sa v ten den prvýkrát prihlasili, maju napisany 1 prispevok a pisu ako ans uz dlhsie sleduju a citaju? NO ja neviem... neviem... bud je to ta ista, alebo....

ada32
5. feb 2009

katrin ja si nemyslim.
precitala som aj anku a ta ma aspon normalny inteligentny prejav na rozdiel napr. od deany.
ja beriem kazdeho nazor,len ked nikoho neuraza a nevysmieva sa druhym.

monca ty si napisala presne to,co som chcela napisat ja,mam taky isty nazor ako ty.

anka tiez si myslim,ze nie je spravne a je velmi kratkozrake branit detom v styku s otcom ./ak je otec normalny a chce sa starat/.take zeny uskodia hlavne tym detom a v dalsej buducnosti sebe.
len ja som si uz svoje peklo na zemi prezila a mozno som aj scasti zatrpkla,ale nikto mi uz nic nenahovori.
podla mna je takych otcov nepomerne menej ako tych druhych.
nemozem sudit podla seba,moj ex sa dostal do sekty a boli sme na rozvod teda nie dvaja,ale traja.a ked sme sa rozchadzali,tak sa mi vyhrazali,ze ma oberu o vsetko ,co mam.moj ex vyhlasil,ze budem do smrti lizat zem.
bez ohladu na nase desatmesacne dieta.a naozaj nasledujuce roky bez vyzivneho,pridavkov a na materskej boli velmi krusne.do dnes sa bojim syna k nemu pustit.a v nasom pripade je naozaj stastie,ze o neho prejavuje len min.zaujem.
zato moj druhy manzel,ktory je tiez rozvedeny a ma syna ,sa naozaj stara prikladne.
ak mate prave takychto muzov,nech je medzi vami cokolvek,nebrante tym detom a raz sa vam to v dobrom vrati.ja som sa po tej mojej skusenosti velmi bala dalsieho vztahu a pave jeho vztah k svojmu synovi u mna rozhodol.

neda sa sudit vsetky vztahy plosne,kazda z nas ma svoj osud.ked je muz buran,vulgarny alkoholik...
tak sa ziadnej nedivim,ze nechce deti davat takemu muzovi.
kazda si to musi zvazit.mnoho krat to zo strany zeny nie je len tuzba po pomste ale aj strach o deti.

boze ti muzi si nevedia ani len predstavit,co to obnasa,kym zena to dieta vypiple,kym z neho vychova slusneho cloveka.treba sa im hadat po sudoch pre kazdu stokorunu?nemozu tym zenam pomoct aspon takto?
moj syn uz ma 11 rokov a teda mozem povedat,ze to stoji nadludsky vela namahy,a kolko penazi ani nehovorim.
aby bolo vyzivne na velke dieta aspon polovica z nakladov...tak to ide naozaj do velkych tisicov.
to nie je len o jedle a obleceni. 😔 😅

miskinadamko
5. feb 2009

je to fakt s tymi anonymnými prispevkami. ja osobne to odsudzujem, ked taký ludia vedia mudrovat, urazat, komentovat ale neukazu sa a schovavaju sa, ja ked si nieco myslim tak si to aj poviem a neschovavam sa a stojim si za tým.
ada presne ako hovoris, ked sa otec chce starat tak by mu to malo byt umoznene. a ked je taký ako si spominala tak co najdalej od takeho.
o co sa týka toho "nasho" vyzivneho" , ja som bola vzdy za to aby sa k obidvom synom spraval muz rovnako, ale nie tykým sposobom ze jeho celý plat ide na dlhy jeho ex a este by mal platit aj 6000 vyzivne to som absolutne proti a urcite to nie je normalne. zvlast ked vieme ze aj keby jej daval neviem kolko nikdy by synovi nic neusetrila, a pomina to na svoje "aktivity"

katrin21
5. feb 2009

no ja neviem... mne muz plati 3000,- ( teraz 99.99€), a mala ma 8 rokov..
zatial mam pocit, ze mi to staci, ale to asi preto, elbo celkom dobre zarabam a som sebestacna.. a zase .. on malej aj popri tom nieco kupi an oblecenie a tak, takze ani nepytam zatial viac, aj ked som nad tym uvazovala a pytala sa tu an to... lenze teraz maju druhe babatko, takze je potazne, ci by mi dali viac...
platil mi 4 roky len 2000 a potom ked sla mala do skoly, sam zacala platit 3tisky. Uvidime, co bude dalej.. aj na vianoce alebo narodky sa vzdy pyta, ci mala nieco potrebuje na oblecenie, aj teraz na Kristinu sa pytal, co jej treba.. ale praveze teraz ma veci az moc, ani nestiha nosit ( som sa trochu odtrhla...) takze dostala " len" nejake hracky.. nemozem ale kriveho slova povedat...
naproti tomu, my ked kupime nieco priatelovej dcere, malokedy to nosi.. vcera bolo veroniky... kupila som jej nausnice s kamienkom Swarovsky... samozrejme ( dostala ich v predstihu) ked prisla k nam, uz ich na usiach nemala, a mama jej povedala 100 dovodov, perco ich nemoze nosit.. zevraj jej zacnu hnisat usi.. no jasne...
alebo sme jej kupili krasne drahe trojstvrtzove menžestraky s vysivkou... take na jar... mala ich asi raz... ze to sa nenosi, ze su kratke( ved na cizmicky a pod to pancuchy... podla mna OK.. ale nevadi... 700 sk v predli) atď.

miskinadamko
5. feb 2009

katrin ale urcite ti tvoj ex neplati kazdy mesiac okolo 12000sk tvoje dlhy 😒

katrin21
5. feb 2009

podotykam , nze mala byva v Blave, kde ani moc zima nie je, a do skoly to ma asi 100m... a 3/4 nohavice sa normalne nosia....
pritom nosi normalne nohavice a pancuchy vobec.. ani ma lyzovacku jej nedala, len 1ks.........! a to bolo - 15....

nikol_79
5. feb 2009

miskinadamko tak keď je tu niekto zaujatý tak si to ty 😉
Ja si myslím, že keď to boli skutočne iba dlhy jeho ex tak by sa snáď tak nehrnul do toho platiť ich. Pri rozvode to býva jednoznačne tak, že sa majetok aj dlhy delia napoly, a ona by ho nijakým spôsobom neprinútila splácať jej pôžičky. Nechápem, čo je na tom, že sú v skrini veci keď mal syn 4 roky, aj môj starší ich tam má, a pomaly to obliekam mladšiemu 😨 je to divné?
A to, že si ty celkom bez príjmu nie je pravda, keďže som si všimla tvoje inzeráty na rôznych stránkach kde predávaš značkové - drahé - kočíky 😉 😀

miskinadamko
5. feb 2009

nikol tak po prve ja sa neskrývam za anonymitu , po druhe ak je podla teba normalne ze 15 chalan ma v skrini veci co nosil ked mal 4 roky j tvoja vec, kazda normalna mama ked jej dieta vyrastie z veciciek ich operie a bud ich preda alebo si ich odlozi a nebude ich mat 11 rokov hodene v skrini.
po 3 vrcholne ma urazaju tvoje reci, ja som poznala svojho muza ovela skor ako sme spolu mali vztah a viem o nom velmi vela, mala som moznost vidiet ako vyzerala domacnost po jej odchode, vsetci vedeli o tom ze ju vyhodili z roboty lebo davala deckam cigarety , ale napriek tomu ze bola nezamestnana chodila sama po dovolenkách, vysedavala po podnikoch atd, moj muz pri nej chodil obleceny jak taky supak, presne tak ako aj ich syn teraz. dlhy si zobral preto aby ju odbremenil od platenia, nakolko nemala ani kde ist byvat , a aby v klude mohla so synom vyzit.
dakujem ze sa o mna tak zaujimas, ale ja od svojich 15 rokov si zarabam, predtým ako sme sa rozhodli mat dieta sme boli robit v zahranici a zarobila som si na tie kociky ako aj na ostatne aj teraz popri skole a malom po veceroch robim, prave preto aby sa moj syn mal dobre. takze nechapem co mi ty chces vycitat? 😠 ty si myslis ze je jednoduche studovat, vychovavat dieta, starat sa o domacnost a kolko krat do rana robit a o 6 tej rano uz zase normalne fungovat? ja nesedim doma na riti a nadavam na muza ze mi nenosi domov peniaze.
a nehnevaj sa ale s nejakým anonymom nemam zaujem komunikovat takze na tvoje prispevky uz neodpovedam.

miskinadamko
5. feb 2009

katrin a kolko ma ta muzova dcera rokov? mozno by tie veci aj chcela nosit ale jej mame to asi vadi.

katrin21
5. feb 2009

miska: prepac, sale to je jeho hlupost... preco ich vlastne na seba prevzal sam????? tebe to pripada normalne? tym neobranujem jeho zenu, urcite je to radna.... ale aj tak... nemal to robit... za chyby sa plati....
a vecicky ma mozno jeho zena prave odlozene v tej jeho skrini.. a vlastne ako to vy viete? vy chodite do jej bytu?? 😨 ...
lutujem ta, mna by porsazilo, keby mal moj priatel tolko platit... plati 3,5 a tolko isto jej aj setri, ale na svojom ucte, nie matkinom... ta ine nerobi, len pyta prachy a pritom bola proti setreniu proti zalozeniu stavebneho a pod.. ale ked sa rozvadzala, tak jej bolo 250tis. na stavebnom zrazu dobrych.. ale co sa nahadali, ze naco to moj priatel robi, naco to setri, ze si treba zivot uzivat... nuz vselijake su osudy.... aj teraz nema na neho iny argument, len to, ze nech jej da peniaze co setri malej ( ona tam ani korunu nedala!) a ze ona ich ma podla sudu sporavovat... no nadhera... takze ono nie vzdy je na vine chlap... alebo nie vzdy zena... ako kedy....

priatelova dcera ma 7. je druhacka ako moja... jej mama ju tak zmanipuluje, ze ona sa uplne podda... to vieme davno....
isli sme na lyzovacku, ze nema lyziarky.. ze jej mame kupit... ale nove! stale opakovala, ze nove budu lepsie... no nie moja, ani moja dcera nema nove, lebo sa ot dietatu neoplati, co sme Rockefellerovci? obom sme kupili za 400sk v bazare a lyzovali .... len matka potom doma uricte krutika nosom.. ale ved im noha este rastie a lyzuju sa jeden, max, dva tyzdne do roka...
a na tie nausnice.... predvcerom som bola v BA a doniesla lyziarky malej, lebo si ich u mna zabudla a pytali ich... tak som bola s jej mamou.. a hovorim jej, ze tie nausnice sa jej nemusi bat dat, lebo ti nie je hocijaka bižu, ze tje swarowsky.. a ona ze: ale Veroniku z toho boleli usi...
no jesne , tri dni ich mala u nas, ine nerobila, len chodila okolo zrkladla a hovorila, ako sa jej pacia a zrazu ked pride domov ju bolia