Neadekvátne výživné a podplatený sudca. Čo s tým?

mamina27
3. nov 2008

dostala som rozhodnutie o vyske vyzivnom. Z povodneho rozhodnutia / 40.000 SKK (15.000 spotreba a 25.000 uspory) sa v odvolacomn rozhodnuti prihliadalo len na ziadost otca (cisty prijem 140.000 skk), nie na potreby dietat alebo na cokolvek. Takze sa rozhodlo podla jeho predstav / 3.500 skk spotreba a 4.500 uspory presne podla jeho odvolania a navrhu v nom. Mne to nepokryje ani polovicu jasliciek. dnes som akurat prvy den v praci, nemala som doposial ani prijem a celkovo moj prijem je 24.000 v cistom. na ten sa vsak nikto ani nepytal, bola som totizto na materskej, resp. rodicovskej. viete mi poradit, co mam s tym robit a kedy mam pravo si ziadat o zvysenie vyzivneho? ma s tym niektora z vas skusenost? Prosim poradte mi.☹

vdaka

nikol_79
5. feb 2009

nie som anonym, to, že nemám tu vycapenú fotku, neznamená, že som anonym, osobne sa nepoznáme, takže aj keby si tú fotku videla, zostala by som pre teba anonymná.
Nemám potrebu sa do teba..
Neviem, či si si prečítala celú diskusiu od začiatku, pretože tu mamičky riešili presne opačný problém, a to, že sa im ex snaží platiť čo najmenej, presne ako tvoj..
Každý prípad je iný, a ak skutočne je jeho ex taká ľahostajná k synovi, nestará sa o ňho, a on taký dobrý otec, prečo si ho nevzal k sebe?
Viem čo je starať sa o dieťa, dokonca viem, čo je starať sa o dva deti, sama, tiež diaľkovo študujem, takže sa po večeroch učím a tiež musím zvládať celú domácnosť - sama. Som rozvedená a môj muž mi platí na každé dieťa po 3000 sk, ak podrastú a syn pôjde na SŠ budem žiadať zvýšenie, možno aj na 6000 sk
Len som ti chcela povedať, že náklady na 19 ročného študenta skutočne sú podstatne vyššie ako 6000
A súd prihliada na otcov a matkin príjem, nie na to, že si otec platí 90% z platu lízingy, pôžičky a čokoľvek iné.
Niekto tu vyššie spomínal, že výživné by malo byť 20% z príjmu otca- z príjmu, nie zo zvyšku po odpočítaní nákladov na život. A ešte by ma zaujímalo, ako obyčajná osoba zmanipuluje súd, aby jej určil požadovné výživné? Ak nie je so súdcom v priamom príbuzenskom vzťahu alebo intímnom? Veď je to trestné, ťažko by sa nejaký súdca nechal uplatiť obyčajnou ženou, ktorá požaduje obyčajné výživné.

miskinadamko
5. feb 2009

katrin, no on je vyslovene taky "sprostý", ja som mu to uz vela krat hovorila, napr. teraz pozical bratovi auto, lebo ze ho velmi potreboval, uz ho ma 2 mesiace, ale to ze my sme zostali bez auta ho netrapi, potom nam nasi nastastie zabezpecili ine. my do jej bytu nechodime to len ona ked sa stahovala si nakazala aby jej to muz vsetko zbalil a doviezol a on tak samozrejme urobil, + jej daroval pracku, televizor atd, a ona si este ked sa rozvadzali rychlo zobrala 70000sk na zariadenie a on splaca, neviem vam to takto vysvetlit, proste on si myslel ze je to tak spravne aby on platil tie dlhy kedze bola nezamestana a syna si zobrala preto lebo on si podal ziadost o rozvod kde uviedol ze ho chce mat pri sebe ale pravnik mu povedal ze takto by ten rozvod trval prilis dlho , lebo zvycajne sa dava dieta matke, tak potom od toho upustil lebo sa chcel rychlo rozviest. s tym ze chalan bude tak casto ako bude chciet. lenze takisto ho jeho mama stve a hlavne ma u nej pohodlie, ona je stale prec a jeho nikto nebuzeruje.napr. velky "skandal" bol v lete ked mu muz povedal nech si ide aspon na mesiac privyrobit ze on mu aj robotu zozenie a ze ked bude mesiac brigadovat tak mu kupi notebook, ale jeho ex zacala vyvydzat ze jej syn nebude nikde brigadovat. muz len chcel aby vedel ze peniaze zarobit nie je jednoduche. a ja celu dobu nepisem o tom , ze nechcem aby muz na syna platil, ale to ze on chcel pomoct a spravit dobre a takto to dopadlo. a pisala som to ze keby nesplacal tie dlhy tak by mohol ovela viac davat na dieta. a co sa tyka tej sudkyni, ona ho na tom pojednavani vobec nepustila k slovu aby sa vyjadril a ked jej poveal ze aj on chce nieco dodat tak mu povedala nech jej ticho lebo mu da pokutu. a co sa tyka toho zmanipulovania , tak som presvedcena ze to zmanipulovane bolo lebo po skonceni prisla sestra jeho ex aj s nejakou druhou pravnickou a s velkou srandou debatovali s s tou sudkynou.

miskinadamko
5. feb 2009

katrin a ako si vychadza ta jeho dcerka s tebou a s tvojou dcerkou? ak sa mozem opytat

ada32
5. feb 2009

katrin u nas to funguje tak,ze muzov syn si vzdy povie sam,co chce,a potom to aj dostane.
takto sa vyhybame vyhadzovaniu penazi.

moj nazor je,ze 19 rocny chalan uz ma take potreby,ze tych 3000 mu urcite nestaci.na druhej strane uz je predsa dost velky,aby sa o seba scasti postaral sam a necakal iba na peniaze od otca.okrem toho by mu mala predsa davat take iste peniaze aj matka.nakldy maju ist napoly.a takych 6000 od oboch rodicov dohromady-to uz je celkom slusne vreckove.
miskinadamko ja by som urcite trvala na tom ,aby si tie dlhy medzi sebou vyriesili.v tom vidim dost problem.
nechapem,preco vy mate trpiet nezodpovednostou jeho ex.to by stvalo aj mna.

inak mne plati moj ex 800 aj to len niekedy 😅 inak taham vseky synove nakldy sama.takze sa mi tu nad tymi sumami obcas hlava toci.

expertka8
5. feb 2009

....Výška výživného - zeny s roznym prijmom...s roznymi detmi..rozneho veku....rozne lokality Slovenska 😉

...maly prehlad....

http://www.porada.sk/t96638-p7-vyska-vyzivneho-...

katrin21
5. feb 2009

miska: baby si rozumenju uplen super, nastastie.. aj ja s malou, aj ked x veci mi vadi.. ale to je vychovou a my to za 4 dni do mesiaca nezmenime... aj teraz vez vikend mala za mnou dosla a vystiskala ma....
a moja mala je na priatelovi nalepena viac ako ja... vazne.. ja sa smejem, ze to je moj frajer, nie jej!! 😀 ( aj vcera na nom lezala, on lezal na gauci a tak jej to vyslo, ze mla akurat koleno medzi jeho nohami a my, ze dokedy jej to vydrzi, kedy sa zacne hanbit a uvedomovat si iste veci... teraz ho mojka, lubi, stiska.. ako svojho tatina, hoci aj ten jej sa o nu stara... ale danka proste lubi...)

A priatelovi som otvorene povedala, ze ak budem na MD, alebo budeme mat menej prachov, tak y mi vadilo, ked bude malej setrit + davat spolu 7tis.... to ani ja dcere nestrim az tolko... ved to by sme kam dosli....
Jeho dve sesterky studuju na vŠ a stoja mesacne svojich rodicov 5000 kazda....

a ada: no jeho mala si bohuzial nevie povedat, co chce.. ona je strasne zakríknuta , tak ju vychovava matka.. my sa na to jedujeme.... moja dcera je samostatna... oproti nej velmi....

Inak o tych 20% som pisala ja... ale nie je pravda, ze sa neberu do uvahy vydavky! beru sa , akurat ma vyzivne prednost pred inymi... ale jasne, ze ked moj ma uz dve deti, ma aj na ne vyziv, povinnost voci manzelke a por.. tak mu to musi pocitat....

miskinadamko
5. feb 2009

no my s tym uz neurobime asi nic,lebo presli uz 3 roky od ich rozvodu, tak majetkove sa uz asi neda dat. aspon ma ponaucenie ze sa netreba spoliehat na ustne dohody a brat ohlady na cloveka kt. sa sprava ako svina. ale verim tomu ze aj jeho syn casom tieto veci pochopi, ze to nie je o tom ze by mu nechcel peniaze davat ale o tom ze nie je schopny platit 12000sk + 6000sk vyzivne a dalsie vydavky. a hlavne ked mu jeho matka s tych penazi nesetri a a mina ich na svoje zabavky.
katrin tak to mas velke stastie ze mala ho takto super berie a je fakt ze tazko to je s tou jeho dcerkou ked je tam tak malo a je ovplynena. drzim palce, majte sa 😉 🙂

katrin21
5. feb 2009

miska: a keby prestal tie pozicky platit? kto je rucitel? na koho meno su??

alexandra
5. feb 2009

Dalsi priklad zo zivota:

- manzelia rozvedeni, syn bol na vlastnu ziadost zvereny otcovi, dcera matke
- muz plati na dceru 5.000sk
- zena na syna 750

.. to Vam pripada v poariadku..?

alexandra
5. feb 2009

.. dodam, ze zena ma vyzivovaciu povinnost k dcere a synovi a muz k svojej zene (na MD), dcere a synovi a dalsim 2 detom..

katrin21
5. feb 2009

moj priatel chcel dceru du vychovy a vyzivne ani od matky nechcel, stretavanie s nou kazde dva tyzdne...... samozrejme ju neziskal...
jeho zena? ta pytala vyzivne 10tis, a malu mu chcela dat len raz mesacne... prisudili jej 3,5tis. a kazde dva tyzdne k otcovi...
to tiez hovori o tom, ako nie je materialne zalozena.. pritom pracuje a zarabala vyse 20 cisteho... aj jej priatel...

ada32
5. feb 2009

alexandra to urcite nie je v poriadku.mali spravit dohodu,ze ani jeden nebude platit nic podla mna.
ved sa kazdy z nich stara o jedno spolocne dieta.

alexandra
5. feb 2009

ada to povedz pani predsedkyni na sude 😉 Sa obratila na matku a pyta sa jej, ci tych 750 sk, co vychadza na 24,89 moze zaokruhlit na 25 euro mesacne, ci jej to nebude prekazat.. 😔

katrin21
5. feb 2009

alex: a to ten otec s tym suhlasil? aký má argument? ze zena nema peniaze? a muz ma viac? alebo ako? to je nadhera!

alexandra
5. feb 2009

katrin a co mal robit..? Hlavne ze je syn s nim.. Naco argument..? Ked ma zena platit vyzivne a je minimalne, na to treba argumenty???

ada32
5. feb 2009

myslim si,ze to je nefer.
a hlavne by si to mala uvedomovat ta matka.
ved keby sa vedeli normalne medzi sebou dhodnut,tak to nemuseli riesit sudom.
to ma ten otec o tolko vyssi prijem?alebo co?

alexandra
5. feb 2009

Ada nie, nie je..

Nie je fer ani to, ze toho syna pred 3 rokmi prisudila matke, napriek tomu, ze sa matka odstahovala len s dcerou a syn zil skoro rok len s otcom, ktory ho chcel mat vo vychove. Ani to nie je fer..

Museli to riesit sudom, pretoze su rozvedeni a bez potvrdenia sudu by bol syn nadalej oficialne zvereny matke, aj ked uz skoro rok zije u otca.

ada32
5. feb 2009

boze toto je kocurkovo...
ak sa miozem spytat,to je vas pripad,alebo niekoho z tvojich znamych?
inak ti v pase vidim styri deti.tak to ta obdivujem.
ja mam dve a niekedy mam pocit,ze ich je desat 😅

alexandra
5. feb 2009

ada ano, to je.. Dakujem, 2 su nevlastne, ale lubim ich ako vlastne 😵

ada32
5. feb 2009

no aj ja mam s mojim nevlastnym spolu tri deti.ale ten s nami nezije.a uz je velky.zije v zahranici a vidime ho len velmi zriedka.tak ho vacsinou neuvadzam. 😉

alexandra
5. feb 2009

To je ten rozdiel.. Moje zlaticka s nami ziju 😵

miskinadamko
5. feb 2009

adka to tu radsej ani dohodu nespominaj, lebo skoncia tak ako moj mm, dohodol sa a dopadlo to tak ako som pisala, ja z vlastnej skusenosti odporucam nedat na ziadne ustne dohody alebo pekne reci, vsetko riesit pravne aby ste potom nedopadli takto, vacsina tu pise ake svine su chlapi, ale ako tu pise aj alexandra a urcite je takých prikladov viac, niekedy je toaj opacne ale to vo vacsine nikoho netrapi

alexandra
6. feb 2009

miskinadamko jasne ze nie.. ved zeny su dobre, a muzi zli.. Aj ked sa rok staraju o syna vzorne, aj tak su zli.. 😔

martina200
30. jún 2009

...budem písať o sebe( študentka VŠ)....výživné na mňa činilo pred rokmi 400 SK, no následne sa znížilo na 200 SK, pre zhoršenú sociálnu situáciu rodiny mojho otca, neviem čo za je to za rodina, asi si museli vypomáhať navštevovaním kontajnerov.....opak je pravdou.......keď ztratila mama prácu, nič sa nezmenilo, je to nepochopiteľné, ale stále sme boli na tom "tvz. dobre", panie na sociálnom úrade odporúčili predať spotebiče...TAKTO FUNGUJE PRE NIEKTORÝCH SOCIÁLNA POMOC POMOC V NITRE....keby to bol vtip, dala by som mu prívlastok trápny.....

andzi
30. jún 2009

To je blbosť, pretože minimálne výživné je 30% zo sumy životného minima, takže na vysokoškoláčku v žiadnom prípade nemohlo byť súdom určené výživné 200sk.

ada32
30. jún 2009

andzi a kolko je teraz ziv.min.?
lebo ja mam na 12 rocne dieta vyzivne 26Eur.a ako spravna zena bestia ho chcem dat zvysit,kedze z toho nezaplatim ani sek do skolskej jedalne. 😕

denisa17
30. jún 2009

ada32 presne toľko je minimálne výživné z pohľadu úradov. Ja som ešte len na začiatku toho všetkého a aby som predišla nepríjemnostiam, tak som aj požiadala súd aby my uznal výživné na syna počas manželsta o sume 200€. Nakoľko môj drahý manžel zarába okolo 1500€, len mojím problémom je to ,že to musím dokázať. Ináč mesačne mi posiela 80€ na 12-násť ročného chlapca. A pritom dobre vie, že absolutne nemám šancu si nájsť prácu.

andzi
30. jún 2009

minimálne výživné je 24,50 €

ada: pokiaľ tvoj muž nežije v hmotnej núdzi a má aspoň ako taký príjem tak by som ho dala na súd o zvýšenie

alexandra
1. júl 2009

ada my mame 25.. Minimum je 24,88..

vyhodna
16. aug 2012

...môj ex,ako štátny zamestnanec s platom 1 000 eur mesačne a výhodami ako lacný bufet,dotované obedy,preplácanie zo sociálneho fondu plati na dcéru 110 eur,pričom ja ako matka mám príjem 227 eur.....Podľa súdu v NR sa obaja rodičia majú starať a prispievať rovnakou mierou....Keď som žiadla 200 eur,sama PANI SUDKYŇA mi povedala,že to je neprimerane veľa a ak nemám peniaze na malú,mám predať byt.....A právnik ex mi prehováral do duše,že či by som nemohla použiť za deň menej plienok ä máme problémy s infekciami mechúrika a vracanim moču do ladviny,čo vyžaduje max.čistotu a mať plienku max.!!!!2 hod ) a prečo musím kupovať oblečenie mesačne a nie každé tri,ako to je na oblečení napísané ( asi preto lebo v 6tich mesiach sme nosili veľkosť 74..) A podobne..Návrh výživneho od ex bol 50 eur lebo viac si nemôže dovoliť.....Potrebuje toto komentár???