Neadekvátne výživné a podplatený sudca. Čo s tým?

mamina27
3. nov 2008

dostala som rozhodnutie o vyske vyzivnom. Z povodneho rozhodnutia / 40.000 SKK (15.000 spotreba a 25.000 uspory) sa v odvolacomn rozhodnuti prihliadalo len na ziadost otca (cisty prijem 140.000 skk), nie na potreby dietat alebo na cokolvek. Takze sa rozhodlo podla jeho predstav / 3.500 skk spotreba a 4.500 uspory presne podla jeho odvolania a navrhu v nom. Mne to nepokryje ani polovicu jasliciek. dnes som akurat prvy den v praci, nemala som doposial ani prijem a celkovo moj prijem je 24.000 v cistom. na ten sa vsak nikto ani nepytal, bola som totizto na materskej, resp. rodicovskej. viete mi poradit, co mam s tym robit a kedy mam pravo si ziadat o zvysenie vyzivneho? ma s tym niektora z vas skusenost? Prosim poradte mi.☹

vdaka

ada32
13. nov 2008

martina to sme na tom velmi podobne.len v mojom pripade sa o tieto veci stara jeho mama.
gauneri su to.ani neviem kde som mala rozum ked som sa vydavala sprosta za takyto odpad.bleee
a ked si spomeniem ze som este s nim splodila to moje dieta...lepsieho otca som mohla vybrat a nie tento humus.fuj.

martinask
13. nov 2008

ada....hovoris mi z duse....

katrin21
13. nov 2008

baby... neviete mi poradit? ked mam ja plat v cistom tak 25 a moj byvaly minimalne ale skor viac, pricom ma manzelku, jedno dieta a druhe cakaju, (je na materskej) a plati mi 3000,-( sudom pre 6 rokmi mal pridelene 2000, ale vtedy zarabal len 13tis...) ... ci by mi sud prisudil 4tisky, keby dam navrh.. tie tri mi zacal platit sam, ked mala sla do skoly a aj jej kupuje sem tam nieco, aj oblecenie (a nie cinske)... tak neviem... podla mna zaraba dost , lebo chodia na drahe dovolenky a tak.... neviem, ci sa berie do uvahy to, ze ma deti....
lebo kamoska sa teraz rozvadzala, s muzom bola dohodnuta na 3000mesacne a sudkyna povedala, ze musi platit aspon 4.500 ( ma plat 25 v cistom, ale nema ine zavazky....)

katrin21
13. nov 2008

este : platim si sama byt, mala chodi na kruzky a pod....

viabella
13. nov 2008

aohj ada ano berie sud do uvahy aj situciu matky u nas zavazilo aj to ze v tom obdobi som byvala u otca ktoreho prijem bol dobry, ak je situacia exmanzela horsia ako tvoja nestava co viem od znamych ze by zdvihli vyzivne, kamoska ma dve je na md minimalne vyzivne,lebo ona robi na dohodu a on ma oficialne min mzdu, to je asi spravodlive podla niekoho

ada32
13. nov 2008

aj v pripade ,ze plati osem stoviek?ved z toho mu zaplatim akurat tak obedy v druzine.
on ma 11 rokov a tie naroky uz su teda sakra ine v takom veku...
to mam vsetko platit ja len preto ze vie na sude zahrat chudaka? 🙄

znamena to,ze ked som si zobrala muza,ktory sa o neho prikladne stara,tak moj ex sa moze popri tom zviezt ako taky smrad?no to je super.ved moj terajsi / bral si ma aj s dietatom to ano/ mu predsa nie je matkou ani otcom.

julovky2008
13. nov 2008

ada nie si v tom sama..

mirica
14. nov 2008

katrin- súd samozrejme berie do úvahy príjem rodiny - čiže tvojemu ex by uznali , že živý seba, ženu a dieťa čo je na svete . Dieťa čo sa má ešte len narodiť , súd do úvahy neberie( teda ak sa do vynesenia rozsudku nenarodí)......berú mu ešte samozrejme do úvahy aj náklady na bývanie , cestu do roboty a pod. Preto ťažko povedať , či mu súd zvýši sumu čo ti platí, keď jeho príjem nevieš.......zistíš to len tak , že dáš na súd návrh na zvýšenie.....ale ťažko predpokladať reakciu - môže sa naštvať , a začať platiť , len podľa rozsudku - a v konečnom dôsledku na tom stratíš....

viabella- to čo píšeš je aj nie je pravda......závisí to zrejme od toho-ktorého sudcu. Viem to z vlastnej skúsenosti.
ja som mala výživné 1500,- sk . keď mal syn 11-12 - dala som návrh na zvýšenie . Urobila som to tak ,že som vyčíslila všetky náklady , ktoré na syna mám ročne (robí vrcholový šposrt) a vydelila počom mesiacov....náklady mi vyšli na cca 12000,- mesačne....súd určil , že vzhľadom na osobnú starostlivosť sa ja mám podieľať na jeho nákladoch ešte sumou 3000,- sk ....tak že potom mi schválil môj návrh na 5000,- sk a ešte sa ma pýtali , či žiadosť nechcem upraviť ....ja som nechcela , ja som žiadala presne toľko , koľko som už nevládala vykryť sama.
no a teraz fakty ....jeho príjem bol niečo pod 17000,- sk mesačne ...a môj bol niekoľkonásobne vyšší.....
pýtala som sa potom svojej právničky prečo je to tak ...a ona povedala , že súd v mojom prípade zobral do úvahy mnou vyčíslené reálne náklady(a podložené dokladmi) na syna , a keďže požadovaná čiastka od otca bola zhruba do 1/3 príjmu otca , tak mi to schválii....samozrejme vzali do úvahy aj to , že iné deti on nemá...

aďa - súdy týkajúce sa detí - sú bezplatné ....návrhom na zvýšenie nemáš čo stratiť...podaj si ho .... dokonca podľa nového sa návrh podáva na súd , ktorý je v mieste trvalého pobytu dieťaťa...čiže nemusíš mať obavu, že by si musela niekam cestovať.....urob to tak ako ja ...spíš si všetky veci , pomôcky do školy , krúžky stravu ,kozmetiku - skrátka všetko , čo ťa napadne ...myslím tým , že si do tabuľky uvedieš napr: ročne potrebuje 15 ks spodného prádla , 2 páry tenisiek a potom k tomu reálne sumy.....a prilož to k návrhu ....
je to dobré - lebo takto vie sudca (kyňa ) posúdiť , že áno toľko kusov toho-a toto dieťa naozaj potrebuje a cena je tiež normálna (väčšina deti má)...a má sa potom o čo pri rozhodovaní oprieť.......ak to teda jeho príjem dovolí

no a teraz ešte jedno - nikdy neľutujte , že ste s bývalým boli a mali dieťa......lebo ak by ste mali dieťa s niekým iným , aj dieťa by bolo iné -nebolo by skrátka to , čo máte doma .....čiže všetko , čo ste si prežili a ešte aj prežijete stálo , kvôli tomu zlatúšikovi zato....je to to najkrajšie a najcennejšie , čo ste od neho kedy dostali 🙂

mamina27
autor
24. nov 2008

mirica... to bolo krasne na zaver... tiez si myslim, nememe co banovat, mame nase lasky doma, asi by sme sa este mali tym darebakom aj podakovat 😉

mirica
25. nov 2008

mamina - no preháňať to netreba 😀

mamina27
autor
25. nov 2008

vsak vies, ze to len medzi nami, p[red nimi radsej o tom pomlcat... 😉

enee
25. nov 2008

ahoj, vím že zvýšení výživného můžeš žádat třeba každého půl roku nebo při neočekávaných větších vydáních nebo vyšších nákladech na potřeby dítěte, dokonce můžeš žádat i o výživné na sebe, jen dej pozor, může se stát, že je on podnikatel jako můj pro kterého nemám pojmenování a bude dokazovat nulový příjem nebo požádá zároveň o snížení výživného, jednou dokonce podplatil souce, alenení odvolání, jedině podat stžnost k předsedovi soudu, ale nevím jak to dopadne. Také se může stát, že nebude platit půl roku a poslední měsíctohoto období pošle víživné za první měsíc tohoto období, tím se vyhýbá trestní odpovědnosti a nelze na něj podat trestní oznámení za neplacení výživného, to lze po půlroce neplacení za sebou, chlapi jsou teda některý sobecký svině a na jejich dětech jim nezáleží, já mám tento problém s bývalým, dcera ho už nechce vidět a to jí bude 14, udělal si to sám, jsem ráda, že ví jaký je její "tatínek", alespoň mi nikdy nevyčte náš rozvod, on o ní od malička neměl nikdy zájem, snad tě toto nepotká 😔

enee
25. nov 2008

ještě jsem zapoměla dodat že bývalý má platit 1100 kč měsíčně na dceru a teprve teď jsem po 3 letech z něho dostala část dluhu exekucí 16100 kč a ještě dceři dluží 5500 kč a je to podnikatel- truhlář 😔

mirica
26. nov 2008

enee - neviem , mne sa zdá , že tých 6 mesiacov je po strarom - teraz je možné podať tresné -ak za posledný rok neplatil 3 mesiace aj keď len čiastočne - ale 100 % si istá nie som

adina22
26. nov 2008

ano trestne oznamenie sa moze podat uz po troch mesiacoch 😉

viabella
28. nov 2008

ahoj mirica, pisala som to z osobnej skusenosti,a je fakt,ze vela zalezi na postoji sudcu,ten nas mu bral do uvahy aj telef ucet a mne na vydavky na oblecenie dietata povedal ze to nie je zavazne..... ja mam mensi prijem ako ex, plati 2300 a tym ze caka druhe ziada o znizenie, vraj je jeho prijem nieco okolo 15ciste, to co je preukazatelne, chcela som zvysenie,ked mala pojde do skoly v septembry ale takto asi budem bojovat aby mi ostalo aspon to co mam.....ak my viete poradit co s tym budem rada,

mirica
28. nov 2008

viabela - presne to som mala na mysli tým že to je aj nie je pravda - ono na postoji sudcu to závisí úplne ...najhoršie je , že sudcovia nemajú vôbec žiadne pravidlá , ktorými by sa museli riadiť...všetko je to len o tom čo si on z toho zoberie, čo sa on rozhodne zobrať alebo nerobrať do úvahy 😠

-čo sa týka zníženia - kým nie je to druhé dieťa na svete - neznížia, lebo ho nemôžu brať do úvahy - stať sa môže hocičo... - ale po pôrode mu vznikne vyživovacia povinnosť nielen k druhému dieťaťu , ale aj k jeho matke - tak , že predpokladám , že ak má príjem naozaj 15000 - tak ti ho asi nezvýšia

zuzu13
30. nov 2008

baby, existuje termin vyzivne na rozvededeho manzela...moze si ho ziadat rozvedeny manzel/ka, pokial sa jeho pomery zmenia k horsiemu...toto je mozne ziadat do 3 rokov od pravoplatneho rozhodnutia, max. vsak na dobu 3 rokov...
co sa tyka trestneho oznamenia moze sa dat vtedy ak 3 mesiace po sebe neplati...vtedy je dobre poziadat exekutora o vymahanie cestou exekucie, v tomto pripade mate postarane o korunky-vyzivne po celu dobu pokial ma dieta narok na vyzivne...a v case ked vam neplati mate narok na nahradne vyzivne od statu 😉

zajo79
30. nov 2008

ahojte kocky, tato tema mi prisla viacej ako vhod...

pred dvoma rokmi sme sa rozvadzali, dohodli sme sa s exom, ze mi bude prispievat 4000 korun s tym ze malemu bude kupovat co treba...no teraz to uz neplati,takze chcem poziadat o zvysenie. Sam povedal ze by mu vyslo platit aj viacej,mne vtedy stacilo ze mi slubi ze mu bude kupovavat veci..Pred dvoma rokmi zarabal cez 40tisic, s tym ze byva u rodicov, nema ziadne vydavky...teraz ma urcite viacej, postupil v praci.

Chcem aby sa naucil lyzovat, chcem ho dat na anglictinu, chcem aby viacej chodil po vyletoch, pripadne tvorba uspor....chcem si to dat zvysit na 9000 korun....myslite si ze obstoji to pred sudom?
Ja som nastupila teraz na matersku, s priatelom niesme zobraty, zatial...svadbu chceme na jesen. ak by sa maleho vzdal, tak nechcem od neho ani korunu...co by som zato dala!! ale to nehrozi, to on nespravi... tak aspon nieco nech ma maly z toho.

mamina27
autor
3. dec 2008

no neviem, ako sa posudzuje tvoj partner v tomto.. to veru neviem. Ja som obstala tak, ako som pisala na zac. mam dokopy 8000, z toho 3500 na spotrebu, zvysok uspory. a to ma plat 140.000, este ten sporiaci ucet si tak vymyslel, ze ked som mu poslala cislo, chcel aby som tam zriadovala vinkulaciu v prospech sudum, aj ked to nie je nutne, ze mam ho dat ,medzi dispoinentov a pod. ked som odmietla, tak si otvoril dalsi ucet, tvaril sa, ze som nesplnila zakonne poziadavky, na sud poslal svoje cislo uctu s takym odovodnenim a koniec koncov si myslim, ze mala nikdy tie peniaze neuvidi... mne nebrali do uvahy ani podstatne vydavky, ako su jasle a pod. vsetko zalezi od sudcu. vezmi si dobreho pravnika a rad sa s nim. nemusis si ho brat na pojednavanie, ale nerob nic bez neho, mne sa to vypomstilo.

zajo79
3. dec 2008

ahoj.

to treba zase chodit na pojednavanie? Ja ze to rozhodnu aj bez pojednavani..... 🙄

zajo79
3. dec 2008

uz mam dohodnute rande s pravnikom, zajtra na jednu, vysvetlila som mu situaciu, vraj to fakt dava malo..... tak som zvedava co z toho bude

sandra1975
29. jan 2009

Ahojte baby, nasla som tuto stranku a nedalo mi neprecitat si o problemoch, ktore som mala niekedy: S niektorymi suhlasim, niektore sa tochu mylia.
Asi by som chcela len poradit mamine, kedze tuto temu zalozila....
1- po vsetkych mojich skusenostiach si myslim, ze s rozhodnutim sudu o poslednom vyzivnom mozes byt max.spokojna a rada ako ti to dopadlo...moj byvaly mal cisty prijem 300tis. mesacne! O vyzivnom 40tis. ako si pisala nemohla byt ani zmienka, lebo take vyzivne je absurdne...Prijem rodica a vyzivne na 14mes. dieta nemoze byt alikvotne odovdene z platu (chore) a tak mi to pripada, ze v prvom kole si mala podlateneho sudcu ty!
2- dostavat 9000 vyzivne znamena pre ine rodiny prijem na 3clenov, preto aj sud prihliada na vsetky okolnosti, ci aj vydavky na dieta su opodstatnene a ci nemoze matka svoju situaciu upravit, resp. ci neprehana.
3- neviem kde si chcela minut tych 40tis., ked z inych tvojich zalozenych tem predavas a nakupujes pouzite veci ???
4- ci uz zena alebo muz so 140tis. platom ako si pisala nekupuje dietatu nic a tak sa ho domaha na sude je podivne ??
takze tolko moj nazor a skusenost....ak chces mozes mi napisat mail a pokecame...

alexandra
29. jan 2009

sandra 🙂

deana.russo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ada32
1. feb 2009

deana prajem ti aby ta taketo problemy obisli oblukom.
lebo potom,ked ti da zivot "po papuli" ,tak pochopis o com to cele je.aj smiech ta prejde.
a prezit si nieco take naozaj neprajem ziadnej zene.

mirica
2. feb 2009

ada ....zbitočná námaha .....jak sandra tak deana russo ...majú po jednom príspevku a obidva sú útočnéa namierené proti ženám......ešte že sa nedá presne určiť , či ide o ženy alebo mužov, však áno 😉 .....lebo ani jednému taká ta mužská mentallita nechýba.....bez ohľadu na foto(však sa sem dá dať akékoľvek)

ja som si totiž nevšimla , že by tu nejaká riešila to , že ju niekto "nabúchal"....v pár témach sú aj také príspevky , ale o tom je táto stránka....každý kto sem píše , píše o veci čo sa ho dotýka , a preto samozrejme píše so svojho pohľadu....

sandra - k tám tvojím " logickým " 4 bodom

bod 3 - vieš , ešte ani raz výživné 40tis nedostala ,tak že asi musí kupovať a predávať nosené veci , lebo zatiaľ nemá za čo kúpiť nové ...a snom každej matky je obliecť svoje dieťatko ako z katalógu....skús skočiť do obchodu ...aj v normálnom obchode stojí jedna krajšia a kvalitnejšia mikina cez 400 sk ....a to nie je značková ....a potrebuješ ich viac....samozrejme + kopec iných vecičiek
ocko s príjmon 140000,- asi nechodí vo veciach z bazára , ale nosí značkové - prečo by jeho dieťa nemohlo tiež?

bod 2 - výživné 8000,- v prípade maminy znamená , že do rúk dostane 3500,- sk ...tých 4.500,- je tvorba rezerv - to znamená , že z týchto peňazí nemôže minúť nič , bez súhlasu súdu.....a poviem ti , že (ak sa dobre pamätám ) tak dieťa má 14 mesiacov ...čiže mamina sa svoju situáciu snaží riešiť aj inak , než len dostávať výživné ...a to tým , že nastúpila do roboty ....a prekvaapko - detské jasle naozaj stoja 9000,- mesačne(to sú tie lacnešie)...lebo sú aj také , kde sa platí viac.....lacnejšie som ani ja nenašla ...ak dáš typ - budem len rada ( vysvetlivka pre niektorých - jasle , nie sú škôlka)

bod 4 - môj bývalý sa stretávania so synom tiež domáhal na súde , súhlasila som s rozsahom , aký požadoval -napriek tomu , že kolízny opatrovník , navrhol menej časté stretnutia........teraz v januári to bolo 9 rokov , čo ho videl naposledy( a 8 rokov od toho , ako som prestala synovi hovoriť , že určite chcel prísť , ale nemohol , má veľa roboty a podobne - prestala som , lebo po roku mi už aj tak neveril)........pri jednom návrhu si "ocko" dokonca splietol dátum jeho narodenia.....a za celý čas od neho syn nedostal ani pohľadnicu k meninám....

no a bod 1 - v tom máš pravdu ....súd pri určovaní výživného naozaj neprihliada na príjem otca..... situácia na slovensku je taká , že matka môže byť rada , že vôbec tých 3500 dostala

a deana russo.....ty asi nežiješ s normálneho platu , však ? ....poprípade ak áno - dieťa asi nemáš , že ?.......mimochodom , ja dúfam že nie .....lebo ak by to bol chlapec- tak z neho zrejme vychováš podobný exemplár o akých sa tu píše.....

katrin21
2. feb 2009

pre premudrele zeny:.... ( sandra a deana🙂
nie je dolezite, kolko to dieta realne spotreuje.. mesacne...
podla zakona ma totiz dieta podielat sa na rovnakej zivotnej urovni , ako jeho rodic aj ked je rozvedený.. takze ak otec zaraba vela, ma narok aj dieta na lepsi zivot.. napr. mu matka moze dopriat dovolenku pri mori, alebo lepsie oblecenie, topanky, stravu.. krúzky a aj setrit... ak jej otec da viacej... takze asi tak.....
a dokonca vyzivne by malo tvorit 20% z prijmu !!!! tak si to prerataj... ved to dieta nemusi vsetko minut..resp. jeho matka, ale moze mat lepsi zivot a nieco nasetrene...

ada32
2. feb 2009

mirica presne aj ja som rozmyslala,ci deana nahodou nie je presne chlap,ktory sa musi podielat na vyzive deti,ktore splodil.a teda platit svojim detom vyzivne.
alebo je to zena,ktora si tym nepresla ,ale ma doma takeho,ktory to vyzivne platit musi a teda sa citi byt okradana jeho vlastnymi detmi.

a mozno deana a sandra je ten isty clovek.
😝

dmonikad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz