Nedoplatok k nedoplatku. Máme ho zaplatiť?

magg
16. aug 2008

Ahojte nenasla som temu, do ktorej by sa hodil moj problem, ale ak by tu nieco bolo, tak mi prosim hodte lin k a nehnevajte sa 😉
Problem spociva v tom, ze ako nam prislo vyuctovanie za byt za rok 2007, mali sme nedoplatok cca 6500sk, poctivo sme ho zaplatili a povazovali sme to za vybavenu vec, aj ked nadseni sme neboli. Pred troma dnami ma vsak sokovala obalka, v ktorej bol list a sek prostrednictvom, ktoreho nas spravca bytov ziada o doplatenie k nedoplatku, lebo vraj pri vyuctovani doslo k chybe a vyuctovali nam nizsiu spotrebu za vytah 😠 . Chcem sa opytat, ci ste sa s tym niekto nestretli, ci to musim zaplatit - teda, ci musim doplacat na ich chybu, ci si muozem vyziadat nejaky vypis, teda na zaklade coho bol zisteny dalsi nedoplatok?

bibula
16. aug 2008

😉 ja by som si vyziadala nove vyuctovanie,tak ako urobili chybu v jednom,mohli aj v druhom-mozno prave tam,kde ste zaplatili viac.
urcite sa nedaj,nikto nemoze len tak z brucha pytat peniaze.

magg
autor
16. aug 2008

Ved sa tam v pondelok chystam, len ma to zaskocilo, nechapem na zaklade coho vypocitali dasli neoplatok, len by ma zaujimalo, ci na to neexituje nejaky zakon, popripade na koho sa obratit. Pretoze mam poci, ze to nebude s kostolnym poriadkom, pokial tri mesiace po vyuctovani vyzaduju dalsie doplacanie.

bibula
16. aug 2008

za vytah nie je spotreba,ale je stanovena cena na osobu /osobomesiace/ 😕 porataj si mesacne splatky v zmenach najomneho by si mala mat rozpisy a uvidis co a kolko.ja si vzdy vyuctovanie prepocitavam.

bubba
16. aug 2008

my si kontrolujeme aj plyn aj elektriku pravidelne ked robia odpocty a vsetko prepocitavame a veru tento rok sa nam to vyplatilo lebo nam zle vyratali elektriku vraj nedoplatok 4500 a nakoniec z toho bolo 800 korun.4x sme koli tomu museli behat a telefonovat kym sa daco okolo toho porobilo a este neprisiel ani len nejaky ospravedlnujuci list ani nic len nove preuctovanie na"zaklade novych skutocnosti"to su debili co 😅 😅

magg
autor
16. aug 2008

bibula, ale v tom liste co nam prisiel, je normalne uvedena "spotreba" sak sme sa aj s manzelom pozastavovali nad tym, ze ako to asi rataju "kolko tak moze bezny clovek spotrebovat za rok z vytahu?" 😅

roasha
17. aug 2008

tak nam min.rok prisiel nedoplatok elektriny 10.000!skoro som padla na zadok. 🙄
ked sme si skontrolovali elektromer,tak "vazeni" to zle odpisali!bolo zle odpisane hned prve cislo/kWh/!zavolala som na elektrarne,prisiel chlap,co to potvrdil,a dostali sme novy sek/preplatok/.na elektrarnax to"ospravedlnili tak,"ved oni toho maju vela,tak sa pomylili!?" 😝 🙄 ....potesi... 😠

bibula
17. aug 2008

to je hlupost,vytah je "osobomesiac"

magg
autor
17. aug 2008

u nas je to divne, nas spravca si s nami robi co chce, suseda mala minuleho roku nedoplatok za vytah 4000

bibula
17. aug 2008

ak boli vydavky na opravu vytahu,mal by sa zvysit fond oprav, nie zapoctat to do vyuctovania. 😉