Nn fondy

kikundela
8. dec 2017

Je tu niekto kto investuje peniaze v nn fondoch?ste spokojni?ake s tym mate skusenosti?ake mate fondy?

majkeel
8. dec 2017

No fond ako fond. Nevyhoda je, ze su vstupne 1% a spravcovske 1,5-2% poplatky. Cize aby si nieco zarobila, musi byt vynos vyssi ako poplatky, (viac ako 2,5% za rok).
Momentalne su akcie na vrchole, je vysoka pravdepodobnost stagnacie alebo korekcie - poklesu. Vyber si nejaky fond, pockaj, ked klesnu ceny pri korekcii a potom ho kup.
Teraz kupis, dalsi rok bude stagnacia, pripadne to klesne a bude to dobiehat dalsie 2-3 roky a spravcovske poplatky nabiehaju.
Na podielovych fondoch maju isty zisk hlavne spravcovia. Zarabaju, ci to rastie, stoji, alebo klesa. 🙂

keduska
9. dec 2017

@kikundela dolezite je dobre si vybrat, investovat v spravnom case a este v lepsom vybrat. Mne sa tak v NN podarilo zhodnotit peniaze za rok o 20% vo Visegradskom akciovom fonde

majkeel
9. dec 2017

@keduska 🙂 Visegradsky akciovy fond sa este od roku 2007 (cena 170 Eur) nespamatal, padol vtedy tak nizko, ze sa AZ tento rok trosku pozbieral (cena 146 Eur), ale este stale je 15% pod urovnou z 2007.
Cize investovat do neho pred rokom bol dobry napad, teraz by som to neradil. Je na vrchole a uz nema moc kam ist.

keduska
9. dec 2017

@majkeel ja som neradila, aby tam investovala. Poriadne citat. Je to uz viac ako desatrocie, co som investovala ja.

majkeel
9. dec 2017

@keduska Ved ano. Ale ked niekomu napises ze 20% zhodnotenie vo Visegrade, kopec ludi zabudne, ze rast v minulom roku nie je zaruka rastu v buducnosti a hned ho kupi. Treba povedat, ze 20% vynosy tohto roku sa uz opakovat nebudu, akcie su na absolutnom historickom vrchole a mozu este rast, ale aj strmo padnut.
Stredoeuropske akciove fondy su nepredvidatelne, vid Visegrad 2007/2017, tym by som sa vyhol. Skor USA, Azia,...

keduska
9. dec 2017

@majkeel v prvom rade som napisala: "dolezite je dobre si vybrat, investovat v spravnom case a este v lepsom vybrat"...