Nedoplatok na plyne

mamina2388
4. sep 2017

Ahojte mamičky na základe mojej žiadosti a vydokladovať i príjmu a výdavkov mi vyhoveli v splátkovom kalendári čo som mala nedoplatok za plyn.
Veľmi pekne prosím o pomoc aspom s 1 šekom nakoľko to treba uhradiť do 8.9. čo ja žiaľ už peniažky na to nemám práve. Darmo som im pisala že rodičovský poberám až 18-21 kedy ako to vychádza. Ak neuhradim celé mi to padne a budú vyžadovať celú sumu 386 e, čo žiaľ tiež nemám ...
Veľmi pekne vás prosím pomôžte ...

majka01_74
4. sep 2017

@mamina2388 nepytali ste tu aj vcera alebo predvcerom nejake peniaze? 😱

mamina2388
autor
4. sep 2017

@majka01_74 prepáč peniažky nepytam, potraviny a oblečenie áno no toto je 1* lebo dnes mi volali že mi to schválili, že som výnimočný prípad, poslali mi v SMS údaje k platbe...žijem len z rodičovského, 260€ z čoho po navýšení plynu a samotnej dcerkinej škôlky budem platiť 160€ réžie (všetko spolu)

sissy27
4. sep 2017

@mamina2388 prepáč, ale toto je dosť drzosť... čo si ty urobila pre splatenie dlhu okrem toho, že pýtaš od cudzích ľudí? veď aj popri rodičáku sa dá ak nie pracovať, tak aspoň brigádovať a nemusí to byť ani oficiálne... koľko žien si privyrába pečením, upratovaním, strážením detí, pomocou v domácnosti, v záhrade... a ty? dajte mi, hotovo...
kde je otec tvojich detí, výživné?

mamina2388
autor
4. sep 2017

@sissy27 prepáč, žijem na dedine..tu majú rodičia detí starých rodičov tak stráženie detí nevyšlo, a od mája všetko vako hľadám prácu bez úspechu..

deti95060810
4. sep 2017

neviem či ti niekto pošle len tak e na zaplatenie, takých by tu bolo habadej čo by chceli aby im niekto preplatil šeky....ale skús Ľudia, ľuďom....Viem že tam posielajú....

sissy27
4. sep 2017

@mamina2388 a na dedine nikto nepotreboval záhradu pokosiť, marhule pozbierať a vykôstkovať, ríbezle obrať, jahody okopať, burinu vyplieť? Nikomu netreba koláče a pagáče na svadbu či na krstiny? Veď to netreba len vo vašej dedine, internet máš, aj ďalej si mohla ponúknuť... A aj teraz si mohla napísať nie len "pošlite mi" ale napríklad baby pomôžte, potrebujem peniaze a viem / môžem robiť toto a toto, ponúkam svoje služby...
Ak si sa len v máji 2017 spamätala, že máš nižší príjem ako výdavky a dovtedy nič neriešila, tak prepáč ,ale chýba ti základná finančná gramotnosť...
Na otázku o otcovi detí a prípadnom výživnom si radšej neodpovedala...
Neber to v zlom, ale to, že ti niekto teraz zaplatí splátku, ti nijako nepomôže... o mesiac budeš vypisovať znova, lebo budeš presne v takej istej situácii ako si teraz. Možno nebudeš pýtať na splátku na plyn ale na jedlo, škôlku, oblečenie, pretože zaplatíš splátku za plyn a neostane na zvyšok... Takže treba sa rozhýbať.

mamina2388
autor
4. sep 2017

@sissy27 z otcom deti žiaľ nič nespravím alkoholik zostal ...a výživné ako mám riešiť keď deti nie sú na otca, ani priezvisko nemajú jeho ? Prepáč miestom drzá ale zúfalá a to je rozdiel.
A asi nevieš čo to je obden chodiť do mesta a hľadať bez úspechu prácu.
No a čo sa týkalo pečenia atď. Žiaľ nie ty čo tu na dedine NATO majú si upeču aj sami, alebo pokupia v obchodoch.. mám xy inzerátov že hľadám prácu ale nič ...a nemám momentálne ani na autobus aby som šla riešiť zasa prácu ..
Brigáda ? Nie som študentka ..tak ma ani len na tú nikam nevzali ..

svetlana35
4. sep 2017

akoze nechcem byt zla, nikdy clovek nevie co ho postihne, ja len na margo prace, moj muz robi v Bille sice na strednom slovensku a hovori ze pernamentne potrebuju 6 ludi za pokladnu a nikto nechce ist robit za 500e v cistom na 12h/ kratky/dlhy tyzden. Tak sme dospeli vcera k nazoru, ze roboty aj je, len ludom sa viac menej nechce. Zeny tam daju bezne vypoved z dna naden, lebo ich praca nebavi a radsej budu sediet doma. Som sa akurat pozastavovala nad touto logikou, ze praca ma nebavi dam vypoved a sedim doma( realne poznam jednu zenu od nas, co takto mala nastupit a den pred nastupom ,ze ju to nebude bavit, ani to neskusila). Trosku som odbocila, ale skus sa popytat v hypermarketoch, tam je vzdy nedostatok.

sissy27
4. sep 2017

@mamina2388 hm tak od neho výživné na deti pýtať nebudeš, ale cudzí nech ti pošlú veci, plienky, potraviny, zaplatia účty??? Priezvisko s tým nič nemá, podstatné je, kto je uvedený v rodnom liste ako otec. Nikto? No nepoškvrnené počatie to hádam nebolo, takže doplniť otecka do rodného listu a vymáhať výživné, hoc aj minimálne, čo by na dve deti bolo cca 52€, v tvojej situácii celkom slušný peniaz. Nebude platiť, požiadaš o náhradné.
Kto chce hľadá spôsoby, kto nechce hľadá dôvody...

@matazirafa super no, oblečenie, plienky, potraviny, teraz už aj na účty treba... Škoda klávesnicu drať...

deti95060810
4. sep 2017

to že dieťa nemá otcové priezvisko, nemá nič s výživným.... Dôležité je či je uvedený na rodnom liste dieťaťa ako otec.....

evittam
4. sep 2017

@sissy27 Asi tak. Otecko flakac a alkoholik ale dve deti s nim ma....skoda reci. Radšej od cudzích pyta...

evittam
4. sep 2017

@svetlana35 Mimo diskusiu-ja nie som fajnova,mam sice vzdelanie a prax vo svojom obore a robila som dokonca manualne za pasom ked bolo treba ale to bol muz domw

evittam
4. sep 2017

...muz doma. Momentálne aj keby som chcela nemám šancu pri dvoch detoch robiť 12stky...

svetlana35
4. sep 2017

@evittam ved jasne ked sa neda tak sa neda. No ten pripad co som spominala nema male deti, len 16 rocnu dceru, muz robi 8 cky tak jej sa dalo. A kopec inych ludi, co skusilo den, dva a odisli.

evittam
4. sep 2017

@mamina2388 A budem mozno zla-ty ked si si minula plyn tak si ho zaplať a nepytaj od cudzích ludi na nete. Na ten más?! A do buducna-nerob si deti s alkoholikmi s flakacmi...a život budeš mat jednoduchsi.

deti95060810
4. sep 2017

aspoň napíš o akú sumu sa jedná....možno že sa niekto zľutuje, alebo sa zložia 3 - 4 maminky....

deti95060810
4. sep 2017

@evittam tvrdééé...

evittam
4. sep 2017

@deti95060810 Kdeze, realne. To by tu pomaly každá mohla pýtať, že nemá. Kto jej zq to moze?! A s de.ilom este rovno dve deti.....Co cakala,ze sa zmeni?! Jasneeee, možno pri treťom-stvrtom-a aj tak jej to nedojde.

evittam
4. sep 2017

@deti95060810 Ano, a skladať sa.....Zlozte sa aj mne-poslem číslo účtu....

deti95060810
4. sep 2017

@evittam napísať môžeš....😀

evittam
4. sep 2017

@deti95060810 Ty si fakt taká naivná,ze posles cudzej osobe, ktora na fore poziada peniaze?!

deti95060810
4. sep 2017

@evittam ááále moja, ja mám 4 deti som možno na tom ešte horšie ako ona, len s tým rozdielom že ja mám súrodencov, rodinu a dám krk nato, že by mi v prípade núdze pomohli....mne brat dal pred 5 rokmi auto - chcel predať, ale doniesol mi kľúče že aby som si pomohla....pekné od neho....

evittam
4. sep 2017

@deti95060810 No ale to je o inom. Sem môže kto chce napisat co chce. A my teraz "huraa,chudere" ideme posielať peniaze na plyn....😁😁😁😁

deti95060810
4. sep 2017

@evittam nevieš, možno že sa niekto nájde....🙂
inak písala som jej aby napísala na Ľudia ľudom - tam sa minule poskladali jednému farárovi 7000 e....lebo mal nejaké pracovné problémy....
Ľutujem deti....

holubicka28
4. sep 2017

To bude dlhodoby problem..aj ked z prispevku z roku 2013 mi vychadza, ze by mala mat 3 deti, ktovie ako to je, mozno pomoc potrebuje, ale snaha najst si konecne pracu asi moc velka nie je.
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/daroval-by-niekto-det-oblecenie-do-3-mesiacov/

deti95060810
4. sep 2017

😲😲

evittam
4. sep 2017

@deti95060810 No chudak čiernoprdelnik...tomu bolo treba. No, bohužiaľ sprostých ludi nájdeš vzdy...a stále...
Luto ti je mozno ani nikoho...ano som tvrdá ale realistická. Ak je toto pravda-dostala sa do tej situácie sama ak nie tsk hanba jej ale ludia co pomozu sa najdu tak či tak.
Ja rada pomozem ak mozem ale len človeku,ktoreho poznam a viem ze potrebuje. To je všetko.

evittam
4. sep 2017

@holubicka28 Ako čítam zena asi zije z dôverčivosti a dobrosrdečnosti iných ludi... Načo by pracovala ked sa takých nájde dost...

ema234
4. sep 2017

@evittam ono tazko pracovat pri detoch, a hlavne ak nema vyssie vzdelanie robis pomaly za minimalku a za to ani opatrovatelku nezaplati. Nesud ju, nikdy nevies v zivote co sa moze stat aj tebe.