Požiadala som o dávku v hmotnej núdzy. Čo ma čaká?

sylvia75
16. okt 2009

Ahojte,potrebovala by som poradiť.Som v rozvodovom konaní,vedená na ÚPSVaR bez akýchkoľvek príspevkov.Požiadala som o dávku v hmotnej núdzy,tam mi povedali,že musím najprv požiadať kurátorku o výživne na dieťa a potom podať žiadosť na súd o výživne na manželku.To som aj urobila.Ako to bude ďalej,to budeme mať ohľadom toho výživného riadne pojednávanie?Rátam s tým,že mi to neprisúdia nato ma upozornila aj pani na sociálke,ale,že oni mi dajú preddavok.Počula som,že to budú potom vymáhať od manžela.Je to pravda?Má niekto s tým skúsenosť?Čo ma čaká?Normálne mám z toho strach.

kristina25
16. okt 2009

Sylvia
nemusis poziadat kuratorku o vyzivne, aby si dostala davku v hmotnej nudzi.
Ja som tiez v rozvodovom konani, som evidovana na UPVSaR a nepoberam ziadny prispevok. Bola som sa informovat tam, kde priznavaju davky v hmotnej nudzi. Povedala mi, ze mam narok na davku v hmotnej nudzi aj ked sme este len v rozvodovom konani. Mam dolozit k ziadosti o davku v hmotnej nudzi navrh na rozvod.
A este k tomu vyzivnemu na manzelku nechcem ta strasit, ale ked prehras konanie, ze ti nepriznaju vyzivne na manzelku, tak budes platit trovu konania ty. 😠
Ak by si nahodou poziadas o davku v hmotnej nudzi a ti ju priznaju, tak potom budes kratena na vyzivnom na dieta. Lebo davka v hmotnej nudzi sa rata medzi tvoje prijmy.

sylvia75
autor
16. okt 2009

Kristina mne na sociálke bez toho všetkého čo som písala dávky nedajú.Tak som z toho jeleň.to,že ak prehrám budem platiť súdne poplatky ja viem,no hneď som požiadala aj o odpustenie poplatkov,tak snáď to uznajú...Výživne manžel v návrhu dal,že je ochotný platiť 40€ čo je smiešná suma,tak snáď nebudu mi brať ešte aj z toho...Odo mňa na sociálke vôbec nechceli návrh na rozvod.

sonya16
23. okt 2009

Toto konanie o výživné na manželku resp. manžela sa robí pro forma, a spisuje sa na UPVSaR. Súd môže výživné určiť a môže aj návrh zamietnuť. V oboch prípade platí "žiaden z účastníkov nemá právo na náhradu trov konania" 🙂

monaart
5. júl 2010

ahojte, máte niekto skusenosti s vyživným na manželku a dostali ste čo ste žiadali. odo mna a dvojičiek muž odišiel k frajerke, byt zrušil, ja som u rodičov a ani po dlhodobej "ustnej" dohode neplní čo slubil. tj. ze ma neukrati ani deti....no a po 3 mesiacoch sa ukazal v pravom svetle so slovami...nedostanes ani halier navyse...a on ma vsetky peniaze,neplati a ani nakupy uz neurobi....nic.chcem ziadat výživne na deti a aj na seba? myslíte žeto može vyjst? som uz zufalá, majetok sme chceli delit bez sudu ale posledné týždne už nereaguje ani na maily ani na telefony....akurát si kladie podmienky ze mu musim pripravit deti na vikendy, a vôbec o nich nekomunikuje.a to maju len 2 roky a presuvaju sa stale dookola. on+frajerk, stara mama a ja s našimi. su z toho riadne vykolajene a ja uz tiež.tak aspon peniaze chcem nejake ked sa mam onich starat!!!poradte.papá

bonparuska
5. júl 2010

@monaart ahoj, ja som bola prednedávnom za právnikom o radu ohladom výživného, a tiež mi povedal, že pokiaľ si na materskej a nemôžeš sa teda živiť sama, máš nárok na výživné na rozvedenú manželku až do piatich rokov po rozvode
ak ešte nie ste rozvedení, tak musíte žiť obaja na rovnakej úrovni, vtedy je to výživné na manželku vyššie, ale ak ste už rozvedení, tak to nie je až taká veľká suma, zohľadnujú sa pritom všetky tvoje prímy a výdaje na domácnosť, na deti a jeho príjem a výdaj na bývanie, domácnosť
neviem,aká je úspešnosť na súde, ale myslím že šanca tam určite je
ja som sa na to vykašľala, radšej sa obmedzím ako by som sa mu mala prosíkať o pár eur a hlavne to je zase daľšie pojednávanie

monaart
8. júl 2010

bonparuska
dakujem za slová...
po poslednej hádke som sa naštvala a kedze mi odmietol kvôli blbosti dvihat telefon a už vôbec nereaguje ani na posledný mail, ohladom penazi,detí a pod. šla som za právnikom a podávam žiadosť o výživné na deti a zverenie do opatery...nechcela som to takto riešiť, viem aká je on povaha že sa to "papierom" ešte zhorší, ale vyhrážky typu-nedostaneš ani cent navyše moja!!!"ma riadne vytočili....nie sme rozvedení, nič nechce riešiť, žije si svoj nový život, ja mu nebránim mať deti a on už nevie čo na mna...sám právnik povedal že je priečny ako malé decko a čo chcel,bude to mať.nerada riešim konflikty, mám z nich nervozitu ale proste sa nedá....
ked prejde toto riešenie, potom uvidim čo na to on- aj ked asi tuším...a opýtam sa aj na to výživné na manželku.
len som si myslela žeje to v tom istom meste kde byvam, ale vraj to rieši zase iný súd- ten kde sme byvali naposledy...to ma dosť straší, lebo právnik kde chodím pozná "svoj" okres a toto by bol problém...no uvidím.zataiľ ahoj

dajna11
8. júl 2010

@monaart prečo by si mala byť jeho rukojemnikom?znášať jeho vyhrážky?čo si niečo menejcenne?treba to riešiť súdom,každemu to padne zaťažkko,ale uvidíšnked bude po všetkom budeš spokojná a padne ti kamen zo srdca.aj ja som tak bola,dlho otálala rozvodom,výživným a pod.ale treba to riešiť a na nič nečakať.

monaart
8. júl 2010

dajna11
díky,presne tak sa cítim..rukojemník, na milosť a nemilosť jeho náladám a pravdepodobne aj jeho "novej"láske.lebo hodinu je dobre a o hodinu ohen na streche...a podobné postupy. od urobil chybu a ja si zliznem všetok hnev, aj ked neviem začo...preto som šla už kvôli tým papierom, aj ked je to vraj skoro....ale to jeho správanie! proste chce všetko podla seba a už sa nedá kam ustúpiť!ešte aj vlastnej mame nadával že sa so mnou baví a chceme sa navšetvovať!!!nevie na koho sa ešte hnevať za jeho chyby....ale aj tak, podla mna sa takto šťastný človek nespráva 😖 ale to je už iná téma. 😒 ahoj

dajna11
8. júl 2010

@monaart no keby si ho opustila ty tak pochopím tie výbuchy hnevu voči tebe,ale takto?aj mne sa stále ex vyhrážal,a ja som skolpoila uší aurobila ako povedal on,až ked mi neotvorila oči detská kurátorka....no to sme už boli po rozvode,jednoducho som si začala klásť podmienky ja a vtedy ked zabadal že sa nedám zastrašiť tak je ticho. jasne že sme sa nevedeli na ničom dohodnuť,hádky boli stále ale ja som sa nedala a neustúpila.jedoducho on zapríčinil že to skončilo,opustil rodinu nie ja,tak prečo by sa mal na mne vyvršovať?

sny
9. júl 2010

@monaart Ako vidím nie som jediná,kto sa tak cíti.zúfalo kvôli mužovi.Môj príbeh je podobný tvojmu.S mužom máme ešte nie 2ročnú dcéru,strašne veľa sa hádame od jej narodenia.Stále je ušomraný,všetko si to odskáčem ja,chvíľu dobre,potom búrka,hádky každý deň,až som mu povedala,že sa rozvediem.Vraj mi papiere podpíše.Čiže žiadna záchrana vzťahu.Včera večer som prišla domov,že okúpem malú,všetky šaty som mala vyhádzané zo skrini.Strašne sme sa hádali,kričali,mala som strach,aj malá plakala,proste som úplne zúfala a celá sa klepem.Zrazu sa oháňa s tým,že chce striedavú starostlivosť,len aby mi ublížil.Návrh mám napísaný,ale požiadam radšej právnika o radu,i keď si to nemôžem dovoliť.
Muž stále očakával,že budem malú nosiť k jeho staroým rodičom,rodičom,nakoľko sme na jednom sídlisku.Keď som tam už jeden deň nebola,vraj kde som bola.Malá má budúci mesiac 2roky,stále má plienky-vraj ja som neschopná-ale on ju ani raz nedal na nočník.Stále ešte nechce rozprávať,nakoľko sme stále so staroými ľuďmi-jeho starký,moja starká.Tak som si povedala dosť a ide sa medzi deti.Tak on teraz príde do piesku za nami a nasilu malú s plačom nesie k prastarým rodičom.To je jediný dôvod,pre ktorý chce malú,ale vživote k nej v noci nevstal,na zmrzku ju nevzal.Keď plače,zavre za ňou dvere alebo sa zamkne v izbe,keď nechce aby tam malá išla lebo je na počítači.
Prepáčte že som sa tak rozpísala,ale je mi hrozne,už mám strach,čo bude keď sa začneme súdiť,ako budem pokračovať a či to psychicky zvládnem ☹ Myslím len na dobro malej,on na pomstu.Tiež chcem požiadat o výživné na seba,vraj môžem len snívať.Poraďte niekto ako sa z toho nezblázniť,keď žijeme pod jednou strechou????

maca793
9. júl 2010

no baby nezávidím vám. ja som si tiež prešla rozvodom ale našťastie hladko. rozviedli nás za 5 minút. O výživné som si nežiadala ale pokým dieťa nemá 3 roky tak výživné môžeš dostať aj ty. Len sa netreba ničoho báť a stáť si za svojím. a o tom nočníku. jednu by som mu vrazila, nie každé dieťa je génius. Moje sa odnaučili, ked mali vyše 2 rokov a tu som. Každé dieťa je iné.
Držím vám palce.

maca793
9. júl 2010

a ešte k tomu, že sa nezaujíma o dieťa ked plače. ja som si prežila svoje. tiež som musela v noci vstávať k dvojčatám, prebaliť ich, nakrmiť, odstať si mlieko. ked som ex poprosila aby mi pomohol len mávol rukou otočil sa mi chrbtom a spal a nezabudol dodať, že ráno vstáva do roboty. ale teraz ked má už inú rodinu je cleý dez seba o terajšie 2 deti sa stará vzorne všade ich berie so sebou aj ženu a ja som si musela všetko riešiť s dvojičkami sama. lekára, úrady, nákupy...

a tak som sa rozhodla po všetkýcm mínusoch, že sa rozvediem. ku koncu ma aj bijával za pravdu ked som mu nedajbože povedala niečo o jeho matke tú nedal vtedy za nič a nedá ju za nič aj teraz. žije s ňou v jednom byte aj zo ženou a 2 deťmi.

juj poštekala by som si aj viac ale nemôžem.

a o dvojčatá sa zaujíma len vtedy ked si má prísť po ne, to je 1x mesačne a nedá im nič navyše len to poondiaté výživné čo mi príde.

sny
9. júl 2010

@maca793 Pravda je žial niekedy krutá.Môj tiež stojí len pri mamičke,tá mu teraz nosí aj jedlo.Je dôchodkyňa,6hodín si odrobí popritom v škole,ale s malou mi pomohla len keď bola v perinke.Teraz,keď neobsedí a behá,ona je unavená,keď potrebujem postrážiť je s dcérou-starou ako ja-v meste,na káve,alebo varí dcérke obed,s malou nebola v živote v piesku.Pred pár dňami si ju prišla zobrať-veď sme len cez chodbu-že za pol hodku ju donesie.Prišli ani nie o 5minút,bo malá bola zlá,robila neporiadok.Aj muž stále hovorí,nech ju stráži moja mama,je vraj mladšia,ale robí na 3smeny.Tak naozaj nechápem,načo tam chce silou mocou malú nosiť,keď ich záujem je len na časy,keď je malá dobrá,o zvyšok sa mám starať sama.On tiež radšej uprednostňuje svoje záľuby:posilovňa,chodiť na hríby,polovačky s otcom,prechádzka so psom,robota pri otcovom dome-za naše peniaze a my sme niekde,neviem...Ani na večeru ma nechcel vziať,vraj je unavený,objednajme si domov,medzi ľudí teda nechodíme,ledva mám kamošky vďaka jeho správaniu.Verila som,že sa to urovná,ale je to stále horšie a ja už nevládzem 😖

maminuska
9. júl 2010

Dievčatá , prešla som rozvodom.
Naozaj ale naozaj sa neoplatí rozčuľovať a hádať sa ešte s manželom. Vôbec sa nedajte zastraši´t tým že vám vezme deti, alebo že chce striedavú starostlivost .
Ja čo som si nervov užrala a stále riešila neriešiteľné a snažila sa dohodnúť a ja neviem čo ešte.
Jediné čo platí na hulvátov je prestať robiť odozvy na sprosté emaily, nedvíhať telefón, dá sa to predsa vyriešit sms, a emialovo, ak je slušný slušne odpoviem ak nie tak ignorujem. Ak ma on ignoroval tak som zaujala rovnaký postoj.
Verte mi , aj ja som mala potrebu mu neustále niečo vykrikovať, potom som absolvovala pár stretnutí s psychológom a povedal : aj key ste si mali ústa zalepiť a ruky uviazať za chrbát, na agresiu neodpovedajte, ignorujte. Tam kde nie je divák nie je divadlo.
sny , zvládneš to. On žiadne papiere podpisovať nemusí, dáš návrh a ide sa.
Ja som sa snažila aj po rozvode , aby sa nejako kvôli detom vztahy utriasli, bohužiaĺ nedalo sa. takže teraz n aslušné emaily odpoviem a ostatné ignorujem. telefon nedvíham, pretože môj ex prejde od normálneho rozhovoru behom sekundy do vykrikovania a nadávania.

monaart
9. júl 2010

dievčatá je mi smutno ked toto čítam. ☹ ved tí chlapi su akoby mali nejaký vírus a šíri sa to z jedného na druhého...tak ma napadlo- kauza -leoš Mareš...príklad ako vyšitý...ale naši "vrajmanželia" nie sú leošM. ani nijaké megastar ale správajú sa tak akoby oni boli páni čo o všetkom rozhodujú...ja som sa po 2 mesiacoch naťahovania ked som chcela vyjsť s čistým štítom, predsa som mala aké také predstavy o chlapovi s ktorým som bola 11rokov!ale nedá sa. viem že teraz to bude boj,ked začne súd a dalsie veci,ale všetci na do mnou krutia hlavou dokedy ešte chcem držať ako ťava! od tehotenstva mu prepínalo z týždna na týžden viac a po pôrode do pol roka- koniec! 1,5 roka som držala všetko a ko to iste poznáte....z lásky a zúfalstva že ho stratíme....ale že on sa zmenil a ked on nechce nech mu to dôjde, ked nás bude strácať"na papieri". lebo ked je to len smsková a mailová vojna, nejde sa s ním a s jeho novou krásavicou dohodnúť.
baby,posielame s chlapcami pozdravy...mám obavy zo súdov a pojednávaní, ťahaníc a pod, lebo sa mi stále vyhráža že som ešte nezažila taký rozvod!!!a pod. ale čo už stratím? ved nás opustil a mna nechal opustenú a samu...
ahojte 😕

monaart
9. júl 2010

@maminuska
presne to iste...aj mne psychologička povedala,jednajte s nim ako s pubertiakom.ved sa zbada. a pravnik mi povedal, ze čo chcel, to bude mať...žial s niektorými sa fakt nedá. ☹

dajna11
9. júl 2010

@sny u každej to je nejaké .....väčšinou máme zlé skusenosti. moja sa z nočniku odnaučila ked mala dva a pol roka a to až ked začala chodiť do školky.a venovala som sa jej,ale jednoducho nočnik ani wc nie!!!!a tiež svokra bola mudra že to musíš takto a takto,lebo jej vnučik to dávno vedel.....nemala som na to nervy!!!tatko tiež mal v paži,zapol tv a bolo. a to že mala nerozpráava....no kamoškin malý je rovnko starý ako moja a moja kecala ked mala rok a on mal vyšše dva roky a nič....bola hovotá,plakala že je nejako postihnutý.....ale rozkecal sa,trvalo to dlhšie.no možno tvoja mala vníma aj tie hádky medzivami,to napätie......moja začala napr.koktať ked sme boli v koncoch pred rozvodom a stále doma hádky a ona bola pri nich,.

sny
9. júl 2010

@maminuska Som naozaj ráda,že existuje toto fórum.Síce sa nepoznáme,ale môžme sa tu rozpísať a čo-to si navzájom pomôcť.Mne to fakt pomáha,aspoň vidím,že v rovnakom čase na inom mieste má ŽIAL niekto rovnaké starosti.Chcem byť silná kvôli malej,začať od znovu a možno raz na toto peklo zabudnúť.Veľmi ma trápi ako sa z nás vytratila láska zo dňa na deň.Nikdy to nebolo ružové medzi nami,hádky sú proste asi v každom vzťahu,ale už ma ten nezáujem prestal baviť.Na to,aby som aj tak bola s malou stále sama predsa chlapa nepotrebujem.Keď on má čas len pre svoju rodinu,my sme až niekde na 10miestom za hríbami,polovačkou,stavbou domu,posilovňou,internetom...Takže zajtra zbalím malú a hurá na kupko nazbierať slnečné myšlienky 🙂

maminuska
9. júl 2010

sny predovšetkým sa ukľudni , venuj sa sebe a malej . nech ta prestane zaujímať muž, tým nevravím aby si mu neprala a nevarila, nikdy to netreba hnať do nejakých exrémov. Jednoduho rob si veci po svojom , nájdi si kamarátky, tráv s nimi čas . Nechaj tomu voľný priebeh , tak pol roka a potom uvidíš. Ak zistíš že toto predsa len eee, tak sa rozveď. Ja som potom robila tak ku koncu, že keď začal ziapať, tak som jednoducho sa zbalila a išla do inej izby, pustila si hudbu a začala upratovať, a utierať prach.
Čím viac mu budeš ukazovať v terajšej situácii ako chceš aby chodil s vami , tým to bude horšie a viac sa bude brániť. Nechaj ho tak , nech sa venuje koníčkom, ty sa venuj zasa svojim a ak sa niekedy stretnete ude to OK. môj ex sa začal zaujíma´t až keď som bola zrazu vyrovnaná a usmiata.
Ale mi to hóooooodne dlho trvalo

sny
10. júl 2010

@maminuska Nie,ja s ním nemám prečo diskutovať,keď onn nemá záujem.Ani ho už o nič neprosím.Mám 25,on bude mať 38rokov,ve ja mu ešte ukážem.Času už bolo počas manželstva dosť,aby sa spamätal,no nič,už mám toho plné zuby.--Ani to nezabralo,že čítal návrh na rozvod-ešte som neposlala,chcela som postrašiť.Tak mi poslala sms,že nech to urýchlim lebo to pošle on.Tak ja som začala s dokazovaním,že si s dcérkou život zariadime samé aj bez neho a budeme šťastné.napr.dnes som ju vzala sama na kupko autobusom-i keď on má auto-a bola som konečne šťastná,lebo malá sa mooooc tešila z vodičky.Aspoň som na pár hodín prišla na iné myšlienky.Aj teraz pred chvíľou prišiel domov od rodičov,čo byvajú oproti,zavrel sa v druhej izbe a je ticho.Tak si myslíš,že mám chuť žobrať o tú trocha lásky a pár chvíľ sťastia,keď potom to zase bude rovnaké?Som mladá,neprepasiem svoje najlepšie roky na niekoho,komu na mne už riadne nezáleží... ☹ ☹ ☹

dajna11
11. júl 2010

@sny obdivujem ťa,ja by som na takú ignoráciu asi vybuchla ako sopka. určite by som však s takým človekom nebola ani chvilu.

maca793
12. júl 2010

no konečne mi je tu niekto kto mi sadol v tejto téme. veľa žien ma odsudzuje. vraj som bola hlúpa ked som sa rozviedla mala som to vraj pretrpieť, aj s ex svokrou udobriť si vzťahy a pod. vraj som bola strašne tvrdohlavá že som všetko riešila rozvodom.

ale mala som radšej žiť v manželstve, kde by vládlo napätie? bitky? ... a sex na udobrovanie? to nie.
spravila som len to naj pre seba a deti. deti ho berú ako kamaráta, máme to aj na papieri od detskej psychologičky,. pred 2 rokmi som chodila s dvojčatami k psychologičke, lebo po návrreto od neho bývali dosť smutné, plačlivé a 2-3 dni nekomunikovali. ked sa s nimi psychologička rozprávala a urobila posudok, tak sa prišlo na to, že ho berú len ako kamaráta ale aj to ako toho podradnejšieho, sú na mne "závislé", zle znášajú odlúčenie odo mňa, trpia u neho na návšteve po duševnej stránke...

a k tomu ma dal na súd, že mu nechcem dávať deti, že mu ich odopieram.... ale neuspel vôbec. nedosiahol s tým nič len to že musel zaplatiť poplatky za právnika. 😀 😀 😀 😀 😀

a ked som mu to vravela a ukázala posudok od psychologičky tak ju poslal do p.....
😠

a veci ktoré sa týkajú detí neriešim v poslednom čase vôbec. nedvíham mu telefon, takže komunikuje len s deťmi ked im poviem aby zdvihli. lebo ked na neho pozriem je mi z neho zle. stále z neho páchne alkohol ked príde po deti alebo ich donesie ako minulú sobotu, ked boli na pláži. chúdatá deti, nemohli sa mi ani pozdraviť ked ma videli báli sa. 😢 toho čo im povie. sila čo?

som zvedavá čo im dá teraz ked pôjdu do školy. bude im treba pokupovať nové veci. som zvedavá ako bude reagovať na zoznam ktorý mu dám do ruky. 3 x mi ho hodil do hlavy že on veci deťom nebude kupovať že mi dáva dosť vysoké výživné a aby som sa o to postarala ja. takže všetka starosť o školu ostala len na mne a mojej mame.

zase by som tu rozpísala veci , ktoré ma ťažia na srdci.

dajna11
13. júl 2010

@maca793 prečo ťa pre boha odsudzovali koli rozvodu? aj moja suseda bola mudra,vraj všetky sa rozvádzaju....asi je to moda....a ked nedávno podalaa o rozvod ona len som sa usmievala...tiež alkohol.....no ja somhned tvrdila že nieje to moda,jednoducho s človekom ktorý všetko prepije,nieje na neho spolah a nedonesie žiadny prijem domov...nieje prečo žiť.zistila to aj ona......na čo taký chlap? to asi aj ona chcela byť moderná? 🙂 ja nikoho neodsudzujem lebo nik nevidí do mojej domácnosti a tak nik nemá to právo ma sudiť za to čo som urobila,či to bolo správne či nie......nik s nami nežil tak nik nevie ako to bolo.

monaart
13. júl 2010

maca,dajna, maminuska a dalsie...
ja sa tiež toho obávam, aj mne každy hustí do hlavy aká je to móda sa rozvádzať.
ja to nechcem, ale ked vidím ako sa postavil k veci ako chudák, opustil ma aj deti,že odopiera peniaze aj nákupy, a klame za to že on zdrhol?čo mám robiť. len sa zmieriť s tým že sa onedlho zaradím k skupine"rozvedené"

maca793 - ako sa majú dvojičky?moji su hrozni...presne zacali byt plačlivejši, zase horsie spávaju...ako vypadalo vysetrenie u psychologičky? malí majú len 2rôčky a nekomunikuju vela-teda nehovoria, len sa plašia ,behaju,alebo blbnu...
oni maju muža radi, menší ho zbožnoval ked bol bábetko...ale teraz su z toho velmi popletení....a tazko to znasaju-tie presuny a zmeny.chcem aby boli aj s nim, ale je to na nich veľa.on nepije, je na nich fajn, tá nová...neviem ako, asi sa snaží, ale poznam ich,je s nimi veeeela roboty. neviem čo by bolo pre nich najlepšie.sama som v koncoch a to som "MagorPdg."s vlastnými je to najťažšie... 😒

maca793
15. júl 2010

monaart
dvojčatá sa majú super len niekedy mi pripadajú že vlastne nie sú ani sestry ale čo už. niekedy sú zase strašne zlaté.
ja som bola s nimi aj v 2 rokoch u psychologičky a vtedy mi povedala že je to ešte skoro na to aby stanovila diagnozu. vraj v neskoršom veku.
výsledok som opísala predchadzajúcom príspevku.

ja si už ostatných ani nevšímam, tu ma berú ako poslednú k.... ktorá dá každému ked na to má chuť. to je blbosť. súdiť ma len preto že som ostala tehotná s ex partnerom a ten ma nechal ked som bola v 4. mesiaci.

a tie reči, ked príde k nám sused a zdrží sa tu 2 hodiny pri káve. to si už nemôžem ani pozvať návštevu?

ale mne je to jedno len ja viem čo sa tu robí nie?

sny
18. júl 2010

@maca793 Je to naozaj tvoja osobná záležitosť,že koho si pozveš do vlastného bytu.A čo koho do toho,že i chlapa,si predsa rozvedená,o deti sa staráš,tak sa na ostatných zvysoka vykašli.Niektorí už naozaj nevedia čo od dobroty a zbytočne si berú iných do úst,namiesto aby sa pozreli sami na seba alebo svoju rodinu.Si mladá,je logické že potrebuješ aj chlapa,veď nie si jediná.Držím palce,kašli na okolie,mysli len na tých čo ti naozaj prajú... 😀

monaart
9. sep 2010

maca793
maca ak si spomenies....
uz sme mali 1.pojednavanie a bolo to na nervy,ale drzala som sa ako sa dalo...
muz prisiel ako farjer nahodeny cely od halvy po paty v znackovom obleceni....vykrucal sa ako had na veci okolo penazi a ake on ma strasne vydavky,,,ale sudkyna ho par vetami zrusila a nepochodil velmi. dokonca mi par poznamok prislo ako ironicky myslene na neho...chudacik ako on nebude mat z coho platit apod...predlozil zaklad platu a ona ho odstavila ze to sa nerata...ale celkovy zarobok a ten bol sakra vysoky...
len sa vyskytla jednavec...kedze ziada deti 3 vikendy po sebe deti od piatku do nedle veceraja samozrejme nesuhlasim!!!tak si dali predvolat aj tu jeho fuchtlu...tak tam nabuduce dokvitne abude isto trepat ake su nase deti vyrovnane a usmiate cely den. ved to kazdy rodic vie ze 10 min nereve ziadne decko cez den ako to tvrdi on!!!ako to prebiehalo u psychologicky. mne to odmietli urobit a na sud mam nabuduce doniest spravu...tak neviem co tam poviem? ☹
proste nesuhlasim sa takou dobou navstev a nech sa aj na hlavu postavia! inak ta jeho vysvitlo ma dieta a bola vydata ale decko nezije s nou...som zvedava co bude tvrdit ze preco? isto mojho obalamutila aka je chuderka a teraz si moje deti chce privlastnit- ked mi uz muza odlakala....aby si napravila to co si asi posra----a niekedy.
ahoj.

maca793
10. sep 2010

@monaart
no to je vrchol drzosti mne teraz ex volal že bude 3 týždne pracovne mimo, takže deti si príde zobrať niekedy v oktobri
no čo je to za človeka že mi takto klame? dobre viem že išiel s rodinkou aj s materou na dovolenku k moru do chorvátska. tak to bolo aj minulý aj predminulý rok a ked som mu povedala že prečo nezobral aj moje deti tak mi na to povedal že on to neplatil. aká smola že som mu neuverila, aj teraz ked mu poviem že bude treba deťom dokúpiť veci do školy od oblečenia po zošity... tak mi na to povie ako pominulé roky že on nemá peniaze aké úbohé ale na dovolenku ísť môže. chudák.

príjem v jeho rodine je okolo 1500 eur, žije s matkou v jednej domácnosti. no nepovedala by som nič keby mal vlastné bývanie, kde by musel platiť všetko sám a stravovať sa ale takto platí všetko matke ako to bolo ked som bývala tam u nich 6 mesiacov. pred 10 rokmi si pýtala na mesiac 8000sk, a nám neostalo nič. dokonca som si musela kupovať stravu ja lebo to čo ona kupovala som nejedla a dobre vedela že to nejedávam. ani na výbavičku mi nedala ani korunu. no škoda reči o tom hovoriť. ale držím ti palce ja mám teraz taký problém z výživným dala som si na zvýšenie pre kajku, no keby som to tu chcela rozpisovať tak to by bolo na 4 strany.

monaart
11. sep 2010

@maca793
ahoj macka verim v tvoje rozcarovanie,koho by to nevytacalo do vyvrtky???stale sa mu prisposobovat aj ked je prec...
kludne mi napisaj IP,aby si sa nemusela takto rozpisovat...ale hnusni su riadne....ti chlapi.ved som ti pislala,aj moj sa ohana, ze chudak akoby platil ziadane vyzivne?a sam nahodeny ako chodiaca reklama na obchodny Europu v BB... 😕
a vies,napada mi, predtym ako sme sa este akotak bavili 1.mesiac s nim...mi hovoril, ze ved keby som ostala s detmi v "nasom"byte aj najom by platil a nakupy a na malich by chodil kukat....a napada mi...ked teraz na sude hovoril ze asi 70€ plati "hentej" co je snou najom a este nakupy...tak to by ako asi chcel platit? no neviem neviem, ale ak takto zmyslaju a pocitaju obchodaci v nasich firmach, cudujem sa ze este neskrachovali... 😒
On ma teda prijem cca teraz ked to minimalizuje kvoli sudom 700€ a ta jeho tiez,takze dvaja maju pekny prijem.dobre si to chlapec zariadil,nie???
napis IP.ak budes chciet,rada pokeciam....boze ved to je na nervy 3 deticky a sama a este ti takto klame!fuj. 😠

maca793
27. sep 2010

ahoj dakujem za to aké mám deti 😀
ako sa máte? ja som zase po ani nie mesiaci chorá nádcha ide ma poraziť nedá sa mi ani pohnúť a som rada ked ležím alebo sedím tešie mi z nosa ako z kohútika nevidím ani na špičku nosa nevidím ani na onitor a tak píšem po pamäti ozvem sa ako mi bude lepšie pa