• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Právne vysporiadanie BSM. Ako bude súd postupovať?

9. mája 2016 
Ahojte, vie mi niekto poradiť ako zruším BSM počas manželstva?
7. apr 2015 o 12:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ludmila1982
Podľa toho, aké dôvody na to máte. BSM sa nedá zrušiť len tak.
7. apr 2015 o 15:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobrý deň,prosím vás ak som odišla od manžela....on má exekúcie a majetok na seba žiadny...môžem zrušiť BSM? ačo v prípade,že na jednej pôžičke som ako spoludlžník,on sa síce zaviazal ju splácať,ale nesplácal,teraz mi zablokoval exekútor účet....ako ďalej? je možné pri zrušení BSM zbaviť sa tejto exekúcie? ďakujem
4. máj 2015 o 14:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobrý deň, prosím vás o názor: vyzerá to tak, že smerujeme k rozvodu. Vlastníme byt, kupovali sme ho pred sobášom, vlastníme ho na 1/2. Brali sme ho na hypotéku, ja som dlžník, on spoludlžník. Okrem toho sme vtedy brali ešte 1 úver, ten je iba na mňa. Ako sa bude byt a pôžičky riešiť? Chcela by som zostať v byte bývať. Počas manželstva vyplávali na povrch manželove staré dlhy - netušila som o nich. Narobil ich predtým ako sme sa spoznali ... Platili sme ich zo spoločných peňazí. K niektorým mám podklady - listy od exekútora, upomienky z banky, splátkové kalendáre. Mnohé už zrejme stihol zničiť - keďže sú už splatené ... Bude sa na to prihliadať? Ďakujem pekne
29. máj 2015 o 21:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Hypo aj vlastníctvo sa rozvodom nezmení. Ostatné pôžičky závisia aj od účelu použitia. To, čo bolo zaplatené za jeho staré dlhy spred manželstva zo spoločných peňazí, sa delí na polovicu.
30. máj 2015 o 01:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@draik druhú pôžičku sme brali lebo nám neschválili takú hypo ako sme potrebovali. Teda bola použitá na kúpu bytu. Mňa by zaujímalo ako sa bude deliť byt a hypo. Ako sa to bude vyplácať ...
31. máj 2015 o 11:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@neviemakodalej
Byt sa nebude deliť nijako, keďže nespadá do bezpodielového spoluvlastníctva manželov. Čo sa týka hypo, samotný rozvod nemení nič na Vašom postavení dlžník/spoludlžník z úveru voči banke. Na prípadné zmeny je potrebný súhlas banky.
31. máj 2015 o 22:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mam s maNžELOM ZRUšENé BSM. Ma dlhy ,exekutor mu sťahuje výplatu a ostáva mu len na zivobitie. akzomrie jeho deti zdedia jeho dlh.Comožu urobit, možu odmietnut dedičstvo? tým dlhy skončia?ak neodmietnu budu platit do výšky majetku,tak to píšu ale koho maJETKU,Manžel nič nevlastní.dakujem
11. jún 2015 o 11:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Teraz som zistila, že môj muž si zobral ďalšiu kredittku a už má na nej vyčerpanú sumu skoro 1300,00 €. Neviem na čo to dal, nechce mi povedať, vraj vyplácal staršie dlhy. Vtedy mi ale povedal, že ich vyplatil.. Ako vyplatil, veď si iba zobral nový a drahší ... Našla som mu schované výpisy, postupne si vyberá každý mesiac nejakú sumu, dlžná suma stále rastie. Z tých výpisov vidieť ako vyberá. Vyberie 20 € P za poplatok 4,5 € Podľa mňa je to choré.Pýtala som sa ho či to spláca, že vraj áno. Vyskočil na mňa, že čo je to za dementnú otázku. Že to nie je veľa... Za posledných 7 rokov sme posplácali jeho staré dlhy asi v hodnote 10000,00 €. Všetko to boli nedoplatky do socialnej, zdravotnej, vyčerpaný debet na ktorý "zabudol", nesplácaná pôžička v nebankovke .... Už som si myslela že je pokoj a teraz toto. Ja už na to nemám nervy. Celkovo už mu neverím ani nos medzi očami. Stále ma len klame a zahmlieva. Na nič sa nedozviem priamu odpoveď. Nech robím čo chcem. Veľa ráz som sa ho po vyplatení nejakého dlhu pýtala, či ešte niečo zostalo. Stále bola odpoveď že to bolo všetko a potom po nejakom čase zase niečo staré vyskočilo. Najhoršie na tom je, že upomienky mu chodili ešte na starú adresu k rodičom. jeho matka mu to preposielala za mojim chrbtom. Dlho mi to zatajovali. Normálny rozhovor nezaberá, on si myslí že je to v poriadku. Tie ktoré ste niečo podobné zažili, je toto dôvod na rozvod? Už nad ním vážne uvažujem, nechcem sa nechať pripraviť o strechu nad hlavou. Už sme mali 4 krát exekútorom zablokovaný byt, účet v banke mal blokovaný viac krát. Neviem či môže byť gambler alebo niekoho má ... Domov chodí z práce normálne, nefláka sa, ale to nič nemusí znamenať. Máme 3 ročné dieťa, splácame hypotéku na byt, neviem ako ďalej. Bojím sa že sa zase zamotá do dlžôb. Čo mám robiť? Je to dôvod na rozvod? Môže sa taký človek spamätať?
8. júl 2015 o 13:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobrý večer. Viem, že sú tu samé mamičky, ale potreboval by som radu aj ja. Je to možné?
24. sep 2015 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Slobodný som si postavil rod. dom. Našiel som si ženu, neklapalo nám to. Rozviedli nás. Ex zostala bývať v dome. Po roku sme sa znovu zobrali. No bol to omyl, tak sme sa rozviedli. Teraz si ex pýta 30 000eur. Dom mám v osobnom vlastníctve. Mám naň hypotéku do dôchodku. Za manželstva sme nadobudli nábytok a dve autá, motorku. Vedeli by ste mi poradiť na čo má ex nárok? Ďakujem za každú odpoveď.
24. sep 2015 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@johno
Na polovicu majetku, ktorý ste nadobudli počas manželstva a na polovicu splátok Vašej osobnej hypo, ktoré boli platené počas manželstva.
24. sep 2015 o 22:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ďakujem, a ešte by som sa chcel spýtať. Má nárok aj na polovicu splátok z prvého manželstva? My sme sa zobrali po troch rokoch rozviedli, potom po roku znova zobrali a znovu po troch rokoch rozviedli? BSM nebolo. Má nárok aj na majetok z prvého manželstva? Ďakujem za odpoveď.
25. sep 2015 o 23:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol upravený adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od pôvodnej témy".
28. okt 2015 o 01:37 • osayande12345
Ahojte, snáď je tu j nejaká právnička, alebo niekto kto sa vyzná, kto by mi poradil v mojej situácii. Máme s bývalým manželom vo vlastníctve 1,5 izbový byt ktorý sme kúpili spoločne. ja som sa z neho pred rokom spolu s našou 15 ročnou dcérou odsťahovala ku známym, on sa druhý krát oženil a čakajú so svojou druhou ženou dieťa - bývajú v tom našom byte. Podala som návrh na vysporiadanie BSM, chcem využiť to, že sa v čase kúpy nášho bytu predal byt ktorý som vlastnila spolu s rodičmi a dostala som z neho sumu skoro rovnú cene toho bytu ktorý sme kúpili, teda sa akoby kúpil za moje finančé prostriedky. Tú sumu som mala na svojom účte, avšak keď sme kupovali byt, peniaze išli z účtu môjho manžela (lebo hlúpa som mu ich dala) rovno kupujúcemu. Teraz on odreagoval na návrh tým, že byt sa kúpil z jeho peňazí, ktoré mal on vtedy na účte a že to boli jeho našetrené peniaze. Nemám tušenia ako bude súd postupovať vzhľadom na to, že ja mám v opatere našu dcéru, ale on so svojou novou manželkou čaká dieťa, bude mať ona a ich dieťa nejaký nárok na byt? Je objektívne nejaká šanca, že by mi byt prisúdili? Ak by súd určil že byt je na polovicu (lebo sme obaja na liste vlastníctva), kto by mal koho vyplatiť? Ďakujem za každú pomoc :frowning2: :frowning2: :frowning2:
4. apr 2016 o 16:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Manžel zrušil spoločný účet a založil si iné účty mne nedal na žiadny účet dizpozičné právo,
máme manželstvo BSM , mne peniaze z dôchodku nestačia na lekárské služby. Ako získam dispozičné právo na účty?
8. apr 2016 o 14:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ak bola vytvorena zivotna poistka pocas manzelstva,ale vytvoril ju manzel bez manzelky,ma na nu narok aj ona ak bude vyplacana uz po rozvode?
27. apr 2016 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievčatá nevie niektorá poradiť právnika na BSM po rozvode? Ďakujem.
30. apr 2016 o 09:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Poprosila by som radu.... s manzelom ak sa rozvediem dom kupoval sam na hypo uz sme vsak spolu zili viac rokov chcel by mi nechat dom aby som s detmi nemusela odist aby nemali zmenu atd atd som vsak na materskej je nejaka moznost aby mi to ostalo a on tam nefiguroval? Na dom Je hypo mala by som ju z coho platit ..... len prijem moj je materska teraz
9. máj 2016 o 11:55  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok