Prispievanie do rodinného rozpočtu, aj keď som už osamostatnený

andy3322
11. dec 2017

Dobrý deň, poprosil by som Vás o názory na nasledujúcu situáciu.

Som študent vysokej školy, ktorý okrem študovania taktiež pracuje na polovičný úväzok. Doma už nežijem ale žijem s priateľkou v podnájme, ale i tak prispievam doma na rodinný rozpočet 100 EUR mesačne a navyše nechávam aj cca 100 EUR výživného pre mňa. V domácnosti teda žijú moja matka a jej bratranec, obaja bez práce, matka čoskoro pôjde na dôchodok a jej bratranec je na polovičnom invalidnom dôchodku. Doma však majú názor že dávam málo peňazí, že by som mal dávať ešte viac, no podla mňa dávam na pracujúceho študenta, ktorí ani nebýva s nimi v jednej domácnosti dosť. Či sa mýlim ?

Ďakujem pekne za odpovede.

xxxkatka
12. dec 2017

@lillystranska matka ho predpokladám mala dobrovoľne a dobrovoľne sa starala. On už zjavne cíti nedobrovoľný tlak na svoju peňaženku.A tam je problém. A ja som strašne alergická na slová veď rodičia sa starali, musíš byť vďačný,nápomocný, dotovať...A čo to dieťa im držalo nôž pod krkom keď si ho robili?

mihula
12. dec 2017

@skyahiah a ja na zamyslenie iba tolko.Ak si clovek ktorý pracoval 38rokov a do fondov odvadzal nemale peniaze požiada o skorsi odchod do dochodku/1rok viac nemožes/dovod može byt rozny,prisiel o pracu,je zdravotne nie najlepsie,jemu ten dochodok daju,hoci pokratia a si predstav on sa nesmie zamestnat,pretože by mu dochodok vzali,pýtam sa je toto ok?A urcite nikomu chorobu naprajem a už vobec nezavidim.Chcela som poukazat na diery v zakone

sueevelynka
12. dec 2017

@andy3322
Mladý muž spýtaj sa svojho svedomia .To ti dá odpoveď ,či robíš správne alebo nie.Či robíš dosť pre svoju mamu alebo nie.

kassandra25
12. dec 2017

@lillystranska lenze on neprispieva, ale zivi matku a jej bratranca. Ty zivis matku a jej bratranca? Nadavaju ti, ze im davas len dvesto eur mesacne, ze mas davat viac? Chodis do skoly na denne studium a pritom makas v praci zrejme cez noci alebo vikendy a to ucenie netusim kedy sa ucis, ked musis stale makat, aby si sa vobec uzivila???? A byvas s priatelom na posratom private a nie vo vlastnom? Ucis sa tak dobre, ze dostavas este aj stipendium, lebo kazda koruna ti je dobra? Vsetko sa zhoduje s tebou? Az potom sa ozyvaj, dobre!

sueevelynka
12. dec 2017
sueevelynka
12. dec 2017

Nie .Ja makám od svojich 17.Mákam toľko koľko potrebujem a uznám za vhodné.A nepouživam škaredé výrazy.To sa nepatrí.

obsadenemeno
13. dec 2017

@sueevelynka ty si aj lilystranska? Odpovedas z nespravneho nicku, btw..... 😨

adela34
13. dec 2017

ja som prispievala,len ked som zila s rodicmi v jednej domacnosti, ked som sa osamostatnila, uz nie, to by odo mna ani nepytali, ani ja by som od svojich deti nepytala peniaze, ked uz sa osamostatnia a budu zit svoj zivot vo svojom

sueevelynka
13. dec 2017

@obsadenemeno nemam dôvod byť lilystranska.

obsadenemeno
13. dec 2017

@sueevelynka ja len ze odpovedas kassandre a ona pise lily..... 😉

kassandra25
14. dec 2017

@sueevelynka a davas matke zijucej s bratancom 200 eur,ze? Si v kozi toho studenta

lila69
14. dec 2017

@andy3322 si velmi dobrosrdecny clovek, a to tvoja mama zneuziva. ☹ Ak jej chces pomoct, tak potravinovym nakupom, energie doma neminas, nevidim dovod.
Snad keby si mal penazi, ze nevies co s nimi, ale ty si STUDENT NA DENNOM STUDIU!!! Ona by mala zivit teba, nie ty ju, o bratrancovi ani nehovorim. 😨
Tvojmu otcovi by sa tiez nepacilo, keby vedel kde koncia jeho peniaze...on ich posiela tebe, nie mame.
Obdivujem tvoju priatelku, toto by vela zien netolerovalo.
A este ked ti do sopliakov nadava...a ze ich sopliak zivi, im nevadi?
Neviem kde mama byva s bratrancom,ale ako to naozaj nie je hladovala dolina, praca sa najde, len kym ich ty zivis, oni robit nebudu...
Mysli na svoju buducnost, a nenechaj sa vyuzivat.

kylienka1312
10. jan 2018

ja hlavne nechápem, prečo sa prizivuje aj ten bratranec ... a neviem aky byt mama resp ty platis, ale ak nemam peniaze - vezmem ten najmenej financne narocny ... To ze ty platis, je viac nez obdivuhodne, kiez by kazda zienka vychovala takeho mladeho muza ...mas moj obdiv ...ale vcelkovom meritku, davas podla mna celkovo privela ...