Rodičovský príspevok. Ako z neho vyžiť?

kubankakubanka
3. mar 2009

Mňa by zaujímalo či sú aj maminy ,ktorím bohato stačí rodičovsky príspevok,ktorý je podla mna na dnešnú dobu velmi biedný ked si spočítam výdavky na dieťa s tým spojené.
Ci vobec existuje nejaká rodinka ,ktorá v pohode vyžije?
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Lebo očividne sa nám štát nechystá viac pomáhať!!!
A pritom chcú aby sa rodilo viac detí,myslia si, že jednorázovy príspevok vytrhne rodiny z biedy!
Ved ,len blby kočiarik stojí pomaly viac ,ako auto!!!!!mysím staršie 😀

jarus1
5. mar 2009

AHOJTE, aj ja sa chystám po polroku do práce....kde máte detičky? ako to znášajú? načo sa mám pripraviť?

alica147
5. mar 2009

jarus ja mám malého doma a chodí k nemu moja mamina čo je super. priprav sa na to , že prvé dni budú pre teba ťažké v tom, že malinká ti bude stráááááááášne chýbať, prvé dni som preplakala ale potom som si postavila tak, že proste inak to nejde a už to neriešim že som ešte mohla byť s malým doma.funguje nám to dobre a to ešte stále okrem desiatej a obeda malého kojím 😵

jarus1
5. mar 2009

mamina má živnosť alebo si prišla o RP? no plakať budem, to si viem predstaviť. AK NEZoženiem nikoho vhodného, asi budú na rade jasle, dosť sa toho bojím

alica147
5. mar 2009

ja som nastupila do roboty ešte v decembri oficiálne len som mala celý dec dovolenku takže my sme po starom ešte o RP neprišli a ani mamina nemusela mať živnosť
mám zmapované aj jasle a keby musel tak by išiel, jasličky maju aj vela pozitív, neboj malinká si rýchlo zvykne, detičky su prisposobivé

jarus1
5. mar 2009

mám pracovnú dobu od pol ôsmej do štvrtej...ved je to celý den bez nej...už teraz mi je do plaču ☹

alica147
5. mar 2009

ja od siedmej do tretej a tiež to tak vnímam že celý den ale utešujem sa že to bude teraz na jar a v lete lepšie
inak to žial nejde tak mi ine nezostalo ako prisposobiť sa danej situácii 😖

habibi78
5. mar 2009

baby, ja vás fakt obdivujem.... 😉
nerozumiem, prečo je rodičovská dovolenka tri roky, ked si polovica žien už od pol roka musí hladať prácu??? je to nastavené nejako divne..... hlavne pridávajme cigánom ved je kríza...... 😠 😠 😠
a to že otcovia rodín prichádzajú o prácu, ženy sú na materskej, kto to má finančne utiahnuť? nad tým sa nikto nezamyslí...... 😠 😠 a potom sa cudujú, že sa rodí menej detí.....
ja chcem ostať na materskej štyri roky, ale je ťažké a smutné ak matka musí opustiť svoje dieťa kvôli financiám.... 😔
hlavne že sa tá koza Tomanová ohána, čo všetko ona robí pre mladé rodiny...... 😠

dinduska
5. mar 2009

habibi uplne suhlasim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😠 😠 😠

kubankakubanka
autor
6. mar 2009

ahojte ,mate pravdu je smutné ,ked matka musí isť do prace od maleho babätka ,ktore potrebuje byť čo najviac v blízkosti rodičov a hlavne matky ,aby,sneho vyrastol sebavedomý ale zaroven citlivý človek.A to preto lebo bez penazí v dnešnej dobe ťažko vyžijeme a preto maminky chcú či nechcu idu do práce,lebo účty a všetko ostatné nik za nas nezaplatí.

Dinduska :. ano suhlasím byť ciganom je vyhoda .aj bývanie by sme mali zadara byt tak cigán hmm ,alebo róm 😀
A pani tomanova nie je žena na spravnom mieste to teda určite.

Ja som na materskej 5 rok za pani Radičovej aspon sem tam narástol príspevok ale momentalne sa mi zdá že to už dlho stagnuje hoci naklady na život rastú.

susik77
6. mar 2009

ja som aj uvaz. vratit sa na pol uvazku do prace ale kedze tu nemame svokrovcov ani rodicov tak sa mi to neoplati. sukrom. skolka al. jasle by ma vysli dost draho a do obyc. malu zoberu az od 3 rokov.
myslim ze sa to oplati len tomu, kto ma zadarmo al. velmi lacno opatrovanie.
ako to mate na slovensku teraz s opatrovanim deti?ze napr. aj babicka musi mat zivnostak?

jahodka11
6. mar 2009

susik, mne keby sa dalo, pojdem rada na polovicky uvazok...a maly bude od 3-rokov v skolke...ale u nas prakticky polovicny uvazok nefunguje a kedze nechcem este druhe dieta, asi mi nic ine neostane...len otehotniet... kedze by som chcela byt doma a venovat sa rodine a malemu....aj ked bude v skolke...ale nemyslim si, ze ma nebude potrebovat.... ved vsetky viete, co tym myslim... a maminy, ktore isli po pol roku do prace, obdivujem....a je mi smutno spolu s nimi, ale je mi jasne, ze to urcite velmi dobre zvazili, kym sa takto rozhodli.... 🙂

daisy33
6. mar 2009

je to fakt bieda. ked bol clovek zvyknuty na plat urcity standrard a teraz pri dietati je viac vydavkov a prijem nizsi. este stastie, moj manzel si nasiel lepsie platenu robotu, tak nam to vychadza. povodne som myslela ze pojdem robit po 6 mesiacoch, ale sa mi to potom zdalo strasne skoro, bolo by mi smutno a ked nam to vychadza sa neponahlam. ale premyslam, ze ked bude mat mala asi rok a pol tak by som sla na pol uvazku, moja mama je uz na dochodku a casto je u nas, takze opatrovatelku by som mala.

ninimimi
7. mar 2009

Ahojte! Aj mna táto téma chytila a súhlasím že z rodičovskej sa vyžiť nedá. No podľa mna štát má na nás peniaze ale radšej ich investuje niekam inam.Mám pocit že deti si tu už nikto neváži.Keď tento hrozný štát dokáže naškrabať peniaze pre tých ktorí prišli o prácu, tak nechápem prečo nemá niečo aj pre matky.Ja už tomuto systému nerozumiem.Asi sa budem musieť vrátiť do práce, kde ma koli kríze vykopnú a potom možno dostanem viac.Je to bieda, že si nás nevedia oceniť.Chcela by som aby si to vyskúšali .

horallka
4. dec 2010

No my, čo máme manželov a partnerov, ktorí zarábajú-ešte ako tak vyžijeme, ale slobodné matky na materskej, tak to si ani v najbujnejšej fantázii neviem predstaviť, ako tie vyžijú.