Rodičovský príspevok. Ako z neho vyžiť?

kubankakubanka
3. mar 2009

Mňa by zaujímalo či sú aj maminy ,ktorím bohato stačí rodičovsky príspevok,ktorý je podla mna na dnešnú dobu velmi biedný ked si spočítam výdavky na dieťa s tým spojené.
Ci vobec existuje nejaká rodinka ,ktorá v pohode vyžije?
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Lebo očividne sa nám štát nechystá viac pomáhať!!!
A pritom chcú aby sa rodilo viac detí,myslia si, že jednorázovy príspevok vytrhne rodiny z biedy!
Ved ,len blby kočiarik stojí pomaly viac ,ako auto!!!!!mysím staršie 😀

jonatanka
4. mar 2009

buchova na Tomanovu je skoda kazdeho slova, ja ked ju v Tv vidim radsej to prepnem na iny kanal, ona co slovo to perla ☹

bzucinka2
4. mar 2009

buchova a ty ako slobodna matka nedostavas aspon nieco navyse??? 😠 tak to je uz fasa 😠 😠 😠

inak v tom irsku mate aspon vysoke pridavky na dieta, ale tych nasich tusim 540 sk cize 18 euro je nam uplne na prd, ty dostanes pridavky vysoke ako nas rodicovsky prispevok 😒

bzucinka2
4. mar 2009

ja som doma este stale, h oci sme uz tiez zvazovali navrat do prace, ale chceme este dalsie, tak by sa v praci nepotesili, ze pridem len na par mesiacov a nehovorim o tom, co stoja jasle ☹

amarelka
4. mar 2009

mna by tiež zaujímalo ako to vyrátavali, že by sa malo dať z toho vyžiť ☹ mne príde materská, a do týždna ju nemám a to som nekúpila všetko čo je potrebné, ale našťastie nie som na dieťa na sama, inak si ti neviem predstaviť, 😒
bzucinka k tým jasliam..no to sa vyplatí, len ked je dobre platená práca, inak by človek robil len na jasle a jedlo a aj tak by nevyšiel 😔

garronne
4. mar 2009

neviem, ako je to inde, ale u nas stoja jasle aj so stravou 3500 SK,takze sa to da. a stat na to prispieva po novom 80 percent.

telinka
4. mar 2009

kubanka...kazdemu sudnemu cloveku je jasne ze sa z toho vyzit neda...a ten tvoj dodatok ze ci bohate vyzit...trochu trapne 😖 neviem ci sa vam ulavi ked zakladate tieto temy kde sa stale stazujete ,aj tak s tym nic nenarobite a stale sa v tom prplat a naplakat to tiez nikomu nepomoze...ked vas to tak zaskocilo mali ste si to zistit pred tym nez ste sa rozhodli pre dieta a nie teraz plakat nad rozliatym mliekom 😒

mataaaaa
4. mar 2009

ja som sa snazila, aby mi to vystacilo aspon na 3tyzdne, ale bol to marny pokus. ani nie do 2tyzdnoch ani slichu ani chyru po materskej. fakt by som chcela vidiet, hentich co maju polmilionove platy ci by vyzili z 5420sk.. lahko sa hovori ludom co zarabaju take peniaze za nic. a hlavne ze buducnost je v nasich detoch...

dadulik
4. mar 2009

tak, ja kebyze nemam muza, tak byvam asi s malou pod mostom, chodime hole a hladne 🙄
a to moj muz nezaraba bohvieco, tiez mame co robit, aby sme od vyplaty k vyplate vyzili ☹
na tomanovu ja nemam pekneho slova, a osobne kebyze ju stretnem, tak na nu naplujem 🙄

lasicka_
4. mar 2009

telinka tebe sa neulavi, ked mozes s niekym zdielat podobne trapenie?a keby sa vsetci rozhodovali mat dieta podla vysky rod. prispevku, tak by boli na Slovensku uz len cigani...

telinka
4. mar 2009

lasicka , ver ze mne sa neulavi , tiez som mala prve dve ked sme stavali dom a zili z "ruky do huby" tazko sa nam dychalo , ale vzdy som sa snazila na vsetko pozerat pozitivne , podla mna taketo vecne stazovanie sa a nadavanie na niekoho cloveku vela energie neprida.... ale to je len moj nazor 😎

zuza.m
4. mar 2009

ja som sa ani nestačila divit ked mi matersku vyčislili ešte menšiu ako rodičovsky prispevok. 😠
tak že som dostavala ešte menej ako taka ktora nepracovala pred porodom. 😔

cora73
4. mar 2009

Ahojte baby,ak mozem,tak sa pridam,mna uz dlhsie zaujima,kde sa zamestnam po skonceni materskej-pretoze u zamestnavatela som robila na dobu urcitu-a ked dam dieta do skolky,ktory zamestnavatel ma pracovnu dobu do cca 14.30,aby som stihla prist pre syna do skolky ? Pojdem robit upratovacku? Ved dnes vsade chcu,aby clovek robil od vidis do nevidis,a uplne ho chcu vyzmykat! byvam pri Pezinku,a ak sa mi podari najst pracu az v Blave,tak nemam sancu prenho dojst..Aj keby bola na smeny,tak zase odchod z domu rano asi za tmy.. ☹ Uz som aj vydierala starsieho syna (14 r.),zeby potom prenho chodil,ale taktiez chodi zo skoly okolo piatej,a manzel o osmej vecer...A na opatrovatelku peniazky nie su.....

angua27
4. mar 2009

tiež nie som nadšená s tej čiastky, ktorá sa mi mihne každý mesiac na účte. ale čo už, rozhodla som sa mať dieťa, vedela som, že štát ma podporí možno tak jednorázovo, aj tak som do toho išla. mám šťastie, že keď sa zo mňa stala slobodná mamina, tak ma naši nenechali na ulici a prichýlili nás a živia nás.
akosi mám pocit, že štát ráta s tým, že takú maminu s dieťaťom/deťmi má vždy kto uživiť. len ma mrzí, že tá čiastka zvaná rodičovský príspevok nepokryje ani zďaleka náklady dieťaťa. ja sa uskromniť viem, ale malý rastie ako z vody (bodaj by tak bolo, ušetrili by sme 😀 ). a keď mu chce človek dopriať aj nejaké to veselie (hračka, sladkosť, výlet), hold niekde to potom chýba. 😎

emogeon
4. mar 2009

ja tomanku tiez nemusim ale ona nam bohuzial nevie zdvihnut rodicak a nie je sama nato rozhodovanie.. keby tam bol iny minister ani ten by zo dna na den neurobil 😉

telinka suhlasim s tebou..

buchova
5. mar 2009

bzucinka!!

nie nemam nic navyse akurat to ze som dostavala polovicu z platu 37 tyzdnov a to mi uz skoncilo!!moje vydavky su kazdy mesiac nieco 10 000sk tak odkial mam brat tie peniaze???
cely parlament a tomanova je jedna velkka spodina,si myslia ze ked daju jednorazovy pripevok 25 000sk tak je vsetko vyriesene..nemam slov!!

kubankakubanka
autor
5. mar 2009

Ja na pani ministerku nemám nič dobre ,lebo jej rozhodnutia sú účelove.Chcú socialnú politiku ale vobec to tak nevyzera

TELINKA ak sa ti nepáči tema tak tu nepíš ,
A že je trápna téma moja počuj tebe to asi bohato postačuje a kvoli takym ako ty sa nám situácia nevylepší tak prosím založ si svoju temu ,ked nachápeš podstatu veci.

A táto téma bola založená spodtónom vtipu ak si si nevšimla.
A keby sa aj kočky sťažovali ,tak nič na tom nie je zlé treba sa rozprávať o tom čo človeka štve ,lebo by vätšina
skončila niekde v ústave.

kubankakubanka
autor
5. mar 2009

panni tomanova je ministerka financíí a nyvyše je žena mala by ona najviac bojovať za nas deti a ženy
pretože by to mala sama vedieť ,ked je matka
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ilduska14
5. mar 2009

kubankakubanka,ona to nikdy nepotrebovala,pochybujem že niekedy žila z materskej,tak sa do toho ani nevie vžiť. 😉 ale niekedy mi tá celá naša politika pripadá ako pieskovisko,kde sa detičky naťahujú o formičky 😝 .viď pán Dzurinda začína teraz vyskakovať že čo robí terajšia vláda pre ľudí a akoby sa ľudia mohli mať dobre a ......nekonečný príbeh.už sa na tom len smejem.hlavné že čo dokázal on urobiť pre ľudí.je pravda že za jeho vlády vzniklo pár dôležitých reforiem,lenže keď sa pozrieme čo nasľuboval pred rokmi on, tak to je dopopuku.samé nereálne veci.že vraj dvojnásobné platy.a teraz sa blížia voľby tak zas sa začína osočovanie a prázdne sľuby. 😖 no to sa môžeme ozaj len posťažovať,lebo ich správanie a konanie neovplivníme.dnes žijeme v takej dobe,že čo si sám neurobíš a nevybuduješ nemáš. 😉 je pravda že pokiaľ sa chceme venovať 3 roky deťom a neísť predčasne do práce,mali by nám to umožniť.ale............ 😲

telinka
5. mar 2009

ok kubanka , uz ti sem pisat nebudem , lebo ocividne sa ti pacia len ti co s tebou suhlasia a nabuduce si aspon pozorne precitaj moj prispevok nez ho okomentujes...tak sa pekne stazujeet a nadavajte , ak vam to pomoze 😕
a este si zistite ako dlho napr . v severskych statoch , alebo v krajine neobmedzenych moznosti dostavaju mamicky peniaze od statu....tie po vacsine po 6 tyzdnoch idu makat.....podla mna na tom niesme najhorsie , ale ja tomu zrejme nerozumiem 🤐

kubankakubanka
autor
5. mar 2009

TELINKA asi nie, nerozumieš tie krajiny sú ,ale trošku na inej úrovni .Ja bysom rada šla do roboty po piatich rokoch ale kam? A kde dám deti na operku by som nemala .A vtých krajinách ktore si spomínala su iné možnosti ja viem ale unás sa oplatí ísť do práce len tym ktorí maju ozaj velmi dobre platenu prácu.
preto táto trápna tééééééma. 😵
A okrem toho som reagovala na to že tato tema je trapna to sú tvoje slová .To je všetko.
Ja by som mile rada šla do práce ale bohužial nemám ,kde dať deti.a nešla bysom ,len kôli korunám,ale aj kôli odreagovaniu lebo už mi pekne kvapka na karbit s toho že upratujem ,prebalujem , varím a dalšie domace prace, určite to poznáš teda každá ja som bola počas md Raz si posedieť len tak s kamoškami.a pripadalo mi to že som úplne v inom svete ,že neviem už ako to chodí ☹

mracik
5. mar 2009

Ja sa na výšku príspevku nesťažujem.
Keď si to všetko spočítam, tak som zo štátneho rozpočtu zatiaľ viac odobrala (či už na štúdium, alebo na rodičovský príspevok), ako doňho dala
A tie peniaze sa predsa nedajú vyrobiť z ničoho, niekto ich musí najprv do štátneho rozpočtu odviesť, aby z nich "Tomanka" mohla niečo dať, nie?

Skôr ma hnevá, že dali takú nezmyselnú jednorázovú dávku, ktorá sa väčšinou premrhá na luxuný kočiarik, ktorý dieťa v podstate nepotrebuje.

miriamkac
5. mar 2009

Ahojte......
Nechcela som ale neda mi nenapisat..... 😎
Telinka ano mas pravdu......ale nie vo vsetkom....my sme druhe dieta planovali, ale urcite nie dvojicky...takze to je jedna vec: clovek mieni, osud meni....kedze sa narodili ako druhorodene, obisiel ma v tej dobe aj jednorazovy prispevok....super akoby moji chlapci boli menejcenni....tu nejde o to, ze peniaze som nedostala, ale o obycajny princip!....Dalej....dostavam 1 rodicovsky prispevok na tri deti do troch rokov (vlastne pred tyzdnom mala dcera tri)....super takto sa stat sprava k detom v plnohodnotnych rodinach...proste moje dve deti pre tento stat neexistuju 😖 ..zase ma nestve. ze nedostanem peniaze...ale zase ten blby princiiip....

A co sa tyka inych statov...napisala si "A" a nenapisala si "B"...v tych "inych" statoch ma zena ine moznosti napr, "odskocit" si na kojenie, alebo zamestnavatel dotuje detske jasle, pripadne umozni umiestnenie dietata v zariadeni...u nas je take nieco len v plienkach, ale tam je to uuplne bezne. Takze sa tam zenam pracuje inac...no chcem vidiet ako tu zenska za pasom si odbehne nakojit... 😀

miriamkac
5. mar 2009

mracik.....jednorazova davka ma zalepit oci ludom...aka je tu suprova socialna politika....neboj oni to maju zratane, ved pri dnesnej porodnosti sa im oplati dat jednorazove prispevky ako zvysit RP kazdej mamine 😉 ...pre nich ircite nie je nezmyselny ☹

susik77
5. mar 2009

ja si myslim ze zo samot. prispevku sa vyzit neda, treba aby tam bol este jeden prijem v rodine. teda ak by sme mali platit z toho prispevku nakl. na byvanie, jedlio a vsetky ost. vydavky. ja mam rodic. prisp. zrychleny na dva roky 11400 kc - zijeme v cr.ale mame aj hypo a uver na auto takze keby manzel nema dobry prijem, tak by sme mohli max. byvat u rodicov 😖

miriamkac
5. mar 2009

susik77...presne takato moznost vyberu tu na SR chyba, myslim ked napisem nie len za seba, ze vela mamiciek by prave tuto moznost "zrychleneho prispevku" na dva roky rado vyuzilo... 😉

habibi78
5. mar 2009

z rodičovského príspevku sa vyžiť nedááááááááááá mne stačí akurát na zaplatenie faktúry za mobil.....
otrasnááááááááááááá sociálna politika v tomto štáte...... 😠 😠 😠

kubankakubanka
autor
5. mar 2009

mracik no tak to si udrela správne lebo tie kočíky sú u nas neskutočne drahe pomaly drahšie ako
ojazdené auto 🙂
a

jahodka11
5. mar 2009

kubanka-dobru temu si zalozila.....ale ja neporadim, tiez nam tento prispevok ci co to je nestaci.....ani zdaleka.... ☹ materska bola fajn ale toto? to je fakt tak na plienky a este nieco male...... 😒

sweetie82
5. mar 2009

ja mam 6 mesacneho chlapceka a veru o 2 tyzdne nastupujem do prace, pretoze s toho prispevku sa absolutne vyzit neda!!!.....na moje prekvapenie som si hladala novu pracu blizsie domova, ale nikto ma nezamestna priamo z materskej!!! Nasa spolocnost je este stale tak trochu opozdena ☹

alica147
5. mar 2009

ahojte
no kedže z materskej sa skutočne vyžiť nedá tak aj sa pridávam k mamičkám ktoré museli po polroku nastupiť do práce 😖