Rodičovský príspevok. Ako z neho vyžiť?

kubankakubanka
3. mar 2009

Mňa by zaujímalo či sú aj maminy ,ktorím bohato stačí rodičovsky príspevok,ktorý je podla mna na dnešnú dobu velmi biedný ked si spočítam výdavky na dieťa s tým spojené.
Ci vobec existuje nejaká rodinka ,ktorá v pohode vyžije?
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Lebo očividne sa nám štát nechystá viac pomáhať!!!
A pritom chcú aby sa rodilo viac detí,myslia si, že jednorázovy príspevok vytrhne rodiny z biedy!
Ved ,len blby kočiarik stojí pomaly viac ,ako auto!!!!!mysím staršie 😀

womenne
3. mar 2009

Určite sa vyžit neda ztej smiešnej korunky,ale čo mame hovorit my mamičky dvojičiek ktore dostavaju len jeden prispevok??? 🙄 fakt by sa mali kompetentny zamysliet.......
to nestači ani len na mlieko 🤐

yasmina
3. mar 2009

nam pre nase dvojcatka nestaci ani na mlieko... 😠

kubankakubanka
autor
3. mar 2009

presne tak !!! niekedy si myslím ,že sa na nás uplne zabuda!!!!!
ja som doma 4 a pol roka mám dve deti ledva pokrijeme vydavky z manželom ,lebo čím je dieta vätšie tým sú aj náklady vätšie.
A to nie je všetko ,myslím ,že každá s nás si rada dopraje neja ku radosť ,či už novým účesom alebo neakym pekným módnym doplnkom.

womenne
3. mar 2009

yasmin sme sa zhodli 😀

amatula
3. mar 2009

ani si to nechcem predstavit ze by sme mali vyzit z rodicovskeho prispevku......myslim ze to nieje ani realne 😒

vivusika
3. mar 2009

je to veru hrôza, veď ten nestačí ani na vyplatenie inkasa...

yasmina
3. mar 2009

ja som dnes zaplatila u zubara za domodelovanie osmicky kt. sa zlomila celomesacnu matersku 😠 tak traz deti nebudu mat mlieko mesiac 😉

zelmirka1
3. mar 2009

vtipna tema....jasne ze sa neda vyzit ved je to almuzna....ja ked vidim Tomanovu mam pocit ze sa zobudila po 100 rokoch, nechape nic a vobec ci nahodou nie je chora...nemohli samozrejme zvysit matersku lebo na to nemaju tak aby zalepili ludom oci pridali prispevok na druhe dieta...maju to spocitane lebo celoplosne zvysenie materskej by bolo oooomnoho drahsie...nuz kto chce kam...

kala12
3. mar 2009

baby,vyzit z rodicovskeho? To by som musela byt kuzelnicka. 😖 Mna to za par mesiacov tiez caka, budem zivit dve deticky s jedneho prispevku. V podstate vychovavam statu dalsieho ,,plnohodnotneho buduceho odvadzaca dani do statnej pokladnice,, gratis. Je to veru hanba, my sa musime uskromnovat, hlavne, ze stat sa chysta podporovat automob.priemysel stylom ,,zosrotuj stare auto a dostanes 2000 E na nove,,. 😠 😠 Ze by ale aj nam nejake tie eura navyse pridali ich ani nenapadne.

emogeon
3. mar 2009

materska ako pride tak aj odide a je fuc ☹
este ze mam manzela a co vy ?

kala12
3. mar 2009

no my sme tiez radi, ze mame tatina, co sa o nas dokaze postarat, inak si to neviem predstavit. ☹

kubankakubanka
autor
3. mar 2009

myslím že by sme mali ísť do parlamentu a odhlasovať si zvýšenie čo??????
Pani Tomanová by si to mohla vyskúšať ,no len neviem kto by jej požičal dieťa 😀 . potom by zmenila svoj názor

megi93
3. mar 2009

A teraz si predstavte, že študujete VŠ a otehotniete tesne pred ukončením. Lekár vás vypíše na rizikové a zakáže vám zamestnať sa. To sa stalo mne, takže na materskú som nárok ani nemala, nemohla som pracovať ani na začiatku tehotenstva, aby som si niečo našetrila a štát mi nedal ani korunu. Takže som sa tešila, kedy dostaneme rodičovsky. Ale ani to nie je bohviečo a už vôbec nie na vyžitie.... 😀

finanzata
3. mar 2009

ahoj baby. chcela by som sa opytat kolko to vlastne je. co nevidiet ma to caka. 🙂 a na miesto Tomanovej treba nejaku mladsiu, aby to vedela pochopit. aj ked si myslim, ze oni to aj tak nepochopia. 😀

kubankakubanka
autor
3. mar 2009

no ja ked taj rozmýšlam ,čo majú v tej hlave ked schvalia niečo take !!!!! ako aj šrotovne za auto 😀

lasicka_
3. mar 2009

megi93 sme na tom rovnako a to sme s manzelom obaja absolventi, inzinierske studium sme odlozili, aby mohol ist manzel nieco zarobit a to sme netusili, ze ho bez praxe nikto nebude chciet...tak sa len potlka po brigadach a zijeme zo vzduchu 😉

kubankakubanka
autor
3. mar 2009

Finanzata neviem presne okolo 150€ ,ja to radšej ani neriešim lebo je to bieda ,ak robíš tak si radšej riadne našetri popredu ,lebo to čomu hovoria príspevok pri narodeni ťa aj tak z b iedy nevytrhne

sasiki
3. mar 2009

súhlasím s väčšinou, rodičovský je bieda, pociťujeme to aj u nás, nakoľko tiež živíme dve malé deti (chvalabohu kojené 😔 ), ALE keď sa tak zamyslím, vo väčšine vyspelých štátov trvá materská dovolenka pár mesiacov, potom je na žene, či sa rozhodne ostať doma ,,na mizine", alebo pôjde makať. Kamarátka mala na výber, buď bude poberať materskú rok, alebo dva, s tým, že dostane rovnaký peniaz - čiže sa to rozráta na rok, alebo dva. Samozrejme, neviem si predstaviť, že by som polročné dieťa šupla do jaslí (za lepších finančných predpokladov pestúnke) a som toho názoru, že je super, keď je mama s dieťaťom tri roky. No viem si predstaviť svoju dvojročnú dcérku v škôlke (je veľmi spoločenská), čiže ja by som brala 2 roky a peniaze z troch rozrátané na dva, by nám celkom pomohli...........

zuzanat
3. mar 2009

Prave koli tej almuzne,co mi chodi kazdy mesiac na ucet, musim ist od septembra do prace. Pretoze manzelov plat ani zdaleka nepokryva nase vydavky, kedze mame aj uver. Doteraz sme mali apson nejake rezervy, ale bohuzial aj tie pominuli 😔
Je od statu ubohe, ze matka s dietatom ma vyzit z tych penazi. Nie kazdy chlap zarobi tolko, aby mohla zena ostat doma 3 roky.Aspon na minimalnu mzdu by to mohli dvihnut 🙄

zuzube
3. mar 2009

kolko je vlastne rodicovsky prispevok na slovensku?

sasiki
3. mar 2009

zuzanat, a kto ti bude strážiť dieťatko?

danuskam
3. mar 2009

Tak k tomuto mam pikošku-ja totiž momentálne poberám od tohto štáto 0,-eur. pretože ešte nemám vybavený ten zázračný rod.príspevok. ja som totiž ani nevedela, že o ten prd treba požiadať. Brala som to automaticky,že po materskej prejdeme jednoducho na nižšiu sumu a hotovo. Tak som sa čudovala, že nič nechodí...no a potom tá šikana na úradoch-najprv na miestny úrad-potom na sociálku-späť na úrad. Musí to obehať môj muž,lebo je to pre nás tak jednoduchšie..zabitý čas atď. nehovoriac o tom,že muž si vystál 30min.radu v socpoist aby mu povedali,že tieto rodič.príspevky sa po novom riešia už na inej adrese.Asi by umreli,keby tam niekde vycapili oznam. a výsledok šikany bude almužnička (nepokryje ani naše nájomné). Nechápem prečo nemôžu úrady medzi sebou komunikovať,prečo do toho musia zapájať občana..

Minule som rozmýšľala čo robia slobodné mamičky,ktoré nemajú šťastie bývať s rodičmi. Z čoho žijú mi je záhadou. Bez muža by sme asi žrali rožky s vodou..som sa rozparádila, a keď vidím meno ropuchy Tomanovej,tak ma nadrapuje 😀 (a to budme ešte radi že sme na SK,pretože v zahraničí je často materská oveľa kratšia,alebo teda môžeš zostať ale zadara..nie sme jediný štát,ktorý je proti rodine)

zuzube
3. mar 2009

no to je pravda, ja som v irsku, materska je tu 26 tyzdnov...a kedze ostavam s malou doma, tak dostavam len rodicovsky prispevok, co je 92eur a pridavky 166eur...cize ja nemam ani na najom kazdy mesiac a kde to este jedlo atd

tina_
3. mar 2009

tiez som tak rozmyslala, ze ako preboha vyzit, tak som si "vymyslela" ze by som mohla zarobit cosi bokom ako lektorka a- dajsamisvete, co som zistila- toto je uz uplny gol...
ak si otvorim zivnost (a dieta ani nikde nedam, teda budem doma, a robila by som mozno 2 hodky tyzdenne, a ak by napr. mal clovek internetovy obchod, tak sa vlastne ani nepohne z domu takmer...), tak uz NEDOSTANEM ani rodicovsky tych trapnych 4700 sk, ale len "prispevok na starostlivost o dieta", co je nejakych 1100 sk, ci kolko presne neviem...TAK to je uz UPLNY VRCHOL...
Nevies vyzit z 4700? Dobre, zoberieme tie aj tie...
tento stat je totalne proti tym, co chcu robit, dobre je len tym, co sedia a vyciciavaju davky, a rodia deti jedno za druhym...
Ved ak mam zivnost dofrasa, tak platim este aj odvody (min. zdravotnu 1200 sk) a DAN tomuto statu!

dari
3. mar 2009

tina, si ma predbehla 😀 ja len dodam, ze keby sa aspon postarali o to, aby bolo viac skolok, aby sme si mohli ist na seba zarobit....ale kdeze este si vymyslia novinku ako mamicky osklbat, ked chcu ist robit.... 😖

jonatanka
4. mar 2009

vyzit z tych par eur a ani neda, kupim plienky mlieko a peniazom zamavam,vsak na co mat aj nieco navyse,nie? 😉

ilduska14
4. mar 2009

hlavne baby počuli ste že Tomanová nedávno strčila pár miliónov do nejakej štátnej organizácie,za čo ju skoro udupali,pretože tam ani nie je šanca že by sa peniaze od tiaľ nejako zúročili alebo vrátili.neviem ako to presne bolo ale viem že vyhodila pár mil. von oknom.ona už fakt normálna nie je.nám materská neporastie ešte asi pekne dlho a ona dáma si rozhadzuje.no skoro ma rozhodilo.ja už fakt nechápem čo tam ona ešte stále robí. 😠

ilduska14
4. mar 2009

to asi patrilo do témy Tomanová je........,ale nevadí 😉

garronne
4. mar 2009

ahoj. no ja sa nechcem Tomanovej zastavat, ale za pana Dzurindu sa nezdvihlo tiez nic. ani len tie pridavky, aj ked 100 sk tiez nie je boh vie co.a myslim, ze ceny nejko nepodrazeli od vtedy. no ja tiez, keby som nemala muza, tak sa mozem ist s detimi past. maleho nekojim, nemala som mlieko a piksla 400g beby stoji 10 eur. takze fasa. ale aj tak nam to moc nevychadza a tak budem musiet ist asi co chvila do prace 😔

buchova
4. mar 2009

no a teraz si zoberte ze ja som slobodna matka!!!ako ja mam vyzit????je to fakt vsetko na zamyslenie a tomanova by sa mala velmi rychlo spamatat pretoze nezijeme v tej dobe ako ona kedysi!! 😠 😠 😠 😠 😠 krava