Rodičovský príspevok sa zvýši od januára 2010!

nika2007
17. jún 2009

Občan a štát
Rodičovský príspevok sa napriek kríze zdvojnásobí
ses, Pravda | 17. júna 2009 6:01
Sľubované zvýšenie rodičovského príspevku na úroveň minimálnej mzdy od januára nasledujúceho roku bude. Aj napriek prepadajúcej sa ekonomike. Tvrdí to ministerstvo práce, hoci s návrhom na zvýšenie príspevku mešká. Už o pol roka by tak rodičia mali dostávať namiesto súčasných 158,67 eura (4 780 Sk) najmenej 295,50 eura (8 900 Sk) mesačne. Taká je totiž súčasná výška minimálnej mzdy.
🙂 🙂 🙂

danasek
11. sep 2009

Diky nádhera,
a sorry za tie babičky, myslela som, že sme ešte také mladé babky - žabky. Nie staré mamy!!! 🙄

nadhera
11. sep 2009

jasne kocky,ze tych 270dni nemocensky poistenych je podmienka a ze prispevok sa tyka deticiek od 1-2rokov - hlavne ze pisem ako ju budem 4mesiace poberat. ale to je ta materska demencia. mam na nu narok, ved som uz treti rok doma 😀 prispevok lovely z 9.9. o 9vecer si mrknite.

nadhera
11. sep 2009

danasek,dnes mam narodky a sestra potvora mi vravi,kolko to mas? /o dva roky mladsia/tak jej vravim,ze v mojom veku sa to odratava od 80nadol 😀 😀 😀

danasek
11. sep 2009

Nadhera, tak všetko naj.

ukkereve
12. sep 2009

Ahojte všetci, ja mám bábo ešte v brušku, ale chcem sa Vás opýtať, že prečo od 1-2 rokov dieťaťa nie od narodenia budeme dostávať ten príspevok, vlastne po tom ako mi skončí materská? Vďaka za odpoveď!

dejna3
12. sep 2009

RP dostaneš po dobratí materského príspevku... nemôžeš súčasne poberať materskú aj RP

ukkereve
12. sep 2009

To je jasné, ale tu ste spomínali neviem už presne kto, že medzi 1 druhým rokom veku dieťaťa. Ale vďaka za odpoveď!

dejna3
12. sep 2009

to sa týka toho nového návrhu na zvýšenie RP, ale nemá to byť medzi 1. a 2. rokom, ale po dobratí materskej (cca vo veku 6 mes. dieťaťa) do 2 rokov 😉 ... po dovŕšení 2. roku, už len nižšia suma RP

nadhera
12. sep 2009

Peniaze deťom

* rodičovský príspevok patrí rodičovi, ktorý nezarába. Tento rok ho ešte dostanú všetci, čo ho už poberali;
* od 1. septembra je vo výške 164,22 eura mesačne;
* od januára bude v dvoch výškach: v pôvodnej výške a vo výške 256 eur;
* kto už dostával materské, bude do dvoch rokov dieťaťa dostávať 256 eur a potom podľa toho, či platil odvody.

ziadne zavery nerobme, urobi to za nas nasa mudra vlada - ale stvrta hviezdicka ma aj tak zaujima. 😒

nadhera
12. sep 2009

danasek,dakujem 🙂

zanetak
13. sep 2009

a není to náhodou proti ústave? veď to je diskriminácia, keď od 2-3 rokov budeme poberať nižší rodičovský príspevok. Podľa mňa je to nespravodlivé, pretože stále budeme na rodičovskej dovolenke, stále budeme musieť platiť rovnaké účty a dieťa bude potrebovať jesť a obliekať sa, pretože sa mu rast nezastaví.

nadhera
13. sep 2009

zanetak a co maju povedat maminy,ktore nedostanu ani ten zvyseny prispevok 😒 mna dokonca minuli oba prispevky pri narodeni deticiek -25tisicove . ale nad vecami,ktore neviem ovplyvnit si hlavu nelamem. 😀

damiana
14. sep 2009

Rada by som vedela , ked pisu, že toto zvyšenie sa netika žien, ktore nepracovali. Teda to zvyšenie prinesie vyhody len ženam, ktore boli dlhodobo zamestnane???? :evil: :evil:
Ja som napriklad teraz so synom už štyry roky na materskej (rok navyse pre jeho nepriaznivy zdravotny stav) a keby som teraz otehotnela, a na buduci rok porodila, tak nemam narok na zvyseny rodicovsky prispevok?? Mam namysli ten ponovom, či mam???

damiana
14. sep 2009

A keby som si platila tych 270 dni to nemocenske, neviete kolko to asi tak vychadza mesačne??? 😉

alusha
14. sep 2009

Damiana, podla toho, ci si na rodicovskej dovolenke a tvoj pracovny pomer stale trva...?

nadhera
14. sep 2009

maminy,zatial sa tym nezaoberajte - este to nie je schvalene, ked to bude , daju take podmienky , ze vela z nas to nesplni. ale nad vecami,ktore neviem ovplyvnit si hlavku nelamem. 😀 /zopakovane z predchazdajuceho dna/

janna1983
14. sep 2009
manofizer
15. sep 2009

🙂 TAKTO SA BUDEM RADOVAT KED TO SCHVALIA, PRETOZE TOTO CO DOTERAZ DOSTAVAME NESTACI ANI NA POKRYTIE VYBAVY PRE DIETATKO ESTE NIE NA STRAVU,,

zanetak
15. sep 2009

ale hlavne, že dôchodci budú mať vianočný dôchodok , nechápem prečo tie peniaze nedávajú mladým 😠
čo taký dôchodca potrebuje kupiť na vianoce papuče? 🙂 a my z čoho máme kupovať darčeky pre deti, z tej krásnej materskej?
Najlepšie je to , čo mne dajú ako materskú, to manžel zaplatí ako odvody do štátu.

stonozka
15. sep 2009

ahoj vedel by mi niekto poradiť? malého som chcela dať od marca 2010 do škôlky/narod 1.3.2007 / keďže bude mať tri roky/ dávam ho do cirkevnej škôlky /ale aj tu prispieva štát na dieťa/... dali my rozhodnutie, že jasné od 1.3.2010 nastupuje... v pondelok/14.9.2009/ som musela prísť podpísať rozhodnutie, že dieťa nastupuje od 2.9.2009 , lebo že inak by nan nedostali žiadne peniaze a od marca by mi ho vôbec nezobrali. A tak teraz neviem čo urobiť aby som neprišla o rodičovský príspevok, nakoľko chcem byť s dieťatkom aspoň do januára doma, nakoľko ešte nieje zrele aby nastúpilo do škôlky/problém vývoja reči, a iné/... kedy som to riešila odkladom dochádzky do MŠ, a takto to odniesla na úrad práce, neprídem o žiadne peniaze???, alebo ako to urobiť... sme v situácii kedy každá korunka poteší ďakujem za info

maznacik007
15. sep 2009

no ak to nechas takto tak mas narok na RP este za september ale za oktober uz nie..

a ano je to tak.. ak nie je dieta prihlasene do 15.9 tak na neho nedostanu normativ... potom zoberu len deti ked sa im uvolni miesto.. ale to je zriedka..
neviem chod sa spytat na socialku... lebo si treba uvedomit ze tvoj maly im zaberal dve miesta kedze este nema tri roky...
neviem.. len pozor ked si uz podpisala.. v skolke ze nastupuje od 2.9 tak oni tieto zoznamy posielaju na skolsky urad a na urad prace, soc....
takze najprv zajdi tam.. a potom do skolky

stonozka
15. sep 2009

dakujem za info.... všetko je vybavené... dakujeeeem 🙂

janka12341
16. sep 2009

Ahojte!Ja by som sa chcela opitat ci sa to zvysenie rodic.prispevku vstahuje na mamicky ktore nepracovali pretoze otehotneli pocas studia.Dnes presiel rok co som porodila a nikde som nestihla pracovat,no dokonca ani dostudovat.Citala som o Rp,ze sa bude vyplacat v dvoch smeroch co je diskriminacia.No velmi som tomu nepochopila.Chcem sa opitat ci to zvysenie schvalili ci nie a ci sa to vstahuje aj na mna a ak by tu sa nasiel niekto skvelo informovany,tak by som chcela od neho alebo nej vediet kolko penazi budem poberat.Dakujem a ospravedlnujem sa za chyby

alusha
16. sep 2009

ak si otehotnela pocas studia a predtym nepracovala, nebudes mat narok na zvyseny RP... ale este je vo hviezdach, ci ten zakon schvalia a v akom zneni, tak zatial sa netrap, uvidime 🙂

janka12341
16. sep 2009

no hej ale tento mesiac mali o nieco zvysit RP a P na dieta bolo to zvysene?

gapa
16. sep 2009

janka, áno od 9/09 je RP zvýšený na 164,22eur, no vyplata za 9/09 bude až v 10/09.

A rod.prídavky sa zvyšovali od 1.1.09 a budú sa zase od 1.1.10. Aha, ty ale myslíš príspevok na starostlivosť o dieta 😅 😉

nadhera
16. sep 2009

a radkovi gratulujeme 😉

janka12341
16. sep 2009

DAKUJEME PEKNE AJ JA PRAJEM OSTATNYM DETICKAM CO DNES MAJU ROK 😉

mata2
16. sep 2009

ahojte,viete niekto poradit,ako je to z RP ked je dieta v pestunstve?
konkretne:
od rozhodnutia sudu o zvereni dietata do pestu ma nahr.rodic pravo byt s dietatom 3r na RD,max.do 6r veku dietata.
ja mam v pestu dvojcata,na RP mam narok od 23.oktobra 2008....teda do oktobra 2011
dvojky mali teraz v juli 2r..
ale 2r od vzniku naroku na RP bude az v oktobri 2010
budem do tohto datumu dostavat zvyseny RP a potom rok znizeny??
alebo nebudem vobec dostavat zvyseny...kedze deti uz mali 2r??

nadhera
16. sep 2009

gapa,vraj je uz novy prispevok schvaleny? nemam momentalne cas to nastudovat a pridem k PC az v noci, ale nieco na TA3 uz spominali. 😀