Rodičovský príspevok sa zvýši od januára 2010!

nika2007
17. jún 2009

Občan a štát
Rodičovský príspevok sa napriek kríze zdvojnásobí
ses, Pravda | 17. júna 2009 6:01
Sľubované zvýšenie rodičovského príspevku na úroveň minimálnej mzdy od januára nasledujúceho roku bude. Aj napriek prepadajúcej sa ekonomike. Tvrdí to ministerstvo práce, hoci s návrhom na zvýšenie príspevku mešká. Už o pol roka by tak rodičia mali dostávať namiesto súčasných 158,67 eura (4 780 Sk) najmenej 295,50 eura (8 900 Sk) mesačne. Taká je totiž súčasná výška minimálnej mzdy.
🙂 🙂 🙂

sissik
3. aug 2010

no jasne, oni RP zjednotia a prispevok pri narodenie dietata pridaju k RP. a vsetci vlastne ziskame, ale ako pocitam, tak pocitam, ak sme poberali zvyseny RP, tak pri dalsom dietati oproti sucastnemu stavu stratime. a este aj zoberu kocikove
256*24+164*12 = 8112
po novom 190*36 = 6840. a to je tam zohladnene vraj kocikove.
hlavne, ze tu sa tvaril ako pomaha a teraz sa sprava, akokeby nevedel, ze berie aj z toho smiesneho minima, co clovek dostane.
za to, ze robi a plati dane. a ked nerobi zena, tak stale maka muz.
vsak oni su tam vsetci za vodou, oni sa koli sebe trapit nemusia. nesplacaju uvery za byvanie, oni byty dostavali ak mali deti. my ich musime kupovat 🤐

anib
3. aug 2010

sissik, len mala oprava, zvyseny rodicovsky poberame len 18 mesiacov, 6 sme na materskej 😉

paula58
3. aug 2010

ahojte pripajam sa k vam k diskusii ako som nahnevana pretoze aj my cakame druhe dietatko a ak nam daju 180 euro dalsia almuzna tak ako ja neviem ako bude dala by som im vyzit s tolkych penazi a kolke zeny su same z detmi a s takych penazi neuzivi ani jedno dieta preboha ani len jednu splatku za byt nezaplati,bodaj by im to nepreslo co napiseme peticiu alebo co sa to pise velmi ma to hneva aj som s toho smutna 😒

prsky
3. aug 2010

baby, tak im navrhnite, z coho maju financovat RP vo vami zelanej vyske a kocikove atd. tiez by som mala najradsej RP minimalne vo vyske minimalnej mzdy, ale stat skratka na to nema a som rada, ze nas nejdu dalej zadlzovat rychlostou svetla. a to nie sme len my, su tu aj invalidi, dochodcovia atd atp, co by radi dostojne zili. kritizuje sa lahko, konstruktivne uz tazsie. (ps nepatrim k bohatym, ledva momentalne stihame pokryt hypoteku a zivotne naklady, kedze robota sice je, ale platit sa chce malokomu)

anjelikbobo
3. aug 2010

súhlasim s vami! je to hrozné, akurát sme s manželom začali plánovať druhé bábo a tešili sme sa,že peniažky čo dostaneme sa nám hodia na kúpu kočíka,postieľky a potrebných veci pre bábo. a zrazu sa to má zmeniť! pri prvom dieťati sme dostali smiešnu sumu a teraz ked uz sme sa tesili ,že dostaneme viac,tak sa to ma zrusiť?!čo je toto za svinstvo?!!! ako mame z toho vyžiť?!

bubush
3. aug 2010

@prsky da sa nacriet aj z ineho sudka 😠 😠 😠 nie tam kde je malo 😠 😠 😠

prsky
3. aug 2010

a este 1 vec - este tu nemame ani uceleny navrh a ten navrh este nepresiel, tak nepanikarme 😉

prsky
3. aug 2010

@bubush hej? a z ktoreho? ani keby vsetci tam hore robili zadarmo, tak to naklady nepokryje

annie13
3. aug 2010

@prsky sebe na platy nesiahnu ale matkam ano

bubush
3. aug 2010

napr.ten sudok z ktoreho cerpaju platy poslancom 😠

annie13
3. aug 2010

@prsky ale keby nerobili za to za co robia tak by bolo viac z coho dat

annie13
3. aug 2010

@bubush juj tebe by sa babenko mohlo poponahlat 31,12 aby ste aspon to kocikove dostali

prsky
3. aug 2010

@annie13 juuuj, obohrata pesnicka. preco nejdes do parlamentu? 😉

annie13
3. aug 2010

@prsky chvalabohu ze ty tam nie si

prsky
3. aug 2010

@annie13 ja sa tam ani netrepem, pretoze by som nevedela hospodarit tak, aby som neminula viac ako je statny prijem (co je mimochodom aj fickov problem). a pytala som sa ja teba, preco nejdes do parlamentu, kedze evidentne poznas riesenie, ako matkam nezobrat a dokonca pridat a nezadlzit stat, pripadne neobrat inu socialnu skupinu o davky...

btw som rada, ze dostavam aspon tu almuznu, v USA by som si nemohla dovolit byt s babatkom doma dlhsie ako 3mesiace a ani v krajinach ako je Dansko neposkytuju vysoke davky do 3 rokov dietata.

maznacik007
3. aug 2010

no napriklad by mohli siahnut na vianocne prispevky pre dochodcov...

pripadne by mohli urobit to ze niekde robia dochodcovia a poberaju sucasne plat aj dochodok.. a pritom na to miesto caka xy ludi v produktivnom veku... /rodicov s detmi/

uprimne ti poviem... ze napr. nasi rodicia.. byt dostali... priemerny dochodok je 351 EUR... nemuseli platit take palky za tabory kruzky a pod. ako platime dnes my.. v robote boli do pol stvrtej potom padla... ano nemohli cestovat a tak... ale no ja ti neviem.. sami casto teraz povedia ze dnes sa mladym zije tazsie ako kedysi..

mne na tom prekaza to ze predtym mali plnu hubu o tom ako sa viac vyzdvihne zasluhovost.. a teraz to robia presne naopak.. tym co pracovali pre MD peniaze zoberu a daju tym co nerobili..

ollako
3. aug 2010

@prsky vidno , ze si z BA

manika77
3. aug 2010

hej aj ja suhlasim s tymi dochodcami, dochodca nepotrebuje uz tolko veci kolko potrebuje matka s dietatom, dochodca uz nema uvery nema pozicky, hypoteky mladi to maju..dochodca nepotrebuje tolko na vylety, obliekat sa dieta stale daco potrebuje...a ta smiesna suma je vlastne pre matku s dietatom ved z toho nevyzije jeden nieto este dvaja..hanba..

prsky
3. aug 2010

@maznacik007 vidis, toto beriem, to je konstruktivne, nie tie vykriky, ze preco mi beru a nech si oni siahnu na platy (nemyslim si, ze aj keby dali cely plat, ze by to vsetko vyriesilo - lebo toto riesenie pozaduju vsade)

@ollako 😀 a mozno som na tom financne horsie ako ty

prsky
3. aug 2010

btw...moja mama je dochodca a zaroven pracuje...keby nebolo jej financnej pomoci kazdy mesiac, tak uz nemam strechu nad hlavou

katrenka111
3. aug 2010

@prsky no moja a ty si aká mudra?????

paula58
3. aug 2010

prsky tebe asi peniazky nechybaju

prsky
3. aug 2010

@katrenka111 dakujem

manika77
3. aug 2010

@prsky nie kazdemu pchaju rodicia peniaze 😔

maznacik007
3. aug 2010

@prsky a presne o tom to je.. keby bola tvoja mama na dochodku a dajme tomu ti opatrovala dieta a ty si robila na jej mieste tak by to bolo omnoho lepsie pre vas.. lebo ty by si okrem prijimu a rodicaku ziskavala aj prax...

a o tom to cele presne je... mladi ludia nechcu almuzny od dochodcov... ale pracu a ich pracovne miesta..

ollako
3. aug 2010

@prsky a nebolo by lepsie, keby ide pracovat niekto kto pracu nema vobec a ma dieta ? mamina ti moze popestovat a ty by si mohla zarabat, aby si mohla zabezpecit, byvanie a zivot pre svoju rodinu...mamina nech si uziva dochodok, ved za cely zivot sa uz urcite narobila dost 😕 ..
ja tiez byvam u mamy, mame uver, staviame dom, muz je mesiac nezamestnany a ako hmotnu nudzu mu vypocitali 4 eura,keby mi nezvysia Rp, nemam z coho platit uver a kde je byvanie, strava, dorgeria, oblecenie atd..

katrenka111
3. aug 2010

@prsky 😀

prsky
3. aug 2010

@paula58 ver, ze chybaju (pisala som vyssie, ze mam problem platit hypo a keby nie mojej mamy dochodkyne, tak nemam uz strechu nad hlavou - preto mi pride trochu nespravodlive, ked sa inej socialnej skupine ma brat len preto, ze sa mi zda, ze napr. taky dochodca uz nic nepotrebuje - a potom, ked budeme dochodkyne, tak budeme tvrdit zas nieco ine, lebo sak sme cely zivot pracovali a stat na starobu na nas serie - a my pritom potrebujeme na to, aby sme podporili deti/vnucata a taky invalid ma sediet doma, nepotrebuje kulturu, ani ziadne nadstandardy, sak nerobil)

s_o_n_i_k_e
3. aug 2010

@katrenka111 tak tak 😀 😀 😀 odborník to sa pozná 😝

prsky
3. aug 2010

@maznacik007 lenze ja sa chcem o svoje dieta starat sama 😉

@ollako mne by stacilo, keby som si mohla popri rodicaku privyrobit - v podstate to, co mi "socialna" vlada zobrala. moja mama nepracuje na full time, privyraba si po veceroch, lebo nechce sediet cele dni doma a prachy na vylety nema. my mame uver, muz sice pracuje ako zivnostnik, ale teraz sa vsetci vyhovaraju na krizu, takze este pred zacatim zakazky mu na matros prachy daju, ale po dokonceni prac sa vacsina vykruca a peniaze doslova vymahame v 3 pripadoch z 5. preliezame len tak tak. takze my sme radi, ked zaplatime uver a najom a dalsie casto lepime ako sa da.