• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Rodičovský príspevok sa zvýši od januára 2010!

22. decembra 2010 
@gijar vidíš :wink:
23. sep 2010 o 18:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vieraj kolko zaraba? no... v cistom mi 500€ donesie len niektory mesiac, vacsinou nosi menej :wink:
23. sep 2010 o 19:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lubica69 gijar sice bude dostavat viac, ale ako pisala, naklady na zitie su tiez vyssie.
23. sep 2010 o 19:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kkiki ten prispevok 300€ bude na KAZDE jedno dieta.....
23. sep 2010 o 19:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mirka907 a to mi ti prečo píšeš?Ja sa bavím a píšem si o tom s ňou Nemyslím,že sa ťa to nejako týka bez urážky :dizzy_face:
23. sep 2010 o 19:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lubica69 mala som potrebu reagovat...je to verejne forum, mozem sa vyjadrit kedy chcem a nic take hrozne som ti nenapisala...a tyka sa ma to, kedze aj ja prispievam do tejto temy
23. sep 2010 o 19:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme si to už dávno vyriešili a povedali Dávno pred tvojím príspevkom A keď sa ťa to netýka :sweat_smile: No každý po svojom :confused:
23. sep 2010 o 19:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby nemozete porovnavat svk a ine krajiny. @gijar tiez zijem v zahranici a viem o com pises. Ano su tu vyssie platy, aj pridavky na deti ale vsetko je drahsie s porovnanim ako je to na svk. Cize ked to porovname k platu danej krajiny tak sa to skoro vyrovna. Ale musim priznat,ze na svk je to bieda!!! Tu sa aj z mala da vyzit.
23. sep 2010 o 19:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gijar
ja veľmi dobre viem ako sa žije v zahraničí,aj keď som tam žila ešte ako slobodná.Ide o to že som žila na východe SR a momentálne na západe,a je to sakramentský rozdiel.Zas na druhej strane na východe cena bytu je neporovnateľná s cenami tu na západe,nájomné výjde zhruba na rovnako,ale ten plat bol fakt hrozný. Žili sme dosť dlhú dobu tak že môj manžel pracoval celý týždeň v BA a ja som sama s dieťaťom bola na východe. Videli sme sa o víkendoch a bolo to hrozné A JA TAKTO ŽIT NECHCEM,tak sme sa presťahovali na úkor iných vecí ale to je nepodstatné k téme o ktorej sa tu debata vôbec zvrtla.
Ja len vravím že je to nefér voči pracujúcim a tým ktorý si dobrovolne platili aby mali nejaké to euro navyše a teraz príde nová vláda a bum ho. Každé 4 roky si zvykať na nejaké nové výmysly raz prestane baviť každého z nás. Myslím si že osočovať tu jedna druhú nemá význam ide tu v prvom rade o naše deti a o to ako táto zmena zamáva s matkami čo je dosť smuttné. Mimochodom,momentálne sa vyjadrujú už aj v Amerike psychologovia a celkovo psychologovia sa zhodujú v tom aké sú dôležité prvé 3 roky v živote dieťaťa a že je potrebné napraviť to že ženy musia utekať do práce niekedy už od 4 mesačných bábätiek. Tak to pekne ďakujem,radšej nemať dieťa !
23. sep 2010 o 19:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
23. sep 2010 o 19:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lubica69 reagovala som na tvoje no vidis, kde si reagovala, ze gijar bude mat viac...moja reakcia bola len: ano bude mat viac lebo bude mat aj naklady vyssie...nepokladam to za nejaku zlu reakciu....dalsie mamicky ako mozes citat reagovali podobne....
sorry ale nejak mi z tvojej reakcie vychadza ze si si potrebovala rypnut, ale budem to brat ako ten lepsi pripad, ze sme sa proste len nepochopili.
23. sep 2010 o 19:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaktusik007 tak to uz usetria , velmi lahko sa mi ten papier da zohnat ... takze super vlastne dostanem 600 a este aj nic nemusim robit :slight_smile: vyborne , len si zaplatim min odvody , obcas nieco nafotim, staci na dane ... jaaaaaj boze a akoze tento zakon sa ti pozdava ? ako setrenie ?
23. sep 2010 o 19:17  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mirka907 no neviem kto mal potrebu si rypnúť :sweat_smile: Ja som sa bavila s ňou a teba je do toho veľa :grinning: Nie každý si musí rozumieť s každým Ja s tebou asi nie 100 ľudí 100 chutí a aj názorou :grinning:
23. sep 2010 o 19:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kkiki tak.. je to navrh.... a ano, ty to vies velmi dobre potom vyuzit :slight_smile: tak to vyuzi... a bodka :wink:
23. sep 2010 o 19:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lubica69 jooooj... ja keby si chcem rypnut, tak si rypnem poriadne.... :wink: ale ok...vyhlasujem primerie :grinning:
23. sep 2010 o 19:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mirka907 veď si si,nie? Ale OK :grinning: Beriem :wink:
Inak ak by si si to prečítala celé tak by si pochopila,že ona mi to celé pekne vysvetlila a priznala vyššie prídavky na deti ako Tu A dohodli sme sa,že mi to potom napíše Takže... :slight_smile:
Ale téma je asi o niečom inom :sweat_smile: si písala,že sa chystáš do práce?kedy?Juj aj ja by som už šla Prišla som o prácu počas RD :cry:
23. sep 2010 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a kočky ktoré si platíte DNP šup šup využiť aj OČR aj PN :grinning: :grinning: :grinning: kým sa dá :sweat_smile:
23. sep 2010 o 19:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaktusik007 mne sa to proste nepaci :( a to ma natom rozculuje dnes cely den ... a strasne ....
23. sep 2010 o 19:26  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lubica69 ja som si to precitala..proste vazne mi tam sedelo, ze to mam napisat....no co mozno mam velke usta:slight_smile:.
Este neviem presne kedy, ale chystam sa do prace ...a co ze si prisla o pracu?
23. sep 2010 o 19:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mirka907 bývalá zamestnankina je na rodičovskej :sweat_smile: takže ja som asi týždeň na úrade Ale snažíme sa takže... :grinning:
23. sep 2010 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
poprosim vas venujte sa teme, rodicovsky prispevok od 1.1.2011 sa riesi v inej teme.vdaka
23. sep 2010 o 19:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gijar ja som pisala o rodinnych pridavkoch - napr. susedne Rakusko 148 EUR mesacne, u nas 20 ...
23. sep 2010 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vieraj ked sa v decembri zamestnas, RP sa Ti odnime a dostanes 25 percent z RP do 3 rokov dietata + prispevok na starostlivost o dieta....su dva pripady tohto prispevku.

1) ak das dieta do skolky, budu sa preplacat mesacne naklady na skolku....cize ak mesacne zaplatiš 2O euro, z fondov EU dostanes 20 euro (toto som dostavala aj ja ) Tento prispevok ma byt od januara do vysky 300 euro..cize ak sa o dieta stara nejaky opatrovatelka a pyta od teba 300 euro, alebo sukromne jasle chcu 300 euro mesačne...asi tak. Momentalne je tento prispevok do vysky 164 euro.

2) ak sa o dieta bude starat fyzcicka osoba...babka napriklad, tak dostanes 41 euro mesacne.
26. sep 2010 o 19:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jozefmihal p. Mihal, chcela by som sa spytat, ci aj prispevok na starostlivost o dieta bude viazany len na 1dieta, ako RP...(napr. pri dvojičkách), pripadne ak preukazane výdavky na 1dieta su nizsie ako 300Eur, ci ich bude mozne preplatit vo vyske 300Eur na 2 deti.Dakujem.
26. sep 2010 o 23:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ninka123 nie som sice Mihal ale predpokladam ze to bude tak ako doteraz a prispevok na starostlivost o dieta bude viazany na dieta a nie na rodica a tak by si podla mna mala mat narok ak by si napriklad od januara dala vsetky svoje deti do sukromneho zariadenia na 3x300euro ...az kym nebude mat starsia 3 roky a potom uz len 2x300euro ...
ja mam 2 deti a na starsiu dostavam teraz 164 ako prispevok, co musim chodit kazdy mesiac vydokladovat a mladsia je zatial so mnou doma tak na tu dostavam tych 41 euro, ale kebyze dam aj ju do sukromneho zariadenia tak dostanem aj na nu 164 ...cize aj u teba by to bolo tak :wink:
inak teda klobuk dolu - ja mam dakedy pocit ze je toho na mna moc ale teda to co mas doma ty ze 3 deticky v takom kratkom case tak to teda fakt ze mas moj obdiv ze to zvladas :wink: a nedivim sa ak uvazujes nad tym ze ich zacnes davat niekam aspon raz za cas opatrovat ...
27. sep 2010 o 06:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@minitrouble dakujem za odpoved :slight_smile: da sa to celkom zvladat, ale teraz, ked su vacsi, tak uz potrebuju viacej casu na venovanie a to sa uz popri domacnosti neda stihat... tak preto by som ich radsej dala do zariadenia, aby mali program aj kolektiv :wink: samozrejme som okolim odsudena ako zla matka :sweat_smile:
27. sep 2010 o 09:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ninka123 - neodsudzujem ta absolutne, ze chces dat deti do jasli ci skolky na nejaky cas.Ja som mala tiez dvojcata a viem ako to je.A ked to tak citis,ze si chces odpocinut a deti dat do kolektvu nevidim na tom nic zle.Je to tvoje rozhodnutie a hlupe reci si nevsimaj,kazda mame svoje dovody a mozeme sa rozhodnut ako chceme . :wink: :slight_smile:
27. sep 2010 o 09:52  •  4 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@betula54 ahoj, velmmi pekne ti dakujem .pisala som ti to uz davnejsie. najnovsiu verziu mam, ze pojdem do prace 1/2011 a budem poberat 190€ mesacne RP. co este mozem okrem toho poberat?uz asi nic, ze? o malu sa mi bude starat babka bez akehokolvek papiera, takze len tak zadarmo. dik pa
27. sep 2010 o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No ahoj vieraj, ja nemam ani šajnu čo bude od januara. Mi teraz trcime na urade do noci, pretoze sa nahadzuju pridavky stredoškolakom a vysokoškolakom. Je mi zle ked si spomeniem na dalšie zmeny ohladom RP, uz teraz robime podla 3 zakonov...to je neskutocny chaos, k tomu prispevky rodičovi, ESF a ŠRSR...no Ti poviem rozmyslam o zmene zamestnania lebo toto je uz unosne a sme zrele vsetky na psychiatriu....
Som za jednu vysku RP od januara s jednym zakonom!!!!
28. sep 2010 o 19:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok