• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Rodičovský príspevok sa zvýši od januára 2010!

22. decembra 2010 
@betula54 dik, ak by si daco vedela, tak to tu zaves, prosim. verim, ze je to na nervy, ale ja sa od januara vraciam do podobneho chaosu - SP :cry:
28. sep 2010 o 22:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@betula54 prosim ta a tych 41,10€ prispevok rodicovi sa bude poberat od januara za akych okolnosti, ja len keby ste nahodou na porade v praci o tom hovorili. dik
29. sep 2010 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@betula54 som za a chapem vas, je v tom chaos!!! baby, co pripravili peticiu, mohli mysliet aj na toto. nemozu predsa menit tieto zakony s kazdou vladou, pripadne podla pocasia :angry: teraz este rozhadali samotne poberatelky RP..
29. sep 2010 o 17:28  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pocula som od kamosky ze sa ma zvisit rodicovsky prispevok o 190€ ze ci je to pravda lebo na nete som o tom nic nevidela tak neviem ci ste o tom poculi aj vy
29. sep 2010 o 22:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@taniska326 tazko, na taketo zvysenie tu nechal pan Fico velmi velku sekeru
30. sep 2010 o 02:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
30. sep 2010 o 05:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Cawte baby..planujem s partnenrom babo ale moc tymto veciam nerozumiem. chcela by som sa teda informovat ze ten RP bude rovnaky pre vsetkych? ( zamestnanych aj nezamestnanych?) a este ohladom priplatku k RP, ten je okolo 620eur pre zamestnanych aj nezamestnanych??? dakujem pekne
1. okt 2010 o 08:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gumimaci Ahoj,no ak som dobre čítala ten článok o rovnakom príspevku pre všetky maminy,tak by mal platiť asi až od januára budúceho roku,však? Takže teraz do konca roka dostanem tiež len tých 164 eura mesačne,a od januára by to malo byť tých 190 eur mesačne,ak dobre myslím :unamused:, ďakujem za odpoveď :slight_smile:
2. okt 2010 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, chcem sa informovat ohladom nasich peticii... baby, dnes ma kolega upozornil, ze peticia je vraj neplatna, ked podpisani ucastnici neuvedu svoj datum narodenia, prip. rodne cislo!!!! Viete sa mi prosim k tomu vyjadrit, niekto? Nechceme predsa, aby nase snazenie bolo zbytocne.... :confused:
4. okt 2010 o 16:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nech sa na mna nehnevaju ale uz z nas robia uplnych zebrakou nech si vyskusa pani premierka zit zo 190eurami zivit dieta aka je to vlada pre boha robia to aby sa nabalili oni a je im jedno co mi dame detom do ust divim sa ze este sme ako matky neurobili protest ale asi vam to je vseko jedno :frowning2:
4. okt 2010 o 19:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@susita no neviem
ale r.č. resp. datum narodenia je osobny udaj, kt. by ti do petície nik neuviedol ani ja osobne

aby sa mi potom nestalo ze si niekto na mna vezme uver alebo podobne neprijemnu vec
6. okt 2010 o 10:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@susita

zákon o petičnom práve
§ 4

Zhromažďovanie podpisov pod petíciu

(1) Každý má právo akýmkoľvek spôsobom neodporujúcim zákonu
vyzývať iné osoby, aby svojím podpisom petíciu podporili. Fyzická
osoba čitateľne uvedie k podpisu svoje meno, priezvisko a adresu
trvalého pobytu; 1) právnická osoba uvedie svoj názov a sídlo,
meno, priezvisko a adresu trvalého pobytu 1) osoby oprávnenej
konať v jej mene. Osobám podporujúcim petíciu sa musí umožniť, aby
sa s obsahom petície riadne oboznámili pred jej podpísaním.
K podpisu sa nesmú žiadnym spôsobom nútiť.
6. okt 2010 o 10:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@annie13 Dakujem Ti annie za super vycerpavajucu odpoved... medzicaom som si to uz nastudovala aj sama, ale aj tak si velmi cenim tvoj cas a pozornost... zelam ti pekny den :slight_smile:
6. okt 2010 o 17:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jozefmihal Pan minister ja sa chcem opytat koko budem poberat RP od1,1,2011 ,ked som pred nastupom na MD pracovala na zmuvu,ktora bola na dobu urcitu a skoncila mi ked mal syn 6.mes a ked mal 26 mes.sa mi narodilo druhe dieta.Na jedno mi zastavili RP a zacala som poberat na druhe 164eur.Koli takejto zmluve som nemala narok na matersku ale len na RP a nemala som ani narok na prispevok na nezaopatrene dieta do 3 rokov.Poziadala som o zvysenie na 256eur ale nevyslo to,chybalo tam 100dni poistenia.Ak by som mala tuto zmluvu na dobu urcitu tak by som mala aj tych 256eur a aj narok na prispevok na dieta do 3 rokov tak mi povedali na urade.Ale bolo to nefer lebo som pracovala a mam odrobenych 9 rokov.Od januara teda dostanem 190eur?
9. okt 2010 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monika331 nie som sice pan minister, ale predpokladam ze od 1.1. budes dostavat rovnako ako vsetci 190euro - presne o tomto je novela sucasnej vlady, aby sa nestavali take pripady ako tebe, ze kvoli tomu ze minula vlada stanovial hlupe pravidla, ludia ako ty boli znevyhodneni aj napriek tomu ze pracovali niekolko rokov, predpokladam ze v rovnakej situacii bola aj vacsina zivnostnicok a podobne....
...teda pre teba momentalne ostava len dufat ze peticia co baby spisuju vo vedlajsej teme bude neuspesna aj s ich protestom, a ze ten zakon prijmu tak ako je navrhnuty :wink: :slight_smile: a ze sa nenastve niekto tam hore a nepovie ze ok ked prostestujete tak bude vsetko po starom, to by napriklad nastvalo aj mna osobne, kedze ja patrim medzi pracujuce mamicky popri RD a vdaka byvalej vlade a sucasnemu platnemu zakonu som o rodicovsky prisla :angry: :angry: takze na novy zakon sa tesim :dizzy_face:
10. okt 2010 o 08:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monika331 som úplne ale úplne v rovnakej situácii ako ty... nikto nepozerá na to či sme predtým pracovali alebo nie, my sme brané ako "pijavice" na úkor štátu mám dojem, nemáme nárok na nič :rolling_eyes: takže mi môžeme byť akurát radi ak sa ten zákon schváli a budeme mať aspoň tých 190...
10. okt 2010 o 08:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@amadora som rada ze je nas viac ktore sa na novy zakon tesia :wink: :slight_smile:
10. okt 2010 o 08:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@minitrouble hm, teraz nás väčšina ukameňuje :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
10. okt 2010 o 08:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@amadora este ze sme take povahy ze nam to je jedno co si o tom kto mysli, ale napiseme co si myslime, ze? :sweat_smile:
10. okt 2010 o 09:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@minitrouble však a za čo sa máme hanbiť, nie? :wink:
10. okt 2010 o 13:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no už nemám vôbec prehľad v akom štádiu je ten náš zákon a tá vaša petícia. Včera som akurát postrehla, že "nejaká" mamička bola v novinách spokojná, že dosiahli na vláde svoje, ale že aj tak sa bude štrajkovať.

Najskôr som bola proti petícií, lebo ja som brala 256 Eur, nastúpila som teraz predčasne do práce a preplatenie nákladov jaslí do 300 Eur by bolo vykúpenie pre našu rodinu a končene by sme si mohli ŽIŤ ako kedysi. Potom som sa s tým akosi zmierila-tak čo už, pri druhom zas budeme "žobráci" s 190 Eurami. A včera sa dopočujem, že mamička spokojná, lebo výbor dosiahol, že tým čo teraz poberajú RD s najväčšou pravdepodobnosťou všetko ostane tak - ako prechodné obdobie - a od nového roka to ide podľa pôvodného návrhu a ešte nám zoberú aj tie preukázané náklady do 300 Eur, čím vlastne vykompenzujú to, že nechajú na čas vyšší RD? To ma už dožralo, petičná mamička je spokojná, lebo pre svoju situáciu vybojovala svoje, ale čo ostatné? Pre mňa ani zvýšenie preplatenia nákladov ani pekná vyhliadka do "budúceho" tehu.... super, gratulujem... fakt sa teším na znenie budúceho podpísaného zákona...
11. okt 2010 o 14:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@edusik kde to pisali o tom ze nebudu preplacane naklady do 300euro .....to podme teraz spisat my pracujuce matky dalsiu peticiu, lebo to ma uz fakt nastve ak my co pracujeme budeme zase najviac ukratene - no skoda slov !!!!
11. okt 2010 o 19:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monika331
Mne sa tiež skončila zmluva na dobu určitú, keď mala malá iba 3 mesiace. Dokonca mi to bývalý zamestnávateľ zdôvodnil tým, že mi zmluvu nepredĺži, lebo mám dieťa!!!! No viem, že keby sme plánovali druhé, začnem si platiť DNP, zaiaľ z minima, keď otehotniem, z maxima. (Z minima je to teraz 13 € za maxima do 50 € mesačne - uvádzam zaokrúhlené sumy) práve kvôli tomu, aby som mala nárok na materskú.
Škoda, že si to neurobila aj ty, mohla si ju mať tiež. Myslím materskú. Asi ti nemal kto poradiť, že? :frowning2:
Výšku RP neriešim. Ja mám síce priznaný vyšší (ešte mi nevyplatili ani za august, lebo sa stále na čosi čakalo), no neverím, že to zostane. Ak, tak do koca r.2010.
Ten príspevok na jasle tiež nie je celkom jasný. Lebo to sa má čerpať z eurofondov, ktoré su ale k dispozícii do r.2013 a už teraz sa ozývajú v koalícii hlasy, že čo po tomto roku? Odkiaľ tie penieze pôjdu potom?
Čiže tie návrhy sú jedna vec, no to, ako bude vyzerať zákon naozaj, vec druhá.
12. okt 2010 o 07:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@heni79 ahoj veru nemal mi kto poradit vedela som o priplacani ale ked som pracovala vobec mi to nenapadlo ze takto dopadnem.Ani tie mile tety na socialke ti neporadia.prisla som na to neskoro az ked uz som mala velke brucho.No ale co uz ucime sa na vlastnych chybach.Ale cely tento zakon bude cudny.Radicova hovorila ze do konca ich vladneho obdobiua bude materska na rok a 100percent vysky platu a to co zas bude? Niektory zamestanvatelia ti daju minimalnu mzdu a hotovo,alebo minimalnu na papier a ostatne bokom,tirz to bude take ze jedna bude mat raz tolko ako druha.Cudne nerozumiem uz nicomu v tomto state.
12. okt 2010 o 11:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@minitrouble to povedal pán minister myslím vo štvrtok alebo v piatok, ale on už povedal veľa pracovních návrhov, preto ma už zaujíma len podpisaný návrh, lebo dovtedy je to fakt len na hádky...
12. okt 2010 o 17:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@heni79 btw nerozumiem vôbec tejto vláde - keď sa má niečo vyplácať z EF len do r.2013 tak čo? to je dôvod to nevyčerpať???? niečo choré sa zrodilo v tomto štáte...
12. okt 2010 o 17:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@edusik
Bolo to skôr prezentované ako akési varovanie, že nie je dobré teraz prisľúbiť s ľahkým srdcom niečo, čo pôjde z eurofondov, čiže to "nebude bolieť" štátnu kasu a nemať plán, čo ďalej. Ono je to napokon regulérna otázka, ktorú by mali vyriešiť prv, ako niečo schvália. A potom zistia, že peňazí niet. Ako teraz s tými 256,- eurami. Nik tam ale nepovedal, aby sa to nečerpalo, aspoň som nič také nezachytila. :slight_smile: Rozmýšľať nad budúcnosťou mi príde ako celkom rozumný nápad. Aby sa už prestali ľudia správať štýlom : Po nás potopa!
12. okt 2010 o 17:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prezentované to bolo v úvahách, že ak by nezjednotili RP na 190 ale nechali by aj ten vyšší, tak potom by asi nebolo na preplácanie nákladov - dľa pána ministra... len mi ušlo - pokiaľ viem tak RP nejde z EF, tak ako to môžu jedno podmieňovať druhým??? ale veľa do toho nevidím...
12. okt 2010 o 18:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@edusik
Veď práve o tom to je. RP ide zo štátneho rozpočtu. Preto tie obmedzenia.
Tých 300€ by šlo z eurofondov, preto tá štedrosť.
Nie je to identická dávka.
12. okt 2010 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok