Rodičovský príspevok sa zvýši od januára 2010!

nika2007
17. jún 2009

Občan a štát
Rodičovský príspevok sa napriek kríze zdvojnásobí
ses, Pravda | 17. júna 2009 6:01
Sľubované zvýšenie rodičovského príspevku na úroveň minimálnej mzdy od januára nasledujúceho roku bude. Aj napriek prepadajúcej sa ekonomike. Tvrdí to ministerstvo práce, hoci s návrhom na zvýšenie príspevku mešká. Už o pol roka by tak rodičia mali dostávať namiesto súčasných 158,67 eura (4 780 Sk) najmenej 295,50 eura (8 900 Sk) mesačne. Taká je totiž súčasná výška minimálnej mzdy.
🙂 🙂 🙂

tinka28
27. nov 2009

Ahojte. Chcela by som sa spýtať, či náhodou neviete či aj ja budem mať nárok na zvýšený RP keď som robila na dohodu. Mesačne to bolo len dákych 60 EUR?

baba77
27. nov 2009

mozete mi poradit pred materskou som bolasukromnicka,podla vas mam narok na vysiu matersku?

standa82
27. nov 2009

Lucia, príspevok na starostlivosť budeš mať, ale len do výšky nákladov na jasličky.

Baba, ak ti zo SP vypočítali materskú (poberáš ju), potom budeš mať nárok aj na zvýšený RP.

luciarisko
27. nov 2009

Standa dakujem 🙂

alusha
28. nov 2009

tinka, z dohody sa neodvadza nemocenske poistenie, takze ak si si neplatila dobrovolne alebo nemala trvaly pracovny pomer na zmluvu, tak nebudes mat narok ☹

baba77
28. nov 2009

alusha a to sa ma podat ziadost alebo automaticky preveria?

kisska
28. nov 2009

baba, kedze rodicovsky poberas uz teraz, budes si musiet poziadat. Automaticky ho dostanu len tie maminy, ktore ho zacnu poberat az po Novom roku.

baba77
28. nov 2009

tak uz by to bolo nacase poziadat?

paula58
28. nov 2009

ahojte uz je to konecne schvalene 🙂 ci este nie?

miah
28. nov 2009

nacas poziadat bude ked to bude definitivne schavalene 😉

jankabo
28. nov 2009

ahojte,
môžem sa spýtat ohladom toho zvýšenia RP???
Budem mat nárok na zvýšeny RP ked teraz som nastúpila na matersku, zamestnaná som, ale pred nástupom na matersku som od začiatku tehu na PN, lebo som mala zdravotné problémy.

kisska
28. nov 2009

Definitivne schvalenie by malo prebehnut 1.12.2009. Tak vydrzme este par dni:o)) To by sme sa mali dozvediet, ci mozeme ziadat o schvalenie uz v decembri alebo az po Novom roku...

jankabo - PNka tvoj narok neovplyvni. Ak mas narok na materske, budes mat narok aj na zvyseny RP.

jankar27
29. nov 2009

Lucka, tak ako ti to poradila Standa je to doteraz, este nevieme v akom uplnom zneni to prejde. ale, kedze mas narok az od januara na RP a schvalili by to, tak ako je navrh, tak ked pojdes do prace, dostanes jednorazovo 25% vsetkych RP a potom uz ani kurunu, ci euro naviac. Dufam, ze to tak neprejde.

luciarisko
29. nov 2009

Jankar27 -ale v januari to bude uz rok co poberam RP, nemyslela som ten novy zvyseny, to mi je jasne, ze ked pojdem do prace nedostanem ho a maly bude mat v januari 18 mesiacov, takkze by sme mali narok len 6 mesiacov. chcela som len vediet, ze ked ho dam v januari do jasliciek , ci mi tie jaslicky preplatia, resp. daju mi prispevok na starostlivost o dieta tu sumu co doteraz mam ako RP.

jankar27
30. nov 2009

Ahoj Lucka, to som si nevsimla, ze mas uz take velke babo. Podla mna, ked pracujes, asi nebudes moct mat ten zvyseny. Ale pockajme co bude o par dni, nakoniec, to moznobude tak ako je to teraz, to by aj mne vyhovovalo.

baba77
30. nov 2009

cavte tak zajtra dostaneme otpoved na otasku ci shvalia rodicovske?

jozefmihal
30. nov 2009

Zajtra určite nie, možno v piatok

gapa
30. nov 2009

vdaka za info p. MIhál. Tak možno už v piatok.
Som dala od zajtra nezamestnanej kolegyni radu, nech sa neeviduje na UPSVaR hned, ale počká až do nového roku, ak by náhodou schválili novelu zákona o sociálnom poistení (čerpala RD).
NO a ak to takto schvália, tak predpokladám nebude ťažké získať nárok na vysokú! podporu.

baba77
30. nov 2009

vdaka jozefmihal,len aby som stihla podat ziadost?ak bude treba,mam 1rocnu rebeku bola som sukromnicka,teraz mam pozastavenu zivnost.len neviem ci mam narok na to?dobru noc

gapa
30. nov 2009

baba,
ak si poberala materksé a myslíš na zvýšený RP, tak máš.

jozefmihal
30. nov 2009

brčko, aj keď novelu kritizujem, získať vysokú podporu bude veľmi - ale veľmi - jednoduché .-)

...pani ministerka sa ešte len bude čudovať... ale o tom potom ,,,-)

jozefmihal
30. nov 2009

😀 😀 😀

ale zatiaľ pssst.

baba77
30. nov 2009

dakujem moc.dobru noc.

simona55
1. dec 2009

pan.Mihal, aky ste zahadny 😕 tajomny 😕 😀 😀 😀 😀

simona55
1. dec 2009

chcem sa spitat, moja dcera robila od 15.9 do 17.4.08 potom ju prepustili k voli zmene v zamestnani nemohla vykonavat 3smeny kvoly veku v tedy mala16,5 a teraz je tak isto tam zamestnana od1.12 .09 buducnosti planuje tehotenstvo, bude mat narok na zviseny RP? Dakujem

nizuva
1. dec 2009

esteze ich to napadlo ked 01.01.2010 koncim matersku 🙄 koksooo skoro tri roky na nule a oni si zmyslia teraz

oraia
1. dec 2009

Ahojte, inak dnes 1.12 som bola na soc. urade sa informovat co vsetko bude treba predlozit k ziadosti o zvysenie RP aby som sa pripravila a tam na mna mila pani vyvalila, ze oni o zvysovani nevedia, nic im neprislo, ziadne ziadosti nemaju. Som ostala ako vyvalena, ked zakon bol schvaleny a ma mat ucinnost od 1.1.2010 a su toho plne noviny, internet aj spravy v telke .... je to uz len mesiac do 1.1 a na uradoch nemaju ziadne info, to potom ako chcu vyiesit po Silvestri ked ich tam prepadnu hufy mamiciek???? .... Na nevedomost uradniciek by som sa pozerala z nadhladom, keby to bol zastrceny urad niekde "panu bohu za chrbtom" ...ale to bolo na hlavnom soc. urade v KOSICIACH !!!! ....

dejna3
1. dec 2009

oraia, no keďže ten zákon nie je ešte definitívne schválený, tak nevedomosť úradničiek je odpustiteľná... tie dostanú pokyny ku zmenám ako posledné 🙄

standa82
1. dec 2009

Ani ja som o tom v TV nič nepočula, a to ho mám zapnutý celý deň. No žiadne vyjadrenie k schváleniu zvýšenia RP.Zrejme o tom ozaj budeme počuť až v piatok ako informoval p.Mihál, 😉