• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Rodičovský príspevok sa zvýši od januára 2010!

22. decembra 2010 
mna by zaujimalo to iste ako rebeccu2006, ako je to s prijmom za prenajom bytu. Prijem je sice pisany na manzela, ale na DU sme zahlaseni obaja, kedze sme aj vlastnici obaja. To len kvoli tomu, ze som nahlasena na DU mi nedaju rodicovsky prispevok? :confounded: :angry:
2. dec 2009 o 16:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ada,
dohoda o vykonaní práce, dohoda o pracovnej činnosti je považovaná za príjem zo ZAVISLEJ činnosti (§ 5 ods., t.j. nie ako príležitostný príjem. Dohoda je tiež pracovnoprávny vzťah.
2. dec 2009 o 16:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pietra,
pozri moju odpoved na predchádzajúcej strane dole. :wink:
2. dec 2009 o 16:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
eliska,
ešte rodinné prídavky 20 eur a danový bonus u tatka (myslím 21,99eur od 1.1.2010), ak pracuje ... :grinning:
2. dec 2009 o 17:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gapa, nevedela by si poradit aj mne??? napadlo ma ze v jednej poistovni pracujem na mandatnu zmluvu.. aj ked vobec nie aktivne, do roka mi pridu nejake drobne z predchadzajucich zmluv, teraz sa tomu uz vobec nevenujem..
mam aj dic z danoveho, aj to sa asi rata ako vedlajsi prijem, ze?? mam to zrusit ak chcem vyssi RP???
2. dec 2009 o 17:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky gapa,

dakujem Ti velmi pekne za odpoved.
2. dec 2009 o 17:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gapa, dakujem :slight_smile: ten prispevok som povodne prehliadla.
2. dec 2009 o 17:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
salvinka,
neovládam, ako sa posudzujú tieto iné činnosti, bohužial, nemám s tým skúsenosti, ako p. MIhál. Skús napísať priamo na UPSVaR, na ústredie, nech sa ti vyjadria. Budeš to mať aj písomne.
2. dec 2009 o 17:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Gapa, ďakujem pekne za odpoveď- len ešte by som sa rada usitila- skutočne neprekáža, že som registrovaná na DÚ a mám pridelené aj DIČ? Vďaka
2. dec 2009 o 17:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte maminky,

to že schválili vyššiu materskú mi včera povedal manžel a tu som si prečítala, že je to pravda, ale ževraj a to sa chcem opýtať - môžme požiadať aj o vyplatenie do zadu za tie mesiace čo sme dostávali len tých cca 160 eur?
To asi nie, že?
2. dec 2009 o 17:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
rebecca,
ak na to nemáš živnostenský list, tak nevadí. Lebo povinnosť zaregistrovať sa platí pre každého.

lovula,
spätne sa nedá, až za obdobie od 1.1.2010 sa dá poberať zvýšený RP.
2. dec 2009 o 17:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gapa - ano, ak porodim 28.3.09 :wink: zatial mi doktor trafil niekolko terminov od polky marca a stale si nie je isty :grinning:

a ako je to s tym, ze som teraz na PN? lebo zaplatene budem mat iba styri mesiace... kedze od novembra odvody neplatim lebo som PN... tento cas sa mi zaratava tiez do tych 270dni aj ked nic do socialky neodvadzam? :wink: lebo vlastne poistenie ako take som si nezrusila - to je fakt, aj zivnost este stale mam a pod. hmmm?
2. dec 2009 o 17:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gapa dakujem za reakciu aspon viem kde sa mam obratit :wink:
2. dec 2009 o 17:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pozri na ich stránky, sú tam aj ich mail adresy
2. dec 2009 o 18:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj, čítam o tom rodičovskom príspevku, ako zas raz pomohli maminám a všetkým, ktorí si malinko privyrobia k tej sume od štátu. Mám nápad, ale netuším či to pomôže, pretože §8 príležitostné príjmy nevstupujú do príjmu, pre rodičovský príspevok, čiže pýtam sa a rada by som poznala odpoved, či môžem pracovať na príkaznú zmluvu napr. spracovanie miezd, alebo účtovníctvo, dá sa to.? Sú to mesačné záležitosti a vôbec nie na prácu pravidelne denne sa opakujúcu, pretože sú to napr. malé firmy. Kto poradí Dakujem Mariana
2. dec 2009 o 18:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojček, dnes mi kamoška hovorila, že včera bolo v správach na STV1 niečo o materskej... a to: ževraj spravili opatrenie, že medzi dvomi tehotenstvami musí žena pracovať min. 6mesiacov, aby dostala od januára zvýšenú materskú... čo je na tom pravdy???? lebo ja mám 2ročného syna, stále som na materskej a čakáme druhé bábo... nikde som to nenašla, tak vás prosím o odpoveď, vopred dík za odpoveď Alena
2. dec 2009 o 18:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babatko,
nie je to pravda. Ak ti PP trvá, tak máš nárok na materské.

6mesiacov sa týka DNP, aj ked neviem, čo spomínali.
2. dec 2009 o 19:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
P. Mihál - kukla som na poradu, ale zdá sa mi, že to Vami avizované videoškolenie ani ďalšie Vaše infošky asi nie je voľne prístupné - je prístupnené len pre predplatiteľov encyklop. MU...?
2. dec 2009 o 19:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,chcem sa opytat, ked budem dostavat matersku nizsiu ako je vyssi RP,tak mi ho budu dorovnavat???
2. dec 2009 o 19:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, gapa, mam otazku , ked mam matersku do 30/12 to znamena ze od 31/12 som na RD budem musite dodatocne ziadat o zvysenie RD?
kamoska je na MD tak ze ma PP ale bola s dcerou na MD, ked mala skoncit akurat porodila druheho cize nepracovala medzi MD, bude mat narok na zvyseny RD?
a co ked je na RD otec? ma narok na peniazky?

dakujem velmi pekne
2. dec 2009 o 19:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vratim sa k nemocenskemu a osetrovnemu z DNP popri RP, ak budem mat napr v marci osetrovne dostanem len to a RP nie, ale vo februari a nasledne v aprili ho dostanem ?
2. dec 2009 o 20:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte!
nasiel by sa tu niekto, kto mi vedel pomoct?
od okt.2006 do aug.2009 som pracovala v Irsku na zmluvu.od 1.9.09 som na urade prace ako nezamestnana. teraz by som si chcela vybavit matersku z Irska, kedze som si tam platila odvody. v tom mam jasno, ze ked mi ju schvalia z irska, urcite si tu nemozem uplatnit narok na matersku. ale budem mat potom narok na zvyseny RP, aj ked budem matersku poberat z ineho statu? alebo si mam radsej vybavit matersku tu a potom aj dostavat zvyseny RP.
lebo ked som sa naposledy pytala v SP ci budem mat narok na matersku, tak mi pani povedala, ze ak aj ano, tak len minimum t. j. okolo 160eur. ale keby som potom dostala zvyseny RP, tak by som tych 26 tyzdnov aj vydrzala.
kto vie, prosim nech poradi
2. dec 2009 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fnukkacikk
tak to by veru zaujimalo aj mna tak trosku, nikde sa to nespominalo.. daj vediet aj ip ak sa dozvies odpoved :wink:
2. dec 2009 o 20:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gituserik,
pokial viem, tak materske vyplaca zamestnavatel, a ak si teraz nezamestnana..kto ti ju bude platit?
A musis splnit tych 270 dni nemocenskeho poistenia za posledne dva roky pred porodom ak sa nemylim.
Ja som nastupila na matersku v 28tt, poberala som ju odtial 9mesiacov a po ukonceni som tam dala vypoved. Teoreticky by som mala mat narok na ten zvyseny prispevok, ale to nikto nevie..uvidime v januari :D
2. dec 2009 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babulka,
budeš musieť požiadať, lebo ak začínaš poberať od 31.12.09, tak ešte ideš podla teraz účinného zákona

ak je zamestnaná a počas RD nastúpila na druhú MD, tak poberala aj materské, predpokladám, nemusela nastúpiť do práce a fakticky aj odrobiť nejaký čas.

Aj otec ak bol nemocensky poistený aspon 270kalend.dní v období dvoch rokov pred narodením dietaťa má nárok na zvýšený RP ak splna aj ostatné podmienky
2. dec 2009 o 21:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fnukacik,
áno, od mesiaca narodenia dieťaťa.
2. dec 2009 o 21:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ginepra,
je to aj nie pre drakov. Ja nemám predplateného Draka na www.porada.sk a videoškolenie som videla. Ale myslím musíš byť zaregistrovaná na porade.
2. dec 2009 o 21:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gituserik,
ak by si nárok na materské v irskú nemala, tak by ti stačilo sa zamestnať napr. 1den pred nástupom na MD a nárok na materské na SK by si mala. Materské by sa ti rátalo z VZ pre nemoc.poistnie z toho jedného dna. Dá sa napr. aj tak, že sa zamestnáš už teraz napr. na obdobie od pondelka do piatka (radšej bez víkendov) a z toho sa ti bude rátať materské, aj ked už pri nástupe na MD nebudeš zamestnaná. Ak budú všeky tie dni v jednom mesiaci, tak sa ti materské vyráta ako HM(vymer.základ pre nem.poistnie) za tých 5dní :5 a materské bude 55% z toho.
2. dec 2009 o 21:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gapa prosim ta ako to bude s tym nemocenskym a osetrovnym pocas RP, pytala som sa vyssie a stranku pred, dakujem
2. dec 2009 o 21:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gapa dakujem. tesim sa ze kvoli 1 dnu budem zobronit o peniaze..
2. dec 2009 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok