Rodičovský príspevok sa zvýši od januára 2010!

nika2007
17. jún 2009

Občan a štát
Rodičovský príspevok sa napriek kríze zdvojnásobí
ses, Pravda | 17. júna 2009 6:01
Sľubované zvýšenie rodičovského príspevku na úroveň minimálnej mzdy od januára nasledujúceho roku bude. Aj napriek prepadajúcej sa ekonomike. Tvrdí to ministerstvo práce, hoci s návrhom na zvýšenie príspevku mešká. Už o pol roka by tak rodičia mali dostávať namiesto súčasných 158,67 eura (4 780 Sk) najmenej 295,50 eura (8 900 Sk) mesačne. Taká je totiž súčasná výška minimálnej mzdy.
🙂 🙂 🙂

anibas
5. jan 2010

silviA : choď osobne, len či budú ochotné hľadať spis a počítať dni poistenia, ale tu záleží na každom dni !

nadhera
5. jan 2010

dnes mi pracovnicka z uradu poslala mailom ziadost o zvyseny rodicovsky , ktoru si vytlacim, vyplnim a odnesiem. je tam spomenuty zakon, odstavec, vyplnim svoje meno a meno dietatka. a mozem ist na urad. 😉 nic ine nechcu.

misulka1984
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fogpi
5. jan 2010

emia. mne prac.pomer stále trvá ale tiež si sama nič neplatím. tak to som si akože mala sama platiť z rodičovského do socialky? ked som ešte akože zamestnaná?

set
5. jan 2010

Ahojte, ja som SZCO a dnes som bola na UPSVR, odovzdala som napisanu ziadost o zvyseny rodicovsky prispevok od jan 2010 a uviedla udaje dietatka /ziadne tlacivo som vyplnovat nemusela/ a tiez odozdala potvrdenie o preruseni zivnosti co je pri SZCO potrebne...

zuzula20
5. jan 2010

Dakujem nadhera, som si tam vcera aj volala a pracovnicka mi povedala, ze sa mam zastavit v druhej polke januara, lebo ze este nemaju pripravene ziadosti, na internet to davat nebudu, lebo ze je to ich interna zalezitost. No ale ze ak by som velmi chcela, mam si to napisat sama a doniest. Nuz asi teda radsej pockam, lebo neviem ci by som to vedela spravne napisat.

baba77
5. jan 2010

Ahojte nevedeli by ste mi povedat take ze v mestach dokedy sú tam kdesa vybavuje rodicovsky prispevok........Presnejsie by som mala zaujem v Komárne...

standa82
5. jan 2010

Zrejme to majú všade tak, že do 15.00 hod.

misulka1984
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
misulka1984
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nadhera
5. jan 2010

poprosim maminy, ktorym som poslala vzor /doruceny z UPSVaR/ aby napisali,ako pochodili. Velmi ma zaujima, ako to v jednotlivych mestach v republike vybavuju. vsade totiz pytaju nieco ine. dakujem 😉

baba77
5. jan 2010

a dokedy treba podat ziadost?od coho to zalezi,len odkedy je podane,sa pocita?

berus222
5. jan 2010

baba, to asi doplatia.

baba77
5. jan 2010

vsetko len asi,kedy uz budeme vsetko konkretne vediet?

nadhera
5. jan 2010

ci podate teraz, vo februari,v juni, vsetko jedno - doplatia 6mesiacov dozadu!!! viac nie.

nadhera
5. jan 2010

asi som sa zle vyjadrila - ak podate najneskor do juna, vyplatia od zaciatku roka.

vlasta.13
5. jan 2010

😉 Mile ženicky, chcem sa pridat k vasej diskusii o novom rodicovskom prispevku.

Aj ja som bola vcera osobne na UP, mam tam dobru kamaratku, bol tam riadny chaos...ale ani sa necudujem, kedze pracovnici prisli po sviatkoch do prace, a o par dni maju uzavierku...čize musia spracovat miliony penazi, vyplacaju davky za december. No a aj mne odporucili prist po uzavierke, cize po 15. januari 2010.
Nemaju este ziadosti...co je podla mna normalne, kedze zakon je ucinny od 1.1. nie?
No a zvyšený rodic. prispevok nebude vyplatený vo februari 2010 automaticky, kedze musia na UP vystavit rozhodnutie o priznani RP a az po jeho pravoplatnosti mozu zvyšený RP vyplatit. Ciže podla navalu prace na UP, kedze sa meni nielen vyska RP ale aj vyska ostatnych št. davok, bude RP doplatený na novej vysky mozno az v marci.

nadhera
5. jan 2010

kto poradi,ako je to so zmluvou o dielo resp.podla §51 /nepomenovana zmluva/. do konca mesiaca mam mat dva dni brigady a zaujimalo by ma, ci agentura vie vyjst v ustrety aj maminam,ktore beru zvyseny RP. Cez agenturu brigadujem uz rok, stale na dohodu a obavam sa, ze ani nebudu vediet o nepomenovanej zmluve...jedine co o tychto zmluvach viem, ze pracovnik nie je poisteny v SP. poradte viac prosim. 😉

nadhera
5. jan 2010

Nárok na vyšší rodičovský príspevok (256 eur mesačne) majú od januára rodičia maximálne do dvoch rokov dieťaťa. Potom príspevok klesne na 164 eur.

Podmienku na vyšší príspevok podľa Mihála nesplní veľká časť rómskych rodičov, ale aj dlhodobo nezamestnané ženy a študentky, ktoré otehotneli počas školy. Celé tri roky budú na dieťa dostávať len nižší príspevok a nesmú si na dohodu privyrobiť.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/5144587/tomanovej-obm...

nadhera
5. jan 2010

ak dobre vidim,tak maminy,ktore zacnu brat nizsi RP od tohto roka, nesmu cele tri roky pracovat na dohodu? 😒

ikke
5. jan 2010

maria73 • Dnes o 17:53
Ahojte mamicky...
Nevie niekto poradit?Materska mi konci 3 marca 2010 a cakame babatko koncom juna.Nevychadza termin,aby nam zvysili rodicovsky prispevok na 256EUR,pretoze materska bude na 2 mesiace prerusena...Pred nastupom na matersku som nebola zamestnana.Mam nejaku sancu na vyssi prispevok?Vie niekto pripadne poradit nejakeho pravnika na nete,alebo socialneho poradcu?Dakujem.Maja

alenk • Dnes o 18:44
Ahoj Maji, pokial viem ten zvyseny prispevok je len v pripade ak zena pred materskou bola zamestnana.

alenk • Dnes o 18:45
je tu aj diskusia o tomto vyssom prispevku, skus sa pozriet.

martina48
5. jan 2010

Ahojte..chcem sa spítať..pred tým,ako som otehotnela som nastúpila do novej práce 3 mesiace som robyla a potom som otehotnela a musela som byť od začiatku na ryzikovom..teda najprv som bola 2 mes. PN a potom na ryzikovom...to sa ráta?... ja by som mala nárok na zvýšenú materskú?

emjee
5. jan 2010

martina tu sa riesi vyssi rodicovsky prispevok nie materska, ale k tvojej otazke: dostavala si matersku? ak ano, narok na vyssi rd budes mat, ak nie, smola 😔

maajka
6. jan 2010

Ahojte,ja poberam rodicovsky prispevok pri druhom dietati,predtym som poberala pri prvom(narok na matersku som nemala).Mam narok na zvyseny prispevok ked som isla z jednej materskej na druhu?

martina48
6. jan 2010

zle som sa vyjadrila..myslela som rodičovský 😒 ...ale ďakujem za odpoveď...ešte jedna otázočka..áno dostávala som materskú,ale syn má 17.1.10...2 roky 😒 ..mám nárok aspoň na ten 1 mesiac? ☹

nadhera
6. jan 2010

martina, mas narok na 1mesiac. 😉

nadhera
6. jan 2010

maajka,ak si nebrala materske, narok na zvyseny RP nemas.

vlasta.13
6. jan 2010

Kto bude dostavat zvyšenz RP, nemoze pracovat ani na prac. zmluvu, ani na dohodu ani zoadna brigada, inac o RP pride.

manka
6. jan 2010

ahojte. zvyseny RP je cisto len do dvoch rokov dietata? coho sa teda tyka ta dalsia veta, ze moze poziadat rodic, ktory sa vzda prace a bude sa venovat len dietatu?

nadhera
6. jan 2010

vlasta13, nie tak celkom...

zvyseny rp je len do dvoch rokoch, ak nastupis do prace, rp sa krati a dostavas len prispevok na starostlivost o dieta, ktore bude predpokladam v skolke.