• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Rodičovský príspevok sa zvýši od januára 2010!

22. decembra 2010 
emjje ja uz mam 5mes dcerku, dnes som konecne dostala vyp podla paragrafu 63´-ukoncenie zivnosti a pracovny pomer bol ukonceny 2.6.2009 takze dufam ze ten zviseny RP dostanem bola som zamestnana od 5.10.2006 ale cele tehotenstvo som bola na PN tak uvidime,
18. jan 2010 o 12:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dzio,
to je teda dobré, oni ti so spätnou splatnostou skončili PP? PP sa nedá ukončiť výpovedou k 2.6.2009, lebo plynie výpovedná lehota a tá končí vždy koncom meisaca, t.j. PP by musel končiť napr. 30.6.2009. Tak predpokladám si podpisovala dohodu alebo píšeš len kedy si výpoved dostala a nie kedy ti skončil fakticky prac. pomer. čo máš napísané v zápočtovom liste?

od ukončenia PP už nie si poistená v nezamestnanosti, tak pozor na to!!!
18. jan 2010 o 12:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte. Dnes som bola vybavit zvyseny RP na UPSVaR v TT.
Trvalo to 3 minuty - iba som vyplnila jedno tlacivo. Pracovnicka bola prijemna. Takze ich musim pochvalit :slight_smile:
18. jan 2010 o 12:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Maminy, naozaj ziadna neplanujete pracovat popri zvysenom RP? Ved je to legalne, vid blogy p.Mihala. :slight_smile:
Potrebujem blizsie zistit, co je to nepomenovana zmluva /§51 OZ/ a ktore brigady je mozne cez tuto zmluvu uskutocnit. Na nete sa vsak toho vela nedozviete.

P.Mihal, Gapa, poradte prosim. :slight_smile: prosim.
18. jan 2010 o 12:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, aj ja mám otázku.Som na RD, o zvýšený žiadať nejdem, lebo pracujem na dohodu.

Bola som sa v SP odhlásiť z dôchodkového poistenia a prihlásiť sa ako DDP osoba. To je OK...ale tety v tom tiež asi majú chaos. Povedala mi, že budem platiť mesačne 14 eur, na druhý deň som zistila, že to malo byť 91,7 eur... a tých 14, že je nemocenské :confounded: Nepotešilo, ale čo už.

Moja otázka: mám sa prihlásiť aj ako DNP? kvôli prípadnej budúcej materskej? Platiť teraz 14 eur a keď už bude druhé bábo na ceste, tak si to zvýšiť na max?
18. jan 2010 o 13:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nadhera,
ja netuším. Som len očkom pozrela ten § 51, no na to by bolo treba viac času a najlepšie aj skúsenosti, no tie ja nemám.
18. jan 2010 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, prave uvazujem nad tym, ci si dat DNP alebo nie. Ide o toto: musela by som si to platit minimalne rok. Ak sa mi v dohladnej dobe nepodari otehotniet (co je aj predpoklad), budem musiet platit dalsi rok. Kedze materska sa pobera iba pol roka, v podstate sa to uz asi financne neoplati, lebo dam do DNP viac, ako ziskam v polrocnej zvysenej materskej, rodicovsky je uz potom rovnaky bez ohladu na to, ci som bola alebo nebola DNP. Čo vy na to?
18. jan 2010 o 13:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gapa, budem cakat aj na vyjadrenie p.Mihala, aj tak vdaka :wink:
18. jan 2010 o 13:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som si tiez bola vybavit zvysenie RP .. potrebovala som papier ze som zamestnana ale nepracujem lebo som na RP (papier z roboty) a vyplnila som im tam ziadost (na kt. som este napisala ze vyhlasujem ze nepracujem ) ... aj odvas chceli taketo veci ?? alebo to len u nas v okrese??
18. jan 2010 o 13:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
odo mna nic take nechceli, som zamestnana
len tlacivo vyplnit tot vse
18. jan 2010 o 14:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dijefcatko - platit DNP staci 9 mesiacov, aby si mala narok na davky (PNku, matersku). Minimum je 14€ a max. 47,7€. Aj keby si platila 12 mesiacov maximum, vrati sa ti to minimalne vo forme zvyseneho RP pocas 1,5 roka.
Ak nie si zamestnana, tak bez DNP budes mat narok len na RP vo vyske 164€.
Obdobie 270 dni (9 mesiacov) nemusi byt v kuse, ale spolu za 2 roky pred porodom.
Neboj, uz davno mame vsetky spocitane, ci sa DNP oplati alebo nie :wink:
18. jan 2010 o 15:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moja skúsenosť RP z Prešova. Končila mi teraz MD, takže som riadne podávala všetky tlačivá, ale kedže nebývam v PO len tam mám ešte trval. pobyt, min. týždeň nám pracovníčka povedala že to môže doniesť aj moja mama, a dnes tam bola, a musela pracovníčku dosť presviedčať, aby jej tie papiere zobrala, vraj od piatka majú príkaz, že každá musí dôjsť osobne.... A aj ked žiadate o zvýšený RP, treba znova potvrdenia od soc. a zamestnávateľa... to len aby vedeli žienky, že Prešov je stále extra....
18. jan 2010 o 15:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dijefcatko - no nedalo mi to a hodila som to este raz do kalkulacky a vyslo mi, ze pri maximalnej materskej 596€ pocas 6 mesiacov (spolu 3576€) by si musela DNP platit viac ako 6 rokov v maximalnej vyske, aby sa ti to neoplatilo :wink:
Pri plateni minima sa ti to oplati este viac, lebo ak mas narok hoci aj na minimalnu matersku, budu ti dorovnavat do vysky zvyseneho RP, cize 256€ budes dostavat plne dva roky - spolu 6144€ namiesto 3936€(rozdiel je 13 rokov platenia DNP z minima - 14€)... To uz su pekne sumy, ze?
18. jan 2010 o 16:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gapa ja viem ,aj chapem ocom pises ,ale bohuzial je to ,tak ako som pisala moj zamestnavatel ukoncil zivnost a moj pracovny pomer bez toho, aby ma otom informoval ,zapoctovy list nemam ja fakticky nemam nic v rukach, dnes som dostala vypoved konecne do ruk a to len stoho dovodu, lepo som ju prosila, aby mi ju konecne dala lebo ju potrebujem dolozit k ziadosti o zviseny RP inac by som nemala ani to , nedostala som zatial ani odstupne. bojim sa ci dostanem ten RPlebo v case ukoncenia PPsom bola este na PN a keby ze si nejdem dat do prace potvrdit papiere na nastup na matersku tak ani otom neviem , len nova prevackarka mi oznamila ze uz tam niesom zamestnana, potom som na druhy den sla na socialku, lebo som fakticky nemala potvrdene papiere a trebalo mi ich odovzdat a oznamila im co sa stalo, ani na socialke nic otom nevedeli lebo som nebola ani odhlasena , ale aj tak to uz neplatilo lebo uz mala na zivnostenskom ukoncenu zivnost, tak ju kontataktovali a musela si zivnost obnovit koli mne ale az od 15.6 vten den ako prisla na zivnostensky urad a tie dni co mi tam chybaju od 2.6do 15.6zevraj su vykrite tou ochranou lehotou takze dufam ze nebudem mat problemy a ten RP vpoho dostanem,
18. jan 2010 o 16:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
chcela by som sa opytat ze ak by som si doplatila to nemocenske poistenie tych 270 dni dostavala by som potom ten vyssi rodicovsky prispevok?
18. jan 2010 o 16:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som len vyplnila to tlacivo. Nic viac. Preto som spokojna s nasim UP v TT.
Pochopila by som, ak by dalsie potvrdenia od ziadali po retazovom porode alebo prechode z MD na RD.
18. jan 2010 o 16:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaja257 - na urad kde ti teraz vyplacaju RP zanes kopiu OP. Tento urad odstupi Tvoj spis na urad, kde mas nove trvale bydlisko.
18. jan 2010 o 17:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
edusik...ten prikaz platí stale, kazdy kto nieco chce od statu, musi prist sobne o to poziadat
18. jan 2010 o 17:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ide ma poraziť, zamestávateľ má sociálku v blave, ja som v nitre a tak čakám na odpoved zo sociálky v blave že chcem požiadať o materskú v NR - nechápem prečo ešte štátna správa nie je plne prepojená elektronicky vrrrrrrrrr
18. jan 2010 o 18:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
blazka......mi nie sm prepojeny ani urad s uradom, nieto este so sociálnou poistovnou, to by si vela chcela :grinning:

Ale o peniaze neprides, poziadat o zvyseny RP mozes do konca juna, ten pol rok sa Ti doplati.
18. jan 2010 o 18:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
blazka,
ak chceš poberať materské zo zamestnania a aj napr. z DNP t.j. podávaš žiadosť o materské aj v pobočke podla bydliska, tak nepotrebuješ k tomu potvrdenie. Ale ty asi ideš žiadať o rodič.príspevok, predpokladám. Nuž je to ozaj niekedy ako u hurvínkov. Ale snád to postupne prepoja???
18. jan 2010 o 19:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,

je tu niekto, kto mi poradí? viem, že možno ste to už preberali, je tu na predchádzajúcich stranách popísaných veľa prídpadoch, no pravdupovediac nemám čas to celé čítať. :sweat_smile:

od decembra 2007 som na materskej, vo firme, v ktorej som pracovala som doteraz zamestnaná, aj keď som na rodičovskej dovolenke.
keby som teraz otehotnela, dostávala by som pri druhom dieťatku zvýšený rodičovský príspevok?
ďakujem veľmi pekne za odpoveď, ak niektorá budete ochotná. :wink:
18. jan 2010 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, ja som dnes bola na UP požiadať o zvýš.RP a stačilo iba yplniť žiadosť a čestné prehlásenie o tom, že nepracujem :wink: , super, nič iné nepotrebovali a nikto tam nebol, takže to išlo rýchlo :grinning:

biela, ja som sa tiež bola informovať na SP ako to je ak som na RD a do troch rokov dieťaťa, by som porodila ďalšie dieťa, vravela mi pani, že ak mi prac. pomer stále trvá, tak nárok na materskú budem mať, no a ak mám nárok na materskú, tak mám potom aj na zvýšená RP do dvoch rokov dieťaťa, tak dúfam, že to tak je a nemýlim sa :dizzy_face:
18. jan 2010 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzana17, je to tak
18. jan 2010 o 20:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ďakujem moc za pozitívnu info :wink:
18. jan 2010 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
betula žiadať nemusím na rodičovský príspevok prechádzam až k 4.1. takže netreba žiadať.......

gapa áno veru žiadam o rodičovský ale im to trvá, odpoved do troch týždňov a herečka mi povie veď mi vám to aj za dva mesiace doplatíme - ako keby mám ešte štyri príjmy a v banke poviem, potom vám hypotéku doplatím :angry:
18. jan 2010 o 22:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kvietok - cestne prehlasenie - ano ku dnu podpisania sa priznavas, ze nepracujes :grinning:, ale ak zacnes, si povinna to do 8 dni nahlasit (a oni ti rodicovsky zoberu :stuck_out_tongue_closed_eyes: )

dzio2 - prepac, myslela som, ze si aktualne tehu :wink: teraz si na materskej - beries matersku (od socialnej poistovne)? alebo len rodicovsky prispevok (od upsvar)? ak beries matersku automaticky mas narok na zvyseny rodicovsky
18. jan 2010 o 22:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lalus dochodkove poistenie nie je povinne - neviem, stoji ti tych skoro 100 eur mesacne zato, aby si mala o par supov vyssi dochodok? ja by som sa na to vybodla :wink:

ale dnp to je ine - to by som si platila, hlavne ak v blizkej dobe planujes aj dalsie dieta

este k tomuto: rodicovsky priznany pred 2010 (cize ten nizsi) a praca na dohodu - aj tak nedostanes cely (nizsi) rodicovsky, ci ano? sa mi mari, ze dostanes len %
18. jan 2010 o 23:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, neviete ako je to keď robíte ako avon lady? alebo s oriflame? Nie je tam žiadna prac. zmluva, ani dohoda a pod. Ide tam akurát o zľavy z výrobkov, podľa výšky objednávky.
18. jan 2010 o 23:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lea294 nemocenske poistenie sa neda doplatit spatne, takze smola :sweat_smile:
18. jan 2010 o 23:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok