Rodičovský príspevok sa zvýši od januára 2010!

nika2007
17. jún 2009

Občan a štát
Rodičovský príspevok sa napriek kríze zdvojnásobí
ses, Pravda | 17. júna 2009 6:01
Sľubované zvýšenie rodičovského príspevku na úroveň minimálnej mzdy od januára nasledujúceho roku bude. Aj napriek prepadajúcej sa ekonomike. Tvrdí to ministerstvo práce, hoci s návrhom na zvýšenie príspevku mešká. Už o pol roka by tak rodičia mali dostávať namiesto súčasných 158,67 eura (4 780 Sk) najmenej 295,50 eura (8 900 Sk) mesačne. Taká je totiž súčasná výška minimálnej mzdy.
🙂 🙂 🙂

dzio2
19. jan 2010

babenky a este jedna vec ked je teraz ten zaklad materskej 164eur a RP je vyssi nemali by nam doplacat?do tej novej sumy co bola schvalena ?

betula54
19. jan 2010

dzio2...ked mas matersku nižšiu ako RP, bude Ti urad prace doplacat do vysky RP ...vola sa to doplatok k materskemu

malamamicka
19. jan 2010

betula54,,,dzio2.....mne na urade povedali,,,ze mam doist,,,o pol roka,,s papiermi ked mi skonci materska,,,a potom budem mat 256eur,,,,,toto mi na to povedala nic viac dnes som bola na vazovovej,,,,,,,,

betula54
19. jan 2010

malamamicka....tak povedz ze mas nizkku matersku, mas to ved potvrdene na tlacive z poistovne? Mala by si mat aj rozhodnutie z poistovne o priznani materskeho a aj sumu kolko Eur na den. Aj to im ukaz.

Moze byt aj to, ze Ti doplatok k materskemu vyplatia naraz po pol roku.

popelka
19. jan 2010

ahojte,ale na ten zvyseny rodicovsky prispevok musite podat ziadost,bez toho nemate narok,,,,,nejako tak myslim,,,

miah
19. jan 2010

ale ten doplatok k materskej budu vyplacat asi tiez az od platnosti zakona 1.1.2010 cize ak si bola na MD uz predtym tak tie mesiace ti nedoplatia a tvoja materska bude tych 170€, mylim sa?

malamamicka
19. jan 2010

to co bolo to ma nezaujma,,,,mna yzujima teraz do aprila kolko budem dotavat

miah
19. jan 2010

no mala by si dostavat to dorovanie ako pisali baby..

ivana82
19. jan 2010

Mozem aj ja poprosit o radu? Moj pracovnz pomer trval do 31.8.2008, no hned od 1.9.2008 som nastupila na MD, ktoru mi vyplacala soc.poistovna...mam teda narok aj na zvyseny rodicovsky prispevok?

PS: pre Moncicii2000 - aj v Presove su na upsvr poziadavky, prist osobne, vyplnit tlacivo ziadosti o Rp, cestne prehlasenie, ze nepracujem, kopiu rod.listu dietata, karticku od uctu, a potvrdenie od zamestnavatela, ze som poziadala o rod.dovolenku :-/ vychod je zas extra trieda...

miah
19. jan 2010

ivana ano kedze na RD nastupujes uz v roku 2010 🙂

miah
19. jan 2010

to uz tam nemalo byt 😀

bmmz
19. jan 2010

neviem poradit kamoske... tak dajme hlavy dokpy...
nastupila na matersku v maji 2007 den po nastupe jej skoncil pracovny pomer .. firma skoncila... poberala materske pol roka vo vyske maximalnej... potom bola na RD v jan 09 sa jej narodil druhy syn a potom matersku uz nemala ... takze teraz asi nebude mat narok na zvys RP... ze ? a nahodou neviete matersku nedostala preto pri druhom dietati ze jej netrval pracovny pomer alebo z akeho dovodu _?

janinajanina2008
19. jan 2010

ahojte maminy, chcem sa opytat v suvislosti s touto temou, ze ci sa za prijem povazuje aj fin.ciastka, ktoru ziskavam ako AVON LADY?.................podla mna nie, lebo mi nic nechodi na ucet, ja uz platim len sumu znizenu o moju "proviziu",.......................co vy na to?

ivana82
19. jan 2010

miah, dakujem, no ja som na RD uz skoro rok, teda v marci 2010 to bude rok 😀

vali21
19. jan 2010

ahojte potrebujem niečo ak chcem požiadať o zvýšenú materskú okrem občianskeho?

miah
19. jan 2010

ivanka prepac, slepnem pri tomto mininotebooku 😀 nevsimla som si rok.. 🙂
o zvyseny RP si treba poziadat a mame rovnako stare deticky 😉 😵

ivana82
19. jan 2010

v pohode, nic sa nestalo, ja len tak a tiez som si vsimla, ze chlapci su rovnako stari 😀

kisska
19. jan 2010

bmmz - myslim, ze mas pravdu, pretoze ak kamoske skoncil PP, netrvalo jej nemocenske poistenie ani v ochrannej lehote 6 mesiacov. Treba si teraz len sadnut a spocitat, ci jej do porodu nevychadzalo 270dni v priebehu dvoch rokov pred porodom. Priznam sa, ze sa mi to teraz nechce pocitat, ale ak tie dni najde, bude mat narok aspon na zvyseny RP. Ale co som pozerala zhruba, tak asi nevychadza...

zuzana17
19. jan 2010

janinajanina, ja si tiež myslím že to tak je, že sa nemusíš odhlasovať z Avonu, lebo som tam vravela a povedali, že je to ako keby si si objednávala z nejakého aj iného katalógu, napr. quelle, veď si niektoré len pre seba objednávajú no nie? Ale tiež by som rada vedela názor nejakého odborníka na to, napr. BETULA54, čo ty na to? Ďakujem 🙂

janka425
19. jan 2010

ahoj viete niekto poradit aj mne?Poberam rodič.prispovok,mala bude mat v juli 3 roky takže zvyšenie prispevku sa ma netika.Od 2.1.2010 som nastupila do prace na dohodu na dobu neurčitu a dnes som sa dozvedela,že nemožem pracovat a poberet aj RP minuli rok som tiež pracovala tak isto a nikto nič.Omalu sa mi staraju moji rodičia su už na starobnom dochodku.Nesiahnu mi na prispevok kedže pracujem na dohodu na 4h.denne.Viete dakto o tom niečo?Dakujem pekne jana

jarulda
19. jan 2010

Mam otazocku, RP poberam od septembra 2009, v aprili 2009 ak by som v aprili 2009 nastupila do prace a o RP by poziadal moj manzel, berie sa to ako pokracovanie vyplacania a moze poberat aj ten nizsi RP a tym padom pracovat na dohodu? Alebo si uz automaticky musi ziadat o ten vyssi a teda pracovat uz popritom nemoze ani na dohodu? Dakujem za odpoved...

kisska
19. jan 2010

jarulda - vsetky novoschvalovane RP sa uz schvaluju podla noveho zakona. Ak nastupis do prace, mas narok na Prispevok na starostlivost o dieta a Jednorazovy prispevok rodicovi.

blazka24
19. jan 2010

betula neurážaj sa - tiež som robila na úrade a my sme teda úradné hodiny nemali, pracovali sme od rána do štvrtej a spisy si musela stihnúť - inak si mala postihy a môžem ti povedať že pracovalo sa nonstop nadčasy - nesťažujem si len nechápem tú aroganciu a čo veď vám to potom doplatíme - ak by sa to stalo jej /nemenovanej pani úradníčke/ tak by asi kolegyni vyškriabala okále.............

jarulda
19. jan 2010

Kisska,
dakujem za odpoved. Ja len som sa niekde v temach o oteckoch na RD docitala, ze ak nastupuje po matke na RD otec tak sa nedava celkom nova ziadost len sa meni vyplacanie RP na druhu opravnenu osobu v ziadosti. A potom si myslim ze de facto nejde o novu ziadost o RP, ale pokracovanie vyplacania RP druhej osobe a tam by sa to potom nemalo menit podla noveho...ci sa mylim?

katun
20. jan 2010

janka425 - ak si o rodicovsky prispevok ziadala v roku 2007,2008 platia pre teba pravidla zo stareho zakona a tak mozes aj pracovat - ibaze ak pracujes na dohodu (teda nie na TPP) - tak sa musis odhlasit z poistovne socialnej - stat za teba nebude platit dochod.poist. - teda ty ides podla stareho zakona, ak sa mylim, gapa alebo niektora mamina ma opravte 🙂

betula54
20. jan 2010

blazka....neurazam sa, len pisem svoj nazor. Vies, o tych nadcasoch by som Ti mohla popisat....ale nie sme kuzelnicky, uz sa to podpisuje na nasom zdravi a tiez sme matky, momentalne mam chore dieta, tiez mame problemy....preco by sme mali donekonecna nadcasovat....? Uz nas to prestalo bavit- a este za ten uzasny plat! Ked si teda robila na urade, vies ake to je tazke s niektorymi ludmi vyjst.
A tiez teda vies, ze na vybavenie kazdej ziadosti mame 30 dni. A ked Ti za jeden den pride 60 ziadosti, kedy ich mas spracovat????? Vies, o toto ide. Nie je cas na rozhodnutia....inac, ja som kazdej mamickke povedala, ked mi dala ziadost, ze jej priide rozhodnutie a peniaze jej budu doplatene po právoplatnosti rozhodntia....co je dodrziavanie zakona.....ziadna nemala namietky...ved vidia co sa na chodbach deje, kolko je tam ludi, cisty chaos.
A jednoducho ja ten vyssi RP vyplatit nemozem skor ako bude rozhodko pravoplatne, nedam sa predsa zavriet...takze ked to zenam slusne povieme, nemaju namietkky. Aspon moja skusenost.....v priebehu januara. 😉

zuzana17
20. jan 2010

betula máš pravdu, práca s ľuďmi je veľmi ťažká, lebo ľudia sú všelijakí.
poslala som Vám IP, pozrite si prosím 🙂

natty53
20. jan 2010

Ahojte,
prosim neviete mi poradit? Pracovala som od maja 2008 do 13.7/2009, viem ze tam je nejaka ochranna lehota 6mes,ale tych 270 dni mam odpracovanych. od toho jula 09 som na UPSVaR,mam narok na ten vyssi RP?Termin mam koncom marca. Lebo pani na socialke nejak furt tvdila len nieco o ochrannej lehote. Dakujem za kazdu odpoved.

dzio2
20. jan 2010

dakujem za odpoved 🙂

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz