Rodičovský príspevok sa zvýši od januára 2010!

nika2007
17. jún 2009

Občan a štát
Rodičovský príspevok sa napriek kríze zdvojnásobí
ses, Pravda | 17. júna 2009 6:01
Sľubované zvýšenie rodičovského príspevku na úroveň minimálnej mzdy od januára nasledujúceho roku bude. Aj napriek prepadajúcej sa ekonomike. Tvrdí to ministerstvo práce, hoci s návrhom na zvýšenie príspevku mešká. Už o pol roka by tak rodičia mali dostávať namiesto súčasných 158,67 eura (4 780 Sk) najmenej 295,50 eura (8 900 Sk) mesačne. Taká je totiž súčasná výška minimálnej mzdy.
🙂 🙂 🙂

lenocka84
23. aug 2009

jaaaaj tak to kaslem cely prispevok, to si viem ze zarobim aj nic nerobenim, take peniaze mi nepomozu.a odvody platim poctivo.

lea132
24. aug 2009

Ahojte, potrebovala by som poradit, nepatri to sice uplne do tejto temy, ale dufam, ze mi niektora poradite..
Nemam narok na matersku dovolenku a ked som si zistovala, co treba vybavit po porode, na Upsvar mi povedali, ze rodicovsku dovolenku si vybavim tam a potrebujem obciansky, karticku s cislom uctu, rodny list dietata..Lenze kamaratke povedali na socialke, ze pokial nema narok na matersku, tak oni to musia potvrdit a az potom jej na Upsvar mozu zacat vyplacat rodicovsku...Tak teraz neviem, ci to treba je alebo nie..Kazdy hovori nieco ine, tak som z toho zmatana 😒

gapa
24. aug 2009

lea,
to záleží na pracovníčke UPSVaR, ktorá má priamo teba na starosti. Vraj je to tak, že ak si dlhodobo nezamestnaná, tak to nemusia vyžadovať. No ja by som si to radšej pozisťovala aj viackrát a spýtala sa, či ma potom ona bude vybavovať (či patrím k nej), aby potom nebolo dodatočne niečo treba, napr. potvrdenie o tom, že nepoberá materské napr. manžel...

lea132
24. aug 2009

gapa, no vidim, ze v tom maju chaos tusim aj samotne pracovnicky 😅 Ale dik za radu

gapa
24. aug 2009

inak, je to uvedené na zadnej strane žiadosti o rodič.príspevok.

ada32
24. aug 2009

anib ja som szco .zivnost som po porode nepozastavila a dostavam normalne rodicovsky v plnej vyske.
alebo sa menili zase zakony odkedy som porodila? 😕

zuzanka.123
25. aug 2009

Ahoj Lea je to tak ako si napisala,Upsvar potrebuje povrdenie so socialky,ze nemas narok na matersku dovelenku a az potom ti socialka zacne vyplacat rodicovsky.Akurat aj ja si to vybavujem a zurim,lebo socialka chce odo mna milion papierov...takze pevne nervy.

zuzanka.123
25. aug 2009

...pomylila som sa nie socialka ale Upsvar ti zacne vyplacat rodicovsky...ahoj

gapa
25. aug 2009

pozrite priamo vo vysvetlivkách v žiadosti o rodič.príspevok
http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...

gapa
25. aug 2009

v bode 7) sa píše o tých dlhodobo nezamestnaných

katjja
27. aug 2009

ahojte kocky,kamaratka vravela vraj uz schvalil prispevok na 8500tisica od januara vie niektora ci je to aktualne,vdaka,,,,katka

nika2007
autor
27. aug 2009

a kde to citala ?alebo odkial to ma ?

nadhera
28. aug 2009

prispevok rok stary...........cakame na nieco nove 😀

nadhera
28. aug 2009

uz sa nemusime tesit na rodicovsky vo vyske min.mzdy - nahodou som nasla ☹ http://www.cas.sk/clanok/129081/co-sa-meni-od-s...

nadhera
28. aug 2009

takze , ktore ste sa tesili,mate smolu a my, co sme to brali s rezervou sa divime, ze tych povodnych 4700 neznizili.

dadulik
28. aug 2009

nadhera, to je ok, ze od septembra ide rodicovsky hore o to "mizerium", to som vedela uz pred par mesiacmi, ze od septembra ho takto dvihnu, ale aj tak sa malo rokovat o tom, ako to bude od januara....
takze nadej umiera posledna 😅

pancake
28. aug 2009

to ste ma nepotesili ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

monikabubko
28. aug 2009

Rodičovský príspevok sa mení každoročne v septembri, nemá to nič spoločné s tým či ho januára zvýšia na úroveň minimálnej mzdy alebo nie, takže ako napísala dadulik ,,nádej umiera posledná" 😉

nadhera
28. aug 2009

nadej umrela ☹

nadhera
28. aug 2009

vobec si z toho tazku hlavu nerobim, ja mam uz 3roky krizu - ta svetova ma preto nazaskocila 😀

lucia563
28. aug 2009

...ale hadam este nezomrela, o tom zvyseni na uroven minumalnej mzdy by este len mali rokovat...niekedy v septembri, este maju ,,prazdniny,, 😉

nadhera
28. aug 2009

dochodky sice zvysili,ale minimalnu mzdu nie, tak neverim , ze RP zdvihnu....

zazalienka
28. aug 2009

ahoj.. potešujúca správa pre všetky mamičky.. RP od septembra narastie na úctyhodných 164,22 € 😠 smutné ako si nás vážia.. pridávam link..
http://www.cas.sk/clanok/129081/co-sa-meni-od-s...

nadhera
28. aug 2009

zazalienka, od obeda sa uz vsetky vytesujeme , vtedy to dali na www casu. 😀

zazalienka
28. aug 2009

no ved.. ja som nejak dufala ze som to blbo prečítala, ale bohužiaľ.. dúfam, že budem kojiť hodne hodne dlho..

nadhera
28. aug 2009

😀 😀 😀

nadhera
28. aug 2009

ja som to stastie nemala,takze kazdy mesiac 2000sk na bebu. ale prajem, nech ti vyjde dlho...dlho.... 🙂

ooxy
28. aug 2009

no ja kupim mlieka a plienky... RP je fuc...nezostane na nic ine...