Rodičovský príspevok sa zvýši od januára 2010!

nika2007
17. jún 2009

Občan a štát
Rodičovský príspevok sa napriek kríze zdvojnásobí
ses, Pravda | 17. júna 2009 6:01
Sľubované zvýšenie rodičovského príspevku na úroveň minimálnej mzdy od januára nasledujúceho roku bude. Aj napriek prepadajúcej sa ekonomike. Tvrdí to ministerstvo práce, hoci s návrhom na zvýšenie príspevku mešká. Už o pol roka by tak rodičia mali dostávať namiesto súčasných 158,67 eura (4 780 Sk) najmenej 295,50 eura (8 900 Sk) mesačne. Taká je totiž súčasná výška minimálnej mzdy.
🙂 🙂 🙂

tara2
17. aug 2009

denculik - rodicovsky prispevok posiela UPSVaR, musis vyplnit ziadost o rodicovsky prispevok a odniest ho tam. Matersky prispevok posiela soc. poistovna. Asi si este nebola podat tu ziadost preto ti nic neprislo 😉

ooxy
18. aug 2009

sue...za tyzden?

karkulka1
18. aug 2009

Baby, to sa este nacakame..... Zistovala som nieco na Upsvare a tam mi povedali, ze teraz k tomu prebieha ich vnutorne pripomienkove konanie a potom, ked sa navrh dostane do parlamentu, tak bude dalsie pripomienkovanie a momentalne asi ani Pan Boh nevie, co z parlamentu v konecnej podobe vyjde. 😀
Takze tipujem, ze asi v novembri alebo v decembri zistime, co nas teda v januari caka. 😖
Mna stve to, ze moje veci nikto nevie kompetentne vyriesit, lebo nikto netusi ako to bude od januara naozaj vyzerat ☹ , takze ja viem, co robit do konca decembra a potom .....potopa 🙄

katrinb
18. aug 2009

Ahojte baby,

mam otazku...vie mi niekto povedat, ako to je s materskou a potom s rodicovskym prispevkom, ak cakam dvojicky? Bola by som naivna, ak by som si myslela, ze vsetko bude dvojnasobne...viete mi niekto na to odpovedat?

martinaema
18. aug 2009

hold -katrinb- materská a rodičovský je príspevok pre matku, nie dieťa, takže 2násobok nečakaj. Iba ten príspevok pri narodení bude 2násobný

mixka
18. aug 2009

ja mam dvojicky a materska a rodicovsky je ako pise martina pre matku a je to len jedenkrat. dvojmo mam rodinne pridavky 😠

katrinb
18. aug 2009

martinaaema - dik za info...aj ked som si to myslela, nonechcela som si to nejako pripustit. Esteze nas stat "podporuje" mlade mamicky

katika82
20. aug 2009

baby keby zvýšili ten rodičovský bolo by to úplne super. ale rozmýšlali ste aj nad negatívom že ako by začali cigánky rodiť??? to by bolo hrozné. však to by už duplom nič nerobili len rodili aby mali na tri roky pokoj. ak by to schválili mali by tam dať nejaké obmedzenie podľa mna. ako nie som rasista ale čo je moc je moc. a prečo by sme mali my na to doplácať že oni by to využívali.

pancake
20. aug 2009

baby ak niektora zistite ze ci budu a kedy budu zvysovat ten rodicak, tak mi dajte prosim vediet do IP. hned sa vrhnem na druhe bejby. uz rozmyslame davno, ale sa bojim ze by sme nevyzili. ak by zvysili tak by sme sa do toho pustili. 😵 😵 😵

nadhera
20. aug 2009

katika, na tri roky pokoj? to ti ktora z nich povedala? moja 90rocna praprateta vravela,ze keby mohli,tak aj dvakrat do roka. daleko od pravdy nie je.

nadhera
20. aug 2009

pancake,nic sme neplanovali /niektore kocky chcu za jednu matersku stihnut dve deticky/ja som chcela po prvom bejby do prace 😀 a co uz. keby sme sa spoliehali na stat.... ale deticky krasne,zdrave,maju co potrebuju. a ze bude rodicovske vyssie? neverim!!!! isto,az ked bude mat moje mensie tri roky. ked sa mi narodilo prve,onedlho na to zvysili prispevok. ked sa mi narodilo druhe, dali aj na druhe dobry prispevok. vsetko ma minulo. 😝 nerobim si tazku hlavu z toho. 🙂

kisska
20. aug 2009

Ahojte, citala som len posledne dve strany tak neviem, ci ste rozoberali uvahu nad tym - tehulky, ktore mali doteraz na vyplatnej paske minimalnu mzdu a z toho sa im pocitalo 55% na matersku a po zvyseni v januari by to vyzeralo, ze rodicovsky bude ovela vyssi... Inak ved aj doteraz myslim plati, ze ked materska vyjde nizsia ako rodicovsky, tak UPSVaR doplaca rozdiel aspon do vysky rodicovskeho...bude to tak aj dalej? To by sa im naozaj neoplatilo ist do prace...minimalne tie tri roky. Ja naozaj dufam, ze tam budu aj nejake dalsie podminky, ktore budeme musiet splnat, lebo neviem, z coho to chcu platit...

ginepra
20. aug 2009

nadhera - aj mna prispevok podobne zastihol az pri tretom, tak neboj, este mas sancu chytit nejaky bonus 😉

nadhera
20. aug 2009

ginepra ee, dvaja zbojnici stacia 😀

nada.hope
21. aug 2009

No ja osobne som skepticka ohladne zvysenia rodicovskeho prispevku,...............neschvalili minimalnu mzdu, neviem si predstavit zvysenie rodicovskeho 😕
to by niektore nase spoluobcianky rodili ako mlade jablone ked nie kazdy rok tak aspon kazdy treti, kvoli prispevku 😀 😀 😀 😀

libka1
21. aug 2009

ten clánok je z roku 2008
niezeby som sa jej zastavala,mam na nu svoj nazor 😝
ale blizia sa volby, tak mozno prekvapi 😀

maruska.mac
21. aug 2009

Sorry, som prepracovana, a asi uz neviem rozoznat cisla 😉

libka1
21. aug 2009

😉 no to je sposobene asi tym ze clovek tu uz nic dobre neocakava 😝

pancake
21. aug 2009

😝 😝 😝 😝 😝

pancake
21. aug 2009

nech mi niekto ukaze ako mam vyzit s 2 malymi detmi, ktore potrebuju plienky a sunar z 4 500sk.!
to by som si pozrela a potom dam klobuk dolu.
je to strasne, len som sa zase rozculila.
a ze: ministerstvo tvrdi ze rodicia si maju vybrat medzi karierou a starostlivostou o dieta. to co ma znamenat? aka kariera? proste len matky musia chodit do prace aby uzivili deti. niktora z nas nejde od rocneho dietata len tak lebo sa jej chce. vzdy je donutena financne. 😝 😝 😝 😝 😝

to.beruska
21. aug 2009

no ja tiez neverim,ze to schvalia.to by musel byt zazrak.no nechajme sa prekvapit

ooxy
21. aug 2009

ja by som sa potesila... 🙂

nadhera
21. aug 2009

pancake - poslem ti navod ? 😀

nadhera
21. aug 2009

uz som tu k dakej teme pisala, ze na mna sa ani coperfield /ci ako sa to pise/ nechyta. tak carovat s peniazmi...

pancake
22. aug 2009

nadhera mozes dat nejake tipy a rady, ked uz nic ine... 😉

lenocka84
22. aug 2009

pozdravujem Vas mamicky
chcem sa len opytat ako to je s tym rodicovskym prispevkom ked som SZCO,ma to nejaky vplyv?mam narok na nejaky rodicovsky prispevok? rep. matersku?dakujem

nanika11
22. aug 2009

čaute, ja sa chcem spýtať nevie niektorá či tých 25000,- Sk od štátu za dieťa sa dostáva ako dlho po narodení bábätka? A treba niekam ísť a nahlásiť že máte bábo, alebo čo treba robiť? Asi je to blbé, že to neviem, ale čo už, aj to sa stáva.. 😒 ďakujem za rady

nadhera
22. aug 2009

nanika,aj ked som ich nedostala,viem ze je tam nejaka doba,pocas ktorej sa ti musi babo dozit - prepac, zle sa cita,ale je to tak. snad 28dni. ved babenky ti poradia.

anib
22. aug 2009

lenocka,to je na dlhu debatu,ale ak si si neplatila odvody do soc.poist,alebo ak aj ano a minimalne a nebola si dobrov.nem.poistena,tak mas narok na minimum a viac je rodic.prispevok ako materska,ale pri poberani rodic.prisp nemôzes byt szco,lebo by ti dali len nej 1195ks,cize 40eur mesacne,ak zivnost zrusis,alebo pozastavis daju ti tych 4800sk