Rodičovský príspevok sa zvýši od januára 2010!

nika2007
17. jún 2009

Občan a štát
Rodičovský príspevok sa napriek kríze zdvojnásobí
ses, Pravda | 17. júna 2009 6:01
Sľubované zvýšenie rodičovského príspevku na úroveň minimálnej mzdy od januára nasledujúceho roku bude. Aj napriek prepadajúcej sa ekonomike. Tvrdí to ministerstvo práce, hoci s návrhom na zvýšenie príspevku mešká. Už o pol roka by tak rodičia mali dostávať namiesto súčasných 158,67 eura (4 780 Sk) najmenej 295,50 eura (8 900 Sk) mesačne. Taká je totiž súčasná výška minimálnej mzdy.
🙂 🙂 🙂

myounghee
23. sep 2010

@kaktusik007 - ano, dakujem za vysvetlenie 😉

kkiki
23. sep 2010

@kaktusik007 prepac ale ak si si toho tak vela nastudovala tak vies ze si staci istu dobu platit minimalne dobrovolne odvody a dostanes ... ale mna to sere dost, pretoze uz som tomuto statu odovzdala nie malo penazi na daniach a odvodoch a cakam dalsie dieta takze mat doma prvacku , 15m a novorodenca a dostanem 190eur namiesto tych 256 na ktore som si priplacala ... a verim ze tych 14eur mesacne by nezruinovalo ani studentku alebo nezamestnanu 🙂 ale zeny, ktore nic neplatia o nic sa nestaraju by mali dostat ine davky ... nemyslis ? to jak u janosika nie ?? ja budem platit, mne zoberu 66eur a daju ciganke co nikdy nezaplatila ani euro a este jej aj postavili dom ... a toto nie je rasizmus ja mam skor pocit , ze uz nastava cas kedy my budeme mensina a este si to budeme musiet aj zaplatit ...

kaktusik007
23. sep 2010

@beruska.zuzanka preto sme na modernych latkovkach, ceny plienok nastastie ja neriesim 😝 a mliecko... no to bude zabava, sme alergicky na bielkovinu kravskeho mlieka, takze za potraviny pre neho pojde iny majland.... 😒 a tiez sa nechcem hadat a ani sa nehadam 😉
@misss peniaze vzdy boli a budu... ono som si vsimla, ze je to najma o prerozdelovani.... treba si urcit priority, co je naozaj dolezite, a zbytocne vydavky proste vyskrtat.... vydavky typu kablova televizia, zbytocne drahy benzin, jedenie v restikach, chodenie po kaviarnach...... sa to nezda, ale da sa bez toho zit a mesacne to je celkom zaujimave cislo 😉 proste ma clovek len jeden prijem, a ten treba co najlepsie rozdelit....je to iba o tom

moon1979
23. sep 2010

@kaktusik007 prepac, ale mne do smiechu nie je ... strechu nad hlavou si clovek musi zaplatit,ak o nu nechce prist, pretoze nie kazdy dostane byt zadarmo v tomto state, jedlo tiez nedostanes pre modre oci ... a mohla by som pokracovat ... Prave preto som cakala velmi dlho, aby sme dieta priviedli do pripraveneho a mala som tiez nastudovane kde a ako maximalne vytazit, ale evidentne mi to nepomohlo ... Nie som nezodpovedna 18ska, ktora otehotnela a teraz postarajte sa o mna ... Ten kto pracuje vie, ze kazdy mesiac neskutocne peniaze odchadzaju do odvodov ... tymto tvojim pristupom si schopna v dochodku povedat - ze no a co, ze mi zoberu maximum z dochodku co sa da, pracovala som, snazila sa, a co ... ja peniaze nepotrebujem ...
Ale bohuzial, bez nich sa prezit neda ... jedine ak zijes na samote u lesa ... mozno s privretymi vsetkymi ocami v maximalnej chudobe a biede ...

beruska.zuzanka
23. sep 2010

@kaktusik007 ja som si žiaľ jednorázovú investíciu do moderných a ekologických látkových plienok nemohla dovoliť, je mi finančne lepšie používať jednorázovky, aj keď viem, že z dlhodobého hľadiska je to neekonomické, ja však zatiaľ musím pozerať na našu aktuálnu situáciu....

kaktusik007
23. sep 2010

@kkiki jedna dolezita vec - ty si si nepriplacala na rodicovsky prispevok, ty si si priplacala na nemocenske poistenie, teda na matersku.... to nemozes davat dokopy.... aj ked je vyplata vyssieho rodicovskeho podmienena vyplacanim materskych davok 😉 - co ti na toto povedat??? mala si si priplacat viac, mala by si vacsiu matersku.... alebo este stale mas cas so systemom trosku vybabrat, vidim, ze si na tom rovnako ako ja.... hmmm..... teoreticky viem mozno poradit.... ak si zamestnancom a tvoj pracovny pomer trva.... potom hod ip ak chces 😉

kaktusik007
23. sep 2010

@moon1979 pre dochodok mam preto uz viac ako 10 rokov zivotku.... a ano, treba si strechu nad hlavou zaplatit... a ano, tiez nie som clovek, ktory ma veci zadarmo....
@beruska.zuzanka je to presne o usmernovani financii, ako som spominala vyssie... ak ti je lepsie platit kazdy mesiac, a nevies si dat bokom ani par eur za ktore by si si latkovky kupila a postupne cenu za jednorazovky znizovala, ked teda jednorazovo je to pre teba balik, tak potom pomoc nie je....

moon1979
23. sep 2010

@kaktusik007
v dnesnej dobe ti 200 EUR nepokryje ani naklady na byvanie ... a to sme este nejedli ... a to nepotrebujem chodit do restauracii na drahe obedy ...

beruska.zuzanka
23. sep 2010

@kaktusik007 naozaj si nemám dať z čoho bokom.... ale to Ty asi nepochopíš, lebo si v takej situácii nikdy nebola

idem baby, čaute, vidím, že rozhovory tuná nikam nevedú, keďže niekto tu má len a len svoju pravdu a myslí si, že pobral múdrosť sveta....
majte sa pekne mamičky 😉

kaktusik007
23. sep 2010

@moon1979 ved pises ze si pracovala a na dieta si sa pripravovala... tak asi mas logicky aj nieco nasetrene, nie??? 😉 oki, nerypem.... som ticho 🙂

kkiki
23. sep 2010

@kaktusik007 moja zlata ja som od pociatkov vekov zsco a stalo ma to nemale odvody a dane ... a ak by som si mala platit vyssie odvody tak to mozem rovno zabalit ... a o matersku tu vobec nejde ale o rodicovsky po 6m .... co sem pleties matersku ???? ja pisem ze ked skoncim matersku s 2 babom tak uplne na prd mi je to ze aj teraz si platm 14 eur dp socialke aby som mala narok aj potom poberat 256 na dalsie dieta ... pozeram ze aj ty cakas no tak ti drzim palce zo 190eurami a dvoma detmi ... asi neplatite hypo a podobne vydavky inak by si takto nerozmyslala ...

kaktusik007
23. sep 2010

@beruska.zuzanka ale bola.... len vtedy som vdaka bohu deti nemala 🙂

beruska.zuzanka
23. sep 2010

@kaktusik007 pre Tvoje info, do reštaurácií nechodíme, internet doma potrebujeme, pretože nás živí, nerozhadzujeme ani na dtrahé oblečenie, ani nikde, bývať musíme, jesť tak isto... dobre, máme psa, ale toho sme mali, ešte kým som otehotnela a vhodili ma z dobre plateného miesta.... mám psa zastreliť, aby som mohla malej kúpiť látkové plienky??? nehnevaj sa...

beruska.zuzanka
23. sep 2010

@kaktusik007 hej, super, ja dieťa mám a som zaň BOHU vďačná, len toľko...

denisocka
23. sep 2010

je fakt jedno kto koho volil,najhošie je,že človek s niečim počita a za jeden den je to v riti. stakle sa len stresujeme , pred par mesiacmi sme tu plakali,že nam vezmu prispevok pri naroeni, teraz toto,každu chvilku niečo zrušia, človek nema absolutne nič stabilne pod nohami ,proste hruuuza . zas len bude cigaňava rodiť vo velkom , a nestarať sa o decka, štat im da nove byty na luniku a spolbo stare rozpredali a rozbrakovali a ja budem musieť odisť do roboty počas rodičaku a zas sa len starať o "nich" a kukať,kolko vymoženosti štatu maju a absolutne si to nevažia 🙄

katarina.banska
23. sep 2010

@denisocka plne s tebou suhlasim.
nechcem nikoho diskriminovat, ani nie som ziadna rasistka, no nasi spoluobcania si to fakt nevazia. Potom preco by mali mat take vyhody ako my, normalni co sa snazime pre tento stat aj nieco urobit.
Vrchol je to tu.

moon1979
23. sep 2010

@kaktusik007 ano, zabezpecila som strechu nad hlavou, ja nie som politik, musela som dost tvrdo makat, aby som aspon aku taku slusnu ciastku dostala mesacne na ucet ... lenze tu strechu nad hlavou treba aj platit, nemakala som tvrdo preto, aby som pocas obdobia, kedy som stastna ze som matka o nu prisla ... manzel tiez maka a snazi sa, ale z jedneho platu sa dost tazko zije mladej rodine, ktora si z daleka nezije na vysokej nohe ...

mirka907
23. sep 2010

@moon1979 pises ze si tvrdo makala aby si mohla mat vytuzene dieta a pritom si sa spoliehala na 256 eur od statu? ja nejdem obhajovat vladu, ale uz ma nevabi ako sa kazdy stazuje a nic pre to aby sa mal lepsie nerobi. Ja sa proste priklanam k mamickam, ktore su rady, ze si konecne budu moct privyrobit a nepridu o rodicovsky. A podotykam, su prace aj na doma. A co ma velmi tesi je, ze aj ked sa o malu bude starat napr. babka aj tak budeme mat narok na 190 eur. A porovnavat sa s inymi krajinami? Aky to ma vyznam? Zijeme na Slovensku.
A ano, tiez sa mi nepaci ako tento zakon nahrava romskej mensine ale poviem si, ze na druhej strane to pomoze vysokoskolackam, mamickam, ktore sa nevedeli zamestnat a podobne...

denisocka
23. sep 2010

@katarina.banska europsa unia da radšej kopec penazi na tých **** ako by mali ist z SK do iných štatov,vyspelejšich.radšej im tu stavaju domy zadara aby sa cele rodinny neprestahovali mimo SK ... šlak aby to trafil

moon1979
23. sep 2010

@mirka907 ak vies, o com je v tomto state tvrdo makat aby si zarobila ake take financie, tak vies, ze ide o poctivu pracu, ktora bohuzial zaplatena nie je tak, aby si si zila ako prasa v zite ...

kkiki
23. sep 2010

@mirka907 ale ked chces parcovat popri rd tak bud sa zamestnas alebo sa stanes zivnostnikom a uz si si zistovala ake odvody ta cakaju ? takze to co dostanes rd das na odvody a dane ... ved to musis dokladovat nie ? no a potom zarob peniaze na opatrovatelku, jasle lebo nie vsetci maju babky ... takze kolko by si popri RD prispevku mala zarabat ? min 1000 eur aby sa ti to oplatilo ... ten zakon je pre zeny ktore zarabali velke peniaze a maju na opatrovatelky a pod ...

denisocka
23. sep 2010

inač,o to viac ma to teraz nasralo,že som nešla na MD skor,ked som teda mohla kvoli zdr.problemom a mala by som rodičak ešte začaty v tomto roku,joj šlak by to trafil -pre 16dni 🙄

kaktusik007
23. sep 2010

@kkiki rodicovsky prispevok nie je podmieneny ziadnym platenim, ty spominas ze platis do socialnej poistovne 14€, ja ti oponujem ze to platis kvoli materskej a nie kvoli rodicovskemu prispevku.... jeho vyska (ten zvyseny) je podmieneny vyplatou materskych davok zo socialnej poistovne, ale inak su tam ine podmienky, nie platenie odvodov 😉

@denisocka prave preto tie vymozenosti uz davno neriesim a staram sa iba sama o seba, kedze stat sa o mna nepostara 😉

denisocka
23. sep 2010

@kaktusik007 no vieš,ako zdr.sestra sa o seba nepostaram ani ja ...... myslim finančne

kaktusik007
23. sep 2010

@mirka907 😉
@kkiki fakt nechapem, co sa stazujes,,... ked si cely cas szco, tak budes mat 190€, mozes potpri tom robit, a bud dostanes 300€ za jasle alebo podobne zariadenie ak to zdokladujes ich vysku, alebo dostanes dalsich 42€ .... urcite sa to oplati aj zq mernej ako za 1000€ 😉

kaktusik007
23. sep 2010

@denisocka vzdy mas moznost..... na artach dobre zarabaju, a aj v zachrankach.... napriklad

mirka907
23. sep 2010

@moon1979 ja sa nejdem hadat, pisala si, ze mas dietatko naplanovane aby si ho priviedla do zabezpeceneho prostredia (samozrejme v ramci moznosti)..ale skus sa na to pozriet aj z pohladu dievcata, ktore otehotnie pocas vysky, ci dokonca este na strednej skole. Nezodpovednost? zrejme ano, mozno zlyhala ochrana ale myslim si, ze aj taka mamicka ma pravo dat dietatu to najlepsie. Prizivnikov je v tomto state kopec a suhlasim, ze vlada by mala riesit hlavne toto, len zial nikto na to nema "gule".
Mne sa mala narodila ako 27rocnej, tri roky predtym som setrila aby sme mali rezervu a nemuseli sa spoliehat na stat, lebo to vieme vsetci: oni aj tak robia vsetko tak aby bolo dobre pre nich, nie pre nas.

mirka907
23. sep 2010

@kkiki zamestnam sa a budem pracovat z domu ...to je moje riesenie 😉 a odvody ma budu cakat ako normalneho zamestnanca...plus dostanem 190 eur od statu. ..ale jasne viem ze nie kazdy ma taketo moznosti

moon1979
23. sep 2010

vobec nic niektore z vas nepochopili ... ide o to, ze jednotny prispevok pre vsetky matky je jednoducho nespravodlivy ... ano, uz tu bolo povedane, ze spravodlivost neexistuje ... ale aj tak ...

denisocka
23. sep 2010

@kaktusik007 moja ,ale tak ked chce ist človek tam kde píšeš,najprv musia byt volne miesta,tak ti treba urobiť školky -na to kopec prachov a decka niekde odloziť na čas straveny v škole , a treba ti guraz a božie nervy a veriť,že ked tu školu dokončiš,tak sa zas zakony nezmenia a nebudu od teba pýtať nezmyselne kredity a že vôbec budeš mať robotu,ked už budeš tu školu mať.jasne,mžnosti su,ale ked maš 2 deti a žiješ na východe,tak si proste v riti a možeš mi tu písať aj litanie že to tak neni